Skocz do zawartości
Smagi

CZY CODEGEN 300 WAT WYSTARCZY ???

Rekomendowane odpowiedzi

Codegeny syf, a Megabajty jeszce większy?

 

Ja już rok mam Megabajta 350W i konfig z podpisu na tym chodzi stabilnie.

 

Ale powyżej 2400 procek nie wstaje i to może byc wina zasilki.

 

Reasumując Megabajt to nie większy syf od Codegena!!!

tak Megabajt to syf

dlugo bym sie zastanawial zanim mialbym powiedziec ze Codegen 300W jest lepszy od Megabajta 350W ,ale napewno nie powiedzialbym ze MB 350W jest lepszy od C 300W

co nie zmienia faktu ze jeden kumpel ma 2000+@2600+ ,r9600 ,HDD 7200 i CDRW na stale na MB 350W

a drugi cdrw,hdd, r9600XT i dorywczo 2500+ @ 3200+ i nawet napiecia trzyma w normie

 

ale inny MB 350W na 1700+ @ 2000MHz ,gf4ti dawal 4.7v i 13.6v (miernik ,bo 8rda zaniza obie)

 

niewiem jak lipna musi byc mobo zeby sie spalic od zasilacza - powinna go wylaczyc w chwili przekroczenia ktoregos z napiec i tym samym uratowac rowniez dyski

 

kazik2000

nie wiem jakim cudem miales 12.7v na tym solteku z podpisu ,to wprost nierealne

12v powinienes miec niskie ,a w przypadku przeciazenia zasilacza 5v powinno ci mocno skoczyc do gory (co zdrowe rowniez nie jest)

 

 

napiecia minusowe mozna olac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel ma prawie identyczny konfig tyle tylko ze ma 3Ti

i na codeschicie napiecia mial od 12.5 do 12.95 :D

moja rada to zmien zasilke a dopoki nie masz kapusty na nowy to ustaw fsb przynajmniej na 133 wtedy napiecia spadna ci na tyle ze bedzie w miare bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. KGB mówię o moim starym configu. Wtedy miałem jeszcze ECS L7S7A2. Autentycznie różnica była taka wielka. Z pewnym małym szczegółem. O ile na Fortronie podczas obciążenia 12V spada, o tyle na Codegenie rośnie!!! Tak czy siak, ja bym nieryzykował konfigu wartego 2000zł jadąc na takim zasilaczu. Inwestycja 100 nawet 200zł jest naprawdę znikoma.

 

UPDATE: wolę mieć zabezpieczenie i na zasiłce i na mobo. Bo na mobo zabezpieczenie jest na prąd nie większy niż +12V. Co się stanie jeśli nastąpi zwarcie w zasilaczu? Lepiej nie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem skad u was te negatywne nastawienie do codegenow ... nie powiem zeby to byl jakis super hiper cos tam cos tam ale nie psuje sie napewno po 2ch dniach

naprawiam kompy na gwarancji firmy xxxxxx i w kazdym kompie jest zasilacz codegena nawet rekordzista to p4 3.0 ,512 ddr 400 hynix,gf4ti,plyta gigabyte siakas tam i jakos chodzil <lol> a jak juz przychodzi na zepsuty zasilacz to tylko zasilacz sie psuje a nie pol kompa ...!!

sam mam codegena i paru moich znajomych ma i nie nazekamy ale nie wiem jak z tym jest przy podkrecaniu ale z tego co slyszalem to zle ... :D:D:D:D

to ja bym ci do swojego kompa nawet zajrzec nie dal :|

bo tez sie zajmuje handlem i serwisem takich rzeczy i powiem ci ze ostatnio do mnie trafil komp ze zjaranym wszystkim co sie dalo a mial p3 766Mhz o ile dobrze pamietam i splonelo w nim absolutnie wszystko poczawszy od proca i mb skonczywszy na karcie LAN i flopie . . .

