Skocz do zawartości
PiotrW

AMD Duron 900 Mhz jak podkręcić??

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak mam komputer z Duronem 900 Mhz ,ale nie wiem jak go podkręcić ,czy ktoś mi pomoże (jestem początkujący:( ) a tu macie więcej informacji o moim procku ,płycie ,biosie http://acn.waw.pl/zelda64/cpuz.htm

 

Oprócz tego dodam ,że mam jeszcze w kompie:

Radeona 9200 128 MB

Nagrywarke Lite-on'a 48x12x48

Napęd Cd-Rom Samsunga 52x

Karte sieciową

2 dyski twarde: Seagate 80 GB 7200 rpm i Samsung 18,6 GB

Stacje dyskietek :)

(chyba o niczym nie zapomniałem)

Z góry dziękuję,

 

Aha bym zapomniał bawiłem się kiedyś w biosie w funkcji "Frequency/Voltage Control" i ustawiłem bodajże szynę na najwyższą jaką się da i procek podniósł się do 1012 Mhz (o ile pamiętam) ,ale komp zawieszał się przy starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna mozna zwiekszyc wydajnosc.

Pshedewshystkim musisz odblokowac mnoznik, poszukaj info na necie ,szukasz metody olowkowej do rdzenia spitfire/thunderbird.

Jak juz odblokujesz (bodajze L1 mostki musisz olowkiem polaczyc) to ZMNIEJSZASZ mnoznik do 7x a zwiekszasz FSB do 133 (niewiem jaka to plyta dokladnie, albo w biosie albo zworka/dipswitchem na plycie) otrzymujesz procka 933mhz to nieduzy overclock ale zwiekszyles tez szyne o 33% wiec jest to dobry start, potem zmieniasz co pol mnoznika do gory i sprawdzasz stabilnosc, pshyczym odrazu ci mowie ze do 7,5x133 bedziesz potrzebowal jakies 1.8v byc moze nawet 1.85v i 8x133 to raczej max jaki wycisniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką metodę podkręcenia wybrałeś??

 

Wszystko masz podane powyżej- mnożnik został seryjny - 9x a zwiększyłem nieznacznie FSB - 112 i to tyle moich modyfikacji. Maksymalnie przy średniej stabilności osiągnąłem fsb 117 ale to już hardcore :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 850 osiągnąłem stabilne 944 :]

 

Ale i tak nie jade na "tym czymś". Znacząco nie zwiększa to wydajności kompa, a i nie gram w gry 3D :D

 

To był tylko test moich zdolności (hi Hi hI) :lol:

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...