Skocz do zawartości
SoboL_13

NIE MA MOCNYCH NA TO PYTANIE!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam temat na ktoy NIKT nie potrafi mi NIC konkretnego powiedziec!! ;(

 

Sprawa dotyczy krecenia Bartka 2500+ na 3200+ na Gigabyte 7VT-600, wiec sprowadza sie do zmiany FSB ze 166 na 200 Mhz...

 

Krecimy BIOSem wszsytko dziala poprawnie ( prime bezblednie gdzinami ) i bylbym prawie szczesliwy gdyby nie agp na 80 Mhz i pci na 40 Mhz ( plyta nie umozliwia recznej zmiany dzielnika...robi to automatycznie - na podstawie fsb procka )

 

Stad genialny pomysl by oszukac plyte ze mam proca 200 Mhz FSB! Ok....robimy L12 ....wszystko sie odpala ( dzielnik ladnie sie zmienil )....dziala super.....i po 5-10 min zwiecha bez powodu ( wlasciwie to czarny ekran...lub brak sygnalu dla monitora )

 

Moda robilem 3 razy : 2 razy drutem w socketa i raz malowalem L12 na procku...

 

O CO CHODZI???? Czemu to nie DZIALA????

 

Na VIARENA czytalem ze jednemu kolesiowi to poszlo...ale nie dzialal na Bartonie i nie krecil na 200 chyba.....

 

POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest bardzo prosta: masz Gigabyte'a.

Nie dziw sie kiedy bedziesz mial:

- zwiechy bez powodu

- czarny ekran przy wchodzeniu do windowsa

- za luzny port AGP i trzeba bedzie przeginac grafike w gore zeby zaskoczyla

- nietypowe zachowania - resety, wylaczenia - bez powodu

- ogolne dziwne objawy ktorych przyczyna najczesciej jest trudna do wydedukowania na ich podstawie

to w zasadzie tyle, a Fumfel moze cos o tym powie - wszak kiedys na Gigabajcie szalal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest proste pytanie.gigabyte jest juz taki jezeli chodzi o overclocking inic sie nie da na to poradzic, po prostu nie chca sie na niej za nic krecic procki ja mam 2000xp i mam abita nf7 2.0 i procek chodzi na 2250mhz na wentylatorze za 50zl i temperatura nie przekracza 40 pod pelnym obciazeniem a mialem kiedys gigabyte ga7va i rocek przy podkreceniu na magistrali na 150 chodzil zajebiscie stabilnie tylko plyta przy restartach kompa sie nie odpalala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....na magistrali na 150 chodzil zajebiscie stabilnie tylko plyta przy restartach kompa sie nie odpalala

na moim gigaszicie jest podobnie, do tego dzielnik 1/5 wogóle nie wskakuje :( dlatego zostawiłem FSB w spokoju w obawie o dyski i wzięłem się za drutowanie socketa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szpecem od plyt ale tylko czytalem recki i widzialem oburzenie klientow, ktorzy maja Gigabyte do podkrecania.

Masz wogole szczescie chyba ze FSB200 poszlo.

Slyszalem, ze klopot jest juz z 180mhz.

Mozliwe rowniez, ze mosfety ale to dopiero bylaby 100% przyczyna przy FSB >220mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od GA7-VA/X/P/U GigaByte dał [gluteus maximus] po prostu jeśli chodzi o OC.

Pomijam już te idotyczne zakresy regulacji napieć, ale na tamtej płycie mimo że miała dzielnik 1/5 tylko dało się pracować na FSB 200 ( wiem bo miałem VAXP) .

 

Chciałem nawet kupic mobo tej firmy na NF2 ale jak poczytałem recki to odrzuciło mnie odrazu.

 

Po prostu firma sie popsuła jeśli chodzi o możliwości OC.

 

Nic na to nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK!

 

Zgadzam sie z wami wszystkimi, plyta nie jest obra do krecenia ALE!

 

PO PIERWSZE! Wszystko chodzilo na 200Mhz gdy bylo robine biosem wiec zadne mosfety i inne zwierzaki chyba nie wchodza w gre...

 

PO DRUGIE! Ja wlasciwie nie krece tego procka....ja oszukuje plyte ze on jest 200mhz i tyle!!....a plyta ma specyfikacje na xp3200+ przeciez!! I tu mnie boli! Po wlozeniu drutow przeciez nie musze nic biosie zmieniac!!! I dlatego mnie dziwi takie zachowanie!!!

 

PO TRZECIE! Mam dola z ta plyta.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK!

