Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

no a ja mam problem - odpalilem karte (z TLC) no i system widzi tylko USB Device, nie moze zainstalowac bo nie znalazl sterownika. No i tu pytanie - ja cos zle "polutowlem" albo taki ze mnie sierota ze nie potrafie zainstalowac tej karty. System: win2k SP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no a ja mam problem - odpalilem karte (z TLC) no i system widzi tylko USB Device, nie moze zainstalowac bo nie znalazl sterownika. No i tu pytanie - ja cos zle "polutowlem" albo taki ze mnie sierota ze nie potrafie zainstalowac tej karty. System: win2k SP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze dolaczylem do szczesliwych posiadaczy karty opartej na PCM 2702;)) Mi w win 2003 wykrylo jako glosniki usb. Narazie filtr to TLC272CP i pewno taki zostanie. O jakosci nie moge jeszcze napisac wiele- napewno dzwiek "inny" niz na wbudowanej;). Jest niedziela wieczor a mi do konca zabraklo malego jacka na podlaczenie karty i odpalalem na styk..... ale warto bylo czekac (chyba z pol roku na plytki;)

 

Pozdrawiam posiadaczy i polecam karte;) Koszt ok 30-60pln a efekt super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kilka kart się pojawiło, to może ktoś wykonałby testy w RMAA - wiem że możliwe są błędy pomiarowe z powodu słabej jakości Line-In w drugiej karcie testowej ( chyba że ktoś ma pod ręką coś lepszego do pomiarów niż Live, jeżeli jest jakiś posiadacz ze Szczecina - polecam się :) ) ale lepsze takie pomiary niż żadne.

 

Gąska

 

-------------------------

 

Upgrade:

 

Przepraszam, widze że pomiary już się pojawiły :oops: , tamten post jest z okresu kiedy spalił mi się komp i dlatego go nie widziałem do tej pory.

 

Tym niemniej więcej pomiarow mile widziane ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam.... wiem że zastosowania karty to nie gierki raczej... ale czy robił ktoś jakieś testy/ porównania np. do SB Live jak z wydajnością tej karty?? Czy i jak obciąża procka;))

 

Z ciekawości pytam... u mnie Quake 3 jakoś wcieło, pozatym jedyną dzwiękówke do porównania mam wbudowaną niezbyt dobrą i mocno obciążającą CPU....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Siedziałem wczoraj nad kartą cały wieczór i właściwie noc /do 4 nad ranem/

 

Karta gra przyzwoicie, odrobinę brakuje jej do dobrego CD ale jest to naprawde odrobina. Bardzo duże znaczenie dla dźwięku ma zastosowany OPAMP, testowałem OPA 2604 - ok przy lekkim spadku sygnału dla niskich czestotliwości. Dźwięk pełniejszy, niestety już bez tego czaru z OPA 2604 był przy wykorzystaniu OPA 2134, testowałem jeszcze tl062 bodajże, ale to już nie ten poziom....

 

Opampy zasilane napięciem +15 V.

 

Dzisiaj jeszcze pobawię się w zasilenie OPA napięciem symetrycznym i jeżeli zmiany bedą duże na pewno napiszę o tym.

 

 

Jako uzupełnienie karty polecam wzmacniacz słuchawkowy Darka Kuleszy na OPA 552, do tego jakies słuchawki SH i mamy wciągający i dobrej klasy dzwięk za niewielkie pieniądze :-)

 

 

Schemat wzmacniacza słuchawkowego można znaleść tutaj:

 

http://audio.lukar.net/forum_wpisy.html?temat=9274

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Czy można jeszcze zamawiać próbki z TI? Kiedy próbuję dodać część wyrzuca mi błąd.

2. Ile kosztuje w Polsce PCM2702 i opa2604 i gdzie je dostać? Widziałem w Elfie pcm1702 za 183pln chyba...

3. Czy potrzebne są kosmiczne podzespoły w stylu np. Elna Cerafine? Jeśli tak, ile te kondziołki oksztują i gdzie je dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Siedziałem wczoraj nad kartą cały wieczór i właściwie noc /do 4 nad ranem/  

 

Karta gra przyzwoicie, odrobinę brakuje jej do dobrego CD ale jest to naprawde odrobina. Bardzo duże znaczenie dla dźwięku ma zastosowany OPAMP, testowałem OPA 2604 - ok przy lekkim spadku sygnału dla niskich czestotliwości. Dźwięk pełniejszy, niestety już bez tego czaru z OPA 2604 był przy wykorzystaniu OPA 2134, testowałem jeszcze tl062 bodajże,  ale to już nie ten poziom....  

