Skocz do zawartości
pablowcf

zmiania biosu w Mercury KOBKT400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pewien problem ze zmiana biosu na tej plytce a mianowicie rozni sie bios info

moj : (data)-KT400-8235-C-00

ten na ktory chce zmienic : (data)-KT400-8235-KOBKT400C-00

 

ja nie mam Bios Id a w tym nowym biosie jest cos takiego KOBKT400

 

czy jest mozliosc zmiany biosu na ten nowy?

i

czym moga byc zwiazane takie rozniece?

 

a i jeszcze jedno pytanko, w programie SpeedFan czujniki pokazuja mi niezle temperatury w granicach 80stopni, co jest komiczne.

czym moga byc spowodowane takie temp? czujniki sa uszkodzone?czy takie odczyty moga byc spowodowane przez zly bios?

 

pozdrawiam

pablowcf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bios ma jakiekolwiek róznice ja bym nie ryzykował flasha. Musi być dokładnie do tego modelu (najlepiej ze strony producenta).

 

Co do drugiego pyt. to jest chyba coś ze speedfanem - dokładnie nie wiem, wkażdym razie dokładnie temp. podaje mały programik ViaHardwareMonitor - mnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba powinna pojsc ta zmiana biosu jesli jest to od tego samego producenta i ten sam model plyty, tylko wlasnie nie rozumiem tego dlaczego bios info sie rozni. A i jeszcze jedno w biosie nie mam mierzenia temperatury ani pokazanych wartosci napiecia 3,3V 5V i 12V (a w modbin'ie jest wszystko wlaczona aby pokazywalo) za to jest napiecie baterii i 2,5V i napiecie jadra.

Po zainstalowaniu Via Hardware Monitor program nie chce wejsc bo nie moze byc wlaczony przez bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...