Skocz do zawartości
5M@I_3[

FIC Radeon 9500PRO - złe Omegi czy 3dmark03 kłamie ?

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem się dzisiaj pobawić, i zobaczyć, na co stać mojego radka... z 275/550 wykręciłem 375/590... powyżej zaczyna się chrzanić grafika. przypuszczam że pamięci mogą pójść wyżej, ale po przestawianiu rdzenia w 3dmarku03 pojawiają się artefakty. teraz pytanie - przed podkręceniem i po podkręceniu 3dmark03 pokazuje jeden i ten sam wynik ! Mam wgrane omegi 2.5.04 (opcja 9500PRO/9700). Rozumiem, że stery mogą być złe, ale dlaczego są artefakty w takim razie ? Czy to wina 3dmarka, o którym krążą mieszane opinie ;]

Z góry dzięki za wyjaśnienie tego zjawiska :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na omegach sie lepiej kreci, catalystow nawet nie mysle wgrywac ! :D teraz mam 378/600, sprobuje jeszcze wyzej z pamieciami ! w 3dmarku dalej to samo... :lol:

 

PS To jest karta do piłowania ;] poza tym mam 2 wentyle teraz na niej, spokojnie mi ją schładzają ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, sciagne omegi i zobacze ! niesamowite - w aquamarku niecały tysiąc różnicy ! :? po podkreceniu z 275/550 na 378/624 !!!! zreszta, jakby stery blokowaly podkrecanie to bym nie mial artefaktów ! :evil: what the fuck ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej obniż taktowanie rdzenia i podkręć pamieci - więcej Ci to da a mniej będziesz karte piłował.

Co wy ludzie mówicie ze podkrecanie rdzenia nic nie daje... JA mam na rdzeniu 405 mhz a na pamiatkach 670 mhz i wszystko smiga jak ta lala:) a w 3d mark 2003 3700 pkt na 4 potokach i zero artefaktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie mówicie ze podkrecanie rdzenia nic nie daje... JA mam na rdzeniu 405 mhz a na pamiatkach 670 mhz i wszystko smiga jak ta lala:) a w 3d mark 2003 3700 pkt na 4 potokach i zero artefaktow.

to porób testy to sie sam przekonasz że to pamięci dają karcie kopa a nie rdzeń <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No a co sie tak dziwisz przecierz można zrobić omegami softmoda ale jak jest to 128 bit to nie jest to 100% 9700 tylko lekko wykastrowany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co sie tak dziwisz przecierz można zrobić omegami softmoda ale jak jest to 128 bit to nie jest to 100% 9700 tylko lekko wykastrowany :wink:

Nie można zrobić softmoda na R9500PRO- karcie, która ma fabrycznie 8 potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zmiana id biosu nic nie da poza tym ze karta moze byc inaczej wykrywana. a to wg. mnie nie ma najmniejszego sensu. 9500Pro nie da sie zmodowac. Mozna ja jedynie odblokowac, jesli ma zablokowane zegary i ladnie wykrecic. thats ALL.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 da sie zmodowac na 9700pro,ale jedynie wtedy,kiedy masz wersje 256 bit-zadko,ale jednak spotykana.Kiedys mial ja na allegro uz. o pseudonimie Ruseq,na tej karcie i tym co w sigu (oprocz x800 ;) robilem na niej ok. 5600 w 3dm 03 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to porób testy to sie sam przekonasz że to pamięci dają karcie kopa a nie rdzeń <_<

to może daj przykład w czym tylko pamięci dają kopa bo jak podkręcam rdzeń to zawsze mam lepsze wyniki w aqa3,3d2001-2003,x2-x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...