Skocz do zawartości
tomek176

Dobry dysk 80GB za dobre pieniądze ...

Rekomendowane odpowiedzi

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy

a procesory AMD się grzeją i zawieszają :lol: żyj w swoim wyimaginowanym świecie.

To spróbuj sprzedać dysk lub napęd optyczny na giełdzie w Warszawie, wyśmieją cie... Jedyne co samsung robi w miare dobrze to monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WDC 800JB i jest super, mam obecnie zajęte na nim ok. 93% i wydajność w stosunku do pustego wogóle nie spadła, moje aktualne wyniki w HD Tach 2.70 to:

 

Max - 60,9mb/s

Min - 35,6mb/s

Avg - 51,5mb/s

 

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy  

 

MAXTOR - może i dorównuje CAVIAROWI, ale tylko na początku, jak zajmiesz tak z połowe, to odczujesz że zwolnił i to znacznie, pozatym głośność jest taka sama jak w Caviarze

 

SEGATE - szkoda wogóle gadać...wydajnościowo bardzo odstaje

 

Ogólnie to CAVIAR nie może najcichszy, ale wentyl proca puszczony na 2800 obr/min napewno jest głośniejszy.

to ze masz Caviara nie znaczy ze mozesz tak najezdzac na innych producentow. ja mysle ze w tej kwestii powinienes miec jakies doswiadczenie z dyskami a mysle ze go za bardzo nie masz po tym jak sie wypowiadasz (i ja wcale nie mowie ze ja sie tak bardzo od razu znam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WDC 800JB i jest super, mam obecnie zajęte na nim ok. 93% i wydajność w stosunku do pustego wogóle nie spadła, moje aktualne wyniki w HD Tach 2.70 to:

 

Max - 60,9mb/s

Min - 35,6mb/s

Avg - 51,5mb/s

 

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy  

 

MAXTOR - może i dorównuje CAVIAROWI, ale tylko na początku, jak zajmiesz tak z połowe, to odczujesz że zwolnił i to znacznie, pozatym głośność jest taka sama jak w Caviarze

 

SEGATE - szkoda wogóle gadać...wydajnościowo bardzo odstaje

 

Ogólnie to CAVIAR nie może najcichszy, ale wentyl proca puszczony na 2800 obr/min napewno jest głośniejszy.

Czlowieku ja rozumie , ze kazdy chwali to co ma ale nie przesadzaj . Moj maxtor jest prawie nieslyszalny a porownujac do dysku od moich starych (WD) to ich chodzi jak traktor . Co do wydajnosci to ja mam zajeste ponad 75% wolnego miejsca i nie mam zadnego spadku w wydajnosci wiec nie wiem o co ci chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy

a procesory AMD się grzeją i zawieszają :lol: żyj w swoim wyimaginowanym świecie.

To spróbuj sprzedać dysk lub napęd optyczny na giełdzie w Warszawie, wyśmieją cie... Jedyne co samsung robi w miare dobrze to monitory

dobrze, uważaj tak sobie dalej. przecieżnie bronię ci mieć swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy

a procesory AMD się grzeją i zawieszają :lol: żyj w swoim wyimaginowanym świecie.

To spróbuj sprzedać dysk lub napęd optyczny na giełdzie w Warszawie, wyśmieją cie... Jedyne co samsung robi w miare dobrze to monitory

dobrze, uważaj tak sobie dalej. przecieżnie bronię ci mieć swoje zdanie.

Widzisz, u mnie w pokoju stoją 3 rozje*** napędy kumpli, wszystkie są z części SAMSUNGA, jest to 1x DVD x12, i 2x CD-ROM x48, a oprócz tego jakieś pół roku temu siadł mi dysk 30 GB również samsunga, sam widzisz że mam nieciekawe doświadczenie z tą firmą...

 

Wiem że połowa typów na WGK nie wie dokładnie jaki ma sprzęt na stoisku, ale w skupach mówią że SAMSUNG to największy szajs.

 

Oczywiście możliwe że twój model działa bezawaryjnie, i jest całkiem wydajny, jednak jak dla mnie jest to wyjątek od reguły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ja oraz moj znajomy mialem takie same zle doswiadczenia z Caviarem. I do czego to prowadzi? Ze wszystkie dyski niskobudzetowe sa do kitu. Najlepiej kupic sobie jakiegos SCSI (chociaz nie mialem z dyskami do czynienia a jedynie z napedami optycznymi).

