Skocz do zawartości
Wincent

Dual Channel DDR HELP !!!?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem...

 

Mam pamieci 2x256MB 400Mhz i jak je wloze do kompa to nie wstaje niewiem czy to wina pamieci czy plyty,a moze nie pracoja w Dualu (asus jak w podpisie)

A moze sie cos przelancza na plycie bo nawet do biosu nie wchodze

 

 

Pozdr

ps:ilcze na wasza wieksza wiedze thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci powinny byc w dwoch niebieskich gniazdach.

Plyta nie startuje poniewaz sa za duze timingi.

Pozmniejszaj timingi i powinno byc OK, a jak nie bedzie to pamieci nie dzialaja w DUALU i masz pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy mowicie przeciez jeden czarny i jeden niebieski to dual przynajmniej ja mam tak na mojej plycie i wszystko good chodzi na dualu. wloz jedna pamiec do czarnego a druga do niebieskiego slotu

Ja mam dual w niebieskich a singiel w czarnym a jak mialem w czarnym i niebieski to singiel chodzi mi na dualu ale max 180 fsb synchro na 400tkach ? :cry: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powarznie to ja niewiem oco wam chodzi albo nie czytacie co ja pisze albo.... :x

 

1.Jezeli chodzi o instrukcje to nie kazdy musi znac angoal :twisted:

2.A pamiec mi chodzi w Dualu ale nie na 400Mhz !!!

3.Sa to Elixiry 2x256MB 400MHz :idea:

4.To widze tu niezle nabijenie postuw a nic konkretnego nie piszecie :cry:

5.Jedyny kolego co mi tu pomugl de-fakto to Lagier THX

6.Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo sam mam nie mala wiedze z kompami ale co do Dualu to slabiudla :?

 

Thx za wszysko :wink: :D

 

Pozdr :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.Jedyny kolego co mi tu pomugl de-fakto to Lagier THX

A ja to co? ;)

 

 

Jak obniżyłeś timingi i nic to nie dało to poprostu musisz się z tym pogodzić, że te pamięci nie będą chodziły w DUALU.

Trzeba było kupić markowe pamięci a nie ELIXIRY.

i w ogóle coś się tak uwziął na DUALa.

Lepiej mieć w singlu dobre timingi niż w dualu kiepawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty: cos Ci sie lekko pomieszalo. Timingi to trzeba pozwiekszac a nie pozmniejszac, nie wprowadzaj niedoswiadczonego kolegi w blad!

Wincent: pamieci elixir sa jednymi z najgorszych jakie mozna kupic - nie dziw sie ze nie chca wstawac w Dualu - i tak dobrze ze wstaja. plyty na NF2 wymagaja niestety lepszych pamieci, te najtansze nie zawsze chodza.

Sciagnij sobie program do testowania pamieci MEMTEST86 - z www.memtest.org nagraj na dyskietke/CD-ROM i sprawdz pamieci. Jesli po przejsciu testu nie ma ani jednego bledu to mozesz bezpiecznie (dla windowsa) uzywac takich ustawien lub zwiekszac czestotliwosc/zmniejszac timingi. Jesli wystepuja bledy (najszybciej wystepuja w tescie #5) to musisz ustawic dla pamieci lagodniejsze timingi (czyli wieksze) albo nizsza czestotliwosc. Ale na cuda nie licz - najlepiej zrobisz jesli ustawisz pamieci synchronicznie w prockiem i ustawicz opcje 'turbo' w ustawieniach pamieci w BIOSie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty: cos Ci sie lekko pomieszalo. Timingi to trzeba pozwiekszac a nie pozmniejszac, nie wprowadzaj niedoswiadczonego kolegi w blad!

NO tak myślałem co innego a napisałem co innego

Z tym obniżaniem to chodziło mi o zmniejszenie wydajności pamięci.

Zle się wyraziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty: cos Ci sie lekko pomieszalo. Timingi to trzeba pozwiekszac a nie pozmniejszac, nie wprowadzaj niedoswiadczonego kolegi w blad!

NO tak myślałem co innego a napisałem co innego

Z tym obniżaniem to chodziło mi o zmniejszenie wydajności pamięci.

Zle się wyraziłem.

Szybka zmiana :P jeszcze chwilę temu "lolałeś" Zgreda :P

Do autora wątku - od elixirów ciężko wymagać aby działały z firmowymi parametrami... Pokombinuj szczególnie z timingiem "trp"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty: cos Ci sie lekko pomieszalo. Timingi to trzeba pozwiekszac a nie pozmniejszac, nie wprowadzaj niedoswiadczonego kolegi w blad!

NO tak myślałem co innego a napisałem co innego

Z tym obniżaniem to chodziło mi o zmniejszenie wydajności pamięci.

Zle się wyraziłem.

Szybka zmiana :P jeszcze chwilę temu "lolałeś" Zgreda :P

Do autora wątku - od elixirów ciężko wymagać aby działały z firmowymi parametrami... Pokombinuj szczególnie z timingiem "trp"...

pomyłka...zdaza sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej skromnej wiedzy wiem iż jeden z ty slotów (na moim Solciu akurat czarny) jest masterem i do kolejnego z nich (kolorek do ustalenia) wkłada sie kolejny. Jeśli chodzi o firme pamięci to nie ma to różnicy ja miałem dual przy Kingstonie HyperX i Noname. Może na ramie (w co szczerze wątpie są jakies oznaczenia co do kolejności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmienilem plyte i te same pamieci ida w dualu na 220FSB !! na Abit nf7-s 2.0 :wink:

A co do pamieci to mnialem niedawno Elixsiry 512mb 333mhz i szly na 428mhz!!! wiedz niema reguly jak widac , to Asus jest wybredna bestia :twisted:

 

Pozdr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy mowicie przeciez jeden czarny i jeden niebieski to dual przynajmniej ja mam tak na mojej plycie i wszystko good chodzi na dualu. wloz jedna pamiec do czarnego a druga do niebieskiego slotu

Potwierdzam że z plytą msi mam tak samo do zielonego wsadzam jedną kość a do fioletowego drugą dopiero mam dual chanel a jak wsadzę do zielonych mam single chanel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że z plytą msi mam tak samo do zielonego wsadzam jedną kość a do fioletowego drugą dopiero mam dual chanel a jak wsadzę do zielonych mam single chanel

a co jak sa trzy zielone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzam że z plytą msi mam tak samo do zielonego wsadzam jedną kość a do fioletowego drugą dopiero mam dual chanel a jak wsadzę do zielonych mam single chanel

a co jak sa trzy zielone ?

msi k7n2delta ilsr niespotkalem się i nawet msi o podaj o 2 zielonycj i jednym innym porcie w tym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...