Skocz do zawartości
MaciejzPiły

Czy taki sprzęt jeszcze do czegoś się przyda?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum i witam Wszystkich Starych i Nowych forumowiczów.

Moje pytanie jest następujące: czy można jeszcze coś wycisnąć z takiego sprzętu Duron 1.3 Morgan; MSI K7T266Pro2-A Bios Ami, chyba 5.70 (tak podaje MSILiveUpdate); pamięć 2x128 PC2100 CL 2.5 no name.

Już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna czegoś nowego (myślę o całym komputerze), ale tego nie chciałbym się pozbywać. Próbowałem coś kręcić z FSB, ale komp nie wstaje już przy 108 MHz, a przy 106 działa niestabilnie. W zasadzie chodzi mi konkretnie o to, czy ten procesor da się zmusić do pracy z FSB 133 kosztem obniżenia mnożnika? Nie wiem w ogóle, czy moje rozumowanie jest prawidłowe bo overlocker ze mnie jeszcze żaden. Może ktoś podpowie od czego zacząć?

 

Dziękuję i pzdrw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to komp powinien Ci pójść na fsb 133, jeśli jest niestabilny to podnieś mu vcore (rób to ostrożnie i stopniowo). Napisz jeszcze jaki masz zasilacz, bo jak jakiś cienki to odpuść sobie oveclockerowanie dopóty, dopóki go nie zmienisz :)

pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie overlocker bos klucznikiem pewnie planowac nie zostal a overclocker ;)

Albo... krawcem. Człowiek uczy się całe życie. Dzięki.

 

Zalilacz, podobno 300W był razem z tanią obudową Codegen, więc pewnie jakiś badziew. Napięcie podnosiłem stopniowo do (chyba) 1.85, ale to nic nie daje. Próbowałem też ustawić 133MHz i mnożnik 9.5 Po tym komp też nie wstał. Nie wiem czy procek ma zablokowany mnożnik, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...