 

Zgadzam sie z wami wszystkimi, plyta nie jest obra do krecenia ALE!

 

PO PIERWSZE! Wszystko chodzilo na 200Mhz gdy bylo robine biosem wiec zadne mosfety i inne zwierzaki chyba nie wchodza w gre...

 

PO DRUGIE! Ja wlasciwie nie krece tego procka....ja oszukuje plyte ze on jest 200mhz i tyle!!....a plyta ma specyfikacje na xp3200+ przeciez!! I tu mnie boli! Po wlozeniu drutow przeciez nie musze nic biosie zmieniac!!! I dlatego mnie dziwi takie zachowanie!!!

 

PO TRZECIE! Mam dola z ta plyta.... ;)

Dobrze moda zrobiłeś ?

Wykrywa Ci 3200+ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK!

 

Zgadzam sie z wami wszystkimi, plyta nie jest obra do krecenia ALE!

 

PO PIERWSZE! Wszystko chodzilo na 200Mhz gdy bylo robine biosem wiec zadne mosfety i inne zwierzaki chyba nie wchodza w gre...

 

PO DRUGIE! Ja wlasciwie nie krece tego procka....ja oszukuje plyte ze on jest 200mhz i tyle!!....a plyta ma specyfikacje na xp3200+ przeciez!! I tu mnie boli! Po wlozeniu drutow przeciez nie musze nic biosie zmieniac!!! I dlatego mnie dziwi takie zachowanie!!!

 

PO TRZECIE! Mam dola z ta plyta.... ;)

Do pierwszego - sproboj moze jeszcze VCore podciagnac o 0,25 do gory. Wiem ze to idiotyczne, ale u mnie moj procesor (Bartek 2500) zebym mogl mu dac rock stable 9.5x200 to musze podciagnac wlasnie o 0.25 napiecie (z 1.65 na 1.675).

 

Do drugiego - jezeli plyta oficjalnie ma FSB 200 to mozesz oddac ja na gwarancji, ze sa zwieszki w przypadku korzystania z FSB200.

 

Po trzecie - nie przejmuj sie, najwyzej ja sprzedaz i kupisz sobie cos fajniejszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest bardzo prosta: masz Gigabyte'a.

Nie dziw sie kiedy bedziesz mial:

- zwiechy bez powodu

- czarny ekran przy wchodzeniu do windowsa

- za luzny port AGP i trzeba bedzie przeginac grafike w gore zeby zaskoczyla

- nietypowe zachowania - resety, wylaczenia - bez powodu

- ogolne dziwne objawy ktorych przyczyna najczesciej jest trudna do wydedukowania na ich podstawie

to w zasadzie tyle, a Fumfel moze cos o tym powie - wszak kiedys na Gigabajcie szalal

:D

Szalał szałał......

W sumie to dobrze mi sie na niej pracowało, nie powiem.Ale prawda jest taka ze płyta niejest praktycznie do kręcenia.Lepiej kupić sobie MSI na kt600 niż gigabyte.Jezeli chodzi o stabilność to u mnie pracowała wyśmienicie nawed po drutmodzie.Muj soltek jezeli chodzi o stabilność jest za murzynami w porównaniu z tym gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest bardzo prosta: masz Gigabyte'a.

Nie dziw sie kiedy bedziesz mial:

- zwiechy bez powodu

- czarny ekran przy wchodzeniu do windowsa

- za luzny port AGP i trzeba bedzie przeginac grafike w gore zeby zaskoczyla

- nietypowe zachowania - resety, wylaczenia - bez powodu

- ogolne dziwne objawy ktorych przyczyna najczesciej jest trudna do wydedukowania na ich podstawie

to w zasadzie tyle, a Fumfel moze cos o tym powie - wszak kiedys na Gigabajcie szalal

mi sei zawsze zdawalo ze plyty Gigabyte sa stabilne wogole z super wyposazeniem i nienajgorsza wydajnoscia...A do krecenia to one sie raczej od kt 400 nigdy nie nadawaly...(chociaz mialy fajny bajer, DUAL BIOS co przy kreceniu na pierwszym rewizjach epoxa 8rda by sie przydalo..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz wiem co robic!

 

Znalazlem kolesia z ta sama plyta ( GA-7VT600-1394 ) i pomecze go by zamontowac moje klocki na jego plycie....

 

Jezeli u niego bedzie chodzilo, to moja plyta leci do poznania....

