Skocz do zawartości
benek

W/C z Allegro - TEST !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tych kilku lat ... co Ty mozesz wiedziec co bedzie za kilka lat??

Robisz zestaw na kilka lat nie zastanawiajac sie, ze moze (duze szanse) on juz za rok nie bedzie pasowal.

nie bedzie pasowal?, zmieniasz blok i zapinke i po sprawie, a jest tendencja spadkowa jesli chodzi o wydzielanie ciepla przez proce dzieki schdzeniu coraz nizej z nm w technologii produkcji, zobacz sobie hammera na przyklad (jakie coolery do niego sa), mysle ze na 2-3 lata to wc co robie teraz spoko mi straczy, wprzeciwienstwie do zestawu z allegro

 

Ja tam mam prawie taki sam zestawik jak gg plus w obwodzie akwarium 16l przez wymiennik ciepla

Dziala dobrze

nie wiem czy zauwazyles ale nie komentuje twojego zestawu i jego wykonania tylko komentuje zestaw na allegro ktory widzialem i ktory jest tak jak napisalem : imho dla malo wymagajacych

 

bulek sam nie pieke bo wole chleb, ale moze czas sprobowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę z takim podejściem - chyba że masz nadmiar kasy i lubisz przez własną głupotę rozp*** sobie sprzęt.

Nie mam nadmiaru. Mam po prostu dosyć tych "ostrzegawczych" komentarzy. Ja wiem co mi grozi.

PS. z tą klawiaturą to faktycznie przegiąłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powodzenia życzę z takim podejściem - chyba że masz nadmiar kasy i lubisz przez własną głupotę rozp*** sobie sprzęt.

Nie mam nadmiaru. Mam po prostu dosyć tych "ostrzegawczych" komentarzy. Ja wiem co mi grozi.

PS. z tą klawiaturą to faktycznie przegiąłeś :)

no to dobrze ze ty wiesz i bierzesz odpowiedzialnosc za swoj sprzet ale pomysl ze inni moga sie nieorientowac, kupi taki zestaw bo u ciebie pieknie chodzi a u niego bum i powodz i ma pretensje do ciebie i forum ze to syf malaria zwalilo mu kompa

 

nie wszyscy maja tyle kasy zeby zmieniac sprzeta za 2000 co pare miechow a wiekszosc zmienia tylko proce a jak walniesz sobie XP 2000+ i wiecej to nie wierze ze bedziesz mial mniej jak 50 st na tym zestawie bo bedziesz musil dac wydajniejsza pompke walnac chlodnice a zbiornik i tak ci zostanie bo masz pompke zatapialna (no chyba ze kupisz niezatapialna )

 

ogolnie rzecz biorac IMHO zestaw nie jest godny polecnia komus kto potrzebuje duzej mocy chlodzenia o to sie tu rozbija chyba i o tym jusz pisalem ale widac nie wszyscy czytaja po kolei wszystkie posty

 

 

reasumujac jak sam gg stwierdziles nie jest to zestaw dla wymagajacych dlatego twierdz z w takim wypadku szkoda bawic sie wogule w WC bo dla malo wymagajacego starczy titan

 

to cytat z posta z konkurencji frazpc

 

"SPRAWCIE sobie titab d5tb/tc z kontrola temperatury i progzem cpuidle to jest mieszanka czystej ciszy mam teraz na athlonie xp 1600+ 34C na procesorze i 1500rpm!!! ( p.s. niech nikt nie mowi ze w w2k i winxp nie 3ba miec cpuidle bo jakims cudem to daje znaczna roznice temperatur )"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie pasowal?, zmieniasz blok i zapinke i po sprawie, a jest tendencja spadkowa jesli chodzi o wydzielanie ciepla przez proce dzieki schdzeniu coraz nizej z nm w technologii produkcji, zobacz sobie hammera na przyklad (jakie coolery do niego sa), mysle ze na 2-3 lata to wc co robie teraz spoko mi straczy, wprzeciwienstwie do zestawu z allegro

Skad wiesz ze bedziesz mial do czego ta zapinke przypiac???

A jak proce zrobia w ksztalcie stozka???

