Skocz do zawartości
Rosio

karta dzwiekowa do 200pln?

Rekomendowane odpowiedzi

postanowilem kupic sobie jakas normalniejsza dzwiekowke i zastanawaiam sie ktora wybrac, myslalem o Herculesie Forisimo III 7.1 nowe sa po 220pln a na allegro mozna kupic uzywke juz kolo 150pln czy moze znacie cos lepszego?  

zaznaczam ze nie jestem audofilem tylko normalnym uzytkownikiem kompa (mp3, divx/dvd, gierki)

Rosio - jeśli to ty jesteś tym gościem od taśmy M3 to ci pomogę :)

 

A więc widziałem Audigy 1 Player z pozłacanymi końcówkami (taką jak moja) w Media Markcie we Wrocławiu za około 200 zł (na pewno nie 268 !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wprowadzac zametu, ale jak ktos nie chce wywalic kupy kasy to jesli chodzi o 5.1 to polecil bym SB Live 5.1(chodzi o cene, szczegolnie uzywanego) a jesli chodzi o jakosc dzwieku to SB Live 1024 (ten 4 kanalowy) poniewaz ma DUZO mniejsze szumy niz wersja 5.1

Alles

 

Update.

Chyba ze kogos stac na Audigy (choc o nim sie nie wypowiem bo nie bylem uzytkownikiem tego produktu, w przeciwienstwie do pozostalych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herca digifire? - nie ma sensu - jedyna różnica między nim a fortissimo to cena i wejście firewire - ktorego i tak nie bedziesz używał.

walsnie teraz doczytalem specyfikacje i okazalo sie ze to jedyna roznica wiec ten herc tez odpada

 

@wunat

dziwkowka na razie bedzie podlaczona pod wieze Grundiga ale w planach jest jakis fajny zestaw 5.1 albo amplituner + kolumny :?

 

@wojwar

to ja :)

 

hmm to na placu boju zostaje Gainward Hollywood (ok 230pln) i jesli w ogole warto doplacac 100pln/jesli roznca w jakosci bedzie warta tych 100pln to Audigy2 (ok 330pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie jestem jakos przekonany do tego Gainwarda :/ w audigy nie jest takie zle, ale na prawde nie wytrzymasz jeszcze troche ? na allegro calkiem nie dawno byl herc (tylko II) za 160PLN (kup teraz) pospiech jest nad wyraz nie wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie jestem jakos przekonany do tego Gainwarda :/ w audigy nie jest takie zle, ale na prawde nie wytrzymasz jeszcze troche ? na allegro calkiem nie dawno byl herc (tylko II) za 160PLN (kup teraz) pospiech jest nad wyraz nie wskazany.

hmm wytrzymam ale lubie najszybciej sfinalizowac cos co postanowilem zrobic bo za jakis np tydzien moze cos wypasc i pieniadze pojda w inne miejsce a tak to juz nie pojda bo ich nie bedzie :)

 

hmm zobaczylem ze Audigy chodza nowki po ok 180pln moze to warto oprocz tych dwoch wczeniej wymienionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zobaczylem ze Audigy chodza nowki po ok 180pln moze to warto oprocz tych dwoch wczeniej wymienionych?

O Audigy1 zapomnij jest nie warta tych pieniędzy, gra praktycznie jak Live.Co do dzwieku w gierkach to może i jest lepszy, ale wtedy to Audigy2, które "generalnie" ma lepsze brzmienie, nie tylko z powodu obslugi nowego EAX$ (ktorego nawiasem mowiac obsluguje obecnie z 5 gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie jestem jakos przekonany do tego Gainwarda :/ w audigy nie jest takie zle, ale na prawde nie wytrzymasz jeszcze troche ? na allegro calkiem nie dawno byl herc (tylko II) za 160PLN (kup teraz) pospiech jest nad wyraz nie wskazany.

Qurna to że tom's hardware o czymś nie pisze to nie znaczy jeszcze że jest złe.:)

 

Znalazłem całkiem niezłą reckę Gainwarda http://www.hexus.net/content/reviews/revie...dmlld19JRD02ODc jeżeli ktoś gdzieś coś trafił :) proponuje wrzucać linki do testów karty , zbierze się to przy okazji do kupy.

 

I jeszcze jedna http://www.techtree.com/techtree/jsp/index...n=Sound%20Cards

 

I jeszcze :) http://autofeed.msn.co.in/clippath2/innerH...E89216F1%7D.asp

 

Nie moge znaleźć wiarygodnych testów RMAA - te w tych reckach to raczej mozna o [gluteus maximus] potłuc.

