Skocz do zawartości
tomek176

Dobry dysk 80GB za dobre pieniądze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Szukam dysku za jakieś 330 zł dobrego i sprawdzonego. Chciałem Seagate, bo takiego mam, ale ostatnio pracująć w servisie dużo tego przerobiłem i te seagate z roczną gwarancją się sypią, te z 3 letnią prawie wcale - zastanawiające. Teraz zastanawiam się nad Caviarem XL 8 mb keszu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barki na sata nie sa ciche,,,

 

jak masz mozliwos sprawdz samsunga,, moj sasiad kupil 80/7200/2MB i jest cichy, wydajnosci nie sprawdzalem ale podejzewam ze jest co najmniej okej, widac to chocby przy starcie systemu,, sam mam samsunga jak w podpisie i jak dla mnie rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje cie wydajnosc to kup wd 80 LB lozyska olejowe i rakieta.

Ja mam 80bb i niestety piszczy ale dysk jest polozony na podlodze na piance i cisza !.Seagate jest cichy to prawda ale czasami ta wydajnosc jest porazajaca np 120g seagate w pc mark 2002 miał 907- pkt a Wd 80 bb 1280 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje cie wydajnosc to kup wd 80 LB lozyska olejowe i rakieta.

Ja mam 80bb i niestety piszczy ale dysk jest polozony na podlodze na piance i cisza !.Seagate jest cichy to prawda ale czasami ta wydajnosc jest porazajaca np 120g seagate w pc mark 2002 miał 907- pkt a Wd 80 bb 1280 pkt

dlaczego kolegi nie lubisz ?? że ty kupiłeś to i on ma się męczyć ?? samsung wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz w kazdym temacie o dyskach polecasz Samsungi a ja bym tego nawet nie zrobil najwiekszemu wrogowi :) Mam Caviara 80GB, kupilem go 2 lata temu i chodzi do dzis bez problemu. A co do firmy Samsung to nigdy od nich nic nie kupie :) Kumplowi 2 dyski padly w odstepie 2 miesiecy, innemu zas CDRW a mi padla CDR :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do czynienia z IBM/Hitachi, WDC i Seagate (SATA)

Wudeki sa z nich naj glosniejsze ... odradzam

80 IBM/Hitachi i Seagate ciche, ten pierwszy szybki ale

wzbudza obudowe przez co staje sie gloniejszy od Seagate

(80 Seagate na sata ma gwarancje tylko na 12 m-ce)

twoj wybor

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czemu macie złe zdanie o samsungu... u mnie 2 latka bez przerwy ja zadko kompa wylanczam... wujas to samo 4 rok ma jakas tam 20gb samsunga i kurcze nic, najwyraźniej to zalezy w jaki model się trafi, w kazdym razie sa bardzo cihutkie..... i nawet w miarę szybkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje cie wydajnosc to kup wd 80 LB lozyska olejowe i rakieta.

Ja mam 80bb i niestety piszczy ale dysk jest polozony na podlodze na piance i cisza !.Seagate jest cichy to prawda ale czasami ta wydajnosc jest porazajaca np 120g seagate w pc mark 2002 miał 907- pkt a Wd 80 bb 1280 pkt

dlaczego kolegi nie lubisz ?? że ty kupiłeś to i on ma się męczyć ?? samsung wymiata.

Troche zle przeczytales :polozony na podłodze i na piance ja wtedy go nie słysze ale przestrzegam by nie kupił 80 bb tylko LB bo jest na łożyskach olejowych.

Zrobiłem bład ze kupilem bb ale wtedy jeszcze Lb nie bylo w sprzedarzy .

Dla mnie liczy się wydajnosc a że Dysk WRZESZCZY na to jest rada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, raptory wdc wymiatają wydajnościowo, mają chyba 10 tys rpm, ale jak komuśnie przeszkadza hałąs caviara to niech zamieszka koło lotniska, tania ziemia i więcej kasy na kompa będzie :lol:

czytalem dużo testów przed zakupem samsunga i to nie jest tak, że samsung cichy ale wolny, to nie są pojęcia sprzeczne. z resztą kwazor każdy lubi co innego, jedni blondynki, inni brunetki a inni ładne dziewczyny. są i tacy co chlopców wolą, ich sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak przedstawia sie ranking uszkodzen dysków w CZASIE PRACY.

Miałem wd 2.5 gb i nim centralnie rzucałem i nic zero bada.

Teraz mam 80 bb i w czsie pracy spadła mi na nigo klawiatura i nic !

Raz go zabrałem na przejadzdzke rowerem i sie wypie... na nim dysk miałem w reklamówce zawieszonej na kierownicy (był w op ochronnym)

spadł mi z zamachem przez kierownice myslałem ze sie z nim porzegnal ale nie ON dalej chodzi i nie chce sie rozwalic ;) . WESTER DIGITAL rulez. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz barracude cichutka i teraz kupisz WD to bedziesz zalowac :> piszczy jak cholera, ja mam swoja 120GB barracude 7200.7 i jest cacy :)

Phi... ja mam wlasnie Barracude VII czy cos tam... 120GB oraz WD80 ... i powiem szczerze ze Seagate jest GLOSNIEJSZY! Strasznie mnie denerwuje to jego pyrkotanie przy obciazeniu... grrrr... zaluje ze nie kupilem drugiego Caviara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=5

 

Wlasnie takiego WDC teraz kupilem za 280 pln.

Nie dosc, ze najszybszy, zdobyl rekomendacje in4 do tego jak narazie (czyt. nowy) nie slychac go wcale w czasie spoczynku.

Wiadomo, w czasie czytania jest chrobocik ale w porownaniu z moim starym IBM 20GB to roznica nieziemska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto fragment mojej dzisiejszej rozmowy z kolesiem (osobiście nie znam, z forum go znam). chodzi o dysk caviar dopiero co zakupiony 4 dni temu. dodam że koleś nie ma wyciszanego kompa, wszystko na 12V chodzi.

 

xxx (10:39)

kurde

xxx (10:40)

a jednak jestem jasnowidz

xxx (10:40)

to kurestwo zaczęłó już halasować i wyje głośniej od wentyli

xxx (10:40)

swkrobankę robi talerzom

xxx (10:41)

poczekam aż rozwierci dziurę w talerzach

xxx (10:42)

wtedy się pożegnam na rzecz maxia

xxx (10:46)

jestem wpieniony moglem maxia ale mialy rok gwary teraz wiem dlaczego wd daje 3 latka....

xxx (10:46)

co rok padaczka

xxx (10:51)

po 4 dniach od kupna

xxx (10:51)

zajadę <span style="color:red;">[ciach!]</span>a albo do lodówki i na gwarę jutro

xxx (10:55)

zaprponuję doplatę do 120

xxx (10:55)

samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WDC 800JB i jest super, mam obecnie zajęte na nim ok. 93% i wydajność w stosunku do pustego wogóle nie spadła, moje aktualne wyniki w HD Tach 2.70 to:

 

Max - 60,9mb/s

Min - 35,6mb/s

Avg - 51,5mb/s

 

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy

 

MAXTOR - może i dorównuje CAVIAROWI, ale tylko na początku, jak zajmiesz tak z połowe, to odczujesz że zwolnił i to znacznie, pozatym głośność jest taka sama jak w Caviarze

 

SEGATE - szkoda wogóle gadać...wydajnościowo bardzo odstaje

 

Ogólnie to CAVIAR nie może najcichszy, ale wentyl proca puszczony na 2800 obr/min napewno jest głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy

a procesory AMD się grzeją i zawieszają :lol: żyj w swoim wyimaginowanym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...