 

A jak nie to juz H.. !!! Upuszcze krwi na cos bardziej elastycznego;)))

 

Pochwale sie potem;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i PO Testach....

 

I tak jak myslalem, byla powtorka tego co dzialo sie u mnie na plycie! ;( ...czyli zwiecha po 5-10min roboty...

 

Testowalem chyba wszyskie mozliwosci krecenia na dwoch plytach GA-7VT600-1394.... i wynik zawsze ten sam... :(

 

DO WSZYSTKICH wlascicieli Gigabyte GA-7VT600 ( i pochodnych ) ....na tej plycie NIE podkrecicie BARTONA do 200Mhz FSB po przez druty!!!! Mozecie to zrobic przez bios, ale wtedy zegar PCI na 40Mhz i AGP na 80Mhz co praktycznie wyklucza takie rozwiazanie...

 

No i czeka mnie przesiadka ;) NF7-SL za 430z to mila perspektywa :D

 

....a moze chce ktos kupic mojego Gigabyte'a??:)) ...dam dobra cene!! :wink:

 

Co wy na to?? ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak nażekacie na gigabyte ja mam 210x11 a normalnie pracuje 200x11 i od miecha nie maiłem ani jedeego zwisu.. :) jak bede miał lpesze chłodzenie i zasilacz to może bede miał fsb z 215-225... teraz na 210 bez zadnych modów idzie bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak nażekacie na gigabyte ja mam 210x11 a normalnie pracuje 200x11 i od miecha nie maiłem ani jedeego zwisu.. :) jak bede miał lpesze chłodzenie i zasilacz to może bede miał fsb z 215-225... teraz na 210 bez zadnych modów idzie bez problemów...

Nikt tutaj nie narzeka na Gigabyte ogolnie....TYLKO na plyty na KT600!! KT400 to calkiem inna historia!

 

...a swoja droga Spookie, jak ty zyjesz z AGP na 84Mhz?? Gier nie uzywasz woogle czy co???;) A twoj twardy jeszcze daje rade??? bez aluzji..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak nażekacie na gigabyte ja mam 210x11 a normalnie pracuje 200x11 i od miecha nie maiłem ani jedeego zwisu.. :) jak bede miał lpesze chłodzenie i zasilacz to może bede miał fsb z 215-225... teraz na 210 bez zadnych modów idzie bez problemów...

Nikt tutaj nie narzeka na Gigabyte ogolnie....TYLKO na plyty na KT600!! KT400 to calkiem inna historia!

 

...a swoja droga Spookie, jak ty zyjesz z AGP na 84Mhz?? Gier nie uzywasz woogle czy co???;) A twoj twardy jeszcze daje rade??? bez aluzji..;)

Eeee.... przeciez Spookie ma nF2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobol 13

kto tu narzeka na KT600??

wlasnie na GB narzekamy

 

trzeba bylo sobie kupic Epoxa 8KRAI ,przeciwnik biega na nim na fsb220 i jakos nie narzeka ,a ty kupiles GB i masz koope

 

update:

ok doczytalem ze narzekamy na GB KT600

to jak narzekamy? NARZEKAMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jf2 jak ktos juz to zauwazył...

 

A teraz odnosnie pytania sobola to daj fsb na 201 bo jak ja mam w biosie 200 to w niekórych programach pokazuje 199 i ciebie pewnie to samo i jak w biosie masz fsb 200 to real = 199 i przez to dzielnik sie nie zmienił .. wiec fsb 201 i wszystko w pozadku powinno byc... [tego co napisałem nie jestem pewien na 100%... ale moze ci to pomoze.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spookie dzieki za podpowiedz...ale nie tedy droga....

Mnoznik zmienia sie autoamtycznie, TYLKO ze wzgledu na stadardowe FSB procka! Dlatego kombinowalem drutami (L12) ...ale o wynikach juz czytaliscie...

 

CHLOPAKI NIE CZEPIAC SIE MNIE TYLKO CZYTAC!.... jak juz narzekam ( a staram sie NIE ) to tylko na KONKRETNY model gigabyte GA-7VT600 ! Wiec nic zlego nie mowie o KT600, ktorego wydajnosc notabene mile mnie zaskoczyla!! ....dlatego tez zawiedziony jestem ze musze zmieniac plyte na nowa... Poza tym Gigabyte na Kt600 pomimo ulomnosci w overclokingu jest udana konstrunkcja ...powiedzmy dla ZWYKLYCH uzytkownikow;) Stabilnosci, wyposazenia i niebieskiego koloru jej nie odmowisz... :wink:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...