Skocz do zawartości
Proximo

Moje oc na xp 1800 ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest czym sie chwalic ale udalo mi sie takie cos wycisnac z proca: Athlon xp 1800+ 18 u

 

 

http://members.lycos.co.uk/albert18/cpuz.JPG

http://members.lycos.co.uk/albert18/cpuz2.JPG

 

na fsb 157 jest stabilny ale na 166 juz nie wstaje.

Nie takie zle to palomino :)

ps. tylko sie niesmiac z mojego wyniku :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale 1700 + pracuje stabilnie na 166 MHz (do nie dawna u mnie np.) co daje 1840 MHz. Takze zmien zasilacz sproboj wiecej :-). Powodzenia!  :)

tylko ty masz ThoroughBreda a nie palomino :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta palomino rulez ale jako turystyczna kuchenka elekrtyczna... ;)

niekoniecznie :wink: moze jeszcze posluzyc jako toster albo jakis opiekacz ewentualnie jako piecyk na biwak :lol:

 

zara poprobuje z wiekszym fsb moze wycisne jakos to 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim nastawieniem to prędzej tobie chatę spalą. :)

 

Moje palomino 1500+ (oryginalnie 133x10) chodzi na KT 400 SHUTTLE AK37GT 167x10 czyli 2000+. Niestety procek potrzebuje solidnego kopa i muszę mu zapodawać 2 volty.

Pamiątki VDATA 333 chodzą na CL2 i wszystko git.

Panowie z palomino ! Nie bójcie się temperatury, pprocek u mnie latem w stresie osiąga ponad 72 stopnie i jest rock stable. Ale do tego potrzebna dooobra zasiłka (codegen fajnie dymił), bo mocy wydziela według obliczeń około 95 WAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co zrozumiałem to można nawet 72 stopnie wyciągnąć? Ja się zatrzymałem przy 52. Idę dalej podkręcać. Ile max. prądu mogę dać Athlonowi 1800+ Palomino?

Mój 1600+ (1400MHz) chodził @ na 1800MHz na voltarzu 1,85. W stresie miał coś ponad 64 stopnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój palomino 1600 xp+ agoia

 

fsb 155 --- defoult vcore stabilnie

fsb 170 --- 1,85 vcore stabilnie

fsb 177 ---1.85 vcore niestabilnie

 

gdyby nie ta płyta myśle że na fsb 180 by śmigał

 

aha temperatury nieprzekraczały 47 st na box cooler!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tego palominko na durnia 1.6 i jestem bardzo zadowolony :) kreci sie miodnie narazie na 2100 jest a to dlatego ze sprawdzam czy full stable. ale mysle ze do 2300 dociagne :)

aha a athlona xp 1800+ opchnolem na allegro za 175 zl a durnia kupowalem za 175 tez na allegro, wiec wyszedlem na 0 :] to sie nazywa biznes

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam palomino 2000+ i nic wiecej jak FBS 142 nie chce dzialac...

fbs zmienialem w winie za pomoca fuzzy logic 4 [dodane do plyty glownej]...

 

jak zmienialem na wiecej to restartowal sie...

nie wiem co tu zrobic aby wiecej osiagnac...

 

napieciem podwyzszac czy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ilu?? do 1,8 ??

 

ps. czytalem na forum ze gdy fbs tak zwiekszam to i zwieksza s9e taktowanie pci, agp czy dysku... czy to prawda??

jezeli tak to to moze byc powodem mych restartow...

 

ps. jezeli fbsa nie bede mogl podniesc to pozostaje mi odblokowanie mnoznika i wtedy zmniejszyc mnoznik np. d0 10x i w biosie FBS na 166??

 

ps2. palomino odblokuje laczac pierwszy mostek [czy jak to sie tam nazywa] na L1?? bo sciagnalem filmik z THG i tam jest to pokazane jak wsio zrobic... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy to w miare dobry wynik, ja uzyskalem na athlone xp 2000+ 1945mhz,dalej boje sie isc bo to zahacza juz o napiecie ponad 2.1 na rdzeniu.Czy bez obawy moge zwiekszac dalej napiecie? mam wc na procu,chlodze mosfetty, mostek jeden ,drugi. p.s dodam ze ma on ukruszony lekko rdzen %-)temp to 50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie odnośnie palomino.

mój obecnie chodzi na fsb 133, gdy w biosie przestawiłem na 166, nie uruchomił się. czy wykonywać mniejsze skoki za pomocą jakiegoś programu, czy może zwiększyć napięcie dla cpu? temperatura @idle to ~36 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem palominio 1500xp , ktory biegal stabilnie na fsb 175 , no ale to jakas tam najlepsza seria byla do podkrecania . oczywiscie po podniesieniu o 0,2 v napiecia , moze i by poszedl wiecej ale juz 60 stopni mial i nie chcialem go katowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj palomino 1,8 xp idzie na 1795MHz na napieciu 1,85 wiecej nie proboje bo temp jest masakrycznie wysoka 65 C w stresie a 58 przy stalej pracy.Mam w kompie mala grzalke hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...