Skocz do zawartości
J-A-J-O

Lite-On 52x32x52x ciągle je*** płytki!! Help!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego lite-ona od 5 miesięcy i od tego czasu zj*** mi ze 20 płyt. Fakt że kupuje najtańsze jak tylko się da - przeważnie mediastore 52x po 1,29 w slimie. Ale jakoś nie chce mi się wieżyć żeby to przez nie nagrywarka źle nagrywała, co moze być przyczyną??

 

Co do mojego systemu to mam Windows XP Pro z SP1, stery do nForce 3.13 bez IDE SW. Nagrywarka jest podpięta razem z DVD pod jeden kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A - lepsze płytki, nie opłaca się oszczędzać bo dane są ważniejsze od oszczędzonych 30gr.

B - jeśli już uparłeś się na te płytki to zmniejsz szybkość przynajmniej do 24x a najlepiej 16x. 30 lub 40 sekund cię nie zbawi a napewno płytki dłuzej będą czytelne.

 

Kilka osób z forum poleca pieczołowicie TDK i Verbatimy, ja dodam od siebie także X-DISC basic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM TA NAGRYWARKE OD WRZESNIA, nagrywam na plytkach platimum 52x.

nie wazne czy zgrywam z dysku czy w locie zawsze nagrywam z predkoscia 52x i jak do tej pory nie padla mi zadna plytka z okolo 160.

mam XPpro+sp1, rw na master razem z cd.kozystam z nero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te mediastory to straszne g.... wczoraj przy wypalaniu 52X ( tez liteon)zwalily sie chyba ze 3, ale juz przy 40 X daja rade spokojnie, niestety na plytach nie warto oszczedzac, no chyba ze ktos wypala setki miesiecznie i liczy sie kaska, nawet niezle sa esperanze w cake'u takie biale, one wypalaja sie 52X ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na mediastorach x 32 maxymalnie mialem x8 :lol: a nagryware mam x24 Mediastore to syf jakich malo. zaluje ze to kupowalem bo teraz jak mam odczytac jakas plytke to strasznie wolno idzie a czasem nawet nie...

Radze kupowac lepszy plytki, chocby TDK d-view po 1.40 sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mowilem ze liteon to shit :!: dalej mi nei wierzycie ?? :D jedynie dobre cedeki mają

1 kwietnia byl juz dawno temu.

 

A jak nagrywasz na gownianych plytkach to sie cudow spodziewasz czlowieku!! ja mam za 30gr wiecej verbatimy i zadnej plyty mi nie zwalilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim LG nigdy żadnej mediastore nie zwaliło mi sie wydaje ża lite on troche sie popsuł bo mój kumpel ma własnie tą nagryware 52/32/52 nagrywa na datexach i esperanzach i mu potrafi tak na 20 płytem jedna zniszczyć.Jak dla mnie LG rulezzzzz(jeśłi chodzi o wypalarki bo cdki to masakra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mowilem ze liteon to shit :!: dalej mi nei wierzycie ?? :D jedynie dobre cedeki mają

po moich wynikach na tej nagrywarce-dalej nie wierze.

 

a plytki kupuje za 125 zl 100szt wiec nie sa takie drogie ,a skutecznosc jak juz pisalem 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze od kiedy mam nagrywarke kupuje płytki za 90gr mediastore itp tróżne badziewia ,najtansze , byle jakie , no chyba ze chce audio płytke nagrac albo cos powazniejszego to kupuje BASF(emtec) ale tak nigdy w zyciu nie zwaliłem płytki !!! kumpel kiedys dał mi prawie 20płytek czystych bo u niego liteon 32x walił jedna po drugiej !! mysle zobacze jak u mnie !! i co żadnej nie zwaliłem !! wszystkie sie wypaliły !!! LiteOn to shit a wszyscy tak sie nimi podniecaja

 

 

UPDATE:

 

jesli jakis zapalony liteonowiec ma ochote to prosze przeslac mi plytki ktore u niego padaja , spisac numery seryjne , ja na nich wypale :!:

 

 

To uwierz, bo większy syf jak mediastore ciężko kupić.

Na 99% płyty a nie nagrywarka.

na 100% nagrywarka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam LiteOn i nigdy mi sie płyta ne zwaliłaa nagrałem ok 400-500 płytek (52-24-52 ) zawsze nagrywalem x16 czasem 24 i zawsze TDK aloe raz koles przyniusł Tomahawki czy jakos tak i nagrałem ich 20 sztuk w przedkosci x 16 i wszystki git mi sie wydaje ze te słabe płytki sypaia sie przeznagrywanie 52 albo 4x sprubuj x24 albo x 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam LiteOn i nigdy mi sie płyta ne zwaliłaa nagrałem ok 400-500 płytek (52-24-52 ) zawsze nagrywalem x16 czasem 24 i zawsze TDK  aloe raz koles przyniusł Tomahawki czy jakos tak i nagrałem ich 20 sztuk w przedkosci x 16 i wszystki git mi sie wydaje ze te słabe płytki sypaia sie przeznagrywanie 52 albo 4x sprubuj x24 albo x 16

