Skocz do zawartości
RaKLeZ

Spis Pamięci Na Kościach Winbond-a Bh-5/-6

Rekomendowane odpowiedzi

mam pamięci z podpisu w everescie pokazuje mi prędkośc 5ns z tego co wyczytałem na tych kościach instlowano pamięci bh6 lub bh5 czy cyfra na końcu oznacza czas dostępu ? skoro tak czy możliwe że sa to bh5? kości to standardowo 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czy moglby mi ktos powiedziec na prv czy tez tu jak zdjac radiator z pamieci(KHX) bez naruszneia powierzchni radiatora=zarysowujac go. Dziekuje bede wdzieczny za pomoc bo jeden zdejmowalem oklejajac miejsca przykladania srubokretu tasma klejaca ale i tak widac wgiecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka dostałem pamieci Kingston HyperX PC2700 (2-2-2-5-1T) (KHX 2700)

wszystko było by fajnie lecz po zdjeciu radiatorów zamiast moim oczom ukazać sie BH-6 zobaczyłem cos takiego ale niemoge rozszyfrowac tych pamieci wiec jak ktoś z łaski swojej mogł by mi pomuc

 

na pamieci pisze Kingston

V56523

0306 P01

D328DW-50

niewiem czy to sa wogle jakeś Winbondy czy cokolwiek ?? posiadaja one cl2-2-2-5 ale po podkreceniu do 200MHz działaja tylko na cl: 2,5-2-2-5 2,9v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka dostałem pamieci Kingston HyperX PC2700 (2-2-2-5-1T) (KHX 2700)

wszystko było by fajnie lecz po zdjeciu radiatorów zamiast moim oczom ukazać sie BH-6 zobaczyłem cos takiego ale niemoge rozszyfrowac tych pamieci wiec jak ktoś z łaski swojej mogł by mi pomuc

 

na pamieci pisze Kingston

V56523

0306 P01

D328DW-50

niewiem czy to sa wogle jakeś Winbondy czy cokolwiek ?? posiadaja one cl2-2-2-5 ale po podkreceniu do 200MHz działaja tylko na cl: 2,5-2-2-5 2,9v

1279276[/snapback]

 

Masz albo BH5 albo CH5 wynika to z oznaczeń które są chyba gdzieś w tym topicu opisane.

 

 

DW60 - BH6

DW50 - BH5 lub CH5 zależy to już od tygodnia produkcji

DW45 - CH5

 

Teoretycznie to powinny to być BH5, jeszcze jedno pytanie, moduł jest 256 czy 512 ? bo jeśli 512 to może nie chcieć działać na 200MHz, niestety winbondy nie lubią tak opakowanych kosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Masz albo BH5 albo CH5 wynika to z oznaczeń które są chyba gdzieś w tym topicu opisane.

DW60 - BH6

DW50 - BH5 lub CH5  zależy to już od tygodnia produkcji

DW45 - CH5

 

Teoretycznie to powinny to być BH5, jeszcze jedno pytanie, moduł jest 256 czy 512 ? bo jeśli 512 to może nie chcieć działać na 200MHz, niestety winbondy nie lubią tak opakowanych kosci

1279610[/snapback]

ja miałem takie 512 i waliły do 220MHz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze DW-50 co prawdopodobnie oznacza BH-5 ale bh powinny luzem leciec na 200 przy cl2 a umnie dziwnym cudem na 2,5 moze jak bym dał nappiecie 3v to by chodziły alele najpierw musiałbym zrobic moda NF7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX PC 3500 (rated 2-3-3-7 @ 433Mhz, 2-2-2-6 @ 400Mhz, old revision) (KHX 3500) Winbond BH-5

 

Po czym poznac stara rewizje?

1333283[/snapback]

Ciezko je poznac. Z tego co sie orientuje to te starsze rev na BH-5, powinny byc opisane jako 2-2-2@400, 2-3-3@433.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, zakupiłem kość 256ddr Marki SEITEC na allegro na winbondach BH-6

0305W

DDR32M8AT-7

 

Wnioskując z końcówki jest to 7ns, nieprawdaż ? Czyli są to bh-6 czy nie ? Jak nie tzn że zostałem oszukany ?

 

Sprzedający zapewnia że są to bh-6 winbondy, bo podobno winbondy bh-6 były na kościach 6ns, 7ns ? Proszę o szybką odpowiedź ...

Może mi ktoś wreszcie dać odpowiedź ?

Edytowane przez piwczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee...yyy nie bijcie :D

Teraz zadam głupie pytanie:

Chciałbym sie dowiedzieć co dokładnie oznaczja te maczki: Winbond W942508BH-5 ...bo poprostu jestem ciekawy, nowa tłikowa szukakjka mnie nie lubi, a przedrzeć się przez syf jaki wyżuca google jest niezwykle ciężko.