 

Opampy zasilane napięciem +15 V.  

 

Dzisiaj jeszcze pobawię się w zasilenie OPA napięciem symetrycznym i jeżeli zmiany bedą duże na pewno napiszę o tym.

 

 

Jako uzupełnienie karty polecam wzmacniacz słuchawkowy Darka Kuleszy na OPA 552, do tego jakies słuchawki SH i mamy wciągający i dobrej klasy dzwięk za niewielkie pieniądze :-)

 

 

Schemat wzmacniacza słuchawkowego można znaleść tutaj:

 

http://audio.lukar.net/forum_wpisy.html?temat=9274

 

 

Pozdrawiam

 

pograj na tym pare dni po tygodniu dzialania non-stop karta saie wygrzewa i wtedy pokazuje swoje prawdziwe oblicze... naprawde gra duzo.. duzo lepiej jak odrazu po zlozeniu :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja, mam dzwiekowke USB!, powiem tylko ze jest PRZEPAŚĆ miedzy live'em czy SS, a tym co mam obecnie (szczegółowość, dynamika, scena, barwa). PRZEPAŚĆ - to jedyne określenie które przychodzi mi na myśl, żeby zobrazować różnicę.

Kumpel tez dla siebie zrobil i u niego sluchalismy na Technicsie (klasa AA, ciągnie 400W z sieci) i kolumnienkach JBL. Mógłbym tak siedzieć i słuchać w nieskończoność.

Nie musze wspominac, ze teraz jak wloze do kompa plytke audio to mam o wiele lepszy dzwiek niz w kompakcie stacjonarnym technicsa

 

W sumie to nie spodziewałem się takiej jakości na moim sprzęcie. Ogolnie jest git, oplacalo sie czekac. Musze zmienic sprzet, przynajmniej na poczatek kolumnienki, bo to obecnie najslabsze ogniwo zestawu.

Acha, wszystkie modyfikacje, ktore sa na stronce wykonane + kilka innych nieuwzglednionych (kumpel elektronik stwierdzil, ze powinny byc )

Np. zamiast zmienic rezystory z domyslnych wartosci 10kOhm do 5kOhm (w celu zwiekszenia sily sygnalu) zainstalowalismy potencjometr i moge sobie regulowac sile sygnalu jak chce ] (od 0-22 kOhm)

Całość w ładnym czarnym pudełeczku z wyprowadzonymi złotymi gniazdami cinch i gniazdem zasilania (USB mam przylutowane na stałe) do tego 2 diody informujace o pracy urzadzenia.

Koszt:

- za 2 płytki z przesylka - 29zl

- kabel USB 5m - 12zl

- interkonekt - 35zł

- zasilacz - 15zł

- pozłacane gniazda - 6zł

- kwarc - 4zł

- rezystory, kondensatory - grosze

- pudełeczko - 10zł

W sumie wyjdzie koło 100zł bez robocizny, tylko kumplowi sprezentowałem płytkę i darmowe próbki (czyli 14.50zl). Biorąc pod uwagę czas jaki poświęcił na zmontowanie 2 płytek (około 15h) to nic.

Najwięcej czasu schodzi na znalezienie odpowiednich części (rezystorów, kondensatorów), pomierzenie ich miernikiem, potem lutowanie, sprawdzanie itp.

Teraz bym taką płytkę sam zrobił, bo siedząc z kumplem przez te godziny moje umiejętności/wiedza w zakresie elektroniki/fizyki drastycznie wzrosły.

Sprzęt jest warty conajmniej 3x tyle, wiec nie ma sie co zastanawiac.

pozdrawiam i do uslyszenia, możesz w moim imieniu zapodac ten tekst jakby ktos chcial na forum jakas opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja, mam dzwiekowke USB!, powiem tylko ze jest PRZEPAŚĆ miedzy live'em czy SS,

no przepasc to moze przesada... - ja tam wyciągam z SoundStorma AC3/PCM do zewnetrznego DAC-a po optyku... ale rzeczywiscie do PCMa tego typu rozwiązanie jest świetne... z tym ze Vortex2/SS maje te zaletę że obsługuja sprzętowo 3D... a w Aurealu jest większa rozdzielczość i próbkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja się teraz spytam czy ktoś to robi i sprzedaje (facet z Proaudio?), bo ze mnie żaden elektronik, ale świetną kartą za 100-150zeta nie pogardzę ;) :P

 

Aha i jak się ma sprawa z głośnikami 5.1 ? Dobrze współpracują ?

Facet z proaudio już chyba nie montuje kart , w każdym razie na moje maile nie odpisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...