Skocz do zawartości
viod

Forum strasznie sie kaszani

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to wina mojego sprzetu ale coraz czesciej wywala mi cos takiego :

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Apache/1.3.29 Server at forum.purepc.pl Port 80

Czyzby serwer nie wyrabial ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem serwer nie wytrzymoje tylu odswierzen na raz ;/ Masakra mi jak sie to wyswietli to wpadam w magiczna petle i musze nieraz nascie razy klikac na link aby mnie polaczylo . ludzie odejdzcie z tłika bedzie mi wygodniej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zawsze w czasie malego ruchu mogly by liczyc dla nas seti ;)

to jest niepozbawione pozbawien ;]

 

zawsze miedzy 1-2 a 10-13 jest wzglednie may ruch i w tym czasie procki zamiast sie obijac mogly by liczyc i to pewnie calkiem duzo, bo tweak pewnie nei stoi na zadnych po<span style="color:red;">[ciach!]</span>lkach tylko na pozadnym sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, czy zrzuta by pomogła ;]

Takie łącze kosztuje ;]

Po 2 zł byśmy się zrzucili :lol: Pomnożyć przez liczbę użytkowników wtedy...na kratę browarku będzie :lol:

 

Tak tak zrzutka ;)

Kosztorys zrobiony mam nawet ;)

100 ojro na instalacje i 150 ojro na miesiac rozwiazalo by problemy. Oczywiscie plus Mehrwert Steuer, TVA czy innego VATera ;)

Na jednorazową wpłatę myślę że nikt by nie posępił parę złociszy ale w ojro :D Najgorzej że co miesiąc trzebaby było tyle płacić 8O Jeszcze trochę - przybędzie userów wtedy totalna kicha będzie, już wiem dlaczego nie można mieć grafiki w podpisie :wink: Może Avatarki trzeba będzie powywalać? :D No nic, może po wejściu do UE znajdzie się bogaty Niemiec (to nie do "Niemca" :lol: ), sponsor - ew. jakaś firma - zagraniczna, zajmująca się sprzedarzą przez net a wtedy przy takiej "oglądalności" forum, sugestiom odnośnie zakupów,ludziom którzy nie żałują $ na sprzęt - będzie można pomyśleć o lepszym łączu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to jest bezsensu. To nie zmieni absolutnie nic. O 0,00001 sekundy moze.

Skad sa problemy?

1) w godzinach szczytu lacze nie wyrabia. Przy aktualnych cenach w naszym kraju nie ma najmniejszych szans na rozsadna przepustowosc bo i tak w tej chwili jest spora i kosztuje tyle siana ze szkoda mowic.

Jak juz pare razy mi sie wymknelo - jestem na etapie robienia kosztorysu i MOZE pojawia sie komercyjne uslugi tweak'a jesli okaze sie ze bedzie zapotrzebowanie i byly by wstanie wygenerowac te wspomniane 150 euro za ktore jestem wstanie wyciagnac porzadna rure tak ze by i na FTPa starczylo (nad sekwana zeby nie bylo niedomowien - w polsce by na 1 mbit/s nie starczylo ;)

To jest spora kwota a nikt z nas wlasnej gotowki wstanie zainwestowac nie jest (zacznijmy od tego ze nie zabardzo ma ;)

 

2) w momencie gdy kilka osob naraz puszcza wieksze zapytanie nie wybierajac do jakiego forum sie ono dotyczy i leci po calym forum to baza siada. I tutaj nie ma bata bedzie siadac jesli sie ludzie nie naucza tez szukac z glowa. Przy bazie keywordsow liczacej 700 mega inaczej nie bedzie nawet jak walniemy 2xXeon'a bo tego sie cacheowac nie da. Kiedys sproboje zreindeksowac calosc ale to moze trwac pare(nascie) godzin wiec nie jest takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnych wzgledow nie moge podac wszystkich informacji. Lacze satysfakcjonujace nas ;). Lokalizacja w francji ma te plusy ze z polski bardzo ladne generalnie transfery i niskie opoznienia. TP SA ma lacze do opentransit France Telecom z wiadomych powodow a akurat ta firma ma peer do opentransit ladny. Via POL34/155/622 tez nie najgorzej via Frankfurt. Praktycznie nie ma roznicy czy w polsce czy w francji (w stanach juz gorzej). Ba czesto nawet lepiej bo przynajmniej nie odpierd***** nikt zadnych szopek jak ostatnio TPSA z cieciem ruchu z POZMANa co bylo tak jawnym s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ysynstwem ze szok.

 

EIR w okolicach przepustowosci portu tj 10 mbit/s w praktyce wszystko limitowane do okolo 2500 GB / miesiecznie co i tak jest wartoscia bardzo przyzwoita ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno: bo zaraz sie rozpeta pewnie burza czemu nad sekwana a nie w Reichu. Ano odpowiedz w miare prosta:

1) mam jak by co ludzi na miejscu

2) nikt z tweak'a nie sprecha po niemiecku na tyle dobrze zeby jak by co wisiec na telefonie i cos tlumaczyc

3) owszem lacza niezle ale wiekszosc powaznych firm liczy sobie straszna kase za kazdy GB przeslanych danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...