ja zawsze nagrywalem praktycznie na full no chyba ze cd ma ograniczenie to leci 32x i no problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam LiteOn i nigdy mi sie płyta ne zwaliłaa nagrałem ok 400-500 płytek (52-24-52 ) zawsze nagrywalem x16 czasem 24 i zawsze TDK  aloe raz koles przyniusł Tomahawki czy jakos tak i nagrałem ich 20 sztuk w przedkosci x 16 i wszystki git mi sie wydaje ze te słabe płytki sypaia sie przeznagrywanie 52 albo 4x sprubuj x24 albo x 16

ja zawsze nagrywalem praktycznie na full no chyba ze cd ma ograniczenie to leci 32x i no problem

 

to trafil ci sie jakis wyjatkowy egzemplarz - pewnie litek wsadzony do obudowy lg - bo zwrotow tych nagrywarek lg sa po serwisach cale sterty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używałem nagrywarek Lite-On'a i zawsze działały wyśmienicie, ostatnia nawet po eksplozji płyty w środku (jakiś inteligent wsadził pękniętą) dalej chodzi. Udało mi się spalić jak na razie 2 płyty - jedną jak padło zasilanie w czasie nagrywania, drugą jak system skisł (bo do nForce nie można kompilować w jajo obsługi APIC pod linuksem). No i 1 RW się źle nagrała, ale to płyta była walnięta na 100%, bo nie tylko u mnie stwarzała problemy.

Co do jakości płyt to wypalam wszystko na max danej płytki, tylko na syfie typu mediastore, hawk czy inne silver-silver są po paru miechach problemy z odczytem, więc teraz używam tylko czarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiteOn to shit a wszyscy tak sie nimi podniecaja

mam, uzywam i wywalil mi jak narazie tylko 1 plyte ale z mojej winy - poza glosnoscia zadnego zarzutu miec nie moge - moglbym za to wyliczac jakie wady ma LG i ilu kumplom padly tylko po co ?

 

dziala ci twoj to sie ciesz a nie wyzywaj od shitu tego co nie masz.

 

looknij ile osob sie wypowiedzialo ze lite-on chodzi im bezproblemowo i nie zwalil zadnej plyty ... jedyna osoba ktora po nim jto jak narazie ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej powiem jak juz mowile 100razy Liteon jesli jest dobry egzemplarz i odpowiednio sie z nim obchodzi t owypalarka chodzi ładnie i bezproblemowo ale na ogół jest to bardziej problemowa nagrywarka z wieksza iloscia wad niz taka cd-rw LG i jak widac w topicu na tanich płytkach nagrywarka niechce nagrywac gdzie na lg wypale na kazdych!!! liteonami bawilem sie kilkukrotnie kumpel mial chyba 3wypalarki w ciagu 1,5roku i wszystkie padly 32x pozniej dwa razy mial 48x i kicha teraz jest bez nagrywarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze lukasrz ma racje. Wszystko zalezy na jaki egzemplarz sie trafi. Mi w ciagu 1,5 roku padly 3 nagrywary LG (dwie 40x12x40x, i jedna 52x24x52). I chrzanily rozne plyty, o jakischs najtanszych za 90gr, do lepszych typu Verbatim itp. Teraz mam LiteON'a 52x32x52 od ponad pol roku i schrzanil mi jedna jakas tania plyte (chyba akoss'a) ale raczej to bylo z winy plyty. Z kolei pozytywne doswiadczenia mam z DVD LG. Mam juz dwa lata i chodzi jak nowka, w dodatku czyta praktycznie wszystkie plytki bez problemu i jest cichy. :) Takze kazdej firmie trafiaja sie slabsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej powiem jak juz mowile 100razy  Liteon jesli jest dobry egzemplarz i odpowiednio sie z nim obchodzi t owypalarka chodzi ładnie i bezproblemowo ale na ogół jest to bardziej problemowa nagrywarka z wieksza iloscia wad niz taka cd-rw LG i jak widac w topicu na tanich płytkach nagrywarka niechce nagrywac gdzie na lg wypale na kazdych!!! liteonami bawilem sie kilkukrotnie kumpel mial chyba 3wypalarki w ciagu 1,5roku i wszystkie padly 32x pozniej dwa razy mial 48x i kicha teraz jest bez nagrywarki :D

jezuuuu...koles WYLUZUJ!!! mnie to wali czy lubisz LITEOna czy nie , ale nie pier..ol takich glupot...co z tego ze nagrasz na swoim CUDOWNYM LG kazda plyte (nawet najgorsze gowno)??? odczytaj potem ta plyte ok?? daje sobie lapy obciac ze bedzie nie do odczytu , a przynajmniej bedzie "mulilo" przy odczycie...wlasnie LG robi telewizory, mikrofale, nagrywarki...hmmm...ladny wachlarz ma TWOJA firma...a LiteON specjalizuje sie tylko w kompach...mam prawie od 2 lat Liteona 32x@48x i chodzi nadal super..wypalilem na pewno ponad 1000plyt na nim..oczywiscie sprzewciwia sie przy takich nosnikach jak Ty nagrywasz...I CO??? i DOBRZE ZE TAK robi!! "dzieki" temu za rok bede mial wszystkie plyty do odczytu...TDK, Verbatim, Memorex to sa dobre plyty...teraz kupilem DVD +-/R Litka i tez jest super

