Skocz do zawartości
BLaDDe

karta do około 500-520 zl...

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wyciaga jak narazie po nieiwelkim OC i procu na 2.2GHz ok 14.700 wiec wynik w smarku ciekawy a w 2003 ok 4000... FX też mam lepsze AA bo mnie go obciąza... ale troche sie zdziwiłem Ultra rev II za 540 zł 8O

Heh no i wszystko sie wyjasnilo . Wlasnie dzwonilem do Esc i ta karta to nie revII tylko revI . :D Tez mi ta cena nie pasowala... No i teraz nie wiem sam , bo juz prawie sprzedalem mojego FX-a i myslalem ze cos lepszego trafie ale widze , ze to raczej super okazja nie jest . Ma ktos moze testy jakiegos 5600Ultra rev I ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie ma się co szczekać - za 539 zł to ta ultra jest atrakcyjną ofertą

jak znajdziesz mi 5600Ultra za taka cene to stwaiam browara :!:

 

GAINWARD 5600ULTRA- 879złhttp://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=7389&sid=1

no to wlasnie wisisz mi browara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnie wisisz mi browara ;)

?? przecierz to REV 1 czyli lipa , wolneijszy od gef4ti

jak znajdziesz mi 5600Ultra za taka cene to stwaiam browara

nie wspominales , ze to ma byc ultraII ;)

 

A wracajac do tematu , to juz lepiej kupic 4ti i miec 130zl w kieszeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybsza od TI4 w 3d2001 heheh ja na 1800+ i TI4 Prolinka miałem 11500pkt a na 2200 to pewnie ze 12500pkt(na 2600+ 13600pkt) by było chyba ze ty miałes jakiegos obcietego TI4 250/400 mhz to moze i tak

Na zestawie jaki braliśmy ten FX był znacznie szybszy od 4Ti,podobnie sklasyfikowana jeast na http://www.benchmark.pl.

Nie neguję Twoich wyników ale musimy odnieść się do takiego samego punktu odniesienia.

Co do kręcenia kart to wiadomo obliczamy ze wzoru 1000/czas dostępu i żadne dodatkowe radiatorki nam nie pomągą,ewentualnie mogą zagwarantować bardziej komfortowe warunki pracy naszym pamięciom.

Oczywiście w tej regule jest jakiś margines błędu z reguły nie przekracza on 10%.Kości pamięci są cechowane wedle pewnych tolerancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi z wklejaniem cytatów nie idzie za bardzo ale:

Max.taktowanie wyliczamy ze wzorca 1000/czas dostępu więc dokładanie radiatarków nie pomoże nam w przesunięciu granicy,ewentualnie może w znaczny spośob podnieść komfort w jakim nasze pamiątki pracują a więc i ich żywotność.Oczywiście cechowanie pamięci obarczone jest pewną tolerancją,zazwyczaj jednak około 10%.

Co do 4Ti(do Pana XXX) to sprawdzaliśmy na tym samym zestawie i FX był znacznie szybszy.Nie neguję Twoich wyników,ale musimy przyjąć taki sam punkt odniesienia.Na http://www.benchmark.pl także Ultra 400/800jestwyżej sklasyfikowana od 4400Ti !!!(mamtylko nadzieję,żetesty przeprowadzali na podobnej platformie)

W cenie około 500zl nie widze osobiście lepszej propozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona jest w specyfikacji Ultra 2 400/800!!!

Chyba poza wyższymi zegarami niczym nie różni sie od zwykłego Ultra???

A skad ty to wiesz ? Bo moze o innych kartach mowimy... W ESC jest wersja Ultra I (wiem bo dzwonilem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy tę kartę we wtotek.Zegary ma 400/800 tak jak Ultra 2.

Z tego co się oriętuję(nie wiem czy dobrze czy źle)różnica pomiędzy Ultra a Ultra 2 jest tylko taka,że Ultra ma 350/700 a Ultra 2 400/800 539zl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy tę kartę we wtotek.Zegary ma 400/800 tak jak Ultra 2.

