Skocz do zawartości
RaKLeZ

Spis Pamięci Na Kościach Winbond-a Bh-5/-6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Dzisiaj widzialem takie kostki Kingstona:

 

D3208DL5T-5AT

0521PT02

 

Wyglądają na jakieś Winbondy (o ile to nie Mosesle, to pewnie CH-5 UTT).

2 kółka na środku i 4 niple na krótszych bokach modułu.

Czy ma ktoś może jakieś potwierdzone informacje, jakie to są kostki?

Kość jest 512MB, 16 układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, czyli wyglada na to ze mosel jedzie na "kolkach" winbonda i mysli, ze zabierze czesc rynku nieswiadomych klientow  :lol:

1573633[/snapback]

 

Takie kosci Mosela juz dawno byly produkowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!!

Chciałbym podzielić się z wami moimi pierwszymi wrażeniami z współpracy z pamięcią, ktorą opisałem powyżej.

Jest to "zwykły" KVR400XC3A/512, z tym, ze chyba dość niezwykle chodzi, na razie:

200MHz, 2-3-2-6, 2,6V Prime stable.

200MHz 2-2-2-6 - nie odpala do końca WinXp, nawet przy 2,8V (max Solteka SL-75FRN2-L)

Przy pracy pod Prime95, na 2,7V pamięć jest letnia.

Za chwilę będę robił testy Memtestem i przy wyższych FSB, dopiero, co włożylem pamięć do kompa.

 

Z tymi napięciami i timingami pewnie jest ten motyw, co w tym teście:

http://pclab.pl/art15472.html - tam do odpalenia timmingów 2-2-2-x trzeba było co najmniej 3V, a ja mam max. 2,8V.

 

Aha, co ciekawe, w CPU-Z data produkcji jest opisana jako week 28, year 00 - hm... czyżby jakieś odgrzewane BH-5/BH-6?

 

A zatem - szukajcie Kingstonów opisanych jak powyżej... Dają radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w CPU-Z data produkcji jest opisana jako week 28, year 00 to napewno nie są to odgrzewane bh-5/6 tylko ch-5/6 i dlatego nie lecą 2-2-2 tylko 2-3-2, miałem kilka starych ch w rękach i wszystkie aby zrobić fsb:200 2-2-2 stabilne potrzebowały 3,1v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade jeszcze kupić gdzieś pamięci na orginalnym BH5..? Może jakiś link do sklepu internetowego..? Pozdrawiam!!!

1581412[/snapback]

Nie da rady. Mozesz jedynie szukac na allegro albo w ogloszenich na tweaku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kierując się tabelką winbondów w kościach oem zakupiłem na allegro 2 x seitec 256mb 333 mhz, fuksem trafiłem na kości identycznych serii :D 0250w, jeśli ktoś ma jakieś dane, linki na ich temat chętnie poczytam. Ja znalazłem , niestety po japońsku ze pamięci te robia przy napieciu 2,85 v przy timingach 2-2-2-5 okolo 230-240 MHz, więc wnioskuje, że są to BH5. Za każda informacje bede wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

 

BTW razem wydałem 149 zl na te pamiątki :D

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci jeszcze nie mam w domu, jednak mam real foto

 

fotka 1

fotka 2

 

Na fotce numer 2 widać dokładnie wgłębienia na kości, oznaczenia i takie cós (nie pamiętam jak to się nazywa) na węższych bokach ramu, po 2 sztuki na boku kostki.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże odcyfrować datę produkcji (rok i tydzień)?

 

Mam 2x256 Kingston KHX3500 (bez "A"!) rated 2-3-3-7@433 (i chyba też było coś o 2-2-2-5@400 - tak czy inaczej tak też chodzą spoko przy 2.6V!)

 

Na Epoxie 8RDA3+ chodzą mi przy FSB225 2-2-2-5@2.9V (powyżej płyta jest niestabilana).

 

Na naklejce jest:

 

9965200-012.A00

1178820-2.5V

ASSY IN USA

 

A na chipie:

 

Kingston

V53895

0251 P01

D328DW-45

ASSY IN USA

 

Kupilem je w czerwcu 2003 ale mogly być z magazynów (tj. sprzed 18 tygodnia producji)

 

Można z tych napisów odczytać datę produkcji???

(może druga linijka 2002r 51tydzień - sam nie wiem)

 

spójżcie też pod:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&f=...=0#entry1588835

 

 

-----------------

..ups. chyba juz mi ktoś pomógł (THX anyway)

Edytowane przez mikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże odcyfrować datę produkcji (rok i tydzień)?

 

Mam 2x256 Kingston KHX3500 (bez "A"!) rated 2-3-3-7@433 (i chyba też było coś o 2-2-2-5@400 - tak czy inaczej tak też chodzą spoko przy 2.6V!)

