Skocz do zawartości
przeciwnik

Barton xp 2500 najlepsza seria do OC i problemy z 3200+

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem na 1700 z tej "sprytnej" serii, doszedłem do FSB220 więcej mi się jakoś znudziło. Wiedziałem że mój procesor eweidentnie nie lubi więcej niż FSB200. Narazie nie mam specjalnie możliwości sprawdzenia proca na innej płycie, poza tym odkręcanie Zalmana jakoś mi się nie uśmiecha, chyba leniwy jestem.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj podkrecilem swoj procesor @3200+ (11x200). Napiecie na ktorym teraz jade to 1,875V. Testowalem stabilnosc programem Prime95 i na tych ustawieniach wywalilo blad po 4 godzinach. Czy takie ustawiania mozna traktowac juz jako stabilne czy probowac jeszcze z wyzszym napieciem na CPU?

 

Dodam ze temperatura CPU dochodzila do 58 stopni podcas testu a po otwarciu budy spadla do 50 (juz sie przymierzam do zakupu wiatraka wyciagajacego gorace powietrze z budy)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podkrecilem swoj procesor @3200+ (11x200). Napiecie na ktorym teraz jade to 1,875V. Testowalem stabilnosc programem Prime95 i na tych ustawieniach wywalilo blad po 4 godzinach. Czy takie ustawiania mozna traktowac juz jako stabilne czy probowac jeszcze z wyzszym napieciem na CPU?  

Skoro sie wywalilo to znaczy ze nie jest w 100% stabilnie,1.875V to dosc duze napiecie, ale zalezy tez do czego potrzebujesz tego procesora, w grach nie ma takiego obciazenia CPU jak np w renderingu, wiec nie powinno sie wywalac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba juz nie ma sensu probowac na 1,9V (?)

Zastanawiam sie tylko czy ewentualna zmiana biosu na jeden z oficjalnych ale nowszych albo ktorys przerabiany dalaby jakies pozytywne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke slabiutki ten procek, skoro do 2.2GHz potrzebuje 1.875V. Ale jest moze inna przyczyna ze Ci wywala. Prime oprocz procesora testuje tez pamiec. Moze masz za wysokie timingi, badz magistrale (ale to przeciez OCZ, wiec sie raczej myle, lecz na wszelki wypadek sprawdz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to teraz czytam to mnie szlak trafia, dopiero teraz widze jakiego mialem fajnego Bartka2500 no ale musialem sprzedac bo juz mi telefon odlaczyli :)

przy defaultowym napieciu chodzil 10x220 stabilnie nawet na 227fbs

wyzej sie nie dalo bo zasilke mam do [gluteus maximus] i nawet przy 2250mhz w windzie komp sie restartowal :( zwiekszenie napiecia tez nie pomagalo, pozniej gosc mi sie chwalil ze puscil go na 2400mhz wyzej nie idzie bo Chiftec 360W juz nie daje rady a ma jeszcze podpiete 2 dyski i 2 napedy, Boze ale ja jestem glupi

sprzedalem tego Bartka + His radeon9600pro za 900zl

No trudno ale tak mnie przypililo :) pozdrawiam

jak bym mogl cofnac czas to bym sprzedal ram a nie procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos, a ja mam takie małe pytanie - jakiego masz Biosa na NF7 ? Najlepiej jakbyś powiedział co Ci unoficial zmienił. Z góry THX !

na mojej stornie pisze d10beta4 ... co zmienil? dzialaja mnozniki 9 10 i 10.5 i jest wyzsza temperatura podawana :)))

 

Chaos jakiego masz procka? jak zdolales tyle wyciagnac przy tak niskim napieciu ?...sam mam bartona 2500+ i teraz chodzi mi na 11x213 ale na VCore 1.95 ;/ help? :)

normalnego :D

ty masz lipnego

nie ze złosliwie pisze .. po prostu masz lipny egzemplarz

 

ale to topic o bartonach wiec trza bylo mi to napisc na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bartka 2500+ kupionego w sklepie internetowym :) Chodzi stabilnie na 3200+ v 1.725 ;] chlodzony standard coolerek :wink: troche cieplej sie robi w pokoju 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Barton 2500 z nastepujacej serii AQXEA 0340 jest dobry do podkrecania, nie mowicie ze potrzebna jest odpowiednia plyta, ram itp bo to wiem, ale nie wiem czy jest z dobrego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem 2 wiatraki Noiseblocker Ultra Silent Fan S1 (1 wywiewajacy a 2 wwiewajacy powietrze). Na probe ustawilem napiecie na 1,85V (2500+@3200) i o dziwo wytrzymal 72 minuty testow w Prime95 (po tym czasie wylaczylem program; wczesniej wywalal blad po kilkunastu minutach pod tym napieciem). Teraz maksymalna temperatura CPU w stresie wynosi ~55*C a systemu ~30*C. Czyli widac jakies postepy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Barton 2500 z nastepujacej serii AQXEA 0340 jest dobry do podkrecania, nie mowicie ze potrzebna jest odpowiednia plyta, ram itp bo to wiem, ale nie wiem czy jest z dobrego tygodnia.

