Skocz do zawartości
skamilos

nagły reset kompa.-wcześniej małe zwarcie na wiatraczku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moim problemem jest nagły reset kompa, bez żadnej przyczyny , następuje rzadko ale co najmniej raz dziennie i kończy się blu screnem który znika bardzo szybko i ładuje się system.

ale zaczęło się to od instalowania nowego dysku i kombinowania z wiatraczkiem który miał go chłodzić, po odpaleniu kompa nie zaizolowany kabel wiatraczka podłączonego pod molexa dotknał koszyczka z dyskiem i reset:)

juz myslałem że po dysku(właśnie odebrany na gwarancji, nówka 120s-ata)ale nie pojawił się tylko bluscren że nie może znależć dysku...

okazało sie że w biosie zapomnielismy przestawic na botowanie z scsi..po przestawieniu ruszyło

zainstalowałem wsio jak trzeba w miarę nowe dentki, dx 9.0b, itd.

i nagle się zaczeło reset nagły

nawet w 10 min. po włączeniu kompa więc na pewno nie chodzi o żadne temperaturki(4wiatraki w obudowie)!

właśnie testuje proca prime 95 i za pierwszym razem doszedł tylko do 41testu na 43 i error hardware ...!2 test własnie trwa a odczyty z Aidy to

Temperatury:

Płyta główna 24 °C (75 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 2446 RPM

Obudowa 1654 RPM

Zasilacz 1896 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

+3.3 V 3.38 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.73 V

-12 V -11.62 V

-5 V -5.20 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.02 V

VBAT baterii CMOS 3.55 V

DIMM 2.64 V

sprzet jak w podpisie wszedzie defaulowe ustawienia!

Pomóżcie od czego te resety??cały sprzęt jest nowy oprócz grafy którą kupiłem na giełdzie uzywaną 1,5roku!

oczywiście wszystkie łatki windowsowe są !żednego wira nod32 nie wykrywa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włascie po raz kolejny nie dokończyło prime95 test nr.2 na 45z 49 znowu error mimo że temperatura nie podeszło wyzej niz 43*C???

to juz moja trzecia zasiłka w tym kopmie 2 poprzednie poleciały z dymem!

ja podejrzewam grafikę(kupiona uzywana i od początku złożenia kompa są z nim problemy) lub złe napiecie w mojej sieci(listwa przepieciowa pewnie nic nie daje)!

Ale dlaczego nie chce dłużej prime 95 robić skoro temp. jest ok. sprawdzane organoleptycznie...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dotknąłem kiedyś napięciem 12V do blachy i się komp wyłączył. Nie chciał się włączyć. Przyszło mi do głowy, żeby odłączyć z prądu kompa. I jak włączyłem to wtedy się już uruchomił. I chodzi jakby się nic nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAFAL10

to już też przerobiłem przy wcześniejszych walkach z zasiłkami...

ale teraz to troche inna sytuacja bo właśnie siedza od 11.00 na włączonym kompie i nie było resetu???ale prime nie przeszedł...

co radzicie testować i w jaki sposób???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAFAL10

to już też przerobiłem przy wcześniejszych walkach z zasiłkami...

ale teraz to troche inna sytuacja bo właśnie siedza od 11.00 na włączonym kompie i nie było resetu???ale prime nie przeszedł...

co radzicie testować i w jaki sposób???

powiedz ile masz min 12V w stresie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz:

przecierz jest w moim pierwszym poście napisane...

wyniki są z aidy niestety miernika nie mam i nie zamierzam mieć, w biosie odczyty podobne.

ale co ma to tego napiecie w stresie jak komp się resetuje nawet po 20min. pracy w necie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pipetka-1

ja też tak miałem trochę czsu . moim zdaniem to zasilacz bo jak wymieniłem tego ***** codegena do przeszło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że u mnie siedzi już 3 szef 360W:)

wiem ze to nie jego wina, bo na drugiej kosci jeszcze się nie wywaliło!!!

również polecam memtest... ale np. u mnie żadnych błędów on nie pokazał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...