 

nie wiem czy zauwazyles ale nie komentuje twojego zestawu i jego wykonania tylko komentuje zestaw na allegro ktory widzialem i ktory jest tak jak napisalem : imho dla malo wymagajacych

Moj zestaw jest zmodyfikowana wersja z allegro

 

bulek sam nie pieke bo wole chleb, ale moze czas sprobowac  :D

Lepiej nie probuj - ja nie umiem robic blokow i nie mam narzedzi wiec sie za to nie biore

Ty pewnie nie umiesz piec wiec ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za pol roku postawisz posta : "ojej zalalo mi plyte co mam zrobic?"

Wiem ze to nie do mnie, ale chcialem sie wypowiedziec:

Dzis rano jak zapomnialem pompki wlaczyc :oops: i po 2min woda sie na procu zagotowala :? to rzeczywiscie jak tylko ruszylem kompa to rurke wyrwalo pod cisnieniem, ale...

 

Jak ustawisz sobie elementy tak jak ja (czyli dobrze :D ) - bloki u gory, zbiornik i pompka na dole, to po takim peknieciu rurki woda nie wleje sie do kompa, tylko do zbiornika wyrownawczego.

 

Tak, nic mi nie zalalo

I proc troche zbrazowial, ale caly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze bedziesz mial do czego ta zapinke przypiac???

A jak proce zrobia w ksztalcie stozka???

to zmieni blok a pompka i chlodnica zostana dalej

 

 

bulek sam nie pieke bo wole chleb, ale moze czas sprobowac  :D

Lepiej nie probuj - ja nie umiem robic blokow i nie mam narzedzi wiec sie za to nie biore

Ty pewnie nie umiesz piec wiec ... :D

a ja widzilem takie buleczki co mozna sobie samemu w domu upiec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skad wiesz ze bedziesz mial do czego ta zapinke przypiac???

A jak proce zrobia w ksztalcie stozka???

to zmieni blok a pompka i chlodnica zostana dalej

 

Nie o to mi chodzilo - moze np te proce w ogole nie beda potrzebowaly chlodzenia, albo ... H2O ... nie wystarczy 8O

a ja widzilem takie buleczki co mozna sobie samemu w domu upiec :P

Nie to zebym sie czepial, ale czy one nie sa juz gotowe???

Jak ktos robi od podstaw, to podziwiam - fajne hobby i jeszcze mozna sie najesc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogole to:

 

Co wy sie tak tego zestawu czepiacie??

Rozumiem, ze żal ze ktos wydal np. 1500z a drugi 100 i tez mu dziala...

Ale bez przesady

 

I madre zdanie:

"Wszystko jest mozliwe jesli nie wiesz o czym mowisz"

To dziala tez w druga strone:

Jak mozecie tyrac ten zestaw jak go nawet z bliska nie widzieliscie nie mowiac o testach????

 

Najlepiej niech sie wypowiadaja tylko te osoby ktore go maja, albo ktore znaja lepsze, rownie tanie, gotowe rozwiazanie - bo chyba o to tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogole to:

 

Co wy sie tak tego zestawu czepiacie??

Rozumiem, ze żal ze ktos wydal np. 1500z a drugi 100 i tez mu dziala...

Ale bez przesady

 

I madre zdanie:

"Wszystko jest mozliwe jesli nie wiesz o czym mowisz"

To dziala tez w druga strone:

Jak mozecie tyrac ten zestaw jak go nawet z bliska nie widzieliscie nie mowiac o testach????

 

Najlepiej niech sie wypowiadaja tylko te osoby ktore go maja, albo ktore znaja lepsze, rownie tanie, gotowe rozwiazanie - bo chyba o to tu chodzi

Co ty pieprzysz Hansio !

1500 za WC ? 8O a nawet jezeli juz to nie porownoj go do tego za 100 zl, bo to ze dziala, nie znaczy ze to jest to samo !

Ja np dalem (nie chcwalac sie) okolo 550 - 600 za cale WC i nie zaluje tego, wrecz odwrotnie, uzyskaj takie temperatury na swoim to pogadamy.

BTW dlatego sie czepiamy, bo to "WC" z Allecostam nie nadaje sie do jakiegos normalnego o/c , jarzysz ?

Facet w koncu zachwala jak to sie da krecic nie ?

