Skocz do zawartości
RaKLeZ

Spis Pamięci Na Kościach Winbond-a Bh-5/-6

Rekomendowane odpowiedzi

@remo: jakie to są ramy 256 czy 512 mb ? włącz cpu-z i wybierz spd a potem slot w którym masz tą pamięć i podaj cały part number, gdzie je kupiłeś ? mają jakieś stickery ?

1358235[/snapback]

DIMM #2

 

General

Memory type DDR-SDRAM

Manufacturer (ID) (0000000000000000)

Size 256 MBytes

Max bandwidth PC3200 (200 MHz)

Part number M2G9IA8ATT9F081AA4

Manufacturing date Week 50/Year 04

 

Attributes

Number of banks 1

Data width 64 bits

Correction None

Registered no

Buffered no

 

Timings table

Frequency (MHz) 200

CAS# 2.5

RAS# to CAS# delay 3

RAS# Precharge 3

TRAS# 8

 

 

 

Wyciagniete z cpuz , pamieci 2x256MB , tu pokazuje part number AA4 na koncu a na naklejkach na pamieciach jest AA4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu jeden znak się nie zmieścił w tej linijce w cpu-z,

ale ramy masz bardzo ok, to są winbondy utt (ch5),

możesz wycisnąć po pewnym czasie wygrzewania nawet 260mhz 1t cl2 2 5 2 @3.4V jeśli masz dobrą serię,

u mnie na 3.4V grzały się już więc założyłem miedziane radiatory od cooler mastera i puściłem nawiew 80mm@7V, a poza tym pentagram 120 też je troszkę owiewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soobaroo : Dzieki za odpowiedz :)

W takim razie ide teraz szukac jak na NF7 wycisnac wieksze napiecie na pamieci , bo niestety max to 2.9V a przy takim napieciu leca u mnie tylko na 215Mhz i myslalem ze to juz kres mozliwosci tych pamieci. Ale skoro naprawde trafily mi sie winbondy to przydalo by sie to wykorzystac.

Swoja droga az takie voltozerne sa te pamieci zeby mogly leciec na wyzszych czestotliwosciach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wlasnie mi wrocily z reklamacji pamieci Corsair TwinX1024-3200C2PT(2xCMX512-3200C2PT), mialem je w rewizji 5.1 a teraz odeslali mi rev. 1.2. Wie ktos moze na jakich ukladach to jest robione ?? rev.5.1 byla chyba na Mosel(i poszla sie jeb....) a ta nie mam pojecia ??

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, grzać warto tylko nowe memki nie przechodzone tak?

...bo inaczej to nic nie pomaga :|

 

edit:

sorki, ostatnio nachodza mnie pytania ale newbie :rolleyes:

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spis pamięci, które były/są produkowane na kościach winbonda BH-5, BH-6 i CH-5.

Myśle, że się przyda :) 

 

 

Kingston

 

 

Value Ram 400Mhz (2,5-3-3-*) (KVR400X64C25) may or may not contain Winbond BH-5, look at the chips

no więc lukam na chipy i i widzę VB0272, 0515 P01, D3208DI3T-5A no i są dwa kółeczka co ztych oznaczeń (oprócz dwóch kółeczek) może sugerować użycie kości winbond-a, czy na tej podstawie mogę rozstrzygnąć Winbond czy nie Winbond

Edytowane przez daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc lukam na chipy i  i widzę VB0272, 0515 P01, D3208DI3T-5A no i są dwa kółeczka co ztych oznaczeń (oprócz dwóch kółeczek) może sugerować użycie kości winbond-a, czy na tej podstawie mogę rozstrzygnąć Winbond czy nie Winbond

1546164[/snapback]

Jak są kółeczka to 100% winbond, jeszcze napewno na krótszych krawędziach kostek widać dwie blaszki. D3208DI3T-5A - Tak pooznaczane są chyba winbondy UTT na nowych kingstonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kingi na winbondach dałem ich fotki do tematu o TwinMOSach Speed Premiumach, kupiłem bo szukałem Kingów na Moselach i te trafiłem, i teraz mi nie chcą chodzić bo za małą produ dostają, dlatego sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie są po dwie blaszki z każdej strony (w innych pamięciach z reguły są 4 lub więcej), przy czym mój pech polegał na tym, że wybrałem niewłaściwy sklep - apollo oddział - kraków ul. budryka, i po dokupieniu drugiej kości okazało się że kupa

