Skocz do zawartości
Memphis

CFLAGS dla AthlonaXP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Mam problem :). Jestem tu przed instalacja Gentoo. Jednak juz za wczasu mysle o tym jakie potem ustawic flagi zeby wszystko bylo cacy :). Lookalem na Gentoo.pl na forum, ale tam kazdy ma inne ustawienia. Jest tez takie faq na ich stronie o flagach i tam sa wypisane, ale prawde mowiac nie wiem jakie beda mia potrzebne a jakie nie :). Wiec moze bylby ktos tak mily z Gentoo i AthlonemXP i np. wrzucil mi tu jakich flag uzywa ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CFLAGS="-O3 -march=athlon-xp -pipe -fomit-frame-pointer -funroll-all-loops -msse -mmmx -m3dnow -fforce-mem -fforce-addr"CXXFLAGS="${CFLAGS}"'
sluze unizenie :)

 

-Ox tylko ustaw po swojemu 1-minimalny kod wynikowy (najmniejszy program i najnizsza wydajnosc) 3 - duzy kod i duza wydanosc - powostale wzmagaja ten efekt ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CFLAGS="-march=athlon-xp -O3 -pipe -fomit-frame-pointer -m3dnow -mmmx -s -ffast-math -DG_DISABLE_CHECKS -DG_DISABLE_CAST_CHECKS -mfpmath=sse,387"

 

CXXFLAGS="-march=athlon-xp -O3 -pipe -m3dnow -mmmx -s -ffast-math -DG_DISABLE_CHECKS -DG_DISABLE_CAST_CHECKS -mfpmath=sse,387"

 

Polecam coś takiego. POrzekompilowałem na nich dzisiaj CAŁY system (12 godzin kompilacji;>) i śmigają dobrze. CXX różnią się wyłączonym -fomit-frame-pointer

Ogólnie są to dość dobre flagi i można kombionować jeszcze ale nic wielkiego się już raczej nie osiągnie.. a jedynie mniejszą stabilność. jeśli się przesadzi ;) Na tych ja aktualnie nie mam żadnych problemów.

 

Co do postu wyżej. -O3 to największa wartość, wcale nie jest że "większe wzmaga ten efekt". Jest też -Os - "optimize for size" - przydatne do procków z małą ilością cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszdzieki za pomoc. Zostawilem kompilacje i wyjechalem. Wrocilem wczoraj w nocy. Tego posta pisze z Linksa w trakcie instalacji. Korzystam z howto na www.gentood.pl. Wlasnie skompilowalem kernel. Doszedlem do miejsca gdzie trzaba dopisac moduly uruchamiane przy starcie systemu do /etc/modules.autoconf.d . Wczesniej uzwalem PLD i Slacka i sadze, ze one robily ten krok za mnie. Jakie moduly trzeba tu dopisac ? I slyszalem ze trzeba stworzyc taki modul samem. Nigdy tego nie robilem i bardzo prosze o pomoc. Domyslam sie, ze maja byc to moduly:

Sieciowki: Realtek 8139

Dzwiekowki: CMI8738

Grafy (???) : Radek 9100

Moze myszy ? : standard ps2

No i nie wiem sam czego jeszcze. Gdyby ktos pomogl mi zbudowac ten plik i te moduly bylybm bardzo wdzieczny. Chce wreszcie zakonczyc ta instalacje :))). Z gory thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom jakos przez to przbrnalem, ale i tak nie poszla mi najlepiej ta instalka :(. Przypuszczam ze powalilem cos przy kompilacji jadra. Teraz nie moge np. wlaczyc DMA, bo hdparm mowi "not permitted". Nie moge tez zrobic modprobe. Bo "permission denied". Oczywiscie - probuje spd roota. Czy nie stanie sie nic zlego jak jeszcze raz przekompilje jadro ? Wczesniej tylko nzajde jakies FAQ co powinienem powlaczac a co nie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK no jestem wlasnie po rekompilacji jaka i szafa gra, meble tancza. Musze tylko skompilowac jeszcze pakiety "dodatkowe", bo nie mam nic wlasciwie. Stad pytanie - szukalem Midnight Commandera. Wpisalem emerge mc - ale to chyba nie to co myslalem, bo emerge zaczal sciagac ponad 40 pakietow, w tym X' y. Nie wiecie moze jaka jest nazwa ebuilda MC ? Dodatko zdziwilem sie, ze Links rowniez wymaga do dzialania zrodel XFree 8O . No ale nic. Zapuszecze dzisiaj na noc X'y Goma i jakies inne rzeczy. Jednak wczesniej chyba dwie godziny spedze na zwiedzaniu portage - troche tam jest tego.

Dzieki za odpowiedzi i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...