Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

Biolog i genghiskhan

OPA2604 ogranicze mozliwosci pcm2702.. szczegolnie bas strasznie biedny wychodzi - jezeli mowa o wersji deluxe to baaaaardzo polecam wlasnie AD8066 - roznica jest naprawde bardzo duza.. oczywiscie na korzysc AD

AD to nie burr-brown, ten scalak jest od AnalogDevices

aha AD8066 to bardzo wrazliwy uklad i trzeba dobrze projektowac plytke i dobierac elementy zeby nie wzbudzal sie - wiec juz wyzsza szkola wg mnie

 

sector

pcmke do plytyki lutuje bez uzycia cyny

na poczatek na sladowa ilosc kropelki przyklejam uklad idealnie do plytki w tym miejscu w ktorym ma byc przylutowany - tam aby nozki dokladnie przylegaly do sciezek w przypadajacych im miejscach - nastepnie rozgrzanym suchym i czystym grotem (bez cyny) przeciagam po nozkach nagrzewajac je - ilosc cyny na plytce i nozkach wystarcza do stworzenia polaczenia a jest na tyle mala ze nie powoduje zwarc... sposob sprawdzil sie juz pare razy wiec wydaje mi sie ze moge go polecic

 

robiles juz mod z 5V na 12-15V pojedynczego zasilania czy jeszcze nie ??

1715766[/snapback]

AD797??

OPA627??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biolog i genghiskhan

OPA2604 ogranicze mozliwosci pcm2702.. szczegolnie bas strasznie biedny wychodzi - jezeli mowa o wersji deluxe to baaaaardzo polecam wlasnie AD8066 - roznica jest naprawde bardzo duza.. oczywiscie na korzysc AD

AD to nie burr-brown, ten scalak jest od AnalogDevices

aha AD8066 to bardzo wrazliwy uklad i trzeba dobrze projektowac plytke i dobierac elementy zeby nie wzbudzal sie - wiec juz wyzsza szkola wg mnie

 

sector

pcmke do plytyki lutuje bez uzycia cyny

na poczatek na sladowa ilosc kropelki przyklejam uklad idealnie do plytki w tym miejscu w ktorym ma byc przylutowany - tam aby nozki dokladnie przylegaly do sciezek w przypadajacych im miejscach - nastepnie rozgrzanym suchym i czystym grotem (bez cyny) przeciagam po nozkach nagrzewajac je - ilosc cyny na plytce i nozkach wystarcza do stworzenia polaczenia a jest na tyle mala ze nie powoduje zwarc... sposob sprawdzil sie juz pare razy wiec wydaje mi sie ze moge go polecic

 

robiles juz mod z 5V na 12-15V pojedynczego zasilania czy jeszcze nie ??

1715766[/snapback]

spoczko to wezme tego AD8066 skoro gra tak ladnie a wsio zrobi mi Monter;], wiec chyba nie mam sie co martwic ze spapra robote, w kocnu zrobil on juz tych kart troche;]

moze za jakies 2 tyg a moze szybciej bede mial juz ja w swoich raczkach:D ahhh ale bedzie super;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiles juz mod z 5V na 12-15V pojedynczego zasilania czy jeszcze nie ??

nie jeszcze nie! dlatego prosilbym tez o twoje uwagi na ten temat.

 

Chcialbym sie dowiedziec czy te wszystkie modyfikacje karty na USB ze strony Monterdiy.com sa dobra czy cos zmienic bo planuje na dniach zakup wszystkich czesci.

 

Moje propozycje modyfikacji karty.

 

 

 

1. Zwiększ pojemność kondensatorów C14 i C17 z 680nF na 1uF. Pozwoli to rozszerzyć pasmo przenoszenia karty w częstotliwościach dolnych.

 

2. Zmniejsz pojemność kondensatorów C13 i C16 w analogowym filtrze. Pozwoli to rozszerzyć pasmo przenoszenia w częstotliwościach górnych (do koło 23kHz).

 

3. Poziom sygnału wyjściowego jest zbyt mały, aby go zwiększyć zmniejsz wartość kondensatorów R8 i R13 z wartości 10k na wartość np. 5-8k. Im ta wartość mniejsza tym silniejszy sygnał będzie pojawiał się na wyjściu.

 

4. Ostatnia modyfikacja jest najtrudniejsza do wykonania i dotyczy układu filtra analogowego US2 - TLC272. Proponuje tu wymianę na układ OPA2604. Jednak równocześnie należy zwiększyć napięcie zasilania tego filtra. W tym celu należy zakupić dodatkowy stabilizator np. 78L15, włączyć go pomiędzy stabilizator US3 a mostek prostowniczy, podłączając jego wyprowadzenia analogicznie jak w układzie US3 (patrz - schemat). Można to bez problemu wykonać na tzw. "pająku". na płytce należy przeciąć ścieżki od zasilania 5V zaraz przy układzie US2 (nóżka nr.8). Niestety poprzez ta nóżkę "przechodzi" dalej napięcie do zasilania PCM2702. Tak więc trzeba zrobić obejście zasilania nóżki nr 8, robiąc małą zworkę przeciętych ścieżek.

