Skocz do zawartości
przeciwnik

Barton xp 2500 najlepsza seria do OC i problemy z 3200+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kilkanaście dni temu kupiłem procesor Barton 2500 na allegro.

 

wystawiony był jak ssuper podkręcalny itd. miał chodzić bez problemow na 3200 +

 

Sprzet jak w podpisie. ustawiam procka na 2200 Mhz 11X200 napięcie 1.65V . komp restartuje się przy uruchamianiu windy.

 

ustawiam napięcie na 1.7 V komp uruchamia się lecz kilka sekund prime 95 i wywala błąd.

 

ustawiam napięcie na 1.75 prime95 wywala się po 7 minutach komunikatem:

FATAL ERROR: Final rezult was 0AFC41A8 EXPETCED 86B106EB

 

Dodam że procesor miał działać na max 1.725V

 

zareklamowałem go.

 

dzisiaj dostaje nową sztuke i .. jest to samo. prime wywala natychmaist błędem. FATAL ERROR: Final rezult was 0AFC41A8 EXPETCED 86B106EB

 

panowie co jest?

 

 

pamięci odpadają , zasilacz i temperatury ok.

dodam że mam na biurku proca 2000 Xp który bez problemów działa na 2200 mhz przy 1.7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bartka z serii AQZFA i dopiero przy vcore 1.900v nie wywala błędów

kupowałeś w ciemno czy jakiejś pewnej seri?

 

najgorzej że kupiłem proca za większą kase bo miał być z super seri do oc :(

 

nie będe pisał narazie pisal od kogo go kupowałem. ( ale gość jest ponoć pewny)

 

Super Pi przeszedł gładko. czemu prime 95 wywala po kilku minutach/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustwaiłem pamięci na 166 . proc 11 X 200 napięcie 1.8V . Prime wywala po 15 minutach.

 

 

ciekawe zależności uzyskałem

 

przy 1.7 V po 1 minucie. 1.725 po 5 minutach. . 1.7500 V 7 minut. 1.7775V

14 minut. 1.8V 15 minut.

 

wywala komunikatem FATAL ERROR: Final rezult was 0AFC41A8 EXPETCED

86B106EB

 

Panowie co mam zrobić? kupiłem go jako super podkręcalny 2500@ 3200 przy max 1.7V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa!

Jedynym rozsądnym wyściem będzie sprawdzenie procka na jakimś innym kompie.

calkowicie sie z tym zgadzam.

jesli t odrugi procek i tak samo marnie sie zachowuje to albo sprzedawca lekko rozminal sie z prawda i wg niego stabinosc jest wtedy kiedy laduje sie windows albo przeciwnik ma cos z kompem nie tak i nie chce chodzic na FSB 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj zeby ci kaske oddal:) ja kupilem w ciemno i mam na zanizonym napieciu ok. A co z tym prime komp takto chodzi stabilnie? Z ciekawosci spytam ile dales za tego bartka? Może kup 2500M

 

za Proca dałem 390 zł. Najgozej. ze nie mam innego kompa aby go przetestować. włożyłem swojego starego 2000XP ustawiem 11X 200 1.7V

 

Prime stabilnie przez 5 godzin sprawdzało. potem już wyłączyłem

 

sprzedawca twierdzi że prime95 jest do bani i często tak robi.

 

ja i tak wiem swoje :) trudno został mi zbedny proc. może zupe na nim ugotuje? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim 1700+ tez mam tak dziwnie ze fsb 196 prime chodzi lux a juz 197 wywala błędy i podnosiłem voltage do 1,75 i cały czas błędy czyli innymi słowy osiagnolem granice podkrecalnosci mojego proca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że sprzedawca kłamał. Inaczej tego nazwac nie można. Niestety wsród Bartonów zdarzają się porażki. W poniedziałek miałem w rękach Bartona 2500+ z serii AQYHA0406 i bydle nie chciało ruszyć jako 3200+ nawet na 1,85 V, a co tu dopiero mówić o odpaleniu Windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime stabilnie przez 5 godzin sprawdzało. potem już wyłączyłem

 

sprzedawca twierdzi że prime95 jest do bani i często tak robi.

A wiec po pierwsze Twoj sprzet chodzi stabilnie na FSB200.