Ja też się dołączam do pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dowiedziec czy seria AQYHA0414MPMW jest oki do krecenia???

Jakies strony???

Ja mam wlasnie tego Bartonika - dzis kupiony i chodzi super normalnie - sam nie moge uwierzyc. na 2.3GHz full stable - 1.7V, i pojdzie wyyyysoko. Sprawdzalem na 2.4GHz na 1.8V i prime sie wywala ale to przez pamieci bo mi nie ciagna. Wiec jak dla mnie to super zakup. Nie zaluje zandnej zlotowki. Jednak moj kumpel z Prolina ma oko :D. I ta cena tylko 345 zeta :D. Az sie prosi zeby brac. Jestem super zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie tego Bartonika - dzis kupiony i chodzi super normalnie - sam nie moge uwierzyc. na 2.3GHz full stable - 1.7V, i pojdzie wyyyysoko. Sprawdzalem na 2.4GHz na 1.8V i prime sie wywala ale to przez pamieci bo mi nie ciagna. Wiec jak dla mnie to super zakup. Nie zaluje zandnej zlotowki. Jednak moj kumpel z Prolina ma oko :D. I ta cena tylko 345 zeta :D. Az sie prosi zeby brac. Jestem super zadowolony.

CZe.Tesh kupilem u nich sprzet, ale moj bartek AQXEA (jak w podpisie) NIE CHCE chodzic na tej zasilce, straszne wahania napiec :!: :!: :!: np 11,37-11,80 i -11.94--12,44 i vcore 1,70-1,74 (przy ustawieniu 1,725)

CZy u ciebie tez takie skoki??? Dodam ze to wszystko zaledwie przy fsb 187. Fakt ze pamiatki slabe ale one tylko przeszkadzaja w osiagnieciu wysokiego fsb.Chlodzenie w normie 46 idle 62 stress (dorobilem reczne sterowanie wentyla wiec powinno byc juz lepiej). O prime to moge pomazyc-obecnie jakotako, krzaczy po ok 4 h , ale na 200fsb to tylko cudem winada wstala. Max fsb stabilne to jak w podpisie- 191 przy full vcore (1,85V)

Ta zasilka mnie dobija (i mojego kompa :cry: ) sprzedam jak ktos chce :!: :!: :!:

 

Napisz jak sie sprawdza u ciebie -napiecia, bo podkrecenie proca juz widzialem.Jestem pod wrazeniem na tym zasilaczu.Pozdro.

 

PS.Sorki wlasie zauwarzylem ze masz troche inny model Huntkeya ale odpisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam wlasnie tego Bartonika - dzis kupiony i chodzi super normalnie - sam nie moge uwierzyc. na 2.3GHz full stable - 1.7V, i pojdzie wyyyysoko. Sprawdzalem na 2.4GHz na 1.8V i prime sie wywala ale to przez pamieci bo mi nie ciagna. Wiec jak dla mnie to super zakup. Nie zaluje zandnej zlotowki. Jednak moj kumpel z Prolina ma oko :D. I ta cena tylko 345 zeta :D. Az sie prosi zeby brac. Jestem super zadowolony.

CZe.Tesh kupilem u nich sprzet, ale moj bartek AQXEA (jak w podpisie) NIE CHCE chodzic na tej zasilce, straszne wahania napiec :!: :!: :!: np 11,37-11,80 i -11.94--12,44 i vcore 1,70-1,74 (przy ustawieniu 1,725)

CZy u ciebie tez takie skoki??? Dodam ze to wszystko zaledwie przy fsb 187. Fakt ze pamiatki slabe ale one tylko przeszkadzaja w osiagnieciu wysokiego fsb.Chlodzenie w normie 46 idle 62 stress (dorobilem reczne sterowanie wentyla wiec powinno byc juz lepiej). O prime to moge pomazyc-obecnie jakotako, krzaczy po ok 4 h , ale na 200fsb to tylko cudem winada wstala. Max fsb stabilne to jak w podpisie- 191 przy full vcore (1,85V)

Ta zasilka mnie dobija (i mojego kompa :cry: ) sprzedam jak ktos chce :!: :!: :!:

 

Napisz jak sie sprawdza u ciebie -napiecia, bo podkrecenie proca juz widzialem.Jestem pod wrazeniem na tym zasilaczu.Pozdro.

 

PS.Sorki wlasie zauwarzylem ze masz troche inny model Huntkeya ale odpisz.

Wiec tak: troszke zmodyfikowalem podpis ale od razu mowie ze mam identyczny zasilacz jak Twoj i tez wlasnie zauwazylkem te skoki napiec. Wczesniej przy Duronie tego ni ebylo... Ciekawe... Ale normalnie jestem jeszcze w szoku... bo super procek mi sie trafil. Bierzcie serie AQYHA 0414 WPMW bo jest super w OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja sie wypowiem....

barton zakupiony w proline w k-ach grudzien 2003. nigdy nie przypuszczalem ze trafie na tak zapupistego proca...