 

Na Epoxie 8RDA3+ chodzą mi przy FSB225 2-2-2-5@2.9V (powyżej płyta jest niestabilana).

 

Na naklejce jest:

 

9965200-012.A00

1178820-2.5V

ASSY IN USA

 

A na chipie:

 

Kingston

V53895

0251 P01

D328DW-45

ASSY IN USA

 

Kupilem je w czerwcu 2003 ale mogly być z magazynów (tj. sprzed 18 tygodnia producji)

 

Można z tych napisów odczytać datę produkcji???

(może druga linijka 2002r 51tydzień - sam nie wiem)

 

spójżcie też pod:

1588846[/snapback]

! tam już zamieściłem odpowiedź (nawet ze 3 razy na pytanie czy to bh-5 i raz na date prodfukcji), przyjrzyj się człowieku!! :mur: Nie kłuć się ze mną bo ja jestem troche w temacie, i jak mowie ze to bh-5 to to sa bh-5! :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

! tam już zamieściłem odpowiedź (nawet ze 3 razy na pytanie czy to bh-5 i raz na date prodfukcji), przyjrzyj się człowieku!!  :mur: Nie kłuć się ze mną bo ja jestem troche w temacie, i jak mowie ze to bh-5 to to sa bh-5!  :mad:

1588850[/snapback]

OKI, take it easy!

Napisałem tu zanim dostałem (przeczytałem) odpowiedź - nie wiedziałem że będziesz taki szybki :)

Dzięki!

 

P.S. przeedytowałem też posta wyżej

 

SORRKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede je miał to je przetestuje, a dotej pory musze zaspokoić swoją ciekawość :-P , na jednej z aukcji gość zagwarantował prace przy na 240 MHz i timingach 2-2-2-5, testowal na dfi nf4. Po to jest topic by pytac, a seiteci to wcale nie zadkie ramy w Polsce wiec ktos cos moze wiedziec ciekawszego o nich. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

moje chyba sa na bh6 mozesz dodac do spisu;)

Corsair CMX256A-3200C2PT XMS3202v1.1 0308009-1 = Winbond -6 Rev B

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam to co w podpisie. Czyli Patriot 512MB ktore ida na 2 3 2 11 przy 220MHz (wyzej juz musze luzowac timingi, max to 240MHz)

 

Mam szanse wymienic to na 2 x 256MB lub 2x 512MB HyperX 3200A (Chyba CH5)

Tylko niepiszcie: wez te, sprzedaj i szukaj innych.

 

Czy osiagne cos wiecej na tej plycie bez Vmodow ??? 2,9V bios realne wiecej.

Czy luzowanie timingow daje wyzsze FSB ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam to co w podpisie. Czyli Patriot 512MB ktore ida na 2 3 2 11 przy 220MHz (wyzej juz musze luzowac timingi, max to 240MHz)

 

Mam szanse wymienic to na 2 x 256MB lub 2x 512MB  HyperX 3200A  (Chyba CH5)

Tylko niepiszcie: wez te, sprzedaj i szukaj innych.

 

Czy osiagne cos wiecej na tej plycie bez Vmodow ??? 2,9V bios realne wiecej.

Czy luzowanie timingow daje wyzsze FSB ???

1602851[/snapback]

Przy winbondach luzowanie timingow nic nie daje, dla bh-x sa to 2-2-2-x a dla ch-x zazwyczaj 2-3-2-x, i sie leci tylko z napieciem w góre. Luzowanie timingow nie pomaga, daje pojedyncze megaherce co przy gorszych timingach działa na niekorzyść. HyperX'y 3200A to kicha zasadniczo, choć mogą sie zdażyć lepsze kostki. Jak chcesz sie bawić winbondai to bez v-moda ani rusz.

 

@dzidzion

to są na pewno winbondy, są to ch-6, u mnie takie(z identycznym oznaczeniem DW1R-6) na 3,33v robiły 100% stabilne 244MHz 2-2-2-11. Była to kostka 256MB. Rób v-moda i walcz, bez 3,3 nie podchodź nawet do nich.

 

@bobson37

jak lecą 2-2-2-x przy fsb200 na napieciu 2,6v to są to na pewno bh-6, nie widze oznaczen na tych twoich kostkach, o ile się nie myle to bh-6 na seitecach byly oznaczone końcówką AT-7!

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje bh6 na 2.8v chodza 5 3 3 2 przy fsb 166... i ani za cholere nie moge zejsc ponizej z timingami;(

1604647[/snapback]

a to napewno są bh-6?? To nie mozliwe zeby tak chodziły bh, wg mnie nie masz tylko cos innego... Na 100% to nie jest bh-6! Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...