Skocz do zawartości
AndrzejGolota

A4tech RP-680

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktos takie ustrojstwo? Jesli tak to jak sie to sprawuje?

 

Mialem zamiar kupic mx700, ale jak sie nasluchalem o tej myszce to podziekowalem. Zreszta zawsze wolalem A4tech'y od log'ow :)

Obecnie posiadam bardzo fajnego a4(fastnet5) kupionego bardzo dawno temu i pozostalbym z ta mycha jeszcze kilka lat, ale niestety ten kabelek :(

Czasami mnie po prostu trafia...

 

Aha bylbym zapomnial link dla niewtajemniczonych ;) :

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=...ID=5&MNO=RP-680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX700 chodzi tak samo ja bezprzewodowe A4 800 DPI, przynajmniej jeśli idzie o czułość i precyzję działania. Czyli nie jest źle. Niemniej gubi się przy niskiej czułości (czyli jak kursor chodzi wolno). Kursor przesuwa się równomiernie wyłącznie na białej kartce papieru. Oprócz tego, myszki A4 mają jedną poważną wadę: trzeba z nich dobywać akumulatory gdy się skończą, co po miesiącu, dwóch kończy się złamaniem zaślepki, choć nie jestem pewien czy ta mycha na zdjęciu nie ma tradycyjnej ładowarki, jak logitech.

P.S. Kiedy jest walka Gołoty? Pytam, bo nie chcę przegapić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata używałem A4 www-11 i byłem b. zadowolony.

W grudniu 2003 zakupiłem 3 sztuki A4 opto325 (dla siebie i dwie do pracy). Układ optyczny mimo dobrych chęci mogę ocenić najwyżej jako kiepski, wybredny co do podłoża. Plastiki fatalne, wykończenie też, boczne przyciski są w złych miejscach - zero ergonomii, główne chodzą za twardo.

Moja po 2 tygodniach użytkowania zaczęła trzeszczeć a po upadku z biurka na stolik ze skanerem (40 cm!!!) rozleciała się. Po sklejeniu superglutem jakoś działa.

Pozostałe dwie są w podobnym stanie.

 

Piszę to aby ostrzec, że zdarza się firmie A4 wypuścić bubla. Osobiście nie kupie już myszki A4 - wole prostszą ale dobrą niż badziew z bajerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie ladowania tego a4techa to podobno jest to rozwiazane o niebo lepiej niz w logu, poniewaz dzieki takiemu podejsciu do sprawy nie ma problemu z obdarta farba i samym zamocowaniem w ladowarce. Kliknij na ww link i najedz na przedostatni obrazek to zobaczysz jak to wyglada :)

 

Jesli chodzi to podobnie jak mx700 to mysle, ze za cene ponad 2x nizsza nie ma sie nad czym zastanawiac. (144zl w sirius, ale poczekam jak bedzie w komputroniku

;) ) Ludzie sie wypowiadali na innym forum, iz niby nie ma zadnych problemow z rodzajem nawierzchni.(czyt. wzorki nie wrorki zawsze jest OK)

 

Kupie to jak sie tylko pojawi i napisze jak sie sprawuje. Z drugiej strony zawsze jest 10dni na przetestowanie. Jesli ta mycha bedzie dzialac conajmniej tak dobrze jak ta kabelkowa 520dpi to dla mnie to w zupelnosci wystarczy :)

 

Conti - jeszcze do prostoty mychy. Wszystko nie moze miec budowy cepa ;) Natomiast powaznie to te dodatkowe przyciski cholernie ulatwiaja prace. Pracuje w 3ds max i jak pierwszy raz w firmie kazali mi dzialac 2 przyciskowym longtechem(sic!) to czulem sie jakby ktos upierdzielil mi 3 palce ;)

 

p.s.

http://www.golota.pl/ - tu jest wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=...ID=5&MNO=RP-653

i jest bardzo fajna. myszka chodzi precysyjnie przy wolnym jak i szybkim przesuwaniu. ostatnio sagubila mi sie na podkladce z bardzo skomplikowanym wzorkiem, ale bylo to zdarzenie jednostkowe. mysz polecam, bo za ta kase nei znajdziesz nic lepszego.

