Skocz do zawartości
global

Szybsza Neostrada TP za dotychczasową cenę.

Rekomendowane odpowiedzi

no te teraz film w 2:40 min ?? sie bedzie sciagał :P

bedzie wpasik ciekawe czy w koncu pojawi sie jakis realny konkurent dla tpsa bo z nudów to pewnie tych podwyzek transferów nie robi :)

my sieszymy z takich wartosci jakich szwedzi sie smieja :P a pl to jest wielka revolucja :P

tpsa powinna kroczyc w kierunku 2 mbit tak do konca 2004 to by było jzu cos a takie parset kbit to dal nas mzoe cos ale w poruwnaniuz zagranica to dopiero z jaskini wychodzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my sieszymy z takich wartosci jakich szwedzi sie smieja :P a pl to jest wielka revolucja :P 

tpsa powinna kroczyc w kierunku 2 mbit tak do konca 2004 to by było jzu cos a takie parset kbit  to dal nas mzoe cos ale w poruwnaniuz zagranica to dopiero z jaskini wychodzimy

Moze masz racje ale tak mowic nie mozna. Co z tego ze szwedzi to a tamto? Podczas wojny nawet nie pierdli i kto sie z kogo smieje? A wplyw komunizmu to jaki byl na nasz kraj? Jak wygladalo NRD? Ogladales Goodbye Lenin? ... Poza tym szwedzi maja kraj dluuugi i ciezko dostepny chocby ze wzgledu na klimat stad kontakt u nich zawsze byl sprawą priorytetową nie dziwi wiec lepsza jakosc lacz bo kiedy szwedzi sobie lacza robili to my odbudowywalismy domy poniszczone przez wojnę zeby miec gdzie mieszkac a pozniej zastal nas popularny wplyw glupoty i zamiast lacz to widzialem jadace czolgi przez miasto... No i prawdą tez nie jest ze szwedzi sie smieja z transferow 512 kbit bo wielu wielu z nich jeszcze takowy ma, to ze w stolicy czy wiekszych miastach lata u nielicznych lacze 8 mbit czy nawet wyzsze to nie znaczy ze cala szwecja ma takie.

Jestesmy w polsce i zawsze w niej pozostaniemy stety czy niestety jest tu tak a nie inaczej i nigdy nie bedzie tak jak w szwecji proste - tu zawsze zawsze bedzie polska a ze wychodzimy z jaskini niestety sa tego mocne powody i przyczyny bo ten kraj swoje przeszedl, nie wiem czy szwecja wygladala by tak atrakcyjnie gdyby byla polską... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedna rzecz do bardzo madrej wypowiedzi powyzej - tylko w polskiej naturze jest wysmiewanie sie z tego ze ktos ma gorzej... nie sadze zeby szwedowi przyszlo to do glowy

'ma inne lacze i juz, koniec kropka - widocznie nie moze/ nie chce/ nie potrzebuje miec innego - ale czy to znaczy ze ja mam sie z tego smiac?'

 

polska to ladny kraj - ale do polakow mam coraz wiecej zastrzezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już jak najszybciej ten 1 maja nadchodzi bo ja na dotychczasowej prędkości nie wyrabiam . Ciekawe czy sie odczuje tą różnicę .

OT Czy ktoś wie z jaką teorefycznie prędkością może pracować modem SAGEM'a ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modem? zdecydowanie wieksza niz przepustowosc kabla - tu nie ma mozliwosci zeby kogokolwiek ograniczal modem [sprawny]

 

a ja pierwszego maja tez sie doczekac nie moge - bo o ile nie sciagam prawie nic - to wysylanie poczty nareszcie bedzie szybsze - niby nic - a zawsze cieszy

 

czy nie mogli by tak zrobic 640/320? pieknie by bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie mogli by tak zrobic 640/320? pieknie by bylo...

Pewnie że było by pięknie... takie proporcjonalne ;)

Na pewno taka zmiana ucieszy tych którzy zarządzają swoimi WWW bo wysyłanie na dotychczasowych prędkościach było udręką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modem? zdecydowanie wieksza niz przepustowosc kabla - tu nie ma mozliwosci zeby kogokolwiek ograniczal modem [sprawny]

 

a ja pierwszego maja tez sie doczekac nie moge - bo o ile nie sciagam prawie nic - to wysylanie poczty nareszcie bedzie szybsze - niby nic - a zawsze cieszy

 

czy nie mogli by tak zrobic 640/320? pieknie by bylo...

