Skocz do zawartości
axl2000

Potrzebna jak najtansza plyta do OC...pomozcie wybrac!

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jak najtanszej (moze byc i ECS czy inne cos byle by byla dobra :P ) płyty która ma FSB400, DDR400 + ustawianie V procka, + mnożnik...na serio jak najtansza, chipset obojętny...za 300zl widzialem Epoxy 8RDA3, jest moze cos jeszcze tanszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję ASRocka K7S8XE v3, jest chyba do niej bios o/c, który pozwala zmieniac napięcia, no i FSB powyżej 400. Ja mam ASRocka K7S8X v3 i bardzo brakuje mi opcji zmiany napięcia (jedynie drut-mod :( ) a FSB u mnie max 204Mhz (na tej płycie rekord to chyba 208 ??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ~130 dostaniesz asrock'a k7s8x.. opis tej mobo maz kilka postow wyzej :D

Ale jesteś spostrzegawczy, ten gość już ma takiego ASROCK'a, po co mu drugi ??

 

Możesz wziąć ECS L7S7A2, albo najlepiej Abit AN-7, na niej podkręciusz spoko proca FSB do 300mhz, Vproca do 2.3v (chyba coś koło tego) i pare innych pierdół (Vagp, Vchipset, Vmem, pamięci 2 kanałowe, SATA ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ~130 dostaniesz asrock'a k7s8x.. opis tej mobo maz kilka postow wyzej :D

Ale jesteś spostrzegawczy, ten gość już ma takiego ASROCK'a, po co mu drugi ??

 

Możesz wziąć ECS L7S7A2, albo najlepiej Abit AN-7, na niej podkręciusz spoko proca FSB do 300mhz, Vproca do 2.3v (chyba coś koło tego) i pare innych pierdół (Vagp, Vchipset, Vmem, pamięci 2 kanałowe, SATA ...)

Pomijajac jego spostrzegawczosc twoja nie jest lepsza > pomijajac te 300FSB to jeszcze AN7 napewno jest jedna z tanszych plyt, sam jestem o tym przekonany :lol: :lol: :lol:

 

PS Jak juz abita to raczej NF7 ale to juz na marginesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ~130 dostaniesz asrock'a k7s8x.. opis tej mobo maz kilka postow wyzej :D

Ale jesteś spostrzegawczy, ten gość już ma takiego ASROCK'a, po co mu drugi ??

 

Możesz wziąć ECS L7S7A2, albo najlepiej Abit AN-7, na niej podkręciusz spoko proca FSB do 300mhz, Vproca do 2.3v (chyba coś koło tego) i pare innych pierdół (Vagp, Vchipset, Vmem, pamięci 2 kanałowe, SATA ...)

Pomijajac jego spostrzegawczosc twoja nie jest lepsza > pomijajac te 300FSB to jeszcze AN7 napewno jest jedna z tanszych plyt, sam jestem o tym przekonany :lol: :lol: :lol:

 

PS Jak juz abita to raczej NF7 ale to juz na marginesie

Moja spostrzegawczość jest OK, ale Ty chyba nie jesteś zbytnio poinformowany Abit AN-7 istnieje (dowodów ?? http://www.abit-poland.com/prod_mb_show.php?id=99 ) gdzieś czytałem o niej recke i wyciągnie 300 mhz FSB, co do ceny to tylko małe 500 zł. Ble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK---> Ośmieszasz się...

Widać, zę niewiele wiesz o podkręcaniu...

Dla twojej wiadomosci podam, ze najwyższy wynik jaki widziałem(a czytam duzo, uwierz mi) to FSB291...i to nie an jakimś tam AN7, tylko mobo marzenie, czyli DFI Lan Party NF2 Ultra B...

FSB powyzej 260 jest na abicie NF7 r.2 marzeniem ściętej głowy, a co dopiero na AN7, gdzie już 240 jest nie lada osiagnieciem..., nie mówiąc już, zę do takiego FSB na AN7 proc potrzebuje dużo wiećej pradu niż na Lan Party..

Lepiej usuń poprzednie posty, bo tylko wystawiasz sie na pośmiewisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK---> Ośmieszasz się... 