 

Nie pamiętam na jakim dokładnie DACu jest Fortissimo. Ale...

 

Gainward jest też (jak Herce i Audigy2) na Crystalu.

Dokladnie jest to CS4341 . Parametry:

 

Complete stereo D/A converter system: interpolation, D/A, output analog filtering

101 dB dynamic range

-91 dB THD+N

Low clock-jitter sensitivity

Filtered line-level outputs

On-chip digital de-emphasis for 32 kHz, 44.1 kHz, and 48 kHz

Digital volume control with soft ramp

94 dB attenuation

1 dB step size

Zero crossing click-free transitions

Popguard technology for control of clicks and pops

3 V to 5 V power supply

33 mW with 3 V supply

 

Jeżeli kogoś interesuje więcej http://www.cirrus.com/en/pubs/rdDatasheet/cs4340eb.pdf

 

Dynamika imponująca. NIestety nie podali stosunku sygnalu do szumu, ale przy możliwości odtwarzania 192 khz powinien być niezły. :D

 

Ok na koniec ja myśle że nie powinno być większej różnicy miedzy fortissimo a gainwardem, cena podobna. Herca używa więcej ludzi, ale to nic nie znaczy - poza tym proponuje przeczytać recke herca na www.frazpc.pl (tak wiem kto ją pisał)

 

Wybór należy do ciebie

:wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale oplaca sie dac kolo 320 pln za nowke Audigy2 oem czy jest niewarta swej ceny i skupic sie na Gainwardzie lub Herculesie (znalzlem dwa malo znane sklepy netowe ktore w ofercie maja Herca Fortissimo i jutro je obdzwonie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward jest na Crystalu ? Jestes pewien ?

I mentioned VIA's Envy24 ASICs on previous pages, the Hollywood@Home 7.1 uses the Envy24HT-S version. The Envy24HT-S supports 24-bit, 192kHz on the digital inputs and outputs, 20-bit, 48kHz if it's an analogue input or output.

This is an ideal upgrade from an onboard sound solution (unless you got SoundStorm, which is almost as good if not better), while those who already have a Live! 5.1 DE or an Audigy series card, this one will just add the extra 2 channels at the cost of sound quality.

a jak to skomentujesz ?

 

 

Audigy 2 nie jest zle ale (IMO) na pewnoe nie jest warte 320PLN oj nie, co to to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward jest na Crystalu ? Jestes pewien ?

I mentioned VIA's Envy24 ASICs on previous pages, the Hollywood@Home 7.1 uses the Envy24HT-S version. The Envy24HT-S supports 24-bit, 192kHz on the digital inputs and outputs, 20-bit, 48kHz if it's an analogue input or output.

 

Czytaj uważnie - DAC jest crystala - a Envy24HTS to nie jest DAC zreszta pisalem o tym wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This is an ideal upgrade from an onboard sound solution (unless you got SoundStorm, which is almost as good if not better), while those who already have a Live! 5.1 DE or an Audigy series card, this one will just add the extra 2 channels at the cost of sound quality.

 

a jak to skomentujesz ?

 

A tak : 1.nie bierzemy tu pod uwagę SoundStorma

2. Moge ci znaleźć 20 recek w których pisza że Audigy2/Herc są porównywalne do SS.

3.Zresztą coś takiego można napisać o każdej karcie pewnie byla by też była by to prawda :)

 

Skąd ta niewzruszona wiara że Fortissimo bije na głowe wszystkie karty:)?

 

Prawda jest taka że przy wieży Grundiga większość "zmian" jakie ludzie słyszą to czysta autosugestia wywołana wydaniem kasy.