A tak btw... czy sa wogole dostepne u nas dyski Hitachi. Bo ciagle slysze o ich rekordach i pionierskich rozwiazaniach w dyskach wysokobudzetowych wiec mysle ze powinno sie to przekladac na dyski niskobudzetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAXTOR - może i dorównuje CAVIAROWI, ale tylko na początku, jak zajmiesz tak z połowe, to odczujesz że zwolnił i to znacznie, pozatym głośność jest taka sama jak w Caviarze

Czlowieku ja rozumie , ze kazdy chwali to co ma ale nie przesadzaj . Moj maxtor jest prawie nieslyszalny a porownujac do dysku od moich starych (WD) to ich chodzi jak traktor . Co do wydajnosci to ja mam zajeste ponad 75% wolnego miejsca i nie mam zadnego spadku w wydajnosci wiec nie wiem o co ci chodzi...

Możliwe, ale widzisz, mój kumpel ma Maxtora 9 80 8mb cache i żeby mu jako tako chodził to musi defragmentować 2x w tygodniu, a ma tak samo jak ja 2 partycje, podobny sprzęt... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge z czystym sumieniem polecic Seagate , od 4 lat mam dysk 40 giga , od 1.5 roku 80giga i oba sa zupelnie bezawaryjne.Wydajnosc tez calkiem znosna , choc bez rewelacji , wkoncu nowosci to nie sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAXTOR - może i dorównuje CAVIAROWI, ale tylko na początku, jak zajmiesz tak z połowe, to odczujesz że zwolnił i to znacznie, pozatym głośność jest taka sama jak w Caviarze

Czlowieku ja rozumie , ze kazdy chwali to co ma ale nie przesadzaj . Moj maxtor jest prawie nieslyszalny a porownujac do dysku od moich starych (WD) to ich chodzi jak traktor . Co do wydajnosci to ja mam zajeste ponad 75% wolnego miejsca i nie mam zadnego spadku w wydajnosci wiec nie wiem o co ci chodzi...

Możliwe, ale widzisz, mój kumpel ma Maxtora 9 80 8mb cache i żeby mu jako tako chodził to musi defragmentować 2x w tygodniu, a ma tak samo jak ja 2 partycje, podobny sprzęt... :?

moj maxtor jest obecnie zajety w 99,99% - zostalo w sumie wolnej przestrzeni ok 150MB - zrobilem tescik hd tachem i wyniki niczym sie nie roznia od tych na pustym dysku (oczywiscie test odczytu, testu zapisu nie moge zrobic bo dysk ma pare partycji).

update: zapomnialem wspomniec o glosnosci - nawet mi nie mow ze maxtor (model ktory ja mam) jest glosny jak caviar... mam u siebie caviara i jak ktos slusznie zauwazyl - pracuje jak traktor. maxtor nie jest tak cichy jak seagate (mialem 2x80GB tej firmy) ale niewiele im ustepuje, za to mniej sie grzeje. te dwie 80 ktore mialem osiagaly 45 stopni (w/g smarta). obecnie kupilbym najprawdopodobniej 2xhitachi 120 i puscil w raidzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje tylko dobrze rzeczy : maxtor z 8mb cache !!!!!!

a sie spytam czy ktos ma moze hitachi (IBM) - albo wie jak to dziala???

patrz TUTAJ w raidzie barakudy znow sobie nie radza, a hitachi wypadl AleX69 bardzo ladnie. wibracje powodowane przez te hitachi akurat mam gdzies bo dyski i tak leza na spodzie budy przykrecone do radiatorow i odizolowane od metalowej budy przez gume

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje tylko dobrze rzeczy : maxtor z 8mb cache !!!!!!

a sie spytam czy ktos ma moze hitachi (IBM) - albo wie jak to dziala???

A ja proponuję zaglądnąć najpierw tutaj:

http://www.allegro.pl/showcat.php?id=4495

 

około 50% walniętych dysków to maxtory, do tego z nowych serii - DiamondMax9. Tych dysków nie polecę.

