Skocz do zawartości
dolores haze

AntyWirus - prosze oddaj glos.

Czy masz w tle w systemie aktywne oprogramowanie anty-wirusowe ?  

  1. 1. Czy masz w tle w systemie aktywne oprogramowanie anty-wirusowe ?

    • TAK
      41
    • NIE
      29


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Ta ankieta utworzona jest dla zaspokojenia mojej (i moze waszej) ciekawosci. Osobiscie od poczatku posiadania komputera nigdy nie uzywalem oprogramowania antywirusowego dzialajacego w tle. Wystarczylu sporadyczne skanowanie dysku w poszukiwaniu wirusa.

 

Dlaczego pytam o to ? Dlatego ze wszyscy w kolo pisza ze przy stalym podlaczeniu do internetu ,program antywirusowy to podstawa, nawet przy posiadaniu firewall'a. Nie wiem jak wy, ale (oprocz patch'a na blastera) ja nie instaluje nic i jakims dziwnym cudem nie lapie zadnego syfu. Statystycznie raz na pol roku znajduje 1-2 trojany i to wszystko.

 

Moze nie robil bym o to takiego szumu gdyby nie to jak antywiry spowalniaja dzialanie systemu.

 

Prosze bardzo o oddanie glosu i ew. zapraszam do dyskusji.

 

Do Moderatorow: jezeli uwazacie topic za durny.. "upowazniam" :wink: was do skasowania go :) :P

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam włączonego cały czas Antywira (Norton'a), ale to tylko dlatego, że rzadko wyłączam kompa. Gdybym musiał uruchamiać go często, napewno wywaliłbym go z autostartu, ponieważ przez niego komp włącza mi sie kilka minut:/. Potem już nie spowalnia, tylko przy starcie, więc moge to przeboleć (zwłaszcza, że rzadko go włączam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaisnalowaniego i wyłaćzonego KAV, oprócze tego firewall- Kerio i od czasu do czasu zeskanuje kompa ale ostatnio to Msblasta złapałem w wakacjie i od tamtej pory spokój. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mCafee i spokoj jest + pakiet do tego antispam chodzi w tle.. spokoj jest i nie jest tak wqrzajacy jak NAV 2004 ktory nie potrafi nawet rozpoznac Blasta czy tez ostatnio modnego Netsky... Jestem bardzo zadowolony z tego programiku - dodam tylko ze ciezko znalesc Full wersje (96mb) mCafee VirusScaner 8 prof. (bez dodatkow jak firewal, antyspam itd) ale warto szukac :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton Internet Security Professional 2004 + Norton AntiVirus 2003.

 

Raz zlapalem jakiegos syfa ze gdy wlanczalem internet explorera to pojawiala sie strona z jakimis grami i innymi badziewiami(dobrze ze nie z panienkami :lol: ).

 

Aha norton ISp + Norton AV zajmuja cale 7mb pamieci...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"].. spokoj jest i nie jest tak wqrzajacy jak NAV 2004 ktory nie potrafi nawet rozpoznac Blasta czy tez ostatnio modnego Netsky...

Nie wiem jaką masz wersje ale u mnie NAV 2004 wykrył wiele razy Blasta już w momencie gdy ten próbował zapisać się na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAV2004 wczesniej 2003, dziala non stop, ostatnio sie zagapilem i zrobilem skan pierwszy raz od czerwca i system czysciutki. do tego ad-watch sobie leci. na wszystko zuzywam jakies 9-10 MB ramu, wiec w zasadzie strata niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...