 

Nie sluchalem tego Gainwarda, ale skąd jesteś pewny że będzie lepszy/gorszy of HFIII? Parametry podobne, cena podobna ,producent tak samo renomowany. Trzeba rozważać różne możliwości, nie tylko te jedynie słuszne

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to jak zamierzasz się przesiąść na wzmacniacz 5.1 (jak rozumiem z dekoderem DD??) to najlepszym wyjściem będzie wymiana płytki na taką z SS. Poczytaj - sporo było o tym na forum.

no tak a jak wyjdzie nowy chipset jakis fajny to znowu bede musial szukac takiej z dobrym dzwiekiem, nie dzieki, chce kupic w miare dobra dzwiekowke

przez co nie bede ograniczony przy pozniejszym kupnie mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie bronie herca, tylko podaje cytat z podanego w koncu przez Ciebie linka. A co do wiezy Grundiga to przeciez jest mowa ze sie bedzie przesiadal na amplituner siakis ... i zwroc uwage ze ja w sumie polecalem Herca II (bo go mozna wyrwac na allegro za 150PLN) przyznasz ze za taka kase to warto lyknac nieprawdaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche dziwne że takie zajebyste karty idą tak tanio, nie? Praktycznie w cenie Live 5.1. ...

 

Obie karty sa praktycznie bliźniacze mimo że są na innym chipie.Obsługa 7.1., Sensaura, parametry, cena, renoma producenta, dobre recenzje na zachodnich serwisach.

 

Jedyna różnica to obsługa przez Gainwarda 24/192.

 

Także ja myślę że tak naprawdę to wszystko jedno :) zawsze to lepsze niż A1.

 

A ponieważ chciał szybko :D no to może niech kupi Gainwarda; w zamian za "pomoc" zobowiążemy go do napisania recki z pierwszej ręki. :)

 

>>>upgrade

 

Sorry chodziło o herca2:) no to jest chyba najlepszy pomysł jak chodzi o kasę. Karta świetna ; tak naprawde nie różni się niczym od HFIII.

Zresztą moim zdaniem obsługa 8 kanałow w tanich kartach dzwiekowych to bzdura i wyciaganie pieniedzy... kto to wykorzysta :) większość ludzi nie ma jak ustawić 5 głośników.

 

HercII to też dobry pomysł. Ale trzeba czekać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150... mówiłem o hercu2 o którym mówił wunat a ty mówisz o hercu3 o którym ja  i wunat mówiliśmy wcześniej mówiąc o dobrych kartach.

i wszystko jasne :)

jutro jak obdzwonie sklepy i dostane Herca III to ja wezme a jak nie to wezme Gainwarda i jakby co bedzie na Was :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz miec doskonala karte na lata to kupuj Terratec Aureon Sky 5.1 lub Space 7.1.. zero kompromisow.. najwyzsza jakosc..

problem mozesz miec jedynie z jej dostepnoscia .. aj ja kupowalem za 330 zeta w grudniu.. dzis ta karta jest trudno osiagalna(w niemczech i na ich ebayu nie ma z tym problemow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rosio

 

Ale nie ma lepszej karty jak podłączasz do zewnętrznego dekodera AC3 niż SS - żadna nie ma możliwości kodowania do AC3 a karty o przetwornikach porównywalnych z dobrym wzmacniaczam są droższe, niż cała płyta główna z SS.

 

A jak będziesz zmieniał płytę, to będziesz wtedy szukał najlepszego wyjścia - teraz przy zewnętrznym dekoderze AC3 ŻADNA karta nie podskoczy SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz miec doskonala karte na lata to kupuj Terratec Aureon Sky 5.1 lub Space 7.1.. zero kompromisow.. najwyzsza jakosc.. 

problem mozesz miec jedynie z jej dostepnoscia .. aj ja kupowalem za 330 zeta w grudniu.. dzis ta karta jest trudno osiagalna(w niemczech i na ich ebayu nie ma z tym problemow)

Niestety.W Polsce na dzien dzisiejszy nie do kupienia. W Niemczech na ebay o kazda karte bije sie po 15 osob. Ale na pewno warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

hmm zobaczylem ze Audigy chodza nowki po ok 180pln moze to warto oprocz tych dwoch wczeniej wymienionych?

O Audigy1 zapomnij jest nie warta tych pieniędzy, gra praktycznie jak Live.Co do dzwieku w gierkach to może i jest lepszy, ale wtedy to Audigy2, które "generalnie" ma lepsze brzmienie, nie tylko z powodu obslugi nowego EAX$ (ktorego nawiasem mowiac obsluguje obecnie z 5 gierek.

I twierdzisz że A1 nie obsługuje EAX4 ? nie przerobiona nie obsługuje (choć słyszałem że też) - a przerobiona spoko

 

to co napisałeś nie sugeruje czy chodzi o Live, czy A1 czy może A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rosio

 

Ale nie ma lepszej karty jak podłączasz do zewnętrznego dekodera AC3 niż SS - żadna nie ma możliwości kodowania do AC3 a karty o przetwornikach porównywalnych z dobrym wzmacniaczam są droższe, niż cała płyta główna z SS.

