Skocz do zawartości
Buzzy

Wkoncu !! 2 miejsce na swiecie na GF FX 5200!! w 3DMarku 2k1

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Niektórzy maja kase kupuja mocny sprzet A64 i P4.. podkrecaja jakas grafe i reszte sprzetu i wala ladny wynik.. Ale nie dla nich szacunek.. A dla tych którzy maja swoj sprzet i ciagna z niego max mozliwosci.. I w tym tkwi problem prawdziwych Overclockerów.. W wierze/wiedzy a nie w potedze finansowych mozliwosci.. Musialem wyróznic ten text ;] Chwala prawdzimym overclokerom ktorym liczy sie kazdy mark, kazdy fps wiecej.. Mysle ze zaliczam sie do nich... tak jak miedzy innymi power by amd, yotomeczek, berkut i reszta zalogi..

Przeginasz - myślisz że wystarczy kaska ??

A widziałeś jak Macci przerobił sprzęty żeby wyciągnąć 10k w 2003 ??

To oni wyciskają ostatnie soki ze sprzętu ...

Śmiesz podważać ich overclockerską duszę ??

nieładnie ...

U mnie śmiech wzbudzają goście co na A64+9800 wyciągają aż .. 22-23k w 2001

 

Jak byś mógł proca wyżej pociągnąć ... każde 100MHz to >300 punktasów więcej :D

Pisalem z mysla o kolesiach ktorzy maja kase dobry sprzet i mysla ze swieca.. a naprawde nie potrafia krecic..

Jak byś mógł proca wyżej pociągnąć ... każde 100MHz to >300 punktasów więcej :D

To nie jest RADEK 9800!!! Ta grafa jest zbyt slaba do ego procka.. i procesor bardzo malutko daje powyzej 2.3ghz !!! Napewno nie jest tak ze kazde 100mhz to 300puntków wiecej.. 100mhz to jakies moze 50marków NIE WIECEJ !!! W przypadku gdzie grafa jest na tyle mocna ze wykorzystuje mocnego procka to 100mhz na pocku to jest duzo.. Przyklad: GF2 MX .. Czy kazde 100mhz wiecej na procku powyzej 2.Ghz chociaz daje nawet te 100marków ? NIE !!!! Wiec nie gadaj mi tutaj ze 100mhz dalo by tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. tak btw to wczoraj spaliłem mojego NF7... Najlepsze to jest to ze nie wiem co mu sie stalo.. Poprostu juz sie nie właczyl.. Bardzo teras rozpaczam i Jesli nie przyjma mi jej na gwarancje.. to raczej konce z mocnym OC.. Zbyt duzo kasy na to leci.. Kiedys wroce jak bede mial kase.. narazie chyba odpadam.. Teras siedze na MSI KT400 pozyczona od kumpla.. :( ;( :( ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuu wspolczuje (juz ci to na gg mowilem :P) btw... bardzo ladny wynik... a czyja ta grafa no czyja? :P :)))))

 

 

btw.buzzy nie wiem jak ty na tym gf3... wycisnoles prawie 13k.. ja na nim nie umiem 11 wycisnac.... pozatym jak to bylo z tymi pamieciami u ciebie na 580... umnie na 530 juz sa male arty... cos tu nie gra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz wyzszy wynik w 2k1 niz ja na fx5600 ;]

 

a wlasciwie czym sie rozni fx5600 non ultra od fx5200 ultra, bo obie maja identyczne taktowanie 325/550 i obie maja 4 potoki :/

 

tym ze fs 5200 jest w 0,15um a 5600 w 0,13..... 5600 ma jeszcze InteliSample i kilka innych <span style="color:red;">[ciach!]</span>l ktorych 5200 nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... ale musi dawac duzo skoro 5600 xt z tatktowaniem 235/400 jest o 20-25% szybszy od 5200 z taktowaniem 250/400 oraz o 10% od fx'a 5200 z 250/500 :)

 

<wszystkie liczby (procentowe) sa w przyblizeniu>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa ludzie nie podkręcający FXa 5200 nie wiedzą co tracą, bo rużnica w wydajności jest spora. A bez problemu w windowsie mozna go ustawić na 310 i 585Mhz bez zadnego dodatkowego chlodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zle nie zle w sumie to nawet exrta :) gratuluje na kt400 to sobir nie powalczysz ale bedziesz miałczas na obmyslenie kolejnych pomysłów na wikszy wynik i teraz mozesz psokojnie modować fxa :P

 

ja tam płyty nie moduje zasialcz sobie troche dovoltuje na 3.3v zeby pamieci miały lepszy komfort:P

nagra na razie dostanie hcłodzenie a jak bedzie mnie j warta to mojade z modami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ta grafa jest zbyt slaba do ego procka.. i procesor bardzo malutko daje powyzej 2.3ghz !!! Napewno nie jest tak ze kazde 100mhz to 300puntków wiecej.. 100mhz to jakies moze 50marków NIE WIECEJ !!! W przypadku gdzie grafa jest na tyle mocna ze wykorzystuje mocnego procka to 100mhz na pocku to jest duzo.. Przyklad: GF2 MX .. Czy kazde 100mhz wiecej na procku powyzej 2.Ghz chociaz daje nawet te 100marków ? NIE !!!! Wiec nie gadaj mi tutaj ze 100mhz dalo by tyle

