Skocz do zawartości
Martinii

9800pro vs. 5900XT, czyli karta w granicach ok. 1200zl

Jaka karte wybrac?  

  1. 1. Jaka karte wybrac?

    • 1. Radeon 9800 Pro Sapphire 128 MB DVI + TV BOX
      167
    • 2. GeForceFX 5900 XT Gainward Ultra/1100 TV/DVI Golden Sample
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostanio tego Gainwarda 5900xt Golden Sample i... źle zrobiłem. Można było dołożyć 100 zeta i nabyć poczciwego Radzia ehh, chyba się zapiję ze smutku...

No to kolego opisz co i jak, ze zalujesz? Wszyscy tu sa teoretykami, a Ty jako praktyk, posiadacz tej karty zdaj nam relacje ze swoich wrazen: jakie wyniki, jak sie kreci, jaka jakosc obrazu w grach (FarCry) itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o szybką radę ponieważ nie mam zbyt dużo czasu. W hurtowni jak się spytałem o Sapphire to gość mi powiedział że jest on w jakiejś tam wersji light coś tam i że ma okrojone taktowania. Spytam się jeszcze jak bardzo okrojone ale jak ktoś wie o co chodzi to prosze o rade. A jak nie Sapphire to jakiej firmy brać? Oprócz Herculesa. Jak przedstawia sie Powercolor lub HiS? Są drogie i dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega kupił na WGK właśnie Sapphire wersja OEM, okazało sie, ze ma rdzen 360 wgral bios od XT i jeszcze ja podkrecił.

Na tą chwile nie widze lepszej karty za ta kaske do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze z jaka opinia sie spotkalem:

 

"Nigdy nie kupię Radeona. Dość mam problemów z tymi kartami. Są świetne w testach, ale praktyka to zupełnie inna historia.

Obraz na radkach i gf (z serii 5900) jest praktycznie takiej samej jakości.

Przewaga radka w tej dziedzinie to legendy.

Natomiast zgadzam się że GF serii 5200, 5600, 5700 generują nieco gorszy obraz, ale też ich cena jest niska.

GF chodzi na wszystkim a Radeona trzeba do reszty sprzętu dopasować - lub odwrotnie. Nie z każdą mobo dobrze pracuje i nie każdym zasilaczem - nawet markowymi."

 

Co wy na to??????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawe :) pewnie gostek nie ma pojecia o kartach graficznych ja miałem z GF

Gf2 GF3 ti200 Gf ti500 GF 4200 gf4600

Ati radka 8500le ati 8500 i teraz 9500@pro@xx i jestem z tej ostatniej najbardziej zadowolony jest najszybsza nawet Ti4600 nieda rady w dx.8.1 a co dopiero w 9.0

Fx nie brałem bo widziłem 5200 i 5600 w działaniu i jest to kibel :)

nigny nie miałem problemow z ATI i z NV poprostu czym szybsza karta trzeba dac bardziej stabilny zasilacz napewno na wszystkch jakie wymieniłem modecom 300gt spoko pociagnie a jesli chodzi o gry to tylko trzeba stery czasem nowe wgrywac a nie miec roczne a puzniej sie dziwic ze cos nie tak :) a jesli o płyty to czasem jakis flesz biosu :) bo płyta moze miec kłopot z karta ktura wyszła rok albo dwa po wydaniu biosu płyty :) tak samo jak z reszta podzespołow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, chłopaki niezły wypas. Kupiłem dzisiaj tego wilka w owczej skórze :) . No w 3dMareczku wynik skoczył o jedyne... 6000 marków. Zobaczymy jak po kręceniu :P . Dzieki kojak za sypnięcie radami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, chłopaki niezły wypas. Kupiłem dzisiaj tego wilka w owczej skórze :) . No w 3dMareczku wynik skoczył o jedyne... 6000 marków. Zobaczymy jak po kręceniu :P . Dzieki kojak za sypnięcie radami.

ile za tekgo Radzika zapłaciłeś? i gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, chłopaki niezły wypas. Kupiłem dzisiaj tego wilka w owczej skórze :) . No w 3dMareczku wynik skoczył o jedyne... 6000 marków. Zobaczymy jak po kręceniu :P . Dzieki kojak za sypnięcie radami.

Jesli masz Far Cry to go odpal ze wszystkim na maxa(cienie na minimum bo na 512 nieżle sie tnie).Szczękoopad i ślinotok murowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carkon testuj testuj i daj sprawozdanie. Zobacz jak sobie radzi w grach np. FarCry. Ja kupuje w piatek :) 

 

W komputroniku sa po 1215.