 

WIEC NIE PIER...ol ze LiteON to szjs skoro sam nie miales, tylko kolega , twojego kolegi, jego kolegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezuuuu...koles WYLUZUJ!!! mnie to wali czy lubisz  LITEOna czy nie , ale nie pier..ol takich glupot...co z tego ze nagrasz na swoim CUDOWNYM LG kazda plyte (nawet najgorsze qpa)??? odczytaj potem ta plyte ok?? daje sobie lapy obciac ze bedzie nie do odczytu , a przynajmniej bedzie "mulilo" przy odczycie...wlasnie LG  robi telewizory, mikrofale, nagrywarki...hmmm...ladny wachlarz ma TWOJA firma...a LiteON specjalizuje sie tylko w kompach...mam prawie od 2 lat Liteona 32x@48x i chodzi nadal super..wypalilem na pewno ponad 1000plyt na nim..oczywiscie sprzewciwia sie przy takich nosnikach jak Ty nagrywasz...I CO??? i DOBRZE ZE TAK robi!! "dzieki" temu za rok bede mial wszystkie plyty do odczytu...TDK, Verbatim, Memorex to sa dobre plyty...teraz kupilem DVD +-/R Litka i tez jest super

 

WIEC NIE PIER...ol ze LiteON to szjs skoro sam nie miales, tylko kolega , twojego kolegi, jego kolegi...

1.To nie moja firma

 

2.Kolega miał nagrywarke 32x i ja ją mialem przez jakiś czas (ok 2-3tyg. wakacje)

 

3.Nie mówie że złom ale maja duzo wiekszą awaryjnosc i wiecej egzemplarzy pada.

 

4. 20płytek które na liteonie sie nie wypalały u mnie wszys5.Ltkie wypaliłem i do tej pory wszystkie pieknie sa czytane -kilka jest w wierzy a kilka z softem i niema żadnego mulenia !!! normalnie chodzą, nie wierzyszt opodeslij mi jakies lewe płytki ja na nich wypale i ci je przesle i sobie je obczaisz.

 

5.Liteon specjalizuje sie tylko w kompach ?? :lol: :lol: :lol: mój wujek powiedział by tak : LOL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.... ZAWSZE korzystalem z LG... i bardzo bylem zadowolony... Jednak jakies pol roku temu... miejsce miala jakaś nagonka na napedy LG. Wszyscy qrwili ze zle, ze zepsuta partia... i wogole...

Kupujac nowego kompa zakupilem wiec LiteOna... W ciągu 5 miesiecy zepsul wiecej plyt niz nagral... w 4 i 5 miesiacu dochodzilo do tego ze nie widzial wiekszosci czystych plyt (niewazne czy za 90gr, czy za 2zł). Zaniosłem do serwisu... Człowiek z biurkiem nawet nie podlaczal go do kompa zeby sprawdzic czy faktycznie jest zepsuty... odrazu wydal nowy... Niestety nie moglem dostac LG.

Jak dla mnie wybierajac pomiedzy tymi dwoma firmami to LG! Nigdy nie uzywalem Teaca... i to bedzie moj kolejny zakup...

Ale ludzie nigdy... NIGDY nie Lite-On. Nawet wyglad maja niedoj.......

 

PS. Ten nowy (1 miesiac) znoof zepsul 3 plyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem posiadaczem LG 8525b 52x 32x 52x (chwilowo). Wypalilem 6 cd datex. Dziala chyba tylko 1. Wypalilem 5 Benq. Dzialaja 2. Dodam ze nie nagrywalem zadnej 52x. A te co dzialaja byly nagrane 24x albo nawet 16x. Skopala mi nawet benqa przy 24x. Poszla do serwisu. Po dwoch tygodniach oddali TA SAMĄ. Niby naprawiana bo jest plomba. Pierwszy cd Benq nagrywam 52x. Dziala. Drugi cd tez 52x i lipa. Po nagraniu nie da sie odczytac. Nagralem jeszcze datexa 800 MB 24x. Nagrala sie ale odczytac juz sie nie da, przy 8% blad odczytu. Moja przygoda z LG sie konczy, oddam ja i wezme chyba Aopena 52x 32x 52x, bo mialem ja przez jakis tydzien i wypalilem na niej okolo 10 cd z maks. pred. i wszystkie pieknie sie czytaja. Moja mobo to 8rda3i stery nforce 3.13 IDE SW, U-DMA napewno wlaczone, zreszta Aopen smigal na nich, wiec nie ma o czym gadac. Byc moze trafilem na zwalony egzemplarz, ale dlaczego serwis nie wymienil na nowa? W moich oczach dzisiejsze LG to nie to samo co kiedys, serwis do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...