Z tego co się oriętuję(nie wiem czy dobrze czy źle)różnica pomiędzy Ultra a Ultra 2 jest tylko taka,że Ultra ma 350/700 a Ultra 2 400/800 539zl:)

Z tego co wyczytalem z testow to wynika , ze roznica jest w zasilaniu rdzenia (ma nizsze napiecie a co za tym idzie lepszy O/C) ma taktowania 400/800 i nowe opakowanie rdzenia :

 

Dołączona grafika

 

Wiec jak masz taki rdzen to masz ultraII . Ponawiam pytanie => czy my mowimy na pewno o tej karcie => "Creative Labs GeForce FX5600 128MB Ultra TV&DVI" :?:

EDIT : I to za nia daliscie 530zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie ma się co szczekać - za 539 zł to ta ultra jest atrakcyjną ofertą

jak znajdziesz mi 5600Ultra za taka cene to stwaiam browara :!:

 

GAINWARD 5600ULTRA- 879złhttp://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=7389&sid=1

ale szukać to się panu nie chce - już 3 raz podawany jest ten link

http://www.esc.pl/

 

prawy górny róg

 

jest to 5600 Ultra (pewnie 1 - ale nie pisałeś że ma być 2 ;) ) - a zdjęcia i testy były wcześniej przeze mnie podane

 

PS piwko możesz przysłać na adres firmowy lub domowy

gdzie wolisz ?

 

PS 2 - w ESC nie wiedzą jakie ma taktowanie, ale już wysłałem maila, mają odpisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taktowania niby wynika , ze to ultraII , w calej sieci szukalem i nie znalazlem nic na temat FX5600UltraII od creativa . Nie jestem pewien czy Creative wogole takie karty robil ? Bo z tego co pamietam to byl taki okres , ze creative zaprzestal produkcji grafik i chyba dopiero teraz znowu rozpoczal ? (poprawcie mnie jak sie myle)

 

EDIT: a najprosciej by bylo jakby alighator sciagnal radiator i zobaczyl jakie ma gpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAKTOWANIE MA 400/800

Widziałem tą kartę w akcji we wtorek i w środę.

wESC zamówiliśmy cały zestaw z tą właśnie kartą.

Na pudełku nie ma napisane ULTRA 2,ale zegary ma ustawione tak jak napisałem.

Co do wyniku w marku,to chyba raczej mały nie jest.

Ja u siebie na Barton 13x166/512DDR333/Radeon 9700Pro mam w granicach 14000.

Fragmęt z opisu strony Creativa odnośnie tej karty

"The 3D Blaster® 5 FX5600 Ultra is Creative's fastest card based on the GeForce™ FX 5600 GPU. Designed to offer exceptional performance to the dedicated gamer, it features a 400MHz core, 800MHz memory data rate, 128-bit memory bandwidth and 400MHz RAMDAC"

No chyba już wszystko jasne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatora nie mogę zdiąć bo:

1.Komputer jest nówka i ma zapląbowaną budę(niestety ESC pląbuje)

2.Mój kolega jest bardzo sceptycznie nastawiony to tego typu grzebania.

Podałem zestaw na jakim zbudowany jest komp,jak chcecie mogę przeprowadzić jakiś większe testy na tym zestawie.

P.S. do poprzedniego postu:

fragment(a nie fragmęt) wybaczcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Karta wyposażona w nowy chip NV31 w tak zwanej wersji "FINAL". Kość z nowym steppingiem zasilana jest niższym napięciem 1.39V (poprzednia kość 1.45V), a dzięki temu wytwarza mniej ciepła. Różnica w stosunku do zwykłego modelu 5600 Ultra, to wyższe taktowanie pamięci i rdzenia. "

To znalazłem odnośnie różnicy między Ultra a UltraII.

Jutro przejdę się do ESC i sprawdzę te pamiątki:)

Jak dla mnie cena była także dużym zaskoczeniem,tym bardziej,że jej cena na zagranicznych portalach oscyluje w granicach 160 eurodolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...