To jak wytłumaczysz 14,6k na GF3 ?? Zegarami pamęci grafy ? :lol: http://service.futuremark.com/compare?2k1=7400669

 

14,7k z WC+Pelt na GF3 http://service.futuremark.com/compare?2k1=7611432

 

Czasem żałuję, że się do ciebie odzdywam ... bo strasznie zaczepny jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...Ta grafa jest zbyt slaba do ego procka.. i procesor bardzo malutko daje powyzej 2.3ghz !!! Napewno nie jest tak ze kazde 100mhz to 300puntków wiecej.. 100mhz to jakies moze 50marków NIE WIECEJ !!! W przypadku gdzie grafa jest na tyle mocna ze wykorzystuje mocnego procka to 100mhz na pocku to jest duzo.. Przyklad: GF2 MX .. Czy kazde 100mhz wiecej na procku powyzej 2.Ghz chociaz daje nawet te 100marków ? NIE !!!! Wiec nie gadaj mi tutaj ze 100mhz dalo by tyle

To jak wytłumaczysz 14,6k na GF3 ?? Zegarami pamęci grafy ? :lol: http://service.futuremark.com/compare?2k1=7400669

 

14,7k z WC+Pelt na GF3 http://service.futuremark.com/compare?2k1=7611432

 

Czasem żałuję, że się do ciebie odzdywam ... bo strasznie zaczepny jesteś

Chodzilo mi o wydajnosc bartona w 3DM.. Napisales ze procka jak podkrece o 100mhz wiecej to da mi to 300Mhz w 3Dm..A tak nie jest!! Podnosze procka o 200mhz i marne 150marków !!! I im wieksze taktowanie CPU tym mniej mi daje... nie pisze tutaj o A64.. bo on sam w sobie ładnie ciagnie wynik w góre..I nie wiem jaki przyrost jest na A64 bo nidgy go nie mialem wiec sie nei wypowiadam ale pisze jak to wyglada w moim przypadku (mojego bartona) A co do tych cfg z futuremark co maja 14.7k .. Po pierwsze nie mam duala.. ktory dalby mi ~300-400 a i kupe trików ktore daja ~500marków..mowie o odpowiednim skonfigurowaniu sterów.. wiec nie widze problemu. Poczekam az wróci do mnie moj Ti200..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3D Marku 01 wynik dużo zależy od procka.

A że widzę u Ciebie 2,5Ghz wiec się tak nie podniecaj

Zrób testy w 3D Marku 03. Przecież ten FX wspiera DX9,0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzzy dobrze gada. Przy dobrze wykreconej grafie (zalezy jeszcze jakiej), procek nie daje juz tak wiele. Przy R9800 moze faktycznie 100 MHz na procku daje 100 pkt, ale nie przy GF3 czy R8500. Nie porownuj tego z A64 bo tu nie chodzi o MHz ale o architekture inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3D Marku 01 wynik dużo zależy od procka.

A że widzę u Ciebie 2,5Ghz wiec się tak nie podniecaj

Zrób testy w 3D Marku 03. Przecież ten FX wspiera DX9,0 :)

Nie no czlowieku.. Czy potrafisz myslec logicznie ? Wiesz co to logika ? Skoro procek daje tak duzo w 3Dmarku 2k1 to moze na Rivie TNT2 przy Bartonie 2.5Ghz bede mial wiecej niz na GF2 ? Czyli jak bym mial procka AMD 3Ghz to na GF2 mx 400 bym zlał GF3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Nie no czlowieku.. Czy potrafisz myslec logicznie ? Wiesz co to logika ? Skoro procek daje tak duzo w 3Dmarku 2k1 to moze na Rivie TNT2 przy Bartonie 2.5Ghz bede mial wiecej niz na GF2 ? Czyli jak bym mial procka AMD 3Ghz to na GF2 mx 400 bym zlał GF3

Dlaczego mnie obrażasz?

Czy ja coś mówiłem o GF2, MX czy o GF3.

Ja myślę, że zmiana taktowania procesora dużo daje.

A oto wyniki.

 

Procesor XP1700@1900Mhz

 

Dołączona grafika

 

Procesor XP1700@2400Mhz

 

Dołączona grafika

 

Sterowniki w obu przypadkach ustawione na wydajność.

Jak widac jest różnica.

Dlaczego nie zrobisz testów w 3D Marku 03.

Jestem ciekawy ile bedzie punktów na twojej konfiguracji.

 

Musze Ci przyznać, że zegary po podkręceniu na tej beznadziejnej karcie robia wrażenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia jedna i druga karta nie nadają się do grania w nowe gierki wykorzystujące DX9,0 i PS 2,0.

Bo jedna po prostu nie wspiera ani jednego ani drugiego.

A druga robi to beznadziejnie.

 

I jeszcze jedna historia

Ktoś tam sobie ma np:

XP1700 i powiedzmy GF3Ti200.