Do doopy z takim zestawem co chlodzi jak Titan za 30 zl, a kosztuje 99, i przy okazji musze upychac gdzies kilometry roorek i grozi mi to zalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty pieprzysz Hansio !

1500 za WC ? 8O  a nawet jezeli juz to nie porownoj go do tego za 100 zl, bo to ze dziala, nie znaczy ze to jest to samo !

Ja np dalem (nie chcwalac sie) okolo 550 - 600 za cale WC i nie zaluje tego, wrecz odwrotnie, uzyskaj takie temperatury na swoim to pogadamy.

BTW dlatego sie czepiamy, bo to "WC" z Allecostam nie nadaje sie do jakiegos normalnego o/c , jarzysz ?

Facet w koncu zachwala jak to sie da krecic nie ?

Do doopy z takim zestawem co chlodzi jak Titan za 30 zl, a kosztuje 99, i przy okazji musze upychac gdzies kilometry roorek i grozi mi to zalaniem.

OK, 1500 to przesada, ale to mialo sluzyc tylko prowokacji

Dla mnie 600 to tez duzo

 

I nie mowie ze to sie do profesjonalnego O/C nadaje - jasne ze sie nie nadaje, i facet z tym to troche przegina

Chodzi tez o to ze ten Titan nieco szumi, poza tym dla wielu osob (np. dla mnie) - jest to dobry "zestaw eksperymentalno - startowy"

 

I widze ze jednak trafna uwaga o wywalaniu duzej ilosci kasy, no bo patrz:

za 30z masz przeciez dobrego Titana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komus zdarzylo sie kiedys ze zalalo mu kompa ??? W ogole z metalowymi zaciskami i sprawnym podlaczeniu mozliwe jest ze za 2miesiace woda sie wyleje ??? A ten zestaw to sam nie iwem, myslalem nawet zeby go kupic ale teraz po tych wszystkich komentarzach....hmm, w sumie po dolozeniu chlodnicy i domontowaniu ze 2 wiatrakow 8x8cm puszczonych na 5-7V nie powinno byc tak zle, a ze mam big towera to wszystko powinno mi sie zmiescic. Tylko pomyslmy dobry bloczek + zapinka to jakies 130zl + chlodnica powiedzmy ze 30zl+ pompka ok 50zl+ pojemnik (mozna samemu zrobic tudziez kupic od mate) +rurki wychodzi nam jakies 215-250zl. Ten zestaw mamy za 100zl. I teraz o ile nizsza temp. bede mial na tym zestawie za 215-150 od tego za 100zl ???? Bo jak 5C to wole kupic tanszy zestaw ale jak 20C to chyba lpeiej dolozyc te 150zl wiecej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hendel:

Jak rozwazasz ten zestaw do takiego sprzetu, to bierz

Jakby co to kiedys dolozysz chlodnice albo nagrzewnice

 

Po zmianie na pewno dysk Ci sie bedzi glosny wydawal...

e no wlasnie bede wymienial na xp 1600 i to by bylo z przeznaczeniiim glownie do tego proca (chyba ze ten durak by sie dobrze podkrecil, to wtedy jeszcze bym poczekal) bo na moim titanie w idle mam 42 a w strees 48C (tylko komp. jest obity gabka o grubosci 3cm) no i jeszcze 2 wentyle z przodu i z tylu. Wiec o podkrecaniu na tym wentylu moge zapomniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no wlasnie bede wymienial na xp 1600 i to by bylo z przeznaczeniiim glownie do tego proca (chyba ze ten durak by sie dobrze podkrecil, to wtedy jeszcze bym poczekal) bo na moim titanie w idle mam 42 a w strees 48C (tylko komp. jest obity gabka o grubosci 3cm) no i jeszcze 2 wentyle z przodu i z tylu. Wiec o podkrecaniu na tym wentylu moge zapomniec

