Skocz do zawartości
Marcin_gps

Karta dźwiękowa na USB = wysoka jakość i niska cena

Rekomendowane odpowiedzi

..opa2604 mozna zasilac napieciem symetrycznym a nawet jest to zalecane o wartosci +/- 15V...no wiec ja mam 10W transformator o napieciu +/- 16V, normalnie wyprostowany 4 diodami, filtracja 2200u na galaz i stabilizatory 7815 i 7915 na odpowiednie galezi, ja tu nietypowych rozwiazan nie widze :) proste jak budowa cepa ;)... co do grzania sie stabilizatorow na karcie to sie prawie nie grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronikiem niestety nie jestem i mam jako takie pojecie. Prosilbym wiec osoby ktore zlozyly karte z modyfikacja (tzn. z OPA2604) o umieszczenie tutaj zdjec zlozonej plytki w duzej rozdzielczosci, albo przeslanie ich mi na priva, a ja je umieszcze na serwerze i dam odnosniki tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam maila od gościa:

 

-------

Witam mikaelus,

 

Cena karty to 100zl + koszta przesyłki, karty będą przetestowane i gotowe do

wysyłki 20 wrzesnia.

W komplecie jest kabel USb, zasilacz.

pozdrawiam,

Tomek B.

-------

 

Maila dostałem 14.09. Od tego czasu jeszcze nie odpowiedział na moje dwa pozostałe, więc więcej szczegółów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają , ale już nie wszystkim niestety :(Wysyłają , ale już nie wszystkim niestety :(

Tak? Ciekawe komu wysylaja jeszcze jak nawet EP sampli doprosic sie nie moze :?

 

Podobno grupie sprawdzonych producentów/drobnych monterów itd. Zwykłym ludziom już nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... teraz jak trochę jej posłuchałem to mogę coś więcej powiedzieć.

Osobiście mam problem z odpowiednim ustawieniem equalizera w Winampie. O ile na mojej starej karcie wystarczyło dać domyślne ustawienia dla rocka i trochę ew. skorygować to tu co utwór to nieco inaczej go odbieram. Niektóre brzmią po prostu pięknie - w "You Shook Me" LZ, harmonijkę czułem na podniebieniu - a inne gorzej. Być może to też wina moich słuchawek, bo w niektórych kawałkach przy wysokich tonach słychać czasem drobne szumy (może kabelek przy słuchawkach?).

Na razie, z mieszanymi uczuciami i doświadczeniami, testuję dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, szczerze mówiąc średnio jest jak się go wyłączy. Jak dla mnie dźwięk jest prrzytłumiony, a tło gdzieś daleeeko w oddali :P

Może to wina słuchawek, nie wiem. Niedługo przesiadam się chyba na kolumienki Mission 700 i wzmaka Luxmana, wtedy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, szczerze mówiąc średnio jest jak się go wyłączy. Jak dla mnie dźwięk jest prrzytłumiony, a tło gdzieś daleeeko w oddali :P

Może to wina słuchawek, nie wiem. Niedługo przesiadam się chyba na kolumienki Mission 700 i wzmaka Luxmana, wtedy zobaczymy ;)

Za dlugo sluchales podbitego dzwięku :? equalizer od razu off. I bez dyskusji mi tu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie eq ( i to jeszcze w winampe ) a feeee :) > .

Pozatym mikaelus , jak to juz kamien pisal , twoja karta musi sie zapewne wygrzac porzadnie i pokaze co potrafi ( zreszta tak jest z kazdym sprzetem grajacym ) . I wlasne te przytlumienie powinno zniknac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest na forum ktoś z Wrocławia, kto składał kartę i mógłby mi pomóc? Kolega polutował mi wszystko, ale karta nadal milczy tzn. (Windows jej nie wykrywa) jedyny objaw to świecenie dwóch diod niezależnie czy kartę podłączam do portu USB czy nie. Sprawdzałem układ PCM pod mikroskopem i zwarć nie zobaczyłem. Mam jeszcze jeden komplet części na kartę, ale boje się sam lutować, aby czegoś nie zepsuć a TI już nie wysyła sampli. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

Pozdrawiam

Marcin Mikołajewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam poważny problem z kartą usb. Dostałem dzisiaj karte z proaudio ( tego gościa co składa na zamówienie karty na pcm2702 ) i wszystko gra wspaniale jakość lepsza od audigy 2 na sterach kx + asio ( mialem pare tygodni temu ) i teraz mam poważny problem. Gdy odgrywam jakiś dzwięk typu gitara, fortepian ( narazie tu zaobserwowalem ) to slychac z glosnikow dosyc wyraznie takie "ZzZZzzzzZzzzzZ" raz mocniej raz słabiej można to czasami porównać do dźwięku szybko pracującego cd-romu. W tym momencie nie posiadam zarabistego sprzetu grajacego ( wieza lg uzyta jako wzmak oraz monitory od wiezy philipsa ) ale przetestuje na wzmaku Camridge audio + kolumny b&w. Na audigy nie bylo tego problemu zastanawiam sie czy czasem nie jest to spowodowane jakąś niemocą tego "sprzętu" które teraz jest podłączony, może dzisiaj może za pare dni przeniose kompa do drugiego pokoju w ktorym mam ten porzadny sprzet. Mimo wszystko byłbym wdzięczny za wasze opinie co do tego problemu.

 

p.s. probowalem wygrzewac karte, non stop jest na chodzie jakby co i nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zlozylem juz dwie karty, w obu mam taki sam maly problem, po podlaczeniu czegos do listwy na ktorej chodzi komp i ta karta, karta potrafi sie rozlaczyc z kompem lub generowac szum, rozlaczanie z kompem rozwiazalem w ten sposob ze dodalem elektrolit miedzy 5V z usb a masa, ale przerwa w muzyce i tak nie kiedy wystepuje, np. przy wkladaniu do listwy lutownicy, lub innego urzadzenia, chociazby wiekszy toroid, za cholere nie wiem czym to jest spowodowane, czy wam tez stalo sie cos takiego kiedy kolwiek?? u kumpla jest tak samo, dodam ze karta zachowuje sie tak samo jak jest zasilana z usb, baterii, czy wlasnego zasilacza.... za cholere nie moge dojsc dlaczego tak sie zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączając do dyskusji swoje 3 grosze pochwalę się kartą zrobioną na PCM2706. Jej parametry jeśli chodzi o cyfry nie są powalające bo THD+N 0,025%, SNR 98dB, dynamika 98dB i są lepsze rozwiązania, ale i tak byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością i dynamiką dźwięku. Ma on tę zaletę, że w scalu zintegrowany jest wzmacniaczyk 2*12mW do słuchawek 32omowych. Dodatkowym atutem jest prostota układowa (tylko 1 scalak, parę RC, kwarc, gniazdko USB i słuchawkowe) oraz obsługa 7-miu przycisków tj. 3 do głośności i 4 do obsługi windowsowego odtwarzacza.

Karta jest zasilana z USB - obawiałem się trochę o zakłócenia ale jest ok.

W sumie wyszła z tego przenośna karta, którą używam chętniej niż SBAudigy. Jej parametry w niczym nie ustępują SB, a brak efektów EAX i obsługi AC3 przy słuchaniu muzyki czy nawet w grach mi nie przeszkadza. Nie jest mi też potrzebny korektor.

Na następny ogień pójdzie osławiony PCM2702 +TPA6120A2+PGA4311+89C4051. Tym razem będzie to stacjonarne urządzenie z własnym zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...