Skocz do zawartości
e!Gr00bY

Athlon XP 1600+

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy na WGK można dostać XP1600+ z serii AGOIA ?? Jutro jade z kolegę na zakupy. Będzie do kupienia ww. procesor, nowe MOBO (pewnie MSI KT3 Ultra) i nowe pamięci (jakie najlepiej kupić pamięci z PC2700 aka DDR333MHz ?). Kilka pytań więc proszę o odpowiedzi. Ewentualnie jeżeli MOBO jest złym wyborem proszę o uzasadnienie dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak Gigabate? Głównym powodem ku temu według mnie, że MSI bez Raid kosztuje tyle samo co Gigabyte z raid. No a chyba z wydajnością u Gigabyte'a nie jest tak źle... tak tylko proponuję, proszę nie traktować tego jako wstępu do kłótni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak Gigabate? Głównym powodem ku temu według mnie, że MSI bez Raid kosztuje tyle samo co Gigabyte z raid. No a chyba z wydajnością u Gigabyte'a nie jest tak źle... tak tylko proponuję, proszę nie traktować tego jako wstępu do kłótni...

Jeżeli chodzi tylko o RAID to nie robi to żadnej różnicy. Na obecnym sprzęcie i tak są jeszcze dwa wolne IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też proponowałbym Ci gb 7vrxp-miodna płyta(nie będę pisałe że lepsza niż msi-bo zaraz rozpęta się wojna) a kosztuje ok.500zeta-moim zdaniem przewyższa wydajnością i stabilności i asusa a7v333 i msi kt3ultra

Czyli są już dwie opinie. Zaraz poszukam jakichś testów. Może na tomshardware jest jakiś przegląd płyt KT333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o pamięci to bierz Samsungi o ile dostaniesz.

 

odnośnie płyty ostatnio już widziałem MSI KT3 Ultra 2

 

a z procesorem to raczej będziesz miał problemy qumpel szukał w katowicach na giełdzie i nie znalazł, ale kto wie może w waeszawie będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

też proponowałbym Ci gb 7vrxp-miodna płyta(nie będę pisałe że lepsza niż msi-bo zaraz rozpęta się wojna) a kosztuje ok.500zeta-moim zdaniem przewyższa wydajnością i stabilności i asusa a7v333 i msi kt3ultra

Czyli są już dwie opinie. Zaraz poszukam jakichś testów. Może na tomshardware jest jakiś przegląd płyt KT333.

Ja jestem za MSI - najlepiej KT3 ULTRA 2 !

Na THG jest test płyta na KT333 ! Polecam też test na twojepc.pl http://twojepc.pl/artykuly.php?id=kt333_mobo_roundup_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we Wrocławiu AGOIA 1600+ kosztuje 330zł

a co do pamiątek to ostatnio dostałem serię Elixirów fsb 150 przy CL 2, wiecej nie mogłem bo K7VTA3 v.3

Lepiej dopłacić 20 zł do AXP1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dopłacić 20 zł do AXP1700.

ofkoz Wofek, ale Rafał pytał o 1600+ więc tak odpowiedziałem

a co chodzi o mobo to sprzwdź stabilizację zasilania, na mojej MSI K7T266 Pro2-A jest tylko 2-fazowe, a na ECS K7S5A miałem 4-fazowe i napięcia były znacznie stabilniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na THG jest test kilkunastu płyt głównych Giogabyte jest w pierwszej trójce i nierzadko sam obiera prowadzenie, MSI jest nieco niżej.

 

Jeżeli o więcej argumentów chodzi, to powiem, że nie lubię czerwonego koloru w komputerze, i dla mnie MSI wygląda trochę zbyt krwawo... co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej dopłacić 20 zł do AXP1700.

ofkoz Wofek, ale Rafał pytał o 1600+ więc tak odpowiedziałem

a co chodzi o mobo to sprzwdź stabilizację zasilania, na mojej MSI K7T266 Pro2-A jest tylko 2-fazowe, a na ECS K7S5A miałem 4-fazowe i napięcia były znacznie stabilniejsze

Ale ta stabilizacja nie ma jakiegoś większego znaczenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

też proponowałbym Ci gb 7vrxp-miodna płyta(nie będę pisałe że lepsza niż msi-bo zaraz rozpęta się wojna) a kosztuje ok.500zeta-moim zdaniem przewyższa wydajnością i stabilności i asusa a7v333 i msi kt3ultra

Czyli są już dwie opinie. Zaraz poszukam jakichś testów. Może na tomshardware jest jakiś przegląd płyt KT333.

 

http://www.tomshardware.pl/mainboard/02q2/020509/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Jestem w trakcie czytania testów na Tomshardware.pl i MSI pod względem wydajności wypada bardzo nie wesoło. Co więcej powiem, że jest cały czas na szarym końcu !! Zaczynam się jednak mocno zastawiam nad tym Gigabyte'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Kurde. Jestem w trakcie czytania testów na Tomshardware.pl i MSI pod względem wydajności wypada bardzo nie wesoło. Co więcej powiem, że jest cały czas na szarym końcu !! Zaczynam się jednak mocno zastawiam nad tym Gigabyte'm.

Ty się nie zastanawiaj tylko bierz

ale pamiętaj że TYLKO WERSJE 7VRXP REV.1.1

 

gwarantuje Ci że bedziesz zajeb....zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za MSI - najlepiej KT3 ULTRA 2 !

