Skocz do zawartości
michalczar

NAJLEPRZE WYTŁUMIENIE OBUDOWE TWOJEGO PC

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja sie pochwale swoją budą a raczej jej modem któr jeszcze nie został zakończony.

Podstawowe założenia:

 

1. Kompa ma być ultra cichy ale narazie nie pozbęde sie jeszcze wentylatorów.

- jeden w zasilaczu HPC-360-202 w miare cichy 8cm

- jeden na dole obudowy Pabst używany po regeneracji naprawde cichy12cm

- jeden na chłodnicy też chyba Pabsta wyciągnięty z zasilacza Fortrona 12cm

2. Komp nie musi być mobilny stąd też poprawka na to że kompletna obudowa będzie ważyć około 30kg i to nie jest przesada.

sama obudowa tzn Cheiftec DA-01-BD waży 16kg do tego zbiornik wyównawczy około 1.5 wykonany z aluminium do tego pompka 0.5kg cieczy w układzie około 3l czyli dodatkkowe 3kg czyli już razem 5kg+16kg=21kg

do tego kupa wentylatorów 4 maty bitumiczne każda koło 2kg do tego nagrzewnica jakieś 2kg bloki jakieś 2kg czyli razem jest 21+2+2=25kg Do tego napędy dysków CD-rom CD-rw. Oczywiście flopa już nie ma. Razem z 30kg sie uzbiera.

 

Dobra foty.

Najpierw obudowa bez przeróbek.

Dołączona grafika

Środek obudowy widać zamontowane gniazdo zasilające i mate bgitumiczną, do której w tym momencie przyklejona jest pianka sinusoidalna.

Dołączona grafika

Samo gniazdo w zbilżeniu sory za jakość zdjęć ale nie umiem jeszcze robić dobrze zdjęć cyfrowką.

Dołączona grafika

Zasilacz jest przeniesiony z tyłu na przod w miejsce dysków.

Dołączona grafika

Jak to wygląda od środka. W obudowie został wycięty kawałek blachy tak aby część z gniazdem zasilającym byław odkryta chyba już każdy wie jak przedłużyłem zasilanie z gniazda zasilacza na tył budy.

Dołączona grafika

Dół obudowy na żywo wygląda dużo lepiej.

Dołączona grafika

I samo gniazdo z tyłu. Wiem wiem żeńskie ale kabel już mam. :lol:

Dołączona grafika

Tutaj widać jak mata bitumiczna podgrzana ładnie przylega do powierzchni. Tylko kwestia temperatury.

Dołączona grafika

 

Narazie tyle zdjęć bo tyle zrobione. Mam nadzieje że komp będzie cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr.Frost gdzie dostales taka mate ??

ja tez pracuje nad wyciszeniem kompa i jak narazie idzie niezle :D

w dzien go ledwo co słysze , w nocy juz troche wiecej , ale i tak jestem zadowolony :) a to nie koniec prac

nie mam zadnych mat narazie , na grafie siedzi silencer na low , w zasilce arctic cooling , dyski leza na dole budy, do ich bokow przykrecone wielkie radiatory , na procu titan :lol: na 5V (zalman 7000ACU zbliza sie wielkimi krokami) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty bitumiczne kupiłem w warsztacie samochodowym w Radomiu dokładnie w serwisie peugeota chyba za 18zł od maty wymiarów 50x50cm. Pierwotnie służyły do wygłuszania kabin w samochodach od strony silnika.

 

Dam wam jeszcze dokładnie fotke tej maty.

Dołączona grafika

 

I jak wygląda od strony z klejem.

Dołączona grafika

 

MAta już od samego kleju trzyma sie solidnie a dodatkowo po podgrzaniu można dowolnie kształtować to widać w poprzedniej wiadomości.

Jeśli podgrzejemy mate tak żeby zaczynała być płynna wtdy możemy łąćzyć kilka mat tak że nie będzie widać 8)

 

 

A co do chłodzenia dysku to jakieś półtora roku temu zrobiłem blok.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to i ja wzuce moje foto :-) efekty coraz mniej słyszalne,, komp cichy w dzień, w nocy słyszalny le nie przeszkadza w spaniu,,, obecnie po kolejnym modziku - radek dostał 80mm @ 2800rpm! ;-) cekam na fanmate by go zwolnić, ale o dziwo przy tym wiatraku komp jest porównywalny z org 40mm z radeona, tamten byl taki piskliwy a ten po prostu szumi, ma przyjemniejszy dźwięk,,, fotki stare,,, od tamtej pory troszke się zmieniło,, np, zalman 7000a, witraki do wietrzeni budy mają ładną instalacje pod 7v itd...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

no jakteraz patrze to sporo się w sumie zmieniło :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie tutaj http://forums.silentpcreview.com/ a konkretnie te dzialy :

- http://forums.silentpcreview.com/viewforum...d5bb6468673d900

- http://forums.silentpcreview.com/viewforum...d5bb6468673d900

macie tam pelno pomyslow na wyciszenie/wytlumienie kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...