 

Bierz barakudę z 3 letnią gwarancją (cicha i dobra), lub WD - głośny i dobry lub w ostateczności jakiegoś Samsunga (niezbyt szybki, ale cichy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje tylko dobrze rzeczy : maxtor z 8mb cache !!!!!!

a sie spytam czy ktos ma moze hitachi (IBM) - albo wie jak to dziala???

patrz TUTAJ w raidzie barakudy znow sobie nie radza, a hitachi wypadl AleX69 bardzo ladnie. wibracje powodowane przez te hitachi akurat mam gdzies bo dyski i tak leza na spodzie budy przykrecone do radiatorow i odizolowane od metalowej budy przez gume

wiedzialem ze oni nadal robia dobre dyski:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje tylko dobrze rzeczy : maxtor z 8mb cache !!!!!!

a sie spytam czy ktos ma moze hitachi (IBM) - albo wie jak to dziala???

A ja proponuję zaglądnąć najpierw tutaj:

http://www.allegro.pl/showcat.php?id=4495

 

około 50% walniętych dysków to maxtory, do tego z nowych serii - DiamondMax9. Tych dysków nie polecę.

 

Bierz barakudę z 3 letnią gwarancją (cicha i dobra), lub WD - głośny i dobry lub w ostateczności jakiegoś Samsunga (niezbyt szybki, ale cichy)

Ehh, zgadam się ale nie do końca, może tak napisze:

 

Maxtor - 8mb cache, kompromis wydajności i ciszy

Caviar - 8mb cache, wydajność a z ciszą gorzej

Samsung - Nie polecam - Ja nie polecam, złe doświadczenia

Segate - 2 mb cache, cisza, z wydajnością gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung robi bardzo dobre dyski. Mialem/mam 2 dyski ich 1. 3.2 gb ma 4 lata i dziala do tego czasu drugi 30 gb ma 3 lata ( pad elektroniki-przez zasilke). To prawda padaly te dyski ale mieli pare wadliwych serii tak samo jak inni producenci. A najwiecej to maja do powiedzenia ci co samsunga nie mieli. Co prawda te dyski co mialem i mam to nie sa najszybsze ale ciche chlodne i nie stracilem danych ani razu ( no chyba ze z wlasnej winy ).

 

I na bank kolejnym dyskiem bedzie Samsung jestem w 100 % zadowolony z tej firmy z tych dyskow i z tego ze dobrze wydalem kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, u mnie w pokoju stoją 3 rozje*** napędy kumpli, wszystkie są z części SAMSUNGA, jest to 1x DVD x12, i 2x CD-ROM x48, a oprócz tego jakieś pół roku temu siadł mi dysk 30 GB również samsunga, sam widzisz że mam nieciekawe doświadczenie z tą firmą... 

 

Wiem że połowa typów na WGK nie wie dokładnie jaki ma sprzęt na stoisku, ale w skupach mówią że SAMSUNG to największy szajs.

 

Oczywiście możliwe że twój model działa bezawaryjnie, i jest całkiem wydajny, jednak jak dla mnie jest to wyjątek od reguły

:lol: ty chyba nie odrózniasz twardziela od cd-romu :lol: gdzie ci napisałem że samsung ma dobre cd i dvd ?? sam mogę ci potwierdzić że napędy optyczne mają beznadziejne ale dyski sąsuper. póki co nikomu nie padł na forum a jest ich dość sporo, więc nie chrzań głupot że cd rozwalone to i dyski są do kitu :!:

poza tym mówimy to u nowej serrii spin point P80, V80 itp, od 40 GB w górę, http://www.samsung.com/pl/products/harddri...rives/index.asp , czyli głównie można je rozpoznać po

 

Technologia 160 GB na talerz

Prędkość obr. 7200 obr/min

Interfejs ATA 133

Średni czas dostępu 8,9 ms

Bufor: 8 MB

Transfer do/z bufora: 741 Mbit/s

Głośność pracy:

- stan gotowości: 2,7bela

- odczyt/zapis: 2,8bela

System Fluid Dynamic Bearing (FDB) – łożysk olejowych

MTBF 500 000 (liczba godzin bezawaryjnej pracy)

System S.M.A.R.T.