 

5. Jeżeli płytkę karty zamierzasz włożyć do obudowy, nie koniecznie musisz wmontowywać gniazdo USB do druku. Ja kupiłem 2m kabel USB A-B, obciąłem wtyczkę B (kwadratowa), odizolowane i ocynowane kable przylutowałem prosto do płytki. na schemacie masz oznaczony wtyk USB a na nim kolejne cyfry 1, 2, 3, 4. Oznaczają one kolejność styków we wtyku USB A, mając go przodem do siebie liczymy styki od prawej strony. Styk nr 1 powinien też być oznaczony nacięciem z przodu wtyku.

swoja droga kamien czy moglbys mi powiedziec czy jest jakis powiedzmy dobry sklep internetowy z dobrymi czesciami, powiedzmy z dobrych firm bo raczej w sklepikach takich miejskich nie ma nic specjalnego ( bynajmniej u mnie ).

z tego co rozmawialem z ojcem to mi mowil zebym np. poszukal czsci firmy matsumi czy cos w tym stylu.

 

jeszcze jedno kamien od czego jest to twoje pudelko na karte?

czy kabel usb masz lutowany czy wtykany?

swoja droga czy moglbys mi wyslac ze 3 zdjecia srodka twojej karty?

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na montera uwazaj, mnie oszukał wysłał karte zrobioną na odwal, z uszkodzonym kondensatorem, bez opa2604 (która miała być) a obiecał że wszystkie modyfikacje będą

 

co do opa2604 i ad to przeciez zalezy od osoby komu lepiej co brzmi

mi obecnie inna osoba robi karte z symetrycznym zasilaniem, opa2604

kablami wewnątrz Gotham GAC2-v1, interconnecty na GAC-2-v1 sam już sobie zrobiłem, mam też na Klotz La-Grange dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na montera uwazaj, mnie oszukał wysłał karte zrobioną na odwal, z uszkodzonym kondensatorem, bez opa2604 (która miała być) a obiecał że wszystkie modyfikacje będą

 

co do opa2604 i ad to przeciez zalezy od osoby komu lepiej co brzmi

mi obecnie inna osoba robi karte z symetrycznym zasilaniem, opa2604

kablami wewnątrz Gotham GAC2-v1, interconnecty na GAC-2-v1 sam już sobie zrobiłem, mam też na Klotz La-Grange dla porównania.

1717241[/snapback]

mam nadzieje ze mnie w balona nie zrobi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

narazie takie pogladowe zdjecie wnetrza

 

serctor - jezeli masz podstawowa wersje bez modow to skus sie na poczatek na podwyzszenie napiecia na opa z 5V na 12-15V.. w razie pytan w karcie masz moje nr gg, tlena i aqq

 

pozdrawiam2.jpg[/img]

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/PCM2702_karta_mu...316.html#bottom

Właśnie zbierają zamówienie na płytki.

Tak to wyglada:

http://mars.iti.pk.edu.pl/~msfalcon/pcm2702/

Do tego jakiegos opampa i pare C, chwila czasu i zrobione :)

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole scalaki AD od opa

AD brzmią szybciej, twardziej i detaliczniej - a OPA tak ladnie wygladzaja muzyke.. dla niektorych opa gra przyjemniej

opa2604 jest taki sobie

opa627 przynajmniej dla mnie ma za ciemne brzmienie

ad 797 fajny uklad ladnie i szczegolowo brzmi

ad8066 rownie dobry jak nie lepszy od ad797

 

a u mnie w karcie duzo czesci jest gdyz mam dwa oddzielne zasilania dla toru analogowego i cyfrowego i filtr zupelnie innej konstrukcji

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.

Jestem kompletie "zielony" jesli chodzi o elktronike itp, jednak jestem wielbicielem muzyki:]. Straszliwie zainteresowala mnie taka karta, i chetnie zakupilbym juz zlozona. Czy ktos by podjaol sie zlozenia i w jakiej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a co sądzicie o pcm2707? Zaplątały mi się takie scalaczki i nie mam co z nimi zrobić? Właśnie je znalazłem. Ktoś ma jakiś pomysł :) ? Na pierwszy rzut oka są gorsze ale leżą i fajnie byłoby je użyć a sam nie mam czasu się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a co sądzicie o pcm2707? Zaplątały mi się takie scalaczki i nie mam co z nimi zrobić? Właśnie je znalazłem. Ktoś ma jakiś pomysł :) ? Na pierwszy rzut oka są gorsze ale leżą i fajnie byłoby je użyć a sam nie mam czasu się bawić.

no zrob z nich karty a co?;]

 

BTW. ja swojego opa2604 puscilem juz na 14.7V i gra zaaajebiscie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za problem zamowic plytki w AVT.pl ? koszt jednej plytki to 9zl.