Po drugie sprzedawca wie co to prime95 i przyznal ze nim nie testowal a to jest podstawowy test na stabilnosc procka. Tak samo moznaby gadac, ze memtest jest do bani bo windows sie laduje kiedy on wykrywa bledy.

 

Tak wiec wprowadzil Cie w blad - moze sie teraz wykrecac, ze mogles zapytac o prime to by Ci odpowiedzial ze nim nie testuje. Ale wiadomo, ze jest ogolnie przyjetym zwyczajem podawanie czestowlisosci/napiecia przy tescie primem.

Masz zdecydowanie prawo do rezygnacji z towaru kupionego na odleglosc (bodajze w ciagu 2 tygodni czy miesiaca), jesli nie jest zgodny z opisem sprzedawcy. Na Twoim miejscu zazyczylbym sobie zwrotu kasy z powodu niezgodnosci towaru z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj barton 2500 chodzi pieknie @ 2300 MHz przy VCore 1.85V..Ram @ 418 MHz. Wczesniej wiecej nie moglem wyciagnac przez chlodzenie czym bylem zaskoczony bo mialem dynatrona 7000 RPM....teraz zmienilem na V11 i jest super :) Polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... faktycznie wyglada na to ze proc nie wyrabia, ale jescze profilaktycznie sprawdz moze chlodzenie. Kloc sie z gosciem w koncu przedmiot niezgodny z opisem!! A najlepiej podaj jego nick na allegro, bedziemy 3mac sie z dala od tego jegomoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca twierdzi że prime95 jest do bani i często tak robi.

Mało z krzesła nie spadłem

:)

nie chodzi prime to jest niestabilnie i tyle .. to jest program typu seti czy UD jesli niektorzy nie wiedza tylko ze liczy liczby pierwsze Merseene'a (czy jak mu tam) ... wiec jesli program ci nie dziala znaczy ze jest cos nie tak ..

easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wina lezy w procu albo w sprzecie i chlodzeniu:) Ale ja posiadam tez Bartona 2500+@3200+ bez problemow na standardowym vcore 1.6V 11x200. Smiga az milo wszystkie testy przechodzi stabilny jak skala. Zakupilem go na allegro ale u gostka ktory przed wyslaniem testuje przez caly dzien procka. Dostalem bardzo fajnego z temp. po OC na 3200+ 42C w stresie max 50C, przy chlodzeniu zmodyfikowanym volcano 7+ 2700obr/min.

Co ci poradze

Znajc sprzedajacego ktory wie co sie z czym je, bo takich pseudo podkrecalnych prockow jest pelno i czychaja na nas biednych zebysmy sie nabrali na te wielkie napisy :evil:

 

Oznaczenia mojego

AXDA2500DKV4D

AQZFA0411RPMW

 

Nie gwarantuje ze z podobnymi oznaczeniami jak bys znalazl to tez bedzie ladnie chodzil ale warto poszukac i przede wszystkim poprosic lub nie prosic:) bo sam sprzedajacy sprawdzi czy to chodzi faktycznie na 3200+ bez zadnych oporow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wina lezy w procu albo w sprzecie i chlodzeniu:) Ale ja posiadam tez Bartona 2500+@3200+ bez problemow na standardowym vcore 1.6V 11x200. Smiga az milo wszystkie testy przechodzi stabilny jak skala. Zakupilem go na allegro ale u gostka ktory przed wyslaniem testuje przez caly dzien procka. Dostalem bardzo fajnego z temp. po OC na 3200+ 42C w stresie max 50C, przy chlodzeniu zmodyfikowanym volcano 7+ 2700obr/min. 

Co ci poradze 

Znajc sprzedajacego ktory wie co sie z czym je, bo takich pseudo podkrecalnych prockow jest pelno i czychaja na nas biednych zebysmy sie nabrali na te wielkie napisy :evil: 

 

Oznaczenia mojego

AXDA2500DKV4D

AQZFA0411RPMW

 

Nie gwarantuje ze z podobnymi oznaczeniami jak bys znalazl to tez bedzie ladnie chodzil ale warto poszukac i przede wszystkim poprosic lub nie prosic:) bo sam sprzedajacy sprawdzi czy to chodzi faktycznie na 3200+ bez zadnych oporow:)

 

kupowałem od pewnego sprzedawcy. moge nawet napisać, że najpewniejszego, nie zdradze od kogo. bo jest po sprawie. kasa za proca została mi zwrócona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam batrona2500@2284 (11*207), wie może ktoś jak odblokować w nim mnożnik, bo proc fajnie się kręci ale przy kręceniu fsb pamięci siadają przy 217?