To na tym zestawie temperatury po kilku godzinach ustabilizuja sie mniej wiecej na tym samym poziomie - jak chcesz lepiej to szukaj od razu nagrzewnicy, chlodnicy - albo akwarium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hih i tak kupie bo Muj SUNON na górnej sciance Plus Titan na procku i jesszcze jeden 80X80 na dole :lol: i jeszced dodatkowy na grafe to za duszo na moje uszy no i jeszecze specjalny ktory sobie stoin a szawce zeby byl wiater na glowie jak siedze w ciple dni-noce 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

e no wlasnie bede wymienial na xp 1600 i to by bylo z przeznaczeniiim glownie do tego proca (chyba ze ten durak by sie dobrze podkrecil, to wtedy jeszcze bym poczekal) bo na moim titanie w idle mam 42 a w strees 48C (tylko komp. jest obity gabka o grubosci 3cm) no i jeszcze 2 wentyle z przodu i z tylu. Wiec o podkrecaniu na tym wentylu moge zapomniec

To na tym zestawie temperatury po kilku godzinach ustabilizuja sie mniej wiecej na tym samym poziomie - jak chcesz lepiej to szukaj od razu nagrzewnicy, chlodnicy - albo akwarium :D

 

nooo ktos jusz tu pisal o watpliwej wydajnosci tego zestawu

 

pieknie Hansio wytlumaczyles teraz sam sobie i nam wszystkim dlaczego najezdzamy na ten zestaw - bo jest po prostu cienki - wiec jako zestaw nie spelnia parametrow potrzebnych dla kogos to ma mocnego proca i oczekuje dobrego chlodzenia - caly czas sie staralem wam to wytlumaczyc ale jakos nie wiem - jak grochem o sciane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akwarium mam jakies 30 litrowe tylko wolalbym zeby wszystko bylo w obudowie, dlatego akwarium raczej odpada, w dodatku duzo miejsca zajmuje. Czyli teraz jakbym to kupil to bez chlodnicy roznicy wlasciwie nie bedzie (pomijajac cisze). Tylko jak na duronie mam takie temp, to na xp 1600 to chyba z 60C Bedzie w stressie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo ktos jusz tu pisal o watpliwej wydajnosci tego zestawu

 

pieknie Hansio wytlumaczyles teraz sam sobie i nam wszystkim dlaczego najezdzamy na ten zestaw - bo jest po prostu cienki -

 

Jasne ze dla mocnego sprzetu nie spelnia, ale jak ktos ma konfiguracje jak ja to jest ok

Nie ma rzeczy uniwersalnych

Ten zestaw jak juz ktos gdzies pisal jest wg kolejnosci tani, cichy, wydajny

Wazna jest kolejnosc - wydajnosc jest tu na koncu

 

To chyba logiczne - wieksza moc - lepsze chlodzenie

Ale po co przeplacac za drogi zestaw na slabego proca - no chyba ze upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac:

 

Jako uzytkownik tego nieco zmodyfikowanego zestawu:

Bez modyfikacji zestawu:

polecam go na slabsze proce (np. Durony) ze wzgledu na cene i mala halasliwosc

Na mocniejsze (np. Athlony>1GHz) odradzam - szkoda sprzetu i nerwow

 

P.S.: No i jak, upiekl ktos juz te bulki?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo ktos jusz tu pisal o watpliwej wydajnosci tego zestawu

 

pieknie Hansio wytlumaczyles teraz sam sobie i nam wszystkim dlaczego najezdzamy na ten zestaw - bo jest po prostu cienki -

 

Jasne ze dla mocnego sprzetu nie spelnia, ale jak ktos ma konfiguracje jak ja to jest ok

Nie ma rzeczy uniwersalnych

Ten zestaw jak juz ktos gdzies pisal jest wg kolejnosci tani, cichy, wydajny

Wazna jest kolejnosc - wydajnosc jest tu na koncu

 

To chyba logiczne - wieksza moc - lepsze chlodzenie

Ale po co przeplacac za drogi zestaw na slabego proca - no chyba ze upgrade

 

Zawsze jest upgrade :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo ktos jusz tu pisal o watpliwej wydajnosci tego zestawu

 

pieknie Hansio wytlumaczyles teraz sam sobie i nam wszystkim dlaczego najezdzamy na ten zestaw - bo jest po prostu cienki -

 

Jasne ze dla mocnego sprzetu nie spelnia, ale jak ktos ma konfiguracje jak ja to jest ok

