Skocz do zawartości
mrbounce

chlodzenie karty LEADTEK WINFAST (Ti 4200)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem tu nowy :)

i od razu mam pytanie

 

mam karte LEADTEK WINFAST Geforce Ti 4200 http://www.leadtek.com/3d_graphic/winfast_...80_letdh_1.html i bardzo przeszkadza mi glosny wentylator - czy ktos ma jakis pomysl jaki zastosowac zamiennik? nie wiem co zrobic, bo fabryczny wentylator jest raczej nietypowy, a wyciszanie komputera nie ma sensu bez zrobienia czegos z tym coolerkiem.

 

prosze o pomoc i z gory dziekuje.

 

pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalmanka za 100 zl plus ewentualnie do niego wentyl Op1 jak sie mocno grzeje

kretynizm , jak napisal mrbounce to 1/5 warotsci karty

mnie tez troche zaczyna wkurzac bo od jakiegos czasu zaczal troche halasowac ale planuje dac jakis inny byle jaki cichszy cooler taki z radiatora z celeron 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalmanka za 100 zl plus ewentualnie do niego wentyl Op1 jak sie mocno grzeje

kretynizm , jak napisal mrbounce to 1/5 warotsci karty

mnie tez troche zaczyna wkurzac bo od jakiegos czasu zaczal troche halasowac ale planuje dac jakis inny byle jaki cichszy cooler taki z radiatora z celeron 600

Kiedyś chciałem kupić sobie oryginalny zestaw nokii głośnowmowiący. Ale wybrzydzałem że za drogo

 

usłyszałem: nie dla psa kiełbasa

 

Ja mam tego zalmanka i jest gicio - koszt do satysfakcji jest w jak najlepszym stosunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej karty wystarczy przykręcić wentylator 80tke np Arctic za 20zł i po sprawie, 3 wkręty i śrubokręt (na 4 wkręty nie złapiesz). Ja wiem że to jest Tweak.pl ale kurde po co odrazu ciąć radiatory i kleić coś do karty :? myślenie nie boli.

 

Sam mam tak chłodzoną kartę i chodzi od trzech miesięcy bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila podlaczylem pod 5v i jest naprawde idealnie - cisza!!

 

tylko nie wiem jak bedzie z temperatura w stresie, trzeba by sprawdzic.

 

bralem tez jakis duzy wentylator, ale jak go zamontowac bez wiercenia i wkrecania w karcie? tzn. moze jakos obok?

 

a co do wentylatora do p4 - ktory ewentualnie polecacie (najcichszy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam leadtke gf ti 4200.

Ja to rozwiazalem na swoim tak ze kupilem wentyl zalmana ten 80 mm i wygiolem sledzia jednego tak aby wenty wisial w pewnej odleglosci pod karta. Potem przelotke zapiolem i smiga sobie lepiej niz fabryczny bo po :

1. jest cichszy - kreci sie z predkoscia 1800 rpm.

2. tloczy wiecej pow tak wiec radiatorek jest chlodny a wczesniej byl wyraznie cieply.

 

Koszt. 25 zł za wentyl + 1 sledz + 2 srubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w koncu zostawilem podlaczenie pod 5V fabrycznego wentylatora - koszt 0 zl, tylko chwila roboty, a wentylek jest bezglosny i chlodzenie jest wystarczajace, a nawet mozna powiedziec dobre, bo temperatura skoczyla o jakies 4-5 st. C i nawet z wymagajacymi gierkami nie ma problemu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...