Skocz do zawartości
-=agent=-

Co Można Wyciągnąc z tego kompa.... Proszę o radę :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym troche podkręcić mojego kompa ale jestem początkującym wiec nie znam się i potrzebuję w miarę fachowej pomocy:

 

Mój procek... Oryginalnie 1700+ ale podkrecilem magistrale systemowa na 144.. i teraz śmiga na 1900+ Próby ustawienia wyzszej konczyły się małą stabilnością systemu.

Dołączona grafika

 

Ram w kompie KINGMAX 256 MB 333MHZ Tu nie zmieniałem nic.

Dołączona grafika

 

Temperaturki

Dołączona grafika

 

MoBo to Shuttle AK32a

Gfx GF4mx440 64mb :P

Zasilacz Codeshit 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz krecic to wymien zasilacz.

temperaturami nie masz sie co sugerowac bo plyta moze rownie dobrze podawac 100*

jakie masz chlodzenie ?

zjedz z mnoznikiem w dol i podbijaj fsb

no i szukaj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na tej płycie wiele nie wykręcisz. U mnie na Duronie nie chciała zmienić mnożnika. Jeśli nie zmienia się mnożnik, możesz jedynie co najwyżej ustawić agresywnie pamięć. Ustaw Interleave na 4-Way (chyba jest taka opcja w AK32A)

2. Kup przyzwoitą płytę na KT333/KT400(A) - są teraz bardzo tanie i dadzą Ci możliwość regulacji, bo w procesorze drzemie moc. Poza tym masz pamięć 333 Mhz, więc mógłbyś wskoczyc na FSB 166 MHz.

Pod tym linkiem: http://allegro.pl/show_item.php?item=23945714 masz np. KT4 za 169 zł. Nie chce polecać innych płyt (może inni coś podadzą), ale akurat mam MSI i jest całkiem, całkiem. Za swoją dostałbyś pewnie te 69, więc dorzucasz około 100 zł.

3. Zasilacz to zakup w drugiej kolejności - Kodedżedny nie są aż TAK tragiczne. Chociaż napięcia nieco Ci się "rozjeżdżają" - dla pewności sprawdź miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej plycie nie dziala drut mod na mnozniki 12,5 i wyzej, a dokladnie, to po jego zrobieniu dziala defaultowo mnoznik 12,5, przy zmianie w biosie na jakikolwiek inny, komp sie nie odpala.

Poza tym ta pytka jest kiepska do krecenia, ja nie wyciagnolem wiecej niz 148 mhz stabilnie :)

Co wy z Tym zasilaczem ?:P narazie napiecia ma dosyc dobre, to nie one sa winne

sprubuj podbic vcore moz edobijesz do fsb 150 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej plycie nie dziala drut mod na mnozniki 12,5 i wyzej, a dokladnie, to po jego zrobieniu dziala defaultowo mnoznik 12,5, przy zmianie w biosie na jakikolwiek inny,  komp sie nie odpala.

Poza tym ta pytka jest kiepska do krecenia, ja nie wyciagnolem wiecej niz 148 mhz stabilnie :)  

Co wy z Tym zasilaczem ?:P narazie napiecia ma dosyc dobre, to nie one sa winne

sprubuj podbic vcore moz edobijesz do fsb 150 :P

RS, skąd ty wiesz, że napięcia dobre? (tylko mi nie pisz, że zapodał screena)

Ja już wiem, co się z 12V będzie za chwlę działo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej plycie nie dziala drut mod na mnozniki 12,5 i wyzej, a dokladnie, to po jego zrobieniu dziala defaultowo mnoznik 12,5, przy zmianie w biosie na jakikolwiek inny,  komp sie nie odpala.

Poza tym ta pytka jest kiepska do krecenia, ja nie wyciagnolem wiecej niz 148 mhz stabilnie :)  

Co wy z Tym zasilaczem ?:P narazie napiecia ma dosyc dobre, to nie one sa winne

sprubuj podbic vcore moz edobijesz do fsb 150 :P

RS, skąd ty wiesz, że napięcia dobre? (tylko mi nie pisz, że zapodał screena)

Ja już wiem, co się z 12V będzie za chwlę działo!

jak ja mialem ta plytke to pomiary z moleksa byly takie same/bardzo zblizone do tyh ze speedfana, poza tym z tej plytki bardoz ciezko wyciagnac fsb powyzej 150 ........nie wazna na jakim zasilaczu.....]

ma doswiadczenia z ta plytka i jestem zdania ze problem nie lezy w zasialczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim wątkiem i dane mi rady :)

 

Opowiem pokolei...

 

Kubasik

 

Chłodzenie standard znaczy to co było w BOX'ie

Mnożniki mam do zmienienia od bodajrze 12.5 do 8.0 z krokiem co 0.5

 

 

Pitbull82

Vcore narazie nie zmieniałem ale zamierzam :P bo też mi się zdawało że a nóż widelec ma za mały POWER i sie wiesza :P

Pamięci mam takie jak podane w screenie chyba że interesują Cię jakieś inne paramentry to proszę powiedz co i jak.

 

radosuaf

 

Jak pisałem wyżej płyta zezwala mi na zmienienie mnożnika chociaż narazie nie zmieniałem. Odnośnie zmiany płyty czemu nie ale nie na allegro, sam pracuje w firmie komputerowej i mogę mieć taką płytę nówke z gwarancją a jak mi się coś z nią stanie to mam układy :P

Odnośnie zasilacza nienarzekam pewnie też nadejdzie czas jego zmiany

 

RS

Jak miło spotkać kogos kto miał już te płyte :)

Zgodnie z radą spróbuje podnieść Vcore i zobaczymy co się będzie działo...

 

Jeszcze raz dzięki za komentarze :)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agent: ja tez mam te plyte... i, mimo, ze w BIOSie jest mozliwosc zmiany mnoznika, po przestawieniu go w Duronie 1300 na 10x, ten odpalal i tak na 1300 (13x100). Jesli pracujesz w sklepie, proponuje sprawic sobie jakies KT3/KT4.

albo Solteka frn-2 one nieco ponad 300 zl kosztuja a potencja maja wielki, jak masz latwo z gwarancja to mozesz go katowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...