Fajnie by było bo sieci p2p klęczą przez te wolne UL na ADSLch :D

Jakoś mnie jeszcze ratuje PPPoE na moim Sagemie ale i tak jest nie ciekawie w sprawie p2p :?

UPDATE:

A moze to wogóle jest sciema z tym całym prześpieszniem neo??

Nie wolno zapomnieć iż jest to pomysł TP!

Wkońcu "to ludźka rzecz okradać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 = 64

proste - jeden bajt to 8 bitow - czyli 8b=1B

kilo bitow = 1024b

8 kilo bitow = 8*1024b=1KB

stad po wykonaniu podstawowego dzialania matematycznego wychodzi nam 512kb=64KB

 

analogicznie z 640 - 80KB

dosc proste

 

jakis czas temu krazyly jakies bajki o tym ze niektorzy na neo maja 640 zamiast 512 - spowodowane bylo to tym ze tak pokazywaly sagemy - bo poza wlasciwym strumieniem musialy tez obsluzyc 'tunel' dla tego strumienia - czyli prot. pppoe - to zuzywalo te nadwyzke - jak pewnie kazdy zauwazyl i tak powyzej ~64KB nie wyskakiwali...

ot filozofia

 

a sciemy nie bedzie - bo tepsy nic to nie kosztuje - kolo 5% userow neostrady namietnie sciaga - pozostale 95% wogole nie wykorzysta nadwyzki - te 5GB limitu miesiecznego nie wzielo sie z sufitu tylko z prostej analizy statystycznej mowiacej ze wlasnie te 90-95% nie potrzebuje wiecej

 

a na limit obrazaja sie tylko dzieciaki sciagajace bez umiaru - brutalna prawda [oraz ten jeden promil wykorzystujacy to do pracy zawodowej - ale nie uwierze ze to wiecej niz promil]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Sid-The-Rat=> przez Twoje słowa przemawia mądrość.

Btw. za dzieciaka się nie uważam a ostatnio sciągnołem kilka gier i wyszło coś ok.10GB

Poprostu lubie sobię pograć w nowe gry a ściąganie przez cała noc nic mnie nie kosztuje. Uważam że jak ktoś nie ściąga to nie potrzebny mu tak szybki internet jak neo+. Tak się składa iż kiedyś byłem posiadaczem przez długi czas SDI i wszystko oprócz ściągania było idealne(gra przez sieć,www,radio internetowe itp.)

Więc nie zabardzo rozumiem to 95% pozostałych userow którzy nie ściagają przez neo+ chyba że mają to z limitem bo inaczej to czyste marnotractwo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Sid-The-Rat=> przez Twoje słowa przemawia mądrość.

Btw. za dzieciaka się nie uważam a ostatnio sciągnołem kilka gier i wyszło coś ok.10GB  

Poprostu lubie sobię pograć w nowe gry a ściąganie przez cała noc nic mnie nie kosztuje. Uważam że jak ktoś nie ściąga to nie potrzebny mu tak szybki internet jak neo+. Tak się składa iż kiedyś byłem posiadaczem przez długi czas SDI i wszystko oprócz ściągania było idealne(gra przez sieć,www,radio internetowe itp.)  

Więc nie zabardzo rozumiem to 95% pozostałych userow którzy nie ściagają przez neo+ chyba że mają to z limitem bo inaczej to czyste marnotractwo 8)

Tu mozna troszke pofilozofowac :lol: , pewnie ze np film mozna obejrzec tak samo na 14" mono jak i 32" dolby surround, ale majac 14 calowy tv nie wpadniesz predko i tak chetnie na pomysl obejrzenia filmu na dvd jak na np 32" podobnie jest z internetem, im szybszy tym wiecej potrzeb i mozliwosci zaraz znajdziesz :wink: , tak wiec nie sztuka w tym zeby miec male i korzystac z malych rzeczy, jest wiele wiele innych rzeczy ktore wieksza szybkosc umozliwia a wczesniej nie byly mozliwe, np ogladanie TV w necie, transmisje na zywo itd itp i moim zdaniem szukanie jakiegos stalego limitu w transmisji to tak jak kiedys 640 kB mialo wystarczac na wszystko i troche czasu starczalo :wink: , wieksza transmisja = nowe lepsze rzeczy, nie warto wiec za bardzo sie ograniczac bo to ciagle sie zmienia, nie ma stalej granicy, dzis wystarcza a jutro juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za mile slowa :)

 

ja nie sciagam - jakos wyroslem - choc powiem ze poczta,komunikatory, ftp firmy, ftp uczelni i www zuzywaja kolo 8gb miesiecznie - wiec mnie by ten limit wkurzyl [bo wysylania 3mb listu na 32kbps sobie nie wyobrazam...]

