Skocz do zawartości
przeciwnik

Barton xp 2500 najlepsza seria do OC i problemy z 3200+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bartłomieja serja: AQXFA 0346RPAW DO czego to to sie nadaje? Bo mi sie wydaje ze niewiele z tego da sie wycisnąć...(albo to wina mojej płyty...) Pliss o rady czy jest szansa na 3200+ przy jakims normalnym napięciu ???

przeciez możesz o 5 % napiecie zwiekszyc z 1.65 na 1.73 ;]

heh, ustawiam na 1,75 czy ilestam i rusza na FSB 190Mhz i pada komp po 5-10 minutach a czasami w dosie nawet sie wiesza (temperatura procesora 50-53C) wiec niewiem co jest grane...

Jak tazke posiadam Bartona z 46 tygodnia, i mój śmiga na 2300Mhz(full stabilnie), cooler Spiere WR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zasiłkę mam za słabą 360 w noname?!

no name są takie.. mają to do siebie, kosmiczne liczby a tak naprawde działają powiedzmy na 50% tego co napisane... Zmień zasilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to AXADA 2500 DKV4D  

AQZFA0405UMPW mam zablkowany??

Posluchaj. Juz tyle razy to bylo ale powiem jeszcze ten jeden raz :D. Wiec pomysl w jakis sposob my mamy Ci powiedziec tu na forum, ze procesor, o ktory pytasz sie bedzie dorbze krecil badz tez bedzie to totalna kicha?? Nie da sie tego przewidziec. Sam musisz sobie wszystko sprawdzic i przetestowac - mimo tego ze nawet ktos moze miec identyczna serie do Twojej to nawet to nie oznacza ze majac procesor o takich samych oznaczenia rownoznacznie bedzie sie on dobrze krecil. TESTUJ TESTUJ i jeszcze raz TESTUJ !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musiałem zmniejszyć napięcie na procka z 1.7V na :!: 1.65V :!: Ponieważ na 1.7V w Prime95 wywalał błąd!!!! a na 1.65V przeszedł testy bez szwanku! o czym to świadczy? ktoś wie?

 

Jeżeli Prime95 test wypadł pomyslnie, to pamieci są także dobre? Po memtescie są i bez szwanku, a są przetaktowane z 333Mhz na 400Mhz.. dobrze zrobiłem czy nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym napiecie to moze po prostu Twoj Bartonik nie lubi wysokiego napiecia i dlatego Prime wywalal, natomiast tak masz racje, skoro Prime przeszedl bez bledow to pamieci sa stabilne i beda dobrze pracowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...no to raczej zle, bo pomysl - jezeli bedziesz chcial go bardziej podkrecic (wtedy na pewno bedziesz musial podniesc napiecie), a skoro juz na 2.2 GHz sie zaczynaja schody, wiec pozniej moze byc gorzej. Ale jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bartłomieja serja: AQXFA 0346RPAW DO czego to to sie nadaje? Bo mi sie wydaje ze niewiele z tego da sie wycisnąć...(albo to wina mojej płyty...) Pliss o rady czy jest szansa na 3200+ przy jakims normalnym napięciu ???

przeciez możesz o 5 % napiecie zwiekszyc z 1.65 na 1.73 ;]

heh, ustawiam na 1,75 czy ilestam i rusza na FSB 190Mhz i pada komp po 5-10 minutach a czasami w dosie nawet sie wiesza (temperatura procesora 50-53C) wiec niewiem co jest grane...

Jak tazke posiadam Bartona z 46 tygodnia, i mój śmiga na 2300Mhz(full stabilnie), cooler Spiere WR4.

Na Abicie??? Nie wiesz dlaczego??? :D A napięcie masz Auto?? Jeśli tak to Twój Abit zrobił małą machlojkę i sam sobie podniósł napięcie. Daj mu napięcie 1,65 i powiedz czy dziła stabilnie. PS: Ile miałeś do tej pory tempeaztuty na procu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Bartona 2500 na 185mhz chodzi bez problemu na nominalnym napieciu ale za chiny nie mozna go wkrecic na 3200.Winda sie uruchamia odpalam 3DMarka03 i na 1 tescie zwiecha po 10sek.

