Skocz do zawartości
Menphis

Amd k6-2 550 i Filmy ......

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący ....

 

Na sprzęcie mojego znajomego :

 

1.AMD k6-2 550

2.Radeon 9200 SE 128 mb

3.196 ram

4. Dysk 30 Gb

5.Windows XP Home Edit

 

... Przycinają mu sie filmy na Dvd i Divixy ... Dlaczego ja juz nie mam pomysłów ..

 

Sterowniki do karty ma zainstalowane jakieś z płyty pewnie jakies ostatnie catalisty .. nawet jak by miał najstarsze to i tak to wszystko powinno chodzic ....

 

Proszę o konsultację ! :)

BTW Wesołych Świąt :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim K6-450-500 filmy chodzily bez problemow

pozniej zaczely troche nawalac

podejzewam ze nowsze divixy sa bardziej wymagajace i niestety moc obliczeniowa procka juz nie wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego: AMD K6-2 333, TNT2/M64, Gravis Ultrasound i divx'y się nie tną. Ale pod linuksem. Procek co prawda obciążony na maksa, ale chodzi płynnie w fullscreen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swego czasu ogladalem na K6-2 300MHz (albo 333 nie pamietam -zreszta co za roznica) + grafika Riva 128 (ta 4mb na pci):) + plyta glowna TX.

System wtedy mialem win95 albo win98.

Aby to chodzilo robilo sie pare rzeczy:

- ustawialem pulpit w 640x480x32bit

- uzywalem cinemaplayera (malo obciaza,byly problemy z wyswietlaniem napisow)

- w ustawieniach divx-a oczywiscie wybieralo sie minimum (nie pamietam jak to sie zwalo "cpu type" czy jakos tak - divx3.xx)

- w filtrze dzwieku (mp3 decoder filter wybieralo sie cpu type 486, zmniejszalo parametry)

- pomagalo zmniejszenie "przyspieszenie wideo" o jeden poziom

 

Byly problemy z filmami na 2 cd (b. dobrej jakosci - obraz nie nadazal za dzwiekiem np. w filmie 13 Duchów)

Mysle ze na sprzecie autora tematu nie powinno byc problemow z divx (wiem ze kodeki i jakosc filmow sie zmienia no ale skoro kiedys moj "sprzet" podolal starym divxom...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może na Win98 chodziłoby spoko, XP mocno muli kompa i nawet na moim kompie czuję wyraźnąróznicę między XP (bez choinek i świecidełek) a Win2000. WinXP musi mieć 512 MB ramu żeby chodził na prawdę dobrze i procka zmiula mocniej niż nie gorszy Win 2000. zmień system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasow Divx'a 3.x filmy chodzily mi na K6-2 333@375 nawet spoko, ale jak zaczely pojawiac sie filmy kodowane w nowszych wersjach divx'a to juz roznie bywalo. Czasem pomagalo zmniejszenie jakosci dzwieku. Co do wplywu systemu operacyjnego serii Windows to nie zauwazalem roznicy, mialem zainstalowane oba rownolegle i jak cos nie chcialo chodzic na WPX to i na W98 tez nie dalo sie tego ogladnac. Do obecnych divx'ow 5.x to juz chyba trzeba procka w granicach 1GHz zeby w miare plynnie to chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasow Divx'a 3.x filmy chodzily mi na K6-2 333@375 nawet spoko, ale jak zaczely pojawiac sie filmy kodowane w nowszych wersjach divx'a to juz roznie bywalo. Czasem pomagalo zmniejszenie jakosci dzwieku. Co do wplywu systemu operacyjnego serii Windows to nie zauwazalem roznicy, mialem zainstalowane oba rownolegle i jak cos nie chcialo chodzic na WPX to i na W98 tez nie dalo sie tego ogladnac. Do obecnych divx'ow 5.x to juz chyba trzeba procka w granicach 1GHz zeby w miare plynnie to chodzilo.

Zgadzam sie z kolega. Ale co proca to wystarczy juz Duron 600 i flmy elegancko powinny sie bujac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki amdk6/2 550MHz są bardzo drogie teraz (na allegro idą po 150-160zł) niech sprzeda płyte i procka osobno i kupi sobie jakiegoś P3 lub celerona.

 

Taka moja mała rada :)

 

Edit:

Nie zauważyłem że ten post jest stary :mur:

Edytowane przez danioX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polujcie na K6-3 500 Mhz- to była bardzoi bardzo droga i fajna maszynka :)

Nie powiem K6 -3 500 Mhz to iście wspaniała maszynka(Szkoda że mam K6-2 450@500) ale to był fart w zakupie (13,50zł) K6-3 posiadają casch na L2 i L3 a K6-2 nie nawet 450Mhz na K6-3 jest bardziej wydajny niż 550Mhz na K6-2 ale za to droga sprawa...

Ja tagże mam problemy z divix-ami ,tymi nowszymi, ale walcze dzielnie i polecam ffdshow w wersji gdzie można regulować obciążenie sprzęta (Artykuł o Divixach na CDRinfo.pl)

Z doświadczenia polecam znaleść odpowiednie stery do grafy i dzwięku + najbardziej wydajne stery do chipsetu

wszystko sie da...tylko jak .....????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy an jakim chipsecie jest płyta głowna.

Jesli na Alladinie V to jakiego procka by nie wsadzic i czego nie robic bedzie sie ciac.

Jesli na MVP3/MVP4 to przy odpowiednio szybkim procku(zeby wyrobil sie z danym filmem) bedzie ok.

 

A na sisach to jak zwykle loteria.

 

Tak poza tym to głownym problem jest wolne FPU w rodzinie K6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...