Skocz do zawartości
Dagab

GeForce 3 Ti 200 czy FX 5200?

Rekomendowane odpowiedzi

UU....no tak...128-bitowy potwór FX5200 zmiecie w AA...

 

Nawet jak jest 2xrazy szybszy niż ten 64-bitowy - nikt mi nie wmówi, ze mało zwalnia przy AA. A skoro zwalnia dużo - to widzi ktoś sens włączania tego ? Chyba tylko dla satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe próbował nic wmawiać ale podam przykład. Mam fx 5200 64 bit(gram bardzo mało i ta karta mi wystarcza).

Jakiś czas temu grałem na tej karcie w NFSU. Na początku grałem na normalnych ustawieniach ale nie podobał mi sięwygląd samochodów. Włączyłem 2xAA i 2xAniso. Spadek wydajności był na poziomie ~2 FPS. Dopiero AAx4 zwolniło, ale ten spadek wydajności nie jest duży(chociaz na 64 bitach grac juz jest wtedy cieżko). Na wersji 128 bit bedzie znacznie szybciej, a do tego karta jeszcze się kręci co dodatkowo podwyższa wydajnośc.

W NFSU przy włączonym 4xAA na tym 64 bitowym fxie(niekręcony, na nowym systemie, było od 12-18 FPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam 5200 prolink pixelview ULTIMATE spoko sie kręci ,pamięci poszly z 500(standard) na 622mhz bez żadnych radiatorków GPU z 250 na 313mhz, po takim podkręceniu karta dostaje niezłego kopa np. w far cry gram na high(woda ultra high) bez jakichkolwiek przycięć( nie spada poniżej 30 klatek) w call of duty detale max AA anizo na max i średni wychodzi 50 klatek

 

aaaa.. i na twoim miejscu kupił bym z prolinka a nie winfasta

kumpel ma winfasta i na moim kompie gożej wychodzi w benchmarkach

 

co do gf3 to nie wiem bo nie miałem okazji potestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wybierając pomiędzy 2 firmowymi kartami FX5200 250/500 i Ti200 wybrałbym FX, ma lepszą jakość tv-outa, ma DX9 (w nowych grach odstawia geja 3) a wygładzanie choćby x2 daje bardzo dużo, bez tego są denerwujące schodki w 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam FX5200 z prolinka i polecam, chyba w klasie wydajność/cena nie ma ono sobie równej.

 

3ti200 chociaż mocna to jest stara technologicznie i nie ma sensu cofać się.

Gdybyś miał sie przesiąśc z 3ti na 5200 to nie polecałbym, ale wybierając nową kartę tylko 5200 Ultimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeF 3 Ti200 :

 

ilość potoków renderingu: 4

ilość TMU w potoku: 2

 

FX 5200Ultra :

 

ilość potoków renderingu: 4

ilość TMU w potoku: 1

 

i co z tego :D co mnie obchodzą potoki ,liczy sie wydajność, może w innych egzemplażach ma to jakieś znaczenie, ale dla mnie fx5200 prolinka

może mieć potoków renderujących 1 na TMU 1 :D byle wydajność była taka jake jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajper AA w NFSU nie dziala jak masz wlaczony motion blur-(rozmazywanie obrazu) ale za to spowalnia bardzo gre, jak chcesz grac z AA to wylacz ta opcje :)

Na mim bylym radku 9600pro motion blur bez AA srednio ponad 50FPS a z AA bez motion blus tez gdzies tak bylo 50FPS pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

800X600 :( BO MÓJ MONITOR WYŻJ NIE POKAŻE W 75 HZ Z 92 ROKU JEST  :D

amd barton2500+ @2200mhz GF FX 5200 ULTIMATE 250/500@310/622 płytaABITNF7-S 2X512 kingston wynik 3dmark 2001 10429!

gratuluję, widzę że o oczka nie dbasz, jeszcze trochę i nie będziesz widział tych swoich fps :lol: no chyba że ty tymczasowo zastępczy monit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Hej. Wlasnie sie tak przygladam odpowiedziom na topik... 8) wiec moze by tak jakis posiadacz owego Prolinka 5200 ultimate zamienil sie na mojego ATI Radeon9100 64mb 128bit(sapphire).Tylko powazne oferty nr gg 2670437(najlepiej okolice Katowic [śląsk]) pozdro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Hej. Wlasnie sie tak przygladam odpowiedziom na topik... 8)  wiec moze by tak jakis posiadacz owego Prolinka 5200 ultimate zamienil sie na mojego ATI Radeon9100 64mb 128bit(sapphire).Tylko powazne oferty nr gg 2670437(najlepiej okolice Katowic [śląsk]) pozdro  :roll:

kolego chyba ci sie dzialy pomylily ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Hej. Wlasnie sie tak przygladam odpowiedziom na topik... 8)  wiec moze by tak jakis posiadacz owego Prolinka 5200 ultimate zamienil sie na mojego ATI Radeon9100 64mb 128bit(sapphire).Tylko powazne oferty nr gg 2670437(najlepiej okolice Katowic [śląsk]) pozdro  :roll:

kolego chyba ci sie dzialy pomylily ? => "Sprzedam" chyba tu to chciales umiescic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie zamieniał za 9100 :D a mam pytanie, ile jest wart tak mniejwiecej taki 9100 ? Bo ja mam FX 5200 GS na zbyciu  :twisted:

No co ty ten twoj giefors jest z wyzszymi taktowaniami (mam nadzieje ze te GS to GoldenSample :) ) Ta grafe bardzo ladnie wykrecisz... np tak:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69074 Ja bym sie nie zamienial :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak o jest Golden Sample... i ma podwyzszone taktowania troche... kręci sie tez ładnie, wyciągłem na niej 11000 3D Marków bez żadnych v-modów ale teraz mam 5600U rev II i planuje ta sprzedać... ale nie wiem nawet ile zbytnio za nią wołać... mały OT :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki hajper to mialo byc do sgj :)

Jeżeli to miało być do mnie to AA w NFSU u mnie jak najbardziej działało. Róznice międzu kanciastymi samochodami i po włączeni AA jeszcze widze, zresztą dawałem kiedys tu screeny. I coś mi się zdaje ze motion blur miałem włączony bo przypominam sobie ze rozmycia obrazu były, ale to musiałbym sprawdzić bo nie jestem tego pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez modów przecietniak ;) 300/590 :] po modach na bank szedł by tyle a nawet duzo wiecej [ to oczywiste ] niż Prolink U... ale wydajność miałem już na podobnych poziomach a wrecz prawie identyczna bo te MHz powyzej 300/600 to już tak duzo nie dawały... oczywiscie mówie o ok 15MHz ponad te wartości... bo po modach karty dostawały niezłego kopa kiedy to rdzeń np 350 :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...