Na THG jest test płyta na KT333 ! Polecam też test na twojepc.pl

Co Twoim zdaniem przemawia za KT3 Ultra? Bo moim zdaniem jej wydajność jest tragiczna... Chyba MSI powinna nie brać się za płyty na VIA :twisted: . Bo płyty na SIS'ie jest wychodzą b.dobrze (jak czytałem test SIS645 to moja płytka była w czołówce jeżeli chodzi o wydajność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Ja jestem za MSI - najlepiej KT3 ULTRA 2 !

Na THG jest test płyta na KT333 ! Polecam też test na twojepc.pl

Co Twoim zdaniem przemawia za KT3 Ultra? Bo moim zdaniem jej wydajność jest tragiczna... Chyba MSI powinna nie brać się za płyty na VIA :twisted: . Bo płyty na SIS'ie jest wychodzą b.dobrze (jak czytałem test SIS645 to moja płytka była w czołówce jeżeli chodzi o wydajność).

no nie przesadzaj z tą tragicznością msi-miałem przez tydzień to mobo i jest zupełnie ok

ale gb jednak lepszy(ma poza tym coś czego nie ma żadna inna płyta-DUAL BIOS-po prostu przy niej zapomnisz o jakichkolwiek problemach z biosem itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

no to jeszcze jeden bardzo szczegółowy

http://www.hardwareluxx.de/cgi-bin/ubb/ult...f=1&t=000014&p=

O - po niemiecku - ciekawy język, kiedyś się jego uczyłem. Myślałem, że mi się nigdy nie przyda :P

jak chcesz to kiedyś oglądałem jeszcze po duńsku-musiałbym poszukać

 

hehe

 

ale na poważnie-nie ma lepszej mobo pod amd w tej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Ja jestem za MSI - najlepiej KT3 ULTRA 2 !

Na THG jest test płyta na KT333 ! Polecam też test na twojepc.pl

Co Twoim zdaniem przemawia za KT3 Ultra? Bo moim zdaniem jej wydajność jest tragiczna... Chyba MSI powinna nie brać się za płyty na VIA :twisted: . Bo płyty na SIS'ie jest wychodzą b.dobrze (jak czytałem test SIS645 to moja płytka była w czołówce jeżeli chodzi o wydajność).

Dźwięk 6- kanałowy - nie trzeba kupować SB Live !!!

Możliwości OC

ATA133

Częsty support ze strony producenta - nie to co mój Soltek :cry:

Renoma producenta !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

no to jeszcze jeden bardzo szczegółowy

http://www.hardwareluxx.de/cgi-bin/ubb/ult...f=1&t=000014&p=

O - po niemiecku - ciekawy język, kiedyś się jego uczyłem. Myślałem, że mi się nigdy nie przyda :P

jak chcesz to kiedyś oglądałem jeszcze po duńsku-musiałbym poszukać

 

hehe

 

ale na poważnie-nie ma lepszej mobo pod amd w tej chwili

Nie miałem Gigabyte'a więc nie wyraże o nim opini :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzaj z tą tragicznością msi-miałem przez tydzień to mobo i jest zupełnie ok

ale gb jednak lepszy(ma poza tym coś czego nie ma żadna inna płyta-DUAL BIOS-po prostu przy niej zapomnisz o jakichkolwiek problemach z biosem itp

A jak można nazwać inaczej wydajność tej płyty ? W niektórych testach jest bardzo blisko VIA266A !! Pozatym jak inaczej można nazwać to, że płyta w teście Q3A 640x480x16 (ewidentny test na wydajność CPU<=>Pamięć) 14 FPS ?? W 1024x768x32 gdzie mniejsze znaczenie ma wydajność CPU<=>Pamięć dostaje 10FPS. MSI KT3 Ultra w każdym teście jest bliżej KT266A niż najszybszej płytki na KT333..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

no nie przesadzaj z tą tragicznością msi-miałem przez tydzień to mobo i jest zupełnie ok

ale gb jednak lepszy(ma poza tym coś czego nie ma żadna inna płyta-DUAL BIOS-po prostu przy niej zapomnisz o jakichkolwiek problemach z biosem itp

A jak można nazwać inaczej wydajność tej płyty ? W niektórych testach jest bardzo blisko VIA266A !! Pozatym jak inaczej można nazwać to, że płyta w teście Q3A 640x480x16 (ewidentny test na wydajność CPU<=>Pamięć) 14 FPS ?? W 1024x768x32 gdzie mniejsze znaczenie ma wydajność CPU<=>Pamięć dostaje 10FPS. MSI KT3 Ultra w każdym teście jest bliżej KT266A niż najszybszej płytki na KT333..

to weź MSI KT3 ULTRA 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czlowieq-ja pracooje na wgk, loodzie zawsje jak jedziecie na wgk, to dajcie znac, to sie spotkamy, pogadamy, a moze wam nawet taniej czesci zalatwie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

a ten athlon jest dostepny ofkoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z pamieci 333 sa samsungi, oraz nanye (z firmowych), ale samsung 256m,v koshooje 350, czy cos kolo tego, napish do mnie maila, to sie umoowimy o konktretnej godzinie i ci pokaze stoisko z firmowymi pamieciami (Zebys nie shookal) , plytki tesh maja tam fajne (doozy wyboor i wogoole) , a gdybys potzrebowal czesci uzywanych, to qpish u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...