Skocz do zawartości
Bar

slaba wydajnosc

Rekomendowane odpowiedzi

hej !

Mam karte geforce 2 mx400 64mb firmy manli

a dalszy konfig to : Duron 800mhz 256 ram plytka glowna microstar k7t266 pro2-a(MS-6380e)

chodzi o to ze bardzo slabo we wszystkich testach wydajnosci wypada moja karta.

Kolega posiadajacy : taka sama karta tylko ze winfasta 192 mb ramu (wolnego starego) plyte asusa i durona 600mhz ma taki sam wynik w benchmarku.Zapewne dlatego ze firma ktora wyposcila moja karte nie nalezy do czolowki (chyba).Z tego co sam zauwazylem calkiem niezle efeky daje podkreanie pamieci jednak przy 175mz(standardowa czestotliwosc pamiatki to 166!)zaczynaly sie problemy a na karcie winfasta zapedzilem sie az do 200 !!!!!! i wynik podniosl sie ze az musialem oczy w sufit wgapic:) Wiec pytam sie czy nie dalo by sie jednak czegos z tym fantem zrobic . Wiem ze najlepsze dla tej karty byly by stery z serii 12xx ale odziwo mam lepszy wynik na 23.12 -(podobno nvidia sztucznie podkreca stery aby mialy lepszy wynik wbenchmarku a w realu nie widaxc roznicy) mogl by ktos powiedziec ktore stery byly by najlepsze do tej karty ?

Moze ktos ma karte firmy manli i tez spodkal sie ze slaba wydajnoscia?

 

Pozdrawiam :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno co kolwiek powiedzieć ale ze sterownikami różnie bywa ja sam osobiście zawsze używam najnowszych sterowników jakie są dostępne obecnie 30.82, sprawdz ustawienia w biosie czy wszystko jest OK może tam leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w biosie kombinowalem i wiekszych efektow to nie przynosilo (

tak poza tematem zdradze za to ze kiedys w biosie ustwilem przydapkiem agp 1 i zrobilem test w 3dmarku po pewnym czasie pogrzebalem w biosie i patrze jest agp 1 - mysle sobie to jasie tu produkuje ze mam slaby wynik w benchmarku jak tu jest tak ustawione zmieniam n a4 odpalam 3d marka i co ...i lipa wynik o 70 wiekszy) wiec w ustawienach biosu jak juz mowilem nie lezy przyczyna.niestety.

 

W tym winfascie jet pamiec samsunga a w manli no name.

 

Ta firma manli mi podpadla he he :))winfast rulez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest tajemnica i powiem ze przy podkreconej karcie : pamiec 177 mhz a rdzen do 223mhz (wiekszewartosci konczyl sie wiadomo jak)

 

mialem w 1024 x 720 x 32 wynik 2494

 

lecz mysle ze to jest conajmniej o 200 :D punktow za malo w prownaniu do konfiguracji kolegi ktora podalem wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE tam wynik bardzo dobry jak na karte gf2mx400 a co do winfasta to porostu ma lepsze pamieci i moze bardziej agresywne timmingi stad jego lepsze wyniki ale te 200 punktów to wogole niema sie o co szczypac bo itak niema zadnego przelozenia na odczucia w gierkach :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne benchmark jak zapodaje 200 ptk wiecej to wcale nie sugeroje wiekszej wydajnosci !!?? niewiele to niewiel ale zawsze cos

jesli chodzi o agp to ruznica pomiedzy x1 a x2 jest ogromna

apropo pamieci to w manly sa samsungi przynajmniej taka ma moj brat :P i jade na niej w 3dm2k ponad 7k :D oczywiscie na 12.41 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...