Kupił to kiedyś za ciężkie pieniądze, a teraz postanowił wymienić kartę na inną znaczy polepszyć sobie i zakup padł na R9700pro.

Zrobił testy i ok wyniki lepsze od GF3Ti200.

 

Dołączona grafika

 

Ale jak zobaczy twoje wyniki z FX5200 to zacznie sie zastanawiac dlaczego wydał tyle kasy na 9700pro jak mogl kupic o wiele tanszego FX5200 i mieć wydajniejszą kartę. :)

Więc nie wciskajcie mi ciemnoty i innym forumowiczom, że procek (Mhz i FSB) nie ma nic wspólnego z wydajnością karty graficznej.

I patrzac na wyniki tego testu w 3D Marku 2001 i porównując do Twojego na moim nie kręconym XP1700+; karta Radeon 9700pro jest gorsza od FX5200 :lol:

 

Może wyniki tych trzech testów powinny być trochę lepsze ale moj windows jest juz troche zasyfiony, a na samą myśl, że trzeba w końcu postawić go od początku robi mi się niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Jodlasty - podpisuję się obiema łapkami ...

 

Na sprzęcie ustawionym domyślnie (Mobile 2500+) miałbym może z 16k ...

Na wykręconym 22k z czego duża część przypada na PROC ...

Jak widać na przykładzie wyżej 500MHz na procu dało ... dodatkowe 2699pktów (539 na każde 100MHz proca...)

A grafa nie miała jakiś zabójczych zegarów ...

Prawda jest taka, że 3DMark 2001 jest bardzo czuły na częstotliwość proca i wydajność ramu ...

Buzzy - jak będziesz miał sprzęta z powrotem - to zrób test na odkręconym procu ... i zobaczymy co daje więcej wykręcenie proca czy wykręcenie grafy ... (proc nominał+wykręcona grafa i wykręcony proc+grafa nominał) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dolacze - bez krecenia w ogole mam okolo 11800 3d2k1, przy procku 221x11 16500, a wtedy po kreceniu radka na 437/327 19535..... normalnie sama karta nie daje tak duzo chociaz jak mialem ASUSa A7M266 w budzie to proc chodzil 152x15 i wtedy przy radku @398/306 bylo cos 15800..... takze ogolnie do 2001 trzeba miec gigantyczne FSB i niskie timingi, IMHO to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie wqrwiam jak czytam te posty.. CZY JA PISALEM ZE PODKRECANIE PROCA NIC NIE DAJE !!!?!??!! PISALEM ZE PODKRECANIE POWYZEJ DANEJ GRANICY KTOREJ NIE POTRAFI WYKORZYSTAC KARTA TO NIC NIE DAJE!!!.a jelsi daje to bardzo malo .. Nie potraficie czytac ze zrozumiemien ? Wiadomo ze karta taka jak FX5200 czy Ti200 w 3DMarku nie dostanie kopa przy procku wykreconym z 2500mhz na np 2700mhz.. da jej to niewiele.. bo tutaj w tym momencie karta jest zbyt wąskim gardelkiem.. Nie porównywac mi tu prosze R9700 itd.. Prosty przyklad qrwa jego mac:

WYNIK: 12538 CPU 2360Mhz GPU 274/595

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7346354

WYNIK: 12658 CPU 2481Mhz GPU 281/595

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7520306

Tak więc ustawienia FSB bylo 235Mhz w obydwu testach..Procesor byl podkrecony o 120mhz co spowodowalo przyrost ~20marków.. (w drugim tescie grafika byla ciut mocniej podkrecona wiec te 100marków bylo spowodowane 7mhz wiecej na GPU(sprawdzilem to !!!) 7Mhz (zmiana z 274 na 281 daje 100marków ) wuec tutaj jest przyklad tego ze CPU powyzej taktowania 2.4ghz przy tej klasie karty daje BAAARDZO niewiele..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie wmordejeża jak czytam te posty..

O co chodzi ?? /polski trudna języka ??/

 

CZY JA PISALEM ZE PODKRECANIE PROCA NIC NIE DAJE !!!?!??!! PISALEM ZE PODKRECANIE POWYZEJ DANEJ GRANICY KTOREJ NIE POTRAFI WYKORZYSTAC KARTA TO NIC NIE DAJE!!!.a jelsi daje to bardzo malo ..

Jasne ;)

 

Nie potraficie czytac ze zrozumiemien ?

Jak widzisz - same tłuki /poza Tobą/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzzy - szacunek, świetne OC.

Myślałeś może o wymianie jakiś elementów na grafie żeby polepszyć osiągi?

 

btw - jak tam mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram na nowego Abita a tego bede sobie mogl powiesic na scianie ;/ Myslalem o vmodzie ale ze wzgledu na to ze to nie moja karta nie bede sie narazac na zbedne wydatki w przypadku gdyby cos nie poszlo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram na nowego Abita a tego bede sobie mogl powiesic na scianie ;/ Myslalem o vmodzie ale ze wzgledu na to ze to nie moja karta nie bede sie narazac na zbedne wydatki w przypadku gdyby cos nie poszlo ;/

Na jakiej mobo teraz jedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...