Skocz do zawartości
Manciarz

Modding Oldtimerowego Notebooka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w moje raczki trafil niekompletny lecz sprawny laptop IBM 760cd pentium I 133mHz etc.

oto zdjecie pogladowe:

Dołączona grafika

 

Moj wyglada stro razy gorzej jest zaniedbany, ale zamierzam go modingowac czyli lepszy procek, klawiatura podswietlana blue diodami etc zreszta sami z czasem zobaczycie :) aktualne zdjecia jeszcze dzis po poludniu jak znajde chwile czasu zamieszcze. Aktualnie laptop przechodzi kapitalne czyszczenie :) ma juz cd-rom hdd fdd baterie brak mi jeszcze zasilacza ale juz jest w drodze ;).

 

Ok zrobilem liste zmian:

:arrow: procek 166mmx,

:arrow: z zewnatrz obudowa czarny mat wewnatrz imitacja aluminium,

:arrow: blue led podswietlenie klawiatury,

:arrow: wydajniejsze glosniczki JBL z compaq armady,

:arrow: wentylator chlodzacy procka cooler master,

:arrow: logo podswietlone na niebiesko Manciarz w przedniej czesci obudowy,

:arrow: wypolerowac wszystkie metalowe elementy na plycie glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio w moje raczki trafil niekompletny lecz sprawny laptop IBM 760cd pentium I 133mHz etc.

oto zdjecie pogladowe:

http://www.shimafukurou.jp/thinkpad/images/760cd-m.jpg

 

Moj wyglada stro razy gorzej jest zaniedbany, ale zamierzam go modingowac czyli lepszy procek, klawiatura podswietlana blue diodami etc zreszta sami z czasem zobaczycie :) aktualne zdjecia jeszcze dzis po poludniu jak znajde chwile czasu zamieszcze. Aktualnie laptop przechodzi kapitalne czyszczenie :) ma juz cd-rom hdd fdd baterie brak mi jeszcze zasilacza ale juz jest w drodze ;).

 

Ok zrobilem liste zmian:

:arrow: procek 166mmx,

:arrow: z zewnatrz obudowa czarny mat wewnatrz imitacja aluminium,

:arrow: blue led podswietlenie klawiatury,

:arrow: wydajniejsze glosniczki JBL z compaq armady,

:arrow: wentylator chlodzacy procka cooler master,

:arrow: logo podswietlone na niebiesko Manciarz w przedniej czesci obudowy,

:arrow: wypolerowac wszystkie metalowe elementy na plycie glownej

no powodzenia :) dawaj fotki jak praca idzie :) bedzie cool trzymam kciuki :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis powinienem wrzucic zdjecia. Sorrki ze to tak dlugo trwa ale zajmuje sie takze strona internetowa na temat tego notebooka. Prace przeprowadzone to wypolerowane wszystkie metalowe rzeczy na plycie glownej i oslaniajacej ja. Teraz bede sie zajmowal obudowa (trzeba ja troszke odswierzyc) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie :D

 

ja ostatnio tez wytargalem cos retro z mysla o malej modyfikacji :wink:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

To jest Fujitsu ErgoPro e267 i wlasnie troszke go reanimuje :wink: ,w srodeczku juz niedlugo bedzie PIII 450 :wink: (narazie P2 350) i 128mb ramcu

 

cala maszyne kupilem za 270zl :D http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23783753

 

BTW - moze zrobimy jakis kacik retro :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie  :D 

 

ja ostatnio tez wytargalem cos retro z mysla o malej modyfikacji  :wink: 

 

http://www.1000lecie.pl/~vip/fujitsu8.jpg 

http://www.1000lecie.pl/~vip/fujitsu9.jpg

http://www.1000lecie.pl/~vip/fujitsu4.jpg

 

To jest Fujitsu ErgoPro e267 i wlasnie troszke go reanimuje  :wink: ,w srodeczku juz niedlugo bedzie PIII 450  :wink: (narazie P2 350) i 128mb ramcu

 

cala maszyne kupilem za 270zl  :D http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23783753

 

BTW - moze zrobimy jakis kacik retro  :?:  :D

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23697860 aco sądzicie otym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24042681

 

tylko musialbys sobie dyzia dokupic :wink:

 

jonas,takie maszynki maja w sobie jakis urok :D ,moze nie sa takie fajniusie jak Twoja kanapka z P2,ale przynajmniej zajmuja tyle miejsca co dobre video :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manciarz PODAJ adres strony o twoim laptoppie :D :)bo bym zobaczył moze cos tam ciekawego

 

P.S TEN KOZTUJE 241ZŁ A tameten 180 :P wiec jest roznica a co do dyzia to mam az dwa dyski po 4 gb ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjecia z opisem:

 

Dołączona grafika

 

Widzimy tu laptopa praktycznie zaraz po kupnie widoczny brak suwaka od jasnosci matrycy i nie polska klawiatura (francuska).

 

Dołączona grafika

 

A oto swierzo zakupiony cd rom HITACHI 20x max do tego laptopa cd-rom nowka sztuka od 98roku lezal w magazynie udalo mi sie go dorwac.

 

Dołączona grafika

 

Widzimy tu totalnie zaniedbana obudowe gorna matrycy. Ktos przykleij naklejki zerwalem je i ku mojemu zdziwieniu ten slad jest po superkleju :( do dzis nie wiem jak sie go pozbyc.

 

Dołączona grafika

 

No nareszczie mailem troche czasu by sie za niego zabrac :) Klawiatura widoczna w oddali przeszla kapiatlane mycie i czyszczenie (zamowiony juz pakiet spolszczajacy).