Napiecia podnosilem , pamieci wykluczam bo jak puszcze je asynchronicznie na 200 a proc na 166 to niema problemu i w 3DMarku i w Primie.

Ktos wie jak to pogonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2500+ i bez problemu chodzi jako 2700+ na 400Mhz synchro z pamiątkami i temp 43 C ale w grach dochodzi do 55 C - pewnie by się ugotował wykręcony na 3200+ :)

na 400Mhz jako 2700+ ?? To masz odblokowany mnożnik?? czy jak. Bo jeżeli szyne ustawiasz na 400Mhz, to automatycznie powinien ci ustawić na bartona 3200+ .. albo kręcisz, albo podniosłeś szyne na 400Mhz i zmniejszyłeś mnożnik w co wątpie :twisted:

 

Heh...no to raczej zle, bo pomysl - jezeli bedziesz chcial go bardziej podkrecic (wtedy na pewno bedziesz musial podniesc napiecie), a skoro juz na 2.2 GHz sie zaczynaja schody, wiec pozniej moze byc gorzej. Ale jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz  :D

A może na wyższych podkręcaniach bedzie stabilnie na 1.65 v?? :) :)

Ale nie kręce, ponieważ zasilke trza zmienić i Cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wyzszego krecenia na tym samym napieciu to jest, choc nikla szansa - ale jezeli sie sam nie przekonasz to sie nie dowiesz :D Tak to juz jest... Jak zmienisz zasilacz i cooler to porozmwiamy. Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzę u ciebie na 1.65V jest 2300Mhz :) a ja mam teraz 2200 :) więc co tam.. a może prime wywalał błąd na 1.7 bo zasilacz nie wyrabiał? kto wie? :) hehehehe.. zresztą, mi barton 3200+ w zupełności starcza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ja sie nie znam, ale sie nie zgadzam ze jak prime przechodzi to pamieci nie maja bledow. ja mialem skopane "goodramy" i dzialajac na asynchro proc 166 pamiec 200 dalo sie uzywac kompa, bo na synchro 166 nie uruchamiala sie winda. i na tym asynchro prime dzialal przez 3h i nie wywalal bledow. a w memtescie86 po 7 min wywalal 2 bledy.

 

tak wogole to jak podkrecacie swoje procki, to po ilu godzinach prime dajecie im zaszczytny tytul "primestable"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]moze ja sie nie znam, ale sie nie zgadzam ze jak prime przechodzi to pamieci nie maja bledow. ja mialem skopane "goodramy" i dzialajac na asynchro proc 166 pamiec 200 dalo sie uzywac kompa, bo na synchro 166 nie uruchamiala sie winda. i na tym asynchro prime dzialal przez 3h i nie wywalal bledow. a w memtescie86 po 7 min wywalal 2 bledy.

 

tak wogole to jak podkrecacie swoje procki, to po ilu godzinach prime dajecie im zaszczytny tytul "primestable"?

Uzywa pamięci. Zawala ją całą. zresztą po trzech godzinach to nic nie możesz osądzić. włącz na 24h prime95 i wtedy zobacz czy nie ma błędów.