A przyczyna jest bardzo prosta wystarczy ze taki zasilacz poda ci napiecie powiedzmy zamiast 12V 13V albo ciutke wiecej a nie mowiac nic jak go przeciazysz to ci moze puscic z 20V w kable i papapapapapapapa wszystko co bylo w kompie . . .

 

KAZDY CODEGEN TO TYKAJACA BOMBA TYLKO NIE WIADOMO NA ILE MA USTAWIONY ZEGAR :twisted:

 

Wyjatkiem gdzie mozna zaryzykowac codegena to komp zupelnie nie krecony, "starszy" z nie wymagajaca grafa, jednym HDD ( gora 2) i jakis naped . . . aczkolwiek bron boze 2 dzialajace na raz :wink: :]

 

No i finalnie mam zle nastawienie do codeshit bo to qpa jakiego malo w tej branzy a pozorna oszczednosc powiedzmy 200zl na dobry zasilacz moze sie skonczyc strata duzo wieksza . . .

czytaj ze zrozumieniem !!

to wyglada tak ..

przychodzi do mnie komputer firmy (nie podam nazwy) i np wylecial zasilacz.. i ja go mam wyslac do tej firmy czekac na zwrot i oddac klientowi .

pracuje w podserwisie danej firmy a nie , a to ze ta firma montuje codegeny to mnie to nie interesuje bo sa to kompy typowo hipermarketowe ... czyli radek 9200 se itp ... chodz zdazaja sie wyjatki typu p4 3.0,hynix 512 /400 , gf 4ti i takie tam ...

wiec nie rozumie twoich slow " to ja bym ci do swojego kompa nawet zajrzec nie dal :| "

za to mi placi dana firma :)

 

wiec wyglada to tak ... codegen to loteria / tykajaca bomba nie wypal :D

kupujcie codegeny ma wlasna odpowiedzialnosc chodz naprawilem wieeeeele kompow to nie zdazylo mi sie zeby wylecial zasilacz i pol kompa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż to utwierdziłem swoje przekonanie na temat CODESHITA. Dzięki chłopaki za te wszystkie informacje. W takim razie co powiecie na zasilacz HuntKey 300W 21dB za 99 zł z Logosa (największa sieć sklepów w Szczecinie – tak mówie żebyście wiedzieli ) Ten już powinien styknąć, ale co sądzicie o jego jakości, bo czytałem w komputer świat ekspert, że to najlepszy zasilacz razem z Mode Comem z kategorii tych tańszych. Config ten sam:

 

Athlon 2500+ Barton Box

Abit NF7 (v2.0) - może jakaś inna , chyba jednak Epox 8RDA3I (nVidia nForce2 Ultra 400) + LAN

 

512 MB DDR Kingston 400 Mhz CL 2.5

Geforce Fx 5200 Ultimate 64 MB

Samsung 30 Gb

CD-ROM LG x40

CD-RW LG x52 x32 x52

Modem

Karta dźwiękowa

Poza tym nic co zużywa sporo prądu

 

A tak poza tym to wypowiedzcie się na temat tego configu. Dzięki NARX !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSSSSSSSSSSSSSSSSSSZYSTKO tylko nie samsung :) juz lepiej kup hdd 40 gb maxtora moze jeszcze trafisz na 3 letnia gwarancje :)

samsungi mula szczegolnie te srtarsze ale masz duzo pamieci wiec nie bedzie tak zle ;F

haha

co ci samsungi mula??

troche nieaktualny jestes ,ale kiedy samsungi 5400 nie chodzily najszybciej to U5 i ibm 5400 tez zdychaly

 

a poza tym to nie ma do kupienia dyskow 30gb ,wiec ten dysk mu zostal ze starego kompa i raczej nie pokusi sie o wymiane (moge sie mylic)

ja na swojego 20gb nie narzekam ,kopiuje troche wolniej niz ten nowy (tak widzocznie wolniej :P ) ale to nie powod zeby odrazu wyrzucac

bo musialbym powyrzucac te slimaki co posiadam : Seagate 850mb i IBM 40mb - to straszne nawet udmy nie maja 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj koles ma 1700+