 

Chyba jestem jakiś lewus, bo nie mogę znaleźć. I niestety 2707 ma inną obudowę więć ta sama płytka co 2702 nie podejdzie.

Chętnie bym kupił cały zestawik przyzwoitych elemnentów do zmontowania. No i płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jakiś lewus, bo nie mogę znaleźć. I niestety 2707 ma inną obudowę więć ta sama płytka co 2702 nie podejdzie.

Chętnie bym kupił cały zestawik przyzwoitych elemnentów do zmontowania. No i płytkę.

a to sorx myslalem ze 2702 :S

 

swoja droga obadaj www.monterdiy.com moze koles zrobic ci z 2707 jak mu wyslesz a moze ma swoj nie wiem, sprawdz...

 

@genghis : daj cyne jak zrobisz vmod'a ! :)

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sorx myslalem ze 2702 :S

 

swoja droga obadaj www.monterdiy.com moze koles zrobic ci z 2707 jak mu wyslesz a moze ma swoj nie wiem, sprawdz...

 

@genghis : daj cyne jak zrobisz vmod'a ! :)

vmodzik juz zrobiony

opa chula na 14.7V :D

zdecydowanie lepiej teraz to gra wieksza dynamika i jakos tak przyjemniej sie slucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajer, natrafilem na kolejnego "ziomka"

tylko ten w odroznieniu od montera NIC NIE WYSLAL :mur:

wzial kase wczesniej i olal mnie mydlac oczy ze karte robi, ze zostanie zrobiona, ze wyslal, ze opoznienia sa wina poczty

dalem sie nabrac tym ze wczesniej karty wysylal i ma wzorowe konto na allegro

nie dosc ze to to jeszcze wyslalem mu cyne ze srebrem i kable Gotham Gac2-V1 aby zamontowal w tej karcie zamiast "drucikow" :mur:

 

"karta" idzie juz prawie 3 tygodnie a on nie odpowiada na maile a telefonu poprostu nie odbiera

 

powidzcie to wprost nie jest mi dane posiadac dobrej karty na pcm2702 zrobionej porzadnie :cry:

 

kurde gdybym tylko mieszkal w gdyni to bym sobie z nim pogadal :angry: a tera kolokwia itp duzo tego wiec nie ma mozliwosci nawet pojechac tam :(

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajer, natrafilem na kolejnego "ziomka"

tylko ten w odroznieniu od montera NIC NIE WYSLAL :mur:

wzial kase wczesniej i olal mnie mydlac oczy ze karte robi, ze zostanie zrobiona, ze wyslal, ze opoznienia sa wina poczty

dalem sie nabrac tym ze wczesniej karty wysylal i ma wzorowe konto na allegro

nie dosc ze to to jeszcze wyslalem mu cyne ze srebrem i kable Gotham Gac2-V1 aby zamontowal w tej karcie zamiast "drucikow" :mur:

 

"karta" idzie juz prawie 3 tygodnie a on nie odpowiada na maile a telefonu poprostu nie odbiera

 

powidzcie to wprost nie jest mi dane posiadac dobrej karty na pcm2702 zrobionej porzadnie :cry:

 

kurde gdybym tylko mieszkal w gdyni to bym sobie z nim pogadal :angry: a tera kolokwia itp duzo tego wiec nie ma mozliwosci nawet pojechac tam :(

zapodaj namiary na kolesia coby wiecej nikogo nie oszukal!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajer, natrafilem na kolejnego "ziomka"

tylko ten w odroznieniu od montera NIC NIE WYSLAL :mur:

wzial kase wczesniej i olal mnie mydlac oczy ze karte robi, ze zostanie zrobiona, ze wyslal, ze opoznienia sa wina poczty

dalem sie nabrac tym ze wczesniej karty wysylal i ma wzorowe konto na allegro

nie dosc ze to to jeszcze wyslalem mu cyne ze srebrem i kable Gotham Gac2-V1 aby zamontowal w tej karcie zamiast "drucikow" :mur:

 

"karta" idzie juz prawie 3 tygodnie a on nie odpowiada na maile a telefonu poprostu nie odbiera

 

powidzcie to wprost nie jest mi dane posiadac dobrej karty na pcm2702 zrobionej porzadnie :cry:

 

kurde gdybym tylko mieszkal w gdyni to bym sobie z nim pogadal :angry: a tera kolokwia itp duzo tego wiec nie ma mozliwosci nawet pojechac tam :(

Witaj w klubie! Mam identyczną sytuację! Niech zgadnę zatem - kolo o nicku "wladcypolnocy"?

 

UPDATE 30.XI.05

Karta doszła! Stempel na paczce jest nieczytelny, toteż nie wiem kiedy facet ją wysłał. Ważne, że w końcu jest.

 

Jeśli chodzi o wrażenia - ta mała skrzyneczka generuje lepszy dźwięk niż moja Yamaha CDX-396; i to w sumie słucham od kilkunastu minut, a zapewne się jeszcze nie wygrzała i zagra jeszcze lepiej :-).

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...