Nie ma rzeczy uniwersalnych

Ten zestaw jak juz ktos gdzies pisal jest wg kolejnosci tani, cichy, wydajny

Wazna jest kolejnosc - wydajnosc jest tu na koncu

 

To chyba logiczne - wieksza moc - lepsze chlodzenie

Ale po co przeplacac za drogi zestaw na slabego proca - no chyba ze upgrade

No chyba ze na karte graf. To by moglo byc optymalne, tylko podkrecenie rdzenia i tak duzo by niedalo, a srania z przymocowaniem by bylo duzo. Hmm swoja droga czy ten zestaw udzwignal by np. peltiera 33W (czy to na karte czy na tez proca)???? Czy raczej by nie zdazyl odbierac ciepla??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akwarium mam jakies 30 litrowe tylko wolalbym zeby wszystko bylo w obudowie, dlatego akwarium raczej odpada, w dodatku duzo miejsca zajmuje. Czyli teraz jakbym to kupil to bez chlodnicy roznicy wlasciwie nie bedzie (pomijajac cisze). Tylko jak na duronie mam takie temp, to na xp 1600 to chyba z 60C Bedzie w stressie

Jak chcesz to wszystko upchac do Big Towera, to daj se spokoj - niby miesci sie i dziala, ale o Athlonie wtedy bez modyfikacji zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze na karte graf. To by moglo byc optymalne, tylko podkrecenie rdzenia i tak duzo by niedalo, a srania z przymocowaniem by bylo duzo. Hmm swoja droga czy ten zestaw udzwignal by np. peltiera 33W (czy to na karte czy na tez proca)???? Czy raczej by nie zdazyl odbierac ciepla??

No co ty, zartujesz, czy co???

Pelt 33W na proca???

 

Chyba na Cyrixa albo w ostatecznosci Celerona lub ta grafike :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie:

1.dobry zestaw, ale za 100zl to sobie wlasnorecznie zrobie duzo lepszy.

2.nierozwojowy - nowsze generacje procesorow, wydzielajace wiecej ciepla beda sie prawdopodobnie juz przegrzewaly na tym zestawie

3.na dobry zestaw trzeba wydac conajmniej 500 zl, ale mamy gwarancje, ze zestaw bedzie sluzyl przez nastepne xxx lat, tu wydajemy 100 i wraz ze zmiana procesora/plyty musimy go odlozyc na polke jak stare coolery powietrzne.

 

mysle, ze to spore argument przeciwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac:

 

Jako uzytkownik tego nieco zmodyfikowanego zestawu:

Bez modyfikacji zestawu:

polecam go na slabsze proce (np. Durony) ze wzgledu na cene i mala halasliwosc

Na mocniejsze (np. Athlony>1GHz) odradzam - szkoda sprzetu i nerwow

 

P.S.: No i jak, upiekl ktos juz te bulki?? :D

 

no chyba caly czas o tym mowie nie :P

 

a bulki jeszcze nie bo u mnie na zadupiu gdzie chwilowo przebywam nie ma takowych ale wracam dzis do wawy o moze jutro kto wie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no chwile mnie nie bylo a tu takie gorace dyskusje w temacie chlodzenia, no i widzicie chlopaki oponenci sami przyznaliscie ze zestaw made by kolega z allegro mistrzostwem swiata nie jest, i rzeczywiscie zawsze jest wybor albo tani zestaw na chwile albo drozszy ale perspektywiczny, i tu juz kazdy sam wybiera ile kasy moze przeznaczyc na wc, choc mysle ze w wypadku wc nalezy bardzo "rozsadnie osczedzac " poniewaz koszta ewentualnego wypadku moga mocno przekroczyc zaoszczedzona sume pieniedzy

 

a akcje bulki przelozylem na jutro i obmyslam plan pieczenia jedzac chinczyka 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a akcje bulki przelozylem na jutro i obmyslam plan pieczenia jedzac chinczyka  8)

Daj znac w takim razie czy te bulki wyszly lepiej niz zestaw z Allegro

Jakby nie wyszly, to je wystaw na aukcje :D , bo modyfikacja bulki jest nieco trudniejsza niz tego zestawu :D

 

Moznaby sie zastanowic czy te bulki sie bedzie dalo podkrecic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...