512ram 266

TI 4200 @4400

2x 80 giga 

SB live 

karte TV

CD rw

DVD

i czasem jak u niego jestem to wczsie uruchomianie dziwnie pyka i nic i za 3 -4 razem odpala komp ale ja mu tłumacze juz od 3 miechow od kiedy zmienił karte z GF 2MX i 256ram ze mu sie wszystki kiedys sfajczy to on sie smieje ciekaw jestem ile mu jeszcze to pociagnie a chce wymienic teraz na 2600+ 

TO bedzie kupa dymu hehehe a ze mnie beke kreci ze dałem za zasilacz 300zł a on 45 zł :)

Powiedz temu kumplowi, że ma stalowe nerwy :P . Jak ma problemy z odpalaniem to rzeczywiście powinien zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż na +12V zbliżasz się do granicy tolerancji i +3,3V jest ciutke za niskie. Ale tak to jest z odczytami z płyty głównej. Miernik prawdę Ci powie (choć jak na Codeshity to nie jest tak tragicznie). Ale co będzie dalej? Oby nie psssssssst ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegeny syf, a Megabajty jeszce większy?

Reasumując Megabajt to nie większy syf od Codegena!!!

tak Megabajt to syf

dlugo bym sie zastanawial zanim mialbym powiedziec ze Codegen 300W jest lepszy od Megabajta 350W ,ale napewno nie powiedzialbym ze MB 350W jest lepszy od C 300W

 

A ja napewno nie powiem ze nazekam na swojego megabajta i napewno powiem ze jest lepszy od codegena 300w ktorego mialem wczesniej

.... to jest loteria, troche szczescia no i cena [kto co lubi]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak tanich zasilaczach to rzeczywiście loteria!!! Dziś mi się spali, czy może jutro??? ;)

dzos kumplowi wiatrak w Codegenie 300W sie zacial i komp dzialal od 4.30 do 12.00 z wylaczonym wiatrakiem

konfig to 2000+,256mb ,r8500 ,HDD 80gb ,cdrw

wszystko zyje ,lacznie z zasilaczem :D

do obudowy zasilacza nie mozna bylo sie dotknac

jeden ruch dlugopisem i wiatrak wydmuchal z wnetrza bardzo gorace powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - po pierwsze przyznam sie ze ni czytalem tego topicka w calosci bo w pierwszych 3 odpowiedziach widze podejscie do tematu...

 

Tak naprawde to czy wytrzyma nie zalezy wcale od tego czy to jest codeshit...

 

Ja mam no name i dzieki bogu trzyma juz ponad rok...

 

Wczesniej mialem Codeshita i tez rok wytrrzymal tylko po podlaczeniu do zalanej plyty (niedosuszona) nie wytrzymal i poszedl do gorobu wraz z procem itd...

 

Ogolnie z tego co ostatnio donosza to i chief'y potafia pasc...

 

Wszystko zalezy od tego jak dobra masz instalacje w domu, jak z wachaniami pradu w sieci u ciebie w okolicy itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem ,tak bardzo bym instalacji nie winil, a wlasnie zasilacze, Jako szczesliwy posiadacz durona 600@1050 mialem jakis wynalazek 300W L&M bodajze, sam z siebie poprostu pieknego dnia sie nieuruchomil.Ale ogolnie nic sie pozatym niestalo.

Jako ze sie wtedy jeszcze bardzo nieorientowalem wzialem megabajta 350W.Potem zmienilem na 1700+ (palomino jeszcze) na Asusie, podlaczylem ustawilem jako (az! :P) 2000+ odpalilem seti i poszedlem spac, rano sie obudzilem bez mobo i zasilacza :[.