 

co do gier - bo pogrywam jeszcze - pingi na sdi sa znaczaco gorsze niz na neo 512kbps.. do dobrych niemieckich serwerow true combat czy urban terror mam z domu [z neo] cos kolo 60-70 [90 z voicecommem] co zapewnia wysmienity poziom rozgrywki, na sdi u kumpla gdzie czasem pogrywam te same serwery i mam odpowiednio 110 [150] - ta druga wartosc juz utrudnia gre - choc nadal przy doskonalosci kodu sieciowego q3 pozwala grac

 

co do tych 90-95% - no w sumie nie ma sie co dziwic jesli neostrade zakladaja sobie np. osoby ktore o sieci pojecia wielkiego nie maja i nie maja zamiaru tego zmieniac, albo osoby w wieku lat 40-50 ktore potrzebuja do pracy [a i tak poza wyslanie maila nie wykraczaja] - jak kiedys dostalbys w swoje rece logi sieci osiedlowej [takiej na 200/300 osob] to zobaczylbys ze np. 100 osob z wykupionymi laczami 256kbps srednio wykazuje obciazenie 1024-1532kbps - to sie nazywa statystyka

przy ilustam tysiacach [moze juz stu?] userow neo ta statystyka zaczyna wrecz walic po oczach

a jak mowi centralne twierdzenie graniczne - jesli jaksi proces losowy zalezy od duzej licznby niezaleznych czynnikow to im wieksza liczba tych czynnikow tym bardziej wypadkowy rozklad gestosci prawdopodobienstwa jest rozkladem normalnym [gausa] - stad bardzo latwo policzyc ile % ile sciaga... i najzabawniejsze jest to ze te wyliczenia - robione zupelnie w ciemno - sa BARDZO trafne

 

przepraszam za generalizacje o tym dzieciaku - dzis spedzielm bardzo mily wieczor w gronie przyjaciol i troche sie wstawilem - przepraszam raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiejsz obrazek do rozmiarow 800x600 - rozwala forum

potem mozesz usunac moj wpisek :]

jonathan

 

To tak to u mnie mniej więcej wygląda.

Nie umiem sobie wyobrazić limitu. Już samo oglądanie faktów na serwisie neostrada.pl codzinnie może wypełnić ten limit. Jak dla mnie to chore.

UPDATE:

Dodam jeszcze, iż nie styka mi neo+

Jest zdecydowanie za wolne :D i mówie całkowicie poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz... nie kazdego ta oferta jest w stanie usatysfakcjonowac - mi wystarcza - i ciesze sie z tego - bo mialbym problem gdyby nie wystarczala - w wawie jest pustynia jesli chodzi o dostawcow sieci

 

ps. co to za program takie ladne statystyki zapodaje? ja mam niby jakis w firewalu - ale umie zdecydowanie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem oficjalnego meila od TeleKomuny

 

 

Szanowni Panstwo!  

Z przyjemnoscia informujemy ze od 1 maja 2004 r. zwiekszona zostanie predkosc przeplywu danych w ramach uslugi Neostrada TP:

- w opcji 128 - z 128 kbps do 320 kbps;

- w opcji 512 - z 512 kbps do 640 kbps.

Teraz surfowanie po Sieci przebiegac bedzie jeszcze sprawniej i wygodniej.  