 

co do tej myszki co podales to pojawila sie w Model1 w REalu w cenie 130pln. ja swojej nie bede zmienial, bo sensor jest taki sam, a bez dodatkowych 2-3 przyciskow da sie zyc zwlaszcza, ze moja ma ich 5 ;]

 

piaskoon => co do lamania sie zaslepi od baterii to zacytuje slowa (nie pamietam kogo):

Z silnym gorzej niz z durniem

mysz mam od wrzesnia i nie ma nawet otarcia a co dopiero mowic o peknietych zaslepkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensor to ta sama 800dpi. ja za swoja placilem 100pln, ale w promocji dla mnie ;] komfort pracy jest taki sam a nawet wyzszy dzieki dodatkowym przyciskom jak na M$ optical mouse blue, ktora mialem wczesniej. dodatkowo nic nie trzeszczy i nie skrzypi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti - jeszcze do prostoty mychy. Wszystko nie moze miec budowy cepa ;) Natomiast powaznie to te dodatkowe przyciski cholernie ulatwiaja prace. Pracuje w 3ds max i jak pierwszy raz w firmie kazali mi dzialac 2 przyciskowym longtechem(sic!) to czulem sie jakby ktos upierdzielil mi 3 palce ;)

Nieeeee, no bez przesady, taka z min. 4 przyciskami i kółkiem to musi być.

Dobra optyka też dobrą rzeczą jest :-) .

 

Na materiałowej podkładce, jasnej z wyraźną fakturą to ten mój opto sobie radzi, ale o drewnopodobnym blacie biurka jako podkładka to można zapomnieć.

 

Cytat z opisu:

5 Programmable Buttons

Dual Scrolling Wheels

800 CPI Optical

Not only does the 800 CPI (Counts Per Inch) Optical Resolution delivers absolute precision, but also works on almost any surface with pin point accuracy. 800 CPI Optical :?: :?: :?: :?: ciekawe

Both Handed Design

Noiseless Comfort Wheel

iWheelWorks Program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak odkąd pamiętam używałem myszy A4, ostatanio nawet nezprzewodowego optyka. Problem w tym, że kupiłem sobie zwykłego kulkowego logitecha na USB z ogonkiem za 25zeta i do A4 już nie wrócę.

Po prostu komfortu pracy porównać się nie da, że o jakości wykonania nawet nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mialem zamiar kupic mx700, ale jak sie nasluchalem o tej myszce to podziekowalem

Co takiego zlego w MX700 ?

 

PS. nie lubie "podrobek" :P

Pozwól, że się wtrącę.

Przede wszystkim cena!! Ta mysz ma fatalny stosunek cena/jakość. MX700 to MX500 z zatraconą całą precyzją (cordless), jaką daje technologia MX z dodatkowo podwyższoną ceną. Poza tym MX'y niższe niż 510 (310?) są wyraźnie gorsze od "dziesiątek" - polecam artykulik do którego dawalem linka w tym drugim, większym temacie o myszkach optycznych. MX700 ma tą gorszą optykę.

 

Natomiast ciekaw jestem jak chodzą myszy A4 800DPI przewodowe na USB. Moja ma niestety 88Hz (PS/2) i to jest jedną z przyczyn nie za ciekawego wyczucia w grach FPS. :? Jedynie w SOF'ie 2 DoubleHelix, w singlu można ustawić myszkę na directConnect, z pominięciem sterownika i tam też chodzi ona nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mialem zamiar kupic mx700, ale jak sie nasluchalem o tej myszce to podziekowalem

Co takiego zlego w MX700 ?

 

PS. nie lubie "podrobek" :P

Pozwól, że się wtrącę.

Przede wszystkim cena!! Ta mysz ma fatalny stosunek cena/jakość. MX700 to MX500 z zatraconą całą precyzją (cordless), jaką daje technologia MX z dodatkowo podwyższoną ceną. Poza tym MX'y niższe niż 510 (310?) są wyraźnie gorsze od "dziesiątek" - polecam artykulik do którego dawalem linka w tym drugim, większym temacie o myszkach optycznych. MX700 ma tą gorszą optykę.

 

Natomiast ciekaw jestem jak chodzą myszy A4 800DPI przewodowe na USB. Moja ma niestety 88Hz (PS/2) i to jest jedną z przyczyn nie za ciekawego wyczucia w grach FPS. :? Jedynie w SOF'ie 2 DoubleHelix, w singlu można ustawić myszkę na directConnect, z pominięciem sterownika i tam też chodzi ona nieco lepiej.

Wszedzie, gdzie czytalem, pisza iz sensor jest identyczny jak w MX500 (bo jest), a opoznienia w przesylaniu danych nie ma. Z tego co wiem jest to idealna mysz, jedyny minus to cena, oraz to ze jest ciezka (jak wszystkie myszki bezprzewodowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed kupnem mojej myszki (patrz opis) czytalem bardzo duzo i dokladnie o technologiach uzytych w myszkach i to różnych producentów i jeśli uważacie iż 800dpi a4techa jest równe 800dpi logitecha mx to jesteście niestety w blędzie, szkoda ze nie mam juz linka do tego testu ale jesli byscie poszukali to byscie sie dowiedzieli ;) mialem kilkanascie a4techów i powiem ze do pr0 gamingu sie nie nadaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...