 

Dołączona grafika

 

Poniewaz nie podobaly mi sie naklejki zerwalem je i przystapilem do polerowania :)

 

Dołączona grafika

 

A tutaj widac efekt mojej pracy.

 

Dołączona grafika

 

Dla porownanie tak to wygladalo wczesniej.

 

 

Narazie malo ale jestem w trakcie raczej planowania wygladu koncowego. Bede was informowal na bierzaco o wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ten komputery z allegro maja dyski slim.

Mi sie udalo dorwac HP Vectra z takim CD za cale 20zl. :lol:

Fakt ze bez procka, ramu i dysku ale najwazniejsze jest, plyta. Nie wiem czy dziala ale chyba tak.

Co myslicie o zaadaptowaniu takiego cd do jakiegos niewielkiego komputerka biurowego?

Patrzylem jak by go przerobic na IDE wychodzi przy tym od cholery roboty ale mysle ze warto.

 

Niezly modzik. Czekam na zakonczenie prac i ciekawi mnie jaki bedzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ten komputery z allegro maja dyski slim.

Mi sie udalo dorwac HP Vectra z takim CD za cale 20zl. :lol:  

Fakt ze bez procka, ramu i dysku ale najwazniejsze jest, plyta. Nie wiem czy dziala ale chyba tak.

Co myslicie o zaadaptowaniu takiego cd do jakiegos niewielkiego komputerka biurowego?

Patrzylem jak by go przerobic na IDE wychodzi przy tym od cholery roboty ale mysle ze warto.

 

Niezly modzik. Czekam na zakonczenie prac i ciekawi mnie jaki bedzie efekt.

no no juz mi sie podoba ale jeszcze niepowiem super mod itp bo jest to początek prac.. PODAJ adres strony o tym laptopie co robisz;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24042681

 

tylko musialbys sobie dyzia dokupic :wink:

 

jonas,takie maszynki maja w sobie jakis urok :D ,moze nie sa takie fajniusie jak Twoja kanapka z P2,ale przynajmniej zajmuja tyle miejsca co dobre video :wink:

Retro :?: :!: :?: :!:

U mnie w biurze do tej pory kilka takich sprzetow pracuje i jeszcze dlugo tam popracuja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Niezly modzik. [...]

a gdzie ten modzik ? bo ja na razie widze rozbebeszonego i przetartego szmatka od kurzu notebooka. chlopak jeszcze nic nie zrobil a piejecie z zachwytu jaki ten "mod" cudowny. :lol:

 

moze poczekajmy na efekty. i miejmy nadzieje ze ten kolejny (czwarty juz) mod kolegi manciarza dojdzie do skutku. bo poprzednie umarly zanim cokolwiek sie narodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej będę krakał, że to głupia moda na wydawanie pochwa-lnych pień, zanim jeszcze się obudowę otworzyło. Ten tam oraczny gnom, któren zdaje się zaraził kilka(set?) osób tą bit-techną modą, to przynajmniej coś dłubie, tedy zrozumieć można, że zachwycać się każe zdjęciami opiłowanych zmyślnie kawałków pleksy. Tym bardziej, że zacnie mu to wychodzi. Ale sory gregory, fefnasty "new project started" i jeno kawałki pociętego plastiku (albo zgoła tylko "notatki z wykładów", zawierające rysunki jakiegoś tam pudełka na komputer, logi z gry w okręty i z rozmachem nakreślone cycki albo motory) oraz wizja elastyczna jak kręgosłup z miękkiej cyny, wielokrotnie zginanej?

Senior Manciarz, nie unoś się srogim gniewem, mła i moje siedemnaście pozostałych jaźni (w tym marchewka, gradowa chmura i Napoleon) życzymy jak najlepiej twem zamysłom, ale po raz któryś z kolei zawyję potępieńczo - konsekwencji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga dzis po odpaleniu notebooka pojawila sie prosba o podanie kodu systemowego :( wiec notebook pojdzie do czlowieka ktory specjalizuje sie w lamaniu takich haselek :) Dzis wieczorkiem powinienem przedstawic plany wstepne.

oby to złamał :P bo innaczej chyba mu kark złamiesz albo bedzie po modzie ja wybiore opcje nr 2 :P ale wsumie jak nie zrobi (bądzmy dobrej myśli) to mozesz go modowac dalej ale nie uzywac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga dzis po odpaleniu notebooka pojawila sie prosba o podanie kodu systemowego :( wiec notebook pojdzie do czlowieka ktory specjalizuje sie w lamaniu takich haselek :)

Chodzi ci o hasło w biosie ?? Jeśl tak to clear cmos i po sprawie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga dzis po odpaleniu notebooka pojawila sie prosba o podanie kodu systemowego :( wiec notebook pojdzie do czlowieka ktory specjalizuje sie w lamaniu takich haselek :)

Chodzi ci o hasło w biosie ?? Jeśl tak to clear cmos i po sprawie :wink:

Narazie sprobuje oddac go do tamtego chlopa jest w tym dobry uwielbia generowac hasla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski w laptopach tej firmy były zabiezpieczane 2 rodzajami haseł 1 w biosie (te da sie obejść) 2 bezposrednio na dysku w specjalnym scalaczku (nie pamieci!!) bez odpowiedniego programu nie ma najmniejszych szans na jego złamanie... oststnio szukałem opisu do jednego z takich scalakow ale niestety bez rezultatow (no było ale po japońsku czy cuś :/ ) no ale powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...