Skocz do zawartości
zytek

Nowe NF7 2.0 - czyżby porażka abita?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swojego epoxa wymienilem na abita, fsb200 abit robi bez zadnego problemu, tyle ze z wiechaniem na 210 to juz jest ogromny problem. Byc moze pomoze update biosu na jakiegos 3dfire albo d10b4, zalozenie radiatorow na mofsety, bo zauwazylem ze jak po nocy zaczne podkrecac ( czyli proc i wszystko zimne ) to na fsb 210 nawet system sie laduje tyle ze po chwili reset i juz nie wstaje. Fsb 200 robie stabilnie na 1,75 a 210 nawet nie chce isc przy 1,9. W lutym go zamienilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - więc przepraszam za narobienie zamieszania i fuckanie na abita - dzisiaj sotałem bartona mobile i śmigam go właśnie 11 x 242 = 2662 Mhz i JEST ZAJEBIŚCIE :) niskie temperaturki, napięcie 1.93 bios, realne 1.8 - super stabilne - abicik rządzi ;) choć szkoda, że na wyższym FSB się wywala, ale to pewnie wina biosu - mam teraz d23 sub zero, na d10b4 byłoby pewnie lepiej, choć jak mówiłem - nie chce się ładować (jutro spróbuję ponownie).

 

no.. to jeszcze raz sorry. idę liczyć seti żeby nacieszyć się mocą procka ;D

 

edit: zmniejszyłem fsb do 240 bo mi się mycha na USB zatrzymała podczas pracy.. heh chyba są problemy z tym, szkoda że d10 nie mam. no ale nie jest źle. ;D

hehehehe.... zapodawaj biosik d10b4 jest swietny do high fsb jak by cos siadlo zawsze mozna przeflashowac nawet gdy mobo jest dead

nawiazujac do problemu myszki to u mnie mialem dokladnie to samo na MX310 niezaleznie od fsb :!: wrzucilem przelotke USB -->> PS/2 i teraz jest OK to nie jest problem fsb a raczej chyba samej plyty i jej wspolpracy z myszkami na USB.

 

D10B4 to hackowany biosik poprawnie obsluguje mnozniki 9,5x i 10x oraz ma dodany jeden z nowszych biosow SATA (4227 bodajze) do najwyzszych fsb tylko bios z serii d10xx jest najodpowiedniejszy najbadziej stabilny najwydajniejszy d10b4 poniewaz ma ostrzejsze timingi pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe.... zapodawaj biosik d10b4 jest swietny do high fsb jak by cos siadlo zawsze mozna przeflashowac nawet gdy mobo jest dead

cholera no.

wiem, że d10b4 jest świetny, używałem na poprzednim abicie.. a ten co wrócił z gwarancji jakos cholera go nie łyka!! wgrywa się i dziala, ale komp po poscie nie chce bootować systemu operacyjnego, po prostu zwis i muszę zasilanie odłączyć :( jakieś porady? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Abit po prostu wprowadził jakieś drobne zmiany w konstrukcji płyty które sie nie rzucają w oczy a mają wpływ na działanie ze starszymi biosami. Widziałem gdzieś jakąś w zmianke że zniknęły w nowszych egzemplarzach jakieś mosfety koło gniazg Serial Ata ale głowy nie dam, moze ktoś coś słyszał i to skomenuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: no panowie tak tu czymta, a ja mam nowego abita kolorwe sloty itp a 273fsb stabilne przy vdd 2v i vdimm 2,98v (w biosie 2,9v). bios d26 taipan i z tego co widac tylko vdd olowkiem zrobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja się w wysokie O/C nie bawię od utraty BW, ale na moim NF7-S (też kolorowe sloty) spokojnie wyrobiłem 250 (jak miałem BW) a tak to do 233 spokojnie mi ciągnie nawet na tych TCCD których najchętniej bym się pozbył (chyba że ktoś zafundowałby mi A64 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby... Ale wyżej już niestety timmingi muszą iść w górę...

1496992[/snapback]

Wiadomo ze timingi musza isc w gore... ale TCCD ma inna zalate ILOSC MHZ do osiagniecia... spokojnie wtedy przebijaja kazde pamiatki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...