Skocz do zawartości
Lukasz20

Jaki zasilacz do ATI Radeona 9600 PRo

Rekomendowane odpowiedzi

fortron 300GTP /DElta 350W 120x120mm fan = na allegro do kupienia za 80-95zł NÓWKI

 

po co ma płacic 2,5x wiecej jak te zasilacze wydajnośćiowo są mniej wiecej równe z tym szefem.. napewno mocą nie ustępuja temu z jednym fanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz20-a powiedz mi coś o tej zasilce megab. bo mam też taką i mam problem w grach-CPU resetuje mi akcelerator graficzny poniaewż nie odpowiada poleceniom sterownika ekranowego. Czy zasiłka może być przyczyną?(Megabajt 350).Szukam już pomocy na forum"karty graficzne"ale przegłądam posty i dużo mówią o zasiłkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabajt 350w to chyba najgorsza zasiłka z nalepką 350W, dużo lepszy od niej jest fortron 250W. Ten megabajt nadaje się jako podstawka pod kwiatek (jak Ci nie szkoda kwiatka :lol: )

Wymień go, zanim będziesz musiał wymienić pół kompa z powodu "dymku z zasiłki".

Nowy przyzwoity zasilacz 350W można kupić (w sklepie) już od ~ 130zł. Za niezły zasilacz trzeba dać >200zł.

Na allegro >80zł (fortron 300W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti-dzięki za radę ale chyba to prawda bo na www.benchmark.pl też panuje taka opinia o tych zasilkach.Resetuje mi akcelerator graficzny i już wszystkiego prubowałem-stery,inny system,ustawienia-i siągle to samo.Chyba poślę tą zasiłkę do diabła,choć szkoda bo na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chieftec 360-302DF (2 wentylatory, aktywne pfc)

... ModeCom CWT-350BDP (2 wentylatory, aktywne pfc) - jestem z niego zadowolony.

2. Chieftec 360-202 (1 wentylator, pasywne pfc)

3. Chieftec 360W ATX-1136H (2 wentylatory, pasywne pfc) - dość nowy produkt i niewiele o nim jeszcze wiadomo.

 

 

W takiej właśnie kolejności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wytrzymają radeona 9800xt a może i tego nowego x800pro.

 

Różnica pomiędzy aktywnym i pasywnym pfc sprowadza się do przełącznika napięć z tyłu zasilacza (mają je zasilacze z pasywnym pfc) oraz wydajmość / sprawność zasilacza. Bez pfc sprawność ~ 50%; z pasywnym > 60%; z aktywnym > 65%. W sumie niewielka oszczędność na energii i może troszke mniej grzejący się zasilacz, a i troszke mniej zakłóceń idących na sieć elektryczną (może mieć znaczenie gdy w to samo gniazdko masz wpięty komp i np. wzmacniacz stereo hi-fi.

 

ALE spośród tych 4 co wyżej napisałem, każdy jest dobry i są ze sobą porównywalne.

Ważne odnośnie ModeComa. Mają w ofercie 4 różne zasilacze o mocy 350W. Więc trzeba uważać przy zamówieniu / kupnie i nie dać sobie wcisnąć kitu, że to to samo. Ma być ModeCom CWT-350BDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...