 

A jak będziesz zmieniał płytę, to będziesz wtedy szukał najlepszego wyjścia - teraz przy zewnętrznym dekoderze AC3 ŻADNA karta nie podskoczy SS.

moze i masz racje ale trafilem na w miare dobry egzemplarz plyty i boje sie zmienic na jakis inny, tym bardziej ze sie slyszy ze te nowsze egzemplarze Abita juz tak nie "fruwaja" wysoko na fsb jak poprzednie, a jednak overclocking jest u mnie jak na razie priorytetem, dziekowka ma byc milym dla ucha dodatkiem :? :)

 

ps

wlasnie dostalem maila z jednego sklepu ze nie maja Herca (nie ma ich w hurtowni) :( wiec zostal mi ostatni znaleziony sklep....a jak nie to hmm prawdopodobnie Gainward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

otoz zdaje relacje z zakumy karty Gainwarda

 

kosztowala mnie w sumie 250pln ale NIE PASUJE do obudowy Chifteca Big Towera i mojego Abita, zabek ten w zlaczu pci mija sie z zaglebieniem na karcie dzwiekowej (mija sie 1mm) a bardziej nie moge docisnac karty bo blokuje sledz karty ktory przykreca sie do obudowy. (Inne karty pci jak np siecowka spoko wchodzi.) Bylem u kumpla i u niego z bolem ale wchodzi do obudowy (ma jakiegos Codegena i plyte gigabyta na kt333). Nie wiem co mam robic, podlega to jakies gwarancji? Macie jakies pomysly?

 

UPDATE

 

karta w koncu weszla, z wielkim bolem ale jednak, musialem poluzowac wszystkie srubki za pomoca ktorych mobo jest przymocowana do budy co dalo mi brakujace 1mm jak ktos che jakis blizszych info na temat tej karty to niech pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie jestem jakos przekonany do tego Gainwarda :/ w audigy nie jest takie zle, ale na prawde nie wytrzymasz jeszcze troche ? na allegro calkiem nie dawno byl herc (tylko II) za 160PLN (kup teraz) pospiech jest nad wyraz nie wskazany.

Qurna to że tom's hardware o czymś nie pisze to nie znaczy jeszcze że jest złe.:)

 

Znalazłem całkiem niezłą reckę Gainwarda http://www.hexus.net/content/reviews/revie...dmlld19JRD02ODc jeżeli ktoś gdzieś coś trafił :) proponuje wrzucać linki do testów karty , zbierze się to przy okazji do kupy.

 

I jeszcze jedna http://www.techtree.com/techtree/jsp/index...n=Sound%20Cards

 

I jeszcze :) http://autofeed.msn.co.in/clippath2/innerH...E89216F1%7D.asp

 

Nie moge znaleźć wiarygodnych testów RMAA - te w tych reckach to raczej mozna o [gluteus maximus] potłuc.

 

Nie pamiętam na jakim dokładnie DACu jest Fortissimo. Ale...

 

Gainward jest też (jak Herce i Audigy2) na Crystalu.

Dokladnie jest to CS4341 . Parametry:

 

Complete stereo D/A converter system: interpolation, D/A, output analog filtering

101 dB dynamic range

-91 dB THD+N

Low clock-jitter sensitivity

Filtered line-level outputs

On-chip digital de-emphasis for 32 kHz, 44.1 kHz, and 48 kHz

Digital volume control with soft ramp

94 dB attenuation

1 dB step size

Zero crossing click-free transitions

Popguard technology for control of clicks and pops

3 V to 5 V power supply

33 mW with 3 V supply

 

Jeżeli kogoś interesuje więcej http://www.cirrus.com/en/pubs/rdDatasheet/cs4340eb.pdf

 

Dynamika imponująca. NIestety nie podali stosunku sygnalu do szumu, ale przy możliwości odtwarzania 192 khz powinien być niezły. :D

 

Ok na koniec ja myśle że nie powinno być większej różnicy miedzy fortissimo a gainwardem, cena podobna. Herca używa więcej ludzi, ale to nic nie znaczy - poza tym proponuje przeczytać recke herca na www.frazpc.pl (tak wiem kto ją pisał)

 

Wybór należy do ciebie

:wink: :wink: :wink:

co moze powiesz ze muze karta oddtwarza przy 192khz :?: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...