Do pdfa winbonda teżnie moge dojechać :/

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx :D,

takim magicznym sposobem udało mi sieznaleść nawet pdfa dotyczącego memek na BH jest tu Dzieki za inspiracje i pdfa do CH, przyda się ;)

 

edit:

No i lol, ....W942508BH...Features....up to 143MHz clock...

W sumie norma, ale po co ukrywać to co oczywiste :>?

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając testy ramu trafiłem na stwierdzenie , że twinmossy speed premium są robione na bh5 czy to prada? podobno tez na ch-5 czy 6 (nie pamiętam) bna extreme systems goście kręcą te kostki 2-2-2-6 -1t 3.6 260 więc winbondy bh-5. Znalazłem je dostępne w pl 264 Zł za 512mb . Czy one nie sa na ch-6 bo w jakims tescie max 2.5-3-3-7-1t 227 ktos cos o nich wie?pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

czytając testy ramu trafiłem na stwierdzenie , że twinmossy speed premium są robione na bh5 czy to prada? podobno tez na ch-5 czy 6 (nie pamiętam) bna extreme systems goście kręcą te kostki 2-2-2-6 -1t 3.6 260 więc winbondy bh-5. Znalazłem je dostępne w pl 264 Zł za 512mb . Czy one nie sa na ch-6 bo w jakims tescie max 2.5-3-3-7-1t 227 ktos cos o nich wie?pzdr

1350889[/snapback]

To są "winbondy" UTT czyli te same które siedzą w OCZ VX. Mniejszy proces technologiczny, a więc napięcie trochę mniej im pomaga. Robione ponoć na licencji BH... 250-270MHz do zrobienia na napięciach ~~3,6V

szukaj takich z nadrukiem na kostkach AA4T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szperalem w necie i znalazlem cos takiego

http://www.sysxtreme.com/showthread.php?p=1705#post1705

napisano tam ze AA4T na twinmosach to Winbondy UTT ktore potrafia tak:

* Low Timings 2-2-2-X:

Winbond UTT (265-270 Mhz 1T @ ~3,4V) > TCCD (235-240 Mhz 1T @ ~2,85V)

* Medium Timings 2,5-3-3-X:

TCCD (~300 Mhz 1T @ 2,85V) > Winbond UTT (270-275 Mhz 1T @ 3,4V)

* High Timings 3-4-4-X:

TCCD (+300 Mhz 1T/2T @ ~2,85V) > Winbond UTT (275-280 Mhz ~1T/2T @ 3,4V)

* Consumption (max = at which voltage they give their max):

TCCD: ~2,85V (max)

Winbond UTT: +3,4V (max unknown)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam twinmosy utt, z ich oznaczenia wynika że to są ch5 (na naklejce jest oznaczenie aa4t) ale tak naprawdę to chyba są bh5, bo kręcą się fajowo (podpis).

 

na pierszej stronie tego tematu macie linka jak muszą wyglądać te ramy. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie moje kostki mteca dokladnie tak wygladaja , dwa kolka i jedno male w dolnym lewymm rogu i po dwie blaszki na krotszej krawedzi kazdego czipu , jak na razie poszly 225 2-2-2 na 3V wiecej sie nie dalo bo mobo byla kicha , teraz czekam na dfi to zobacze co dalej sie da z nimi zrobic , dodam ze moje to pc2700

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore pamiątki tylko od tego gościa bo juz kiedys od niego kupiłem po bardzo niskiej cenie i teraz oddam mu swoje pamiatki i wezme jakieś lepsze za dopłatą.

Zastanawiam sie które?? zależałby mi żeby wycisnąć z mojego proca dosyc sporo tylko jest taki problem bo mnoznik to max 12.5 i pamiatki musiałbyby chodzić na ostro przy szynie ok. 220 Mhz

 

 

1. Geil PC 400

 

2. Geil PC 433

 

3. Geil PC 433 Dual

 

może coś inne z tej stronki??

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Moze ktos powiedziec czy dobre pamieci mi sie trafily czy raczej kiepskie :

 

2x256 Twinmos

04504

TMD7608F8E50D

PN : M2G9IA8ATT9F081AA4T

 

Ile mozna by je maksymalnie puscic , przy jakim napieciu i jakich timingach ?

Wiem ze pytanie troche nie na miejscu bo wiele czynnikow ma na to wplyw , ale chodzi mi jedynie o te pamieci.. moze ma ktos takie lub mial z takimi do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...