 

seria AQZFA 0345 RPMW (zablokowany) ale....

@ 3200+ przy 1,575

@ 2420MHz przy 1,650 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Crusio... nie lubie halasu wiec staram sie tak dobierac komponenty by bylo cicho. zalman chodzi na low (1350 rpm-20dB) i temp w zaleznosci, na 3200 39-idle, 47max-stress

w miare zwiekszania fsb tempy ida srednio o 2 stopnie w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mowia jakie te mobile sa super do krecenia. Wiec kupilem jednego 2500 z serii AXMH noi kapa jak holera. 2300mhz przy 1,75Vcore (prime95full stable 24godiny) oraz 2500 (12,5X200 lub 11,5X217) przy 1,96Vcore (24godziny prime95vstable) nie chce probowac wiecej bo vcore mnie troche przeraza wiec siedze teraz na 11,5X217. Ale ogolnie spodziewale sie czegos lepszego po tych waszych wypowiedziach :cry:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: troszke zmodyfikowalem podpis ale od razu mowie ze mam identyczny zasilacz jak Twoj i tez wlasnie zauwazylkem te skoki napiec. Wczesniej przy Duronie tego ni ebylo... Ciekawe... Ale normalnie jestem jeszcze w szoku... bo super procek mi sie trafil. Bierzcie serie AQYHA 0414 WPMW bo jest super w OC 

Ja kupilem w proline we wrocku i juz chyba nie moge go wymienic bo mam od 2 miechow a napoczatku mialem thybreda 2 giga ale zmienilem na bartka bo cosik niebardzo byl i mieli tylko serie AQXEA ktora tesz chwala clockerzy.

Zbieram na porzadny zasilacz i pamiatki wtedy zobacze ktora seria lepsza 8) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temperatury przy takim wysokim napieciu jak 1,96V??

po 24godzinach prime95 w miare upalny dzien mialem max56C a idle 45-48C

 

moj cooler to SP97 z ufo fanem od Thermaltake obroty reguluje mi plyta glowna w zaleznosci od tempu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawde jakis slaby egzemplarz trafles. Moze lepiej go sprzedac gdzies za 400 zeta i kupic jakiegos sprawdzonego Bartonika ktory pojdzie wyzej. Ja na swojego nie narzekam 2.3 GHz na 1.65V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawde jakis slaby egzemplarz trafles. Moze lepiej go sprzedac gdzies za 400 zeta i kupic jakiegos sprawdzonego Bartonika ktory pojdzie wyzej. Ja na swojego nie narzekam 2.3 GHz na 1.65V :D

mieszkam w ameryce, a tutaj nie ma takiego handlu uzywanymi rzeczami jak w polsce :cry: no coz mi pozostaje cieszyc sie tym co mam poki nie kupieA64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wina lezy w procu albo w sprzecie i chlodzeniu:) Ale ja posiadam tez Bartona 2500+@3200+ bez problemow na standardowym vcore 1.6V 11x200. Smiga az milo wszystkie testy przechodzi stabilny jak skala. Zakupilem go na allegro ale u gostka ktory przed wyslaniem testuje przez caly dzien procka. Dostalem bardzo fajnego z temp. po OC na 3200+ 42C w stresie max 50C, przy chlodzeniu zmodyfikowanym volcano 7+ 2700obr/min. 

Co ci poradze 

Znajc sprzedajacego ktory wie co sie z czym je, bo takich pseudo podkrecalnych prockow jest pelno i czychaja na nas biednych zebysmy sie nabrali na te wielkie napisy :evil: 

 

Oznaczenia mojego

AXDA2500DKV4D

AQZFA0411RPMW

dokladnie takiego chyba bede mial za jakies 2 godziny, identyczne oznaczenia, i nie jest to mobile, napisze jak poszlo gdy/jezeli go dostane :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bartek 2500 @ 3200, napięcie w biosie 1,725, norma 1,7, prime95 7h - bez problemy, 42 tydzień 2003, serie podam kiedy indziej, na FSB 202 jeszcze przechodzi ale juz 204 nie, dawałem 1,775 i też go wywala, dać większe napięcie?? mam ram elixira 400mhz (obecnie chodzi 333) i w dualu nie idzie więcej jak 360, a pojedyńczo idą ponad 400, jakieś rady?? jaki ram polecacie?? temp na procu w stresie 46-48C (Thermaltake Volcano SilentBoost)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabardzo nie znam sie na seriach ale na moim procu jest napisane takie coś:

"AXDA2500KV4D Y866477260214

AQXEA 0332RPMW 1999AMD"

i teraz pytam czy to jest dobra seria ale wydaje mi sie ze nie bo strasznie sie grzeje (na standartowym chłodzeniu bez podkręcania, w windowsie mam 53 przy otwartej obudowie) ale moze to wina płyty, i poczym moge poznac z ktorego miesiąca i z którego roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...