Poszedlem po rozum do glowy i kupilem zasilacz "na wage" :), padlo na feel`a 300W z PFC na bebechach fortrona.Od tego czasu niemam zadnych problemow, a jak widac konfig "trochu zre".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten twój Codeszit 300W to model 250 i niebieska naklejka to ja bym nie ryzykował lepiej kupić takiego feela 300 za 65zł lub Modecoma 300W GT i mieś spokój względa ciszę bo rgólowane obroty!!! poczytaj na benchmark.pl test zasiłek to sie przekonasz, a jeżeli chodzi o pamiatki to bym brał TwinMosy a nie jakieś Kingstony bo to loteria i drosze są!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Codegena 400W w obudowie jakiejs SP (tyle fajna ze latwo rozbieralna i zatrzaski zamiast srubek na kartach) i ciagnie ASRockaK7S8x, Radeona 9600SE (na DNA lekko podciagnietego softem), FDD, kontroler Raid a na nim HDD Seagate 80Gb, HDD Caviara 15GB w kieszeni, DVD Pioneera i CDRW Sony, SB 5.1 Platinum (z panelem czolowym a na nim zasilanie jak do dyskietki), modem, karta TV Pixela i procek 1700XP+/2000XP+, DDR 256 PC400 (raczej noname i nie umiem krecic :-) Wiatrak w obudowie kieszeni i na procu; napiecia poszly +5,093V i +12,193V. W sumie poza plyta glowna to hula juz (wczesniej na K7S5A) ponad 1,5 roku i nie padlo. Jakos sie nie boje specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tak sobie zajrzałem na forum bo mi się zasiłka dzisiaj zjarała , ale to na 99%

nie był jej wina tylko moja , bo sobie porządeczek robiłem w pokoju i postanowiłem odkurzyć :D lol

no a koo kompa był niezły bajzel tak więc zaczołem odkurzać i chyba cos ruszyłem (niemam pojecia czy kabel czy coś innego bo u mnie zasiłka stała sobie prawie luzem w otwartej obudowie :D stała )

no i poszedł. Na szczęście miałem kompa kumpla (miałem mu Wina wgrać lol :D ) więc wyjołem sobie jego zasiłkę ( no i tu był Codegen 300W) no i niby narazie chodzi mam nadzieje że wytrzyma do otwarcia sklepów (do wtorku)

a wracając do poprzedniego zasilacza to było to jakieś cudo Samsunga 230W, a na nim!!! : Athlon 1700XP @ 2100 (więcej płyta nie może :( 139MHz Magistrala i 12.5 mnożnik) + Mobo Gigabyte 7VRXP + Radeon 9100 (270MHz proc & 270MHz pamiątki) + SoundBlaster Live! +

Modemik + Lite-On 52-32-52 + Teac52x + HDD Maxtor 80GB + SkyStar2 (cyfrowy tuner TV dosyć prądożerny ponieważ to on bezpośredni zasila konwerter na satce) + FDD + 382 MB DDR 333MHz

No więc trochę sprzętu ciągnoł sam nie wieżyłem że on to może udźwignąć a napięcia jeśli jeszcze dobrze pamiętam miał +12V= 11.8(9)V a 5V było poniżej jakieś 4.8(9)V.

Gdyby nie moja pomoc :D to myślę że by jeszcze pochodził (miałem go ok 1.5 roku)

I to koniec tej historii :D miałem kupić Codegena ale po tym co przeczytałem chyba zmienie wybór :D

 

Pozdrawiam

 

P.S. teraz na tym Codgenie mam 12V=12.1(22)V a 5V=4.9V 3.3V=3.15V

Napiszcie co sądzicie o tych napięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT: "więcej płyta nie może 139MHz i 12.5"- a o drut-modzie kolega nie słyszał?

A wracając do sedna meritum :wink: - spaliłem trzy codegeny 300W (przy podkręcaniu ofkoz). Ale jeden spalił się wyjątkowo dziwno- xp1700 @ 2300MHz- zapuściłem Winuae a w nim demo Quakea1- pojawiło się kilka klatek i "ciemność widzę, ciemność" 8) .

Teraz mam Fortrona 250W- polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...