 

Od 1 maja br. zmieniaja sie zasady opodatkowania uslug internetowych w Polsce. Jest to wynik nowej ustawy o podatku od towarow i uslug (VAT). Pragniemy poinformowac,ze TELEKOMUNIKACJA POLSKA nie zmieni cen netto na usluge Neostrada TP,natomiast zmieni sie podatek naliczany od tej uslugi oraz sposob jego rozliczania. Usluga Neostrada TP bedzie rozliczana przez TELEKOMUNIKACJE POLSKA na dwa sposoby. Klienci indywidualni (osoby fizyczne), nieprowadzacy dzialalnosci gospodarczej w zakresie dostepu do Internetu oraz uczniowie, studenci, szkoly, placowki oswiatowe, zaklady ksztalcenia nauczycieli, szkoly wyzsze, placowki naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz panstwowe i samorzadowe instytucje kultury, sa zwolnione z podatku VAT. Oznacza to, ze za usluge Neostrada TP zaplaca tylko cene netto D w efekcie cena ulega obnizeniu. Natomiast pozostali Klienci, w tym osoby fizyczne prowadzace dzialalnosc gospodarcza w zakresie dostepu do Internetu oraz podmioty ,ktore nie zostaly wymienione p

owyzej, beda placic za usluge Neostrada TP dotychczas obowiazujaca cene netto powiekszona o 22% podatek VAT.  

 

Ceny abonamentow dla Klientow zwolnionych z podatku VAT na Internet  

 

nowa cena brutto [zl]  

opcja 320 - umowa na czas okreslony 12 miesiecy 92,52  

opcja 320 - umowa na czas nieokreslony 139,25  

opcja 640 - umowa na czas okreslony 12 miesiecy 139,25  

opcja 640 - umowa na czas nieokreslony 185,98  

 

Ceny abonamentow dla Klientow objetych podatkiem VAT na Internet  

 

nowa cena brutto

[zl z 22% VAT]  

opcja 320 - umowa na czas okreslony 12 miesiecy 112,87  

opcja 320 - umowa na czas nieokreslony 169,89  

opcja 640 - umowa na czas okreslony 12 miesiecy 169,89  

opcja 640 - umowa na czas nieokreslony 226,90  

 

Rownoczesnie zmianie ulegna niektore punkty regulaminu uslugi. Z tego wzgledu zwracamy sie z uprzejma prosba o ponowne sie z nim zapoznanie.  

 

W przypadku niezaakceptowania nowych warunkow swiadczenia uslugi Neostrada TP, maja Panstwo mozliwosc rozwiazania umowy. Oswiadczenie o rezygnacji z uslugi Neostrada TP powinno zostac zlozone na pismie, na adres Pionu Kontaktow z Klientami (adres zamieszczony jest na fakturze za uslugi telekomunikacyjne), w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego pisma.  

 

Dotychczasowych uzytkownikow Neostrady TP nowy regulamin bedzie obowiazywal od kolejnego okresu rozliczeniowego, nastepujacego po 30 dniach od momentu otrzymania listu.  

 

Mamy nadzieje, ze Neostrada TP spelnia Panstwa oczekiwania. Dziekujemy za wybor uslugi i zyczymy efektywnego i satysfakcjonujacego korzystania z Internetu.  

 

Z powazaniem

Mariusz Gaca

ps. Q - tylko zauważ że DUMETER liczy cały ruch po TCP więc jeżeli coś jeszcze po lanie wysyłasz/ściągasz to ta szybkość będzie dodana do wyniku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q, masz zaznaczone w dumeterze mierzenie calego ruchu zaznacz sobie pppoe - mierzy ci jak napisal walker wszystko podwojnie bo dolicza transfer z karty sieciowej do modemu i z modemu do karty sieciowej, tez mam ten program wiec wiem ze tak jest

 

Ja mam w ogole jakies dziwne spostrzezenia co do DC++ nie wiem byc moze ma to zwiazek z tP? a moze juz wszyscy netlimitera uzywaja albo cos nie tak bo tak beznadziejnie ten nowy dc++ chodzi ze szok, pomijam ze przy wyszukiwaniu sciaga wszystkie listy userow (w przypadku 700 userow na plik mozna sie powiesic) to poronione kompletnie to jeszcze przy wyszukiwaniu kolejnego zrodla pobierania bierze losowo zamiast to ktore odpowiada najszybciej i w ten sposob kazdy plik jedzie wolno i zanim trafisz na szybkiego goscia to mnie krwawica trafia, jak sie pozbyc tego wczytywania list???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morze rano przyśpieszy bo w tedy sie za to wezmą morze jakies opuźnienie sprawdze morze na sciaganiu pliku z jakiegoś serwera

update: pewnie coś spi... i sie wyłagaja że mieli problemy techniczne. i że musimy poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...