Widać, zę niewiele wiesz o podkręcaniu...

Dla twojej wiadomosci podam, ze najwyższy wynik jaki widziałem(a czytam duzo, uwierz mi)  to FSB291...i to nie an jakimś tam AN7, tylko mobo marzenie, czyli DFI Lan Party NF2 Ultra B...

FSB powyzej 260 jest na abicie NF7 r.2 marzeniem ściętej głowy, a co dopiero na AN7, gdzie już 240 jest nie lada osiagnieciem..., nie mówiąc już, zę do takiego FSB na AN7 proc potrzebuje dużo wiećej pradu niż na Lan Party..

Lepiej usuń poprzednie posty, bo tylko wystawiasz sie na pośmiewisko...

Dzieki stary bo juz mu mialem odpowiedziec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK---> Ośmieszasz się...  

Widać, zę niewiele wiesz o podkręcaniu...

Dla twojej wiadomosci podam, ze najwyższy wynik jaki widziałem(a czytam duzo, uwierz mi)  to FSB291...i to nie an jakimś tam AN7, tylko mobo marzenie, czyli DFI Lan Party NF2 Ultra B...

FSB powyzej 260 jest na abicie NF7 r.2 marzeniem ściętej głowy, a co dopiero na AN7, gdzie już 240 jest nie lada osiagnieciem..., nie mówiąc już, zę do takiego FSB na AN7 proc potrzebuje dużo wiećej pradu niż na Lan Party..

Lepiej usuń poprzednie posty, bo tylko wystawiasz sie na pośmiewisko...

Kichać to ile wyciągnie AN-7 czy NF-7, żeby zwiększyć FSB nie potrzeba zwiększać napięcia na procu, jeśli się zachowa domyślne taktowanie procesora (13,5x133=1800, 9x200=1800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK---> Ośmieszasz się...  

Widać, zę niewiele wiesz o podkręcaniu...

Dla twojej wiadomosci podam, ze najwyższy wynik jaki widziałem(a czytam duzo, uwierz mi)  to FSB291...i to nie an jakimś tam AN7, tylko mobo marzenie, czyli DFI Lan Party NF2 Ultra B...

FSB powyzej 260 jest na abicie NF7 r.2 marzeniem ściętej głowy, a co dopiero na AN7, gdzie już 240 jest nie lada osiagnieciem..., nie mówiąc już, zę do takiego FSB na AN7 proc potrzebuje dużo wiećej pradu niż na Lan Party..

Lepiej usuń poprzednie posty, bo tylko wystawiasz sie na pośmiewisko...

Kichać to ile wyciągnie AN-7 czy NF-7, żeby zwiększyć FSB nie potrzeba zwiększać napięcia na procu, jeśli się zachowa domyślne taktowanie procesora (13,5x133=1800, 9x200=1800)

No i .... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK---> Ośmieszasz się...  

Widać, zę niewiele wiesz o podkręcaniu...

Dla twojej wiadomosci podam, ze najwyższy wynik jaki widziałem(a czytam duzo, uwierz mi)  to FSB291...i to nie an jakimś tam AN7, tylko mobo marzenie, czyli DFI Lan Party NF2 Ultra B...

FSB powyzej 260 jest na abicie NF7 r.2 marzeniem ściętej głowy, a co dopiero na AN7, gdzie już 240 jest nie lada osiagnieciem..., nie mówiąc już, zę do takiego FSB na AN7 proc potrzebuje dużo wiećej pradu niż na Lan Party..

Lepiej usuń poprzednie posty, bo tylko wystawiasz sie na pośmiewisko...