 

Pozdr

W Barwkompie sa po 1179, dzisiaj zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w esc w gdansku sa po 1100 a były po 1049 zl ale mnie i tak nie stac jak narazie :( moze za 2-3 miechy jak na 700-800 spadna :) to chapne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, chłopaki niezły wypas. Kupiłem dzisiaj tego wilka w owczej skórze :) . No w 3dMareczku wynik skoczył o jedyne... 6000 marków. Zobaczymy jak po kręceniu :P . Dzieki kojak za sypnięcie radami.

Jesli masz Far Cry to go odpal ze wszystkim na maxa(cienie na minimum bo na 512 nieżle sie tnie).Szczękoopad i ślinotok murowany :)

Niedługo będę miał to zobacze na pewno :twisted: .

 

Carkon testuj testuj i daj sprawozdanie. Zobacz jak sobie radzi w grach np. FarCry. Ja kupuje w piatek :) 

 

W komputroniku sa po 1215.

 

Pozdr

W 3dMarku 01 mam 16500 a w 03 mam 5600. Dziwi mnie trochę niższy niż oczekiwałem wynik w 03(Może dlatego że mam fabryczne catalysty z płytki dołączonej do karty :) ). Ale za to w KOTOR wszystko na full (anizo x16 i FSAA x6) i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki rdzeń bo nie ściągałem radiatora, a troche się boję bo znając mojego farta to coś zepsuje. Jeszcze nie kręciłem ale może już niebawem. W tym KOTOR to troche dziwne bo z i bez FSAA oraz Anizo na otwartych przestrzeniach przycina. Zainstalowałem łatkę i to samo. Wiecie może co należy zrobić? :arrow: Yasiu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: Jade na Catalystach 4.1 :lol: . Niedługo zmienie bo FarCry Demo odpalić nie chce. A ogólne wrażenia na razie dobre bo w KOTOR wszystko na full wraz z FSAA i Anizo. Dam raport jak zainstaluje nowsze stery :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to napisze małe OT.

Troche czasu nie interesowałem się sprzętem(egzaminy, nauka, egzaminy itd) i jestem zdumiony, że ATI 9800PRO już takie tanie 1200PLN. Jak patrzyłem ostatni raz to ceny wachały się od 2200 do 2800 za tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to napisze małe OT.

Troche czasu nie interesowałem się sprzętem(egzaminy, nauka, egzaminy itd) i jestem zdumiony, że ATI 9800PRO już takie tanie 1200PLN. Jak patrzyłem ostatni raz to ceny wachały się od 2200 do 2800 za tą kartę.

A najlepsze jest to, że w Warszawie można ją kupić już za 890zł! :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to napisze małe OT.

Troche czasu nie interesowałem się sprzętem(egzaminy, nauka, egzaminy itd) i jestem zdumiony, że ATI 9800PRO już takie tanie 1200PLN. Jak patrzyłem ostatni raz to ceny wachały się od 2200 do 2800 za tą kartę.

A najlepsze jest to, że w Warszawie można ją kupić już za 890zł! :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Kupilem pare godzin temu Sapphire Radeon 9800Pro i nie moge go zainstalowac! :( . Wyskakuje ostrzezenie, ze nie mozna otwozyc panelu sterujacego Ati, gdyz zaden sterownik ati nie zostal zainstalowany. :(

 

Co jest grane? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Kupilem pare godzin temu Sapphire Radeon 9800Pro i nie moge go zainstalowac! :( . Wyskakuje ostrzezenie, ze nie mozna otwozyc panelu sterujacego Ati, gdyz zaden sterownik ati nie zostal zainstalowany. :( 

 

Co jest grane? :(

Spróbój odinstalować wszystkie sterowniki jakie masz do karty graficznej a potem jeszcze przejedź Driver Cleanerem. Driver Cleanera znajdziesz na google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że w Warszawie można ją kupić już za 890zł!  :twisted:  :twisted:  :twisted:

a mozesz napisac cos wiecej? bo moze si ekopne w czerwcu do wawy :) nawet sie ce koszta podrozy zwroca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wy macie stery zainstalowane? Tzn. jakie są najlepsze?

Wlasnie - dobre pytanie kierowane od nas nowych radeonowcow :)

Takze przylaczam sie do prosby, dzisiaj dostalem swojego Radeona 9800Pro z tym ze na R350 ale i tak jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...