 

w sumie "kupiłem" tam (wymieniając kolejne kości) kolejno 2 x 512 MB KINGMAX cl 2.5/400MHz do d.u.p.y, 2 x 512 KINGSTON cl 2.5/400MHz jedna ok. druga dokupiona następnego dnia do d.u.p.y, dual kit Geil 2x 512 cl 2.5/400MHz do d.u.p.y tj. wszędzie błędy w GoldMemory na ustawieniach by SPD oprócz jedynego Kingston-a na winbondach (ten dodatkowo nieźle się się kręcił), a rozlużnienie orginalnych timingów guzik dało - dalej błędy

 

"stare" pamięci 2 x 215 MB kingmax cl 2.5/400MHz - 0 błędów w goldmemory

 

kingstony cl 3/ kupione w sklepi obok apollo (akurat tylko takie były) droższe o 30 zł na kostce i oczywiście 0 błędów - Infineon HYB25D12800BE-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj poustawiać timingi recznie, ewentualnie zapodaj bios z ustawionym 2T (cpc off), nowe winbondy mogą kłucić się z nf2 (ja tak mialem z twinmosami 1A4T), spróbuj też zapodać w singla jezeli masz je w duala wlozone, mogą sie kłucić ze sobą, a swoją drogą to platforma nf2 i 2x512 winbondów nie jest najlepszym pomyslem jesli chodzi o OC. Możesz teżspróbować powsadzać je wi inne sloty, też może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj poustawiać timingi recznie, ewentualnie zapodaj bios z ustawionym 2T (cpc off), nowe winbondy mogą kłucić się z nf2 (ja tak mialem z twinmosami 1A4T), spróbuj też zapodać w singla jezeli masz je w duala wlozone, mogą sie kłucić ze sobą, a swoją drogą to platforma nf2 i 2x512 winbondów nie jest najlepszym pomyslem jesli chodzi o OC. Możesz teżspróbować powsadzać je wi inne sloty, też może pomóc.

1547170[/snapback]

straciłem na to kilka wieczorów i ciągle błędy, zmieniłem sklep wziąłem pierwsze lepsze ramy i jest ok. pozdro

 

staram się unikać "teorii spiskowej" ale zastanawiam się czy w handlu mogą jakimś sposobem znaleźć się wybrakowane ram-y markowych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Widzę, że drobne OT w tym topic'u dopuszczacie, więc spróbuję tu, aby nie zakładać nowego topic'u.

 

Mam te kostki:

 

EL DDR PC3500 Platinium Limited Edition (2-2-3-6) Winbond BH-5 (w zestawie 2 X 256 Mb)

 

Nudzą się wprawdzie i osiągi na mojej mobo mają skromne, ale nie w tym problem.

Chciałem dokupić im większego braciszka (512 Mb), aby wsadzić go w wolne miejsce i dysponować 1 Gb ramu.

Chodzi oczywiście oto, żeby taka trójca nie straciła zbytnio na wydajności, względem obecnie działającego duetu

Sprzedaż dotychczasowego duetu i zakup duetu 512 Mb raczej nie wchodzi w grę. (za duża stata finansowa)

Niestety większość sensownych 512 MB chodzi w zestawach 2 X 512 Mb co znacznie podnosi cenę zakupu.

Generalnie chciałbym jedną dobrą 512 MB do mojego duetu.

 

I tu pytanie do obecnych tu ekspertów.

Jaka kość do mojego duetu i gdzie ją można obecnie kupić ?(nazwę sklepu proszę).

Najłatwiej dotrzeć mi do Proline'u bo mam ich na miejscu w postaci zwykłego sklepu nie tylko internetowo.

 

P.S. Jeżeli to za duże OT, posta skasuję (ew. wyedytuję tylko linka do nowego topic'u).

 

Pozdrawiam i proszę o radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj DaRoN kłóciłbym sie, zagłebienia nie są może mocno widoczne, jednak widoczne, to zalezy takze jak jest zdjecie zrobione, a na krótszych krawędziech są po dwie blaszki, więc wg. mnie to winbondy mogą być, a nawet są to winbondy, ale niekoniecznie bh5. <_<

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylicie , mosele sa identyczne jak winbondy , mialem 2x512 kingstona niby winbondy po wygladzie kostek ale max szly 220MHz 2.5-3-3-6 :lol: uwaga na 2.9V , powyzej 2.9V nie zaleznie od MHz i timingow komp nie bootowal

 

Dołączona grafika

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...