Kichać to ile wyciągnie AN-7 czy NF-7, żeby zwiększyć FSB nie potrzeba zwiększać napięcia na procu, jeśli się zachowa domyślne taktowanie procesora (13,5x133=1800, 9x200=1800)
Oj zebyś się nie przeliczył... żeby osiagać FSb rzędu 250MHz nawet na standardowym taktowaniu musisz podnieśc napiećie by proc stablinie działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS N2U400-A nForce2 Ultra 400

ATX, Socket A (FSB 200-400 MHz), AGP x8, ATA/133, 6x USB 2.0 3x DDR PC-266/333/400 (max. 2 GB, obsługa dual-channel), 5x PCI,k. sieciowa 10/100

 

tania i z tego co bylo opisywane na forum fajna plyta . . . 245zl

 

PS. to miala byc tania plyta a nie AN7 za 500zl :| zamiast tego szitowatego abita wolalbym DFI :twisted:

 

OT: abit powinien miec dodatkowa naklejke na pudelku " VERY EASY TO KILL IN NONEXPIRIENCED HANDS" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko tracer ,ale powinien dac sobie rade ,niestety tak na styk

moze jedz na tym zasilaczu co masz narazie ,a pozniej kup cos mocniejszego (np. Tracer ,Q-tec 550W do 200pln )

szukaj zasilacza z jak najmocniejsza linia 5v (najlepiej 50A :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB - narazie jade na 300W Hunt Keyu....patrz na specyfikacje i zal za dupe sciska :P na +5V mam max 25A

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24180671 - 420W i 37A...za 60zl, a hajs to teraz podstawa u mnie...wiecej niz 120zl nie moge wydac na zasilacz a zmienic go musze...bo traz na 2800XP jak leciutko podkrece z 2500 to sie sypie po 10 minutach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizys :D :D jak ja widze takich specow od zasiłek to mnie krew zalewa :D :D wy naprawde wierzycie ze taka 420W puszka co wazy 0,7kg i kosztuje 60zł ma 37A na lini 5V :D :D :D :lol: chyba 1minisekunde przed detonacją :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axl2000

ten Linkworld nie da 37A na 5v

tam tylko tak napisali ,kumpel mial 430W i nie spisywal sie rewelacyjnie

jak bys dwa takie polaczyl to bylaby juz niezla jazda

ale jak za 60pln to nie jest zly

tylko jezeli chcesz mocniej krecic to lepiej nazbieraj na zasilacz lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa zasiłka w sklepie (np sieć PTR) Hipper 350W za około 130 zł.

 

Soltek 75FRN2-L - koszt 334,- (komputronik) lub Epox 8RDA3I - 319,- (komputronik). Są to tańsze płyty z dobrych do podkręcania.

 

P.S.

chipset płyty jest o tyle ważny przy podkręcaniu, że nForce2 ma zablokowaną szynę agp (66MHz) / pci (33MHz), niezależną od fsb - kręcisz procka nie martwiąc się o podzespoły.

VIA nie ma takiej blokady, więc zwiększając fsb zwiększasz częstotliwość agp i pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecal epoxa 8rda3i (bo sam takiego mam :P ) ja osobiscie w zadne ecsy bym sie nie pchal, chociaz to kwestia gustu ;)

a co do zasilki to za taka cene to jedynie fortron z allegro ...

Conti : a co to za wynalazek Hipper 350W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiper 350W jest to oem toppower'a.

 

HIPER-PC 350 Watt

 

Opis Techniczny:

Wysokość 85mm

Szerokość 150mm

Głębokość 144mm

Zasilacz Waga: 1.85kg

Opis Moc 350W, uniwersalny. 6 końcówek zasilania dysków twardych (napędów optycznych), 2 końcówki zasilania stacji dyskietek. Jeden wentylator. Automatyczna regulacja prędkości obrotów w zakresie 800-2500 RPM. W komplecie: specyfikacja techniczna, kabel zasilający. Końcówki zasilające pozłacane. Zasilacz wyposażony w układ Passive PFC oraz układ przeciwzwarciowy i przeciwprzeciążeniowy.

 

http://ptr.pl/sklep/kat.php?ad=&kate=43

Cena brutto: 112.24 zł

 

Pare osób z forum ma je i sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest troche roznica w cenie miedzy asrockiem i ecs za ok 130-150zl a epox za 300zl

 

ecs z drut modem jest bardzo dobry - fsb ok 220 jest bardzo realne i ma takze zablokowane PCI/AGP

ma nawet ta przewage nad nforce ze mozna ustwaic PCI np na 37MHz :-)

 

do tego zasilacz FSP za 80zl i nic tanszego i lepszgo nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...