Ja mam GOODRAMY działające z prockiem synchronicznie, 400Mhz i Proc 400Mhz. Prime przeszedł bez zarzutu. i do tego nie miałem żadnej zwichy, komp non stop chodzi od 4dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez juz mam dobre bo mi wymienili. ale to chyba cos nie tak, skoro mam primem 24 h latac zeby znalazl blad w pamieci skoro mem test wywala blad, ze cos tam zapisuje a odczytuje juz inna wartosc, to prime sie powinien od razu wywalic. a u mnie jak patrze w procesach to prime zajmuje 99 procka i 12 mega ramu, wiec nie wiem jak u ciebie zawala cala pamiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja probuje podniesc mojego bartka 2500 do 3200 ale z marnym rezultatem tj dostalem dzisiaj nowego coolera(czekam jeszcze na pamieci400mhz) wiec postanowilem sprawdzic czy moj bartonik pojdzie na 3200 - ustawilem go na 400 mhz pamieci w dualu zostawilem na 333 i nawet nie zaczyna sie ladowac winda(xpsp1) - zwiekszylem napiecie z 1.65 na 1.675 winda zaczyna sie ladowac ale nawet nie wchodzi i niebieski ekran - dalem napiecie 1.70 laduje sie winda niebieski ekaran restart i wylaczyl sie twardy!!! zaniechalem prob podnosznia fsb(narazie) i pokrecilem mnoznikiem troche tak ze teraz jest 2ghz - jestem poczatkujacy i troche po wylaczeniu twardego spenialem pytanie -dalej mam podnosic napiecia az do skutku czy juz raczej z tego krecenia nic nie bedzie - mam serie AQXEA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik masz odblokowany widze. więc obniż mnożnik do 10 ale FSB podnieś do 200Mhz. To da ci równe 2Ghz, lepszy wynik niż fsb 166 i mnożnik wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem sprawdzic max oc mojego procka i doszedłem z fsb 166 maksymalnie do 200 przy pamieci ustawionej asynchro (nie ma szans aby pamiec mi pracowała synchro ale to jzu inna sprawa )

więc dojechałem tak do 210 fsb winda sie uruchomiła ale po 2 min zwiecha napięcie 1,8 V dalej sie boje mnoznik 11 chciałem dac 11,5 ale komp nie startował czy to znaczy ze mnoznik mam zablokowany ?

czy powodem ze doszełem tylko do 200 stabilnie jest winna moja pmięć ELIXIR NAYNA 512mb333mhz ?

 

z góry thanx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie zakladam nowego tematu i pytam tutaj.

 

Sprzet :

Procesor :

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP-A, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

Nazwa kodowa Barton

Seria A2

Zbiór instrukcji x86, MMX, 3DNow!, SSE

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Informacje fizyczne procesora

Typ obudowy 453 Pin PGA

Wymiary obudowy 4.95 cm x 4.95 cm

Liczba tranzystorów 54.3 milion(ów)

Technologia wykonania 6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu

Rozmiar procesora (Die Size) 101 mm2

Napięcie rdzenia 1.65 V

Napięcie We /Wy 1.6 V

Typowa moc 53.7 - 60.4 W  (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 68.3 - 76.8 W  (zależna od szybkości procesora)

Płyta głowna: Abit NF7(-S) v.2.0 @ D26 Official

Pamieć: 1x512 DDR3200 TwinMOS

Zaislacz: Feel ESP-300ATXSP4

 

Moj problemik polega na tym, ze kiedy ustawiam procesor na 3200XP+(napiecie 1,65V-standardowe, mam mozliwosc wybrania w biosie miedzy User Define 2500 i 3200) podczas pracy w WinXP wystepuja co jakis czas "freezy" - wszystko stoi w miejscu, nie da sie ruszyc myszka itp.. Komputer sie nie resetuje, jesli idzie dzwiek to rowniez sie zwiesza...wszystko stoi w miejscu... Temperatura procka nie dochodzi do 50 stopni C... Przeszukalem dzis cale forum i w morzu tematow o Bartonie 2500@3200 na Abicie NF7 nie znalazlem podobnego przypadku. Prosze o jakies sugestie w tej sprawie... Z gory dziekuje...

 

ps. Bios plyty glownej ustawiony zgodnie z zaleceniami z tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=81124. Procek ma odblokowany mnoznik i chlodzony jest przez Thermaltake Silentboost.

 

ps.2 3DMark 01 i 03 przechodza bez problemow... dzis gralem troche w CS i nie wieszalo sie.. pogralem w Lineage 2 (wieksze wymagania) i freeze po kilku minutach....

Edytowane przez grzesie.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...