A może ktoś wie w jaki inny sposób wycisnąć w niego jeszcze kilka MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarha, jestem przekonany ze nie masz zwykłego Bartona 2500+ tylko Barton Mobile, który różni się tym, że został stworzony dla laptopów i ma defaultowe napięcie VCore na 1,5 V (nie bez powod został ogłoszony nowym królem overclockingu bijąc na plery nawet 1700+ !! ). Więc nie dziwi mnie fakt ze masz 2500+@3200+ przy VCroe 1,6 bo to standard. Ja mam zwykłego bartona w tej chwili chodzi @ 2300MHz przy VCore 1,85 ale jest w miare stabilny. Nie przechodzi Prime95 ale nie mam z nim problemó nawet przy grach czy programach bardzo obciazajacych system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam ze chlodze Volcano 11 Zaser Edition i przy max obrotow (4800) mam temp PCU 34C a system 21C, przy 3000RPM (bezgłośny) mam temp CPU 38C a system 23C. Przy czym dodam ze mam bardzo dobre chlodzenie obudowy i otwarte okno przez ktore wieje wiatr ale nawet przy zamknietym temperatury ida w gore o jakies2-3 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się troszkę na Bartonie przejechałem, mam 2500 z 20 tygodnia ( korzystam z niego juz prawie rok ) i niby fajnie, bez ruszania napięć 200X11 bez problemów. Wystarczy że zmienię szynę na 201 i muszę robić "Clear CMOS". To samo z mnożnikiem, wystarczy że przestawię na 11.5 i znowy trzeba "Clear CMOS". Jak widać "pewna seria" wcale nie taka pewna.......

Zwiększenie napięć nic nie daje, taki sobie po prostu procek. Ale jestem w sumie zadowolony, w końcu chodzi jako 3200.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,swojego czasu tez natknalem sie na kipeskiego bartona z serii AXDA2500DKV4D

AQZFA0347WPMW

 

na 3200 chodził mi łaskawie przy napieciu 1.85, po dwoch miesiacach sie go pozbylem

 

ten co mam obecnie chodzi na 2300 przy napieciu 1.725 stabilnie, na 2400 trzeba mu juz 1.85 tylko ze wiatrator mam słabawy :(

 

a co do allegro to kupowac tam warto tlko ze trzeba uwazac, bo latwo sie nadziac

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się troszkę na Bartonie przejechałem, mam 2500 z 20 tygodnia ( korzystam z niego juz prawie rok ) i niby fajnie, bez ruszania napięć 200X11 bez problemów. Wystarczy że zmienię szynę na 201  i muszę robić "Clear CMOS". To samo z mnożnikiem, wystarczy że przestawię na 11.5 i znowy trzeba "Clear CMOS". Jak widać "pewna seria" wcale nie taka pewna.......

Zwiększenie napięć nic nie daje, taki sobie po prostu procek. Ale jestem w sumie zadowolony, w końcu chodzi jako 3200.

 

pozdrawiam.

a obnizac mnoznik i dawac wieksa fsb probowales??

bo to raczej wyglada na problem plyty glownej jezeli chodzi ci stabilnie na 2200MHz to nie ma takiej sily zeby nie zapostowal na 2211MHz (nawet bez zwiekszania napiecia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się troszkę na Bartonie przejechałem, mam 2500 z 20 tygodnia ( korzystam z niego juz prawie rok ) i niby fajnie, bez ruszania napięć 200X11 bez problemów. Wystarczy że zmienię szynę na 201  i muszę robić "Clear CMOS". To samo z mnożnikiem, wystarczy że przestawię na 11.5 i znowy trzeba "Clear CMOS". Jak widać "pewna seria" wcale nie taka pewna.......

Zwiększenie napięć nic nie daje, taki sobie po prostu procek. Ale jestem w sumie zadowolony, w końcu chodzi jako 3200.

 

pozdrawiam.

a obnizac mnoznik i dawac wieksa fsb probowales??

bo to raczej wyglada na problem plyty glownej jezeli chodzi ci stabilnie na 2200MHz to nie ma takiej sily zeby nie zapostowal na 2211MHz (nawet bez zwiekszania napiecia)

 

Płyta jest OK, sprawdzałem na innym procku.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...