Skocz do zawartości
ROVER200

!Komputer się wiesza na grafice 3D!

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH!

Mam straszny problem z komputerem.Wymienilem sobie obudowę na Tracer z zasilaczem MEGABAJT 350W ,plyte glówną ABIT NF7-S rev.2.0

Procesor AMD ATHLON 2700XP+ . pamięci 2X256MB Elixir PC 2700.

Do tego mam grafike RADEON 9500 128MB DDR.

 

I problem jesty taki że wiesza , lub wylancza mi się komp.na testach 3D I na wszystkich grach .

Na poprzednich podzespolach nic się takiego nie dzaialo , dopiero teraz po wymianie tych podzespolów.

Robilem już wszystko , deflaut biosu,aktualizację biosu, przeinsatalowalem system XP ,instalowalem orginalne stery od grafiki i te najnowsze też i ciągle jest to samo wylancza się komputer na grach i na testach do grafiki(3dmarki i inne),a tak wszystko inne śmiga, temperatury są ok i napięcia też ,prosze pomózcie bo niewiem co mam już robić.

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem 2 linijki i juz wiem.

zasilacz- dalej nawet nie czytam :D

ten megaszajs jest gorszy od codeshita, a to juz cos znaczy.

zmien zasilke i bedzie spox.

pozdro i witamy na forum :D

 

update1.napiecia pewnie sprawdzasz w windzie a tam nie ma obciazenia,a w grach i testach zasilacz dostaje po tylku.a tak z ciekawosci jakie masz napiecia??

update2.a ze starym zasilaczem co zrobiles??

update3.nie boj sie, odpisz cos! przeciez cie nie ugryze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.jak dla mnie to na pewno zasilacz i kazdy co tu sie pojawi tak powie.

 

ale zajmijmy sie wrazie czego karta.

1.modowales ja?? (odblokowywales 4 dodatkowe potoki)

2.lecisz na dobrych sterach?? (u ati troszke tymi sterami trzeba rzaglowac)

3.kreciles karte,zmieniales chlodzenie na karcie??

 

update1.napiecia przeciez zawsze mozes w biosie sprawdzic,beda bez obciazenia ale to juz zawsze cos .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK Przed przeinstalowaniu systemu i na poprzednich podzespolach mialem odblokowane potoki i przez pól roku szlo super bez problemów.

 

ZE sterami próbowalem i na każdych jest żle

 

Karty nie kręcilem a chlodzenie zmienilem na to nowe ARCTIC COOLING rev2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to musi byc zasilka -nie ma bata.

wejdz do biosu i sprawdz te napiecia:

tzn. jaka liczba jest przy +12V,+5V oraz przy +3.3V ???????

jak to sprawdzisz to bedziemy juz wszystko wiedziec.

 

mam nadzieje ze umiesz wejsc do biosu i sprawdzic napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest nieregulaminowy - zmien na jakis ktory oddaje postac rzeczy (edytuj pierwszy post)

Wiec wyglada na to ze zasilacz to nie jest - raczej (ak spradzisz miernikiem przy obciazeniu t obedzie pewne)

 

Napisz jak wyglada zwis... - czy jest to stopklatka czy czarny ekran..... Czy slychac jakis dzwiek z glosnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZWIS JEST NASTĘPUJĄCY

-KOMPUTER CALKOWICIE SIĘ RESETUJE I URUCHAMIA SIĘ OD NOWA

-PO WLĄCZENIU 3DMARK 2001-2003 PO KRÓTKIEJ CHWILI TEST SIĘ WYLANCZA I UKAZUJE SIĘ Z POWROTEM PULPIT CZYLI POWRACA WSZYSTKO DO SYSTEMU.

-ALBO SIĘ ZAWIESZA I MUSZĘ ZROBIĆ RESET

-ALBO 3DMARK SIĘ WYLANCZA I WYSKAKUJE OBRAZ JAK W STARYCH TELEWIZORACH CAY EKRAN JEST POPIERZONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz duzymi literami plz

imo zasilacz wejdz do biosu powylanczaj wszystko co niepotrzebne (usb firewiere dzwiek com lpt sata jesli masz) odlacz cdromy wyjmij kostke ramu powyciagaj karty jak masz (modem dzwiek itd) odpal 3d marka jak sie zawiesi obniz taktowanie proca i obniz mu vcore kiedys musi przejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia moze miec dobre....ja mailem kiedys taki przypadek:

 

dawno dawno temu(nie za górami :D ) mialem k6-2 333 + riva 2 + 64mb ramu + jakas plyta na via. System pieknie sie instalowal, windows chodzil spoko. A gdy wlaczylem gre to od raz albo po krotkim czasie zwis lub reset. Zmienialem procki(mialem 2 kompy w chacie) grafy,ram no i ostatecznie jak zmienialem procek postawilem zasilacz w pionie...i o dziwo w diablo moglem i w inne gry grac nawet po 5h i dzialalo!!! :) Mysle ze ten jego megabajt nie wyrabia na 12v, w biosie moze jest jeszcze spoko ale pewnie podczas gier lipa...zreszta te napiecia sa troche za duze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

 

5. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

Zmień tytuł przycisk Dołączona grafika przy pierwszym poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia pamieci ? Bo moze te pamiatki , ktore masz to jada na CL3 a NF2 sie roznie zachowuje w takich sytuacjach . Sproboj , zjechac z timingami w dol , FSB , zostaw takie jakie masz . Jak nie umiesz zmieniac timingow , to zjedz z taktowaniem pamieci w dol i powinny ci sie same zmienic . Napisz czy pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia pamieci ? Bo moze te pamiatki , ktore masz to jada na CL3 a NF2 sie roznie zachowuje w takich sytuacjach . Sproboj , zjechac z timingami w dol , FSB , zostaw takie jakie masz . Jak nie umiesz zmieniac timingow , to zjedz z taktowaniem pamieci w dol i powinny ci sie same zmienic . Napisz czy pomoglo

no jak przeciez on zmienil obudowe z zasilka i wedy zaczelo sie wszystko sypac.wiec pamiatki raczej nie robia problemu.

spojzcie na konfig to przeciez musi byc zasilka.ten megabajt nie wiele sie rozni od codegena.widzialem ten zasilacz w akcji na slabszym konfigu i uz wtedy byly problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia pamieci ? Bo moze te pamiatki , ktore masz to jada na CL3 a NF2 sie roznie zachowuje w takich sytuacjach . Sproboj , zjechac z timingami w dol , FSB , zostaw takie jakie masz . Jak nie umiesz zmieniac timingow , to zjedz z taktowaniem pamieci w dol i powinny ci sie same zmienic . Napisz czy pomoglo

no jak przeciez on zmienil obudowe z zasilka i wedy zaczelo sie wszystko sypac.wiec pamiatki raczej nie robia problemu.

spojzcie na konfig to przeciez musi byc zasilka.ten megabajt nie wiele sie rozni od codegena.widzialem ten zasilacz w akcji na slabszym konfigu i uz wtedy byly problemy.

rzeczywiscie nie doczytalem , w takim razie to pozostaje juz tylko zasilka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój zestaw byl taki:

1.Plyta MSI K7N2-ILSR

2.Procek AMD ATHLON 1800XP+@2000Mhz

3.Zasilacz CODEGEN 350W

Tego Radka mam co mialem , byly odblokowane potoki , akurat moja karta super się moduje , wszystkie testy 3Dmark i inne oraz gry szly jak"konie po betonie" , i jak tylko wymienilem obudowe na taką z rączką u góry i zasilaczem Megabajt 350 W oraz tą plyte i procek na AMD ATHLON 2700XP+ z szyną 166Mhz, tak od razu są jaja.

Nawt dochodzi do tego że podczas startu systemu jak chce się system odpalić od razu się komp się resetuje , a jak już ruszy i odpale 3DMark to po chwili ale się wywala ale się zawiesza i obraza stoi w miejscu.

Z pamięciami już cudowalem , zmienialem timingi i CAS I RAS I BANKI I ustawialem na standardach i nic nie pomoglo .

Patrzalem w biosie i te napięcia cholernie plywaja nawet w granicach do 3 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mój zestaw jest następujący:

1.ABIT NF7-S rev2.0

2.AMD ATHLON XP 2700+ 166Mhz

3.2X256MB PC 2700 Elixir 2.5-2-2-7

4.ATI RADEON 9500@9700 128MB 128bit. 3,3ns Infiniton

5.IBM Desktar 80GB 7200obr.ATA100

6.DVD LG 16x

7.Nagrywarka DVD + - LG4040B

8.Flopp 3.5

9.Modem PENTAGRAM HEX 2

10.Audio SOUNDSTORM 5.1

11.Chlodzenie procka SPIRE WHISPER ROCK 4

12.Chlodzenie grafiki ARCTIC COOLING OTES rev.2.0

13.Chlodzenie pamięci Radiatory Thermalke Aktiv

14.Chlodzenie mostka Zalman aktywny.

15.I ten zasilacz MEGABAJT 350W.

 

A co powiecie na te zasilacze znalazlem je na ALLEGO:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23962621

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23962640

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23764073

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24060113

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24182557

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24094820

 

Wczoraj wcale nie moglem odpalić kompa ciągle zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 4 sa oki

2 ostatnie Q-tec odpadaja!

 

tyle tylko ze te ceny sa jakby to powiedziec raczej sklepowe +przesylka, to juz nawet sie nie oplaca.

lepiej wez cos ze sklepu.

masz konkretny konfig i nawet nie wiem czy szefy 360 wystarcza??

tzn. bez krecenia wystarcza spokojnie.

w sklepie zawsze bedziesz mogl wymienic w ciagu 10 dni bez podania przyczyny,poza tym gwara jest bardziej wiarygodna i jak cos sie zrabie to nie bedziesz musial nic nigdzie wysylac.

 

sorki ze uzywam okreslenia "sklep" ale nie wiem co tam macie w koninie.

 

update1. poza tym z allegro mosialbys czekac, a tobie zasilka jest potrzebna DZISIAJ!!!

na wszelki wypadek ustaw fsb na 133 zeby nie bylo przypalu na koniec.

 

wszystkie twoje zwiechy i restarty sa albo przy starcie kompa,albo przy obciazeniu czyli wtedy kiedy zasilacz je najwiecej pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy model jest strasznie oklepany, poniewaz to chyba najbardziej kultowy zasilacz ,ale jest nieznacznie lepszy od drugiego (ktory jest dopiero od niedawna w sprzedazy)

 

ja jednak wzialbym drugiego ale to tylko ze wzgledu na ten wiatrak :D

 

generalnie jeden i drugi jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...