System NoiseGuard

System SilentSeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kazdy dysk jaki bysmy nie kupili bedzie dobry. Nie wazna firma. Wali mnie czy dysk ma czas dostepu 8.9ms czy 9ms, oraz czy ma transfer wew. 550mb czy 600mb. Zreszta w roznych warunkach te testy wychodza roznie. Widzialem w testach roznice diametralne tego samego dysku np. przy rozpakowywaniu 670mb pliku. Oczywiscie ma na to wplyw caly sprzet ale to, ze zmienia sie klasyfikacja koncowa tych samych dyskow w jednym tescie w porownaniu do innego testu to dowod na to, ze ten sam dysk bedzie sie inaczej zachowywal u mnie, a inaczej u kolegi (oczywiscie bez zauwazalnych dla komfortu pracy roznic).

 

Jedynie w testach mozna w bezposrednim starciu odczuc roznice.

Watpie czy ktos kopiuje pliki ze stoperem w reku.

 

Mam porownanie do dysku IBM 20 GB. Sprawowal sie wysmienicie do czasu gdy zaczal byc po prostu glosny, najglosniejszy z calego kompa. I tutaj rzeczywiscie roznica w predkosci pracy jest kolosalna, no ale ten stary IBM ma chyba z 2-3 lata i parametry nieporownywalnie gorsze.

Wymienilem na inny dysk tylko ze wzgledu na ten halas. I na prawde bralem pierwszy lepszy dysk jaki mi sie nawinal.

Wybralem WD bo slyszalem ( i to tylko opinia z tego forum), ze dobre dyski, szybkie, bezproblemowe z 2 letnia gwara.

Jakby nie bylo WD to bralbym co jest i pewnie bylbym tak samo zadowolony.

I watpie czy ktos z Was powie cos zlego o swoim dysku a to z bardzo prostego powodu. Bylby niezlym idiota kupujac czerwone auto narzekal, ze nie lubi czerwonego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I watpie czy ktos z Was powie cos zlego o swoim dysku a to z bardzo prostego powodu. Bylby niezlym idiota kupujac czerwone auto narzekal, ze nie lubi czerwonego koloru.

powiem ci ze masz racje, polowiczna racje ...

nikt nie lubi kupowac padliny ale czasem kupujesz 10 dyskow do swych komputerow, i okazuja sie padlina po kilku miesiacach, to jest sux

mam teraz 20 roznych dyskow (WDC, IBM/Hitachi, Seagate, Samsung)

i naprawde moge je ocenic bez jakiej kolwiek podniety ich marka

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I watpie czy ktos z Was powie cos zlego o swoim dysku a to z bardzo prostego powodu.

Kupilem maxtora... i sam zobacz: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71271

I nie tylko na maxtorze ludziska maja takie problemy :(

ja z wydajnosci mojego WDC JB 800 jakos super nie jestem zadowolony a na dodatek dysk czasem slychac

teraz jakbym bral to albo maxtorka jakiegos albo hitachi :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw... czy sa wogole dostepne u nas dyski Hitachi. Bo ciagle slysze o ich rekordach i pionierskich rozwiazaniach w dyskach wysokobudzetowych wiec mysle ze powinno sie to przekladac na dyski niskobudzetowe.

 

Hitachi są w komputroniku, ale jakoś nie wiem o nich wiele wiec sie boje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samsungów - był temat o awaryjności dysków, policzcie ile było Samsungów, ile sigejtów, ile WD itp...Samsungi były chyba dwa, w tym jeden komuś spadł... 1 samsung na 20 barakud to chyba dobry wynik ? Z ciekawości sprawdziłem mój zabytek, czy ma bady (kupiony styczeń 2001). Oczywiście zero badów, dysk jak chodził tak chodzi.

 

Następnym moim dyskiem będzie... Samsung :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw... czy sa wogole dostepne u nas dyski Hitachi. Bo ciagle slysze o ich rekordach i pionierskich rozwiazaniach w dyskach wysokobudzetowych wiec mysle ze powinno sie to przekladac na dyski niskobudzetowe.

sa i mam takie 2 w jednym kompie (kupilem na testy) ... najlepiej jak pojdziesz na gielde komputerowa, to sie nasluchasz od >specjalistow< co to za dyski ... a dyski sa oK, po za buda cisza jak u seagate ale jak je wsadzisz na sroby, to niezle wibracje wywoluja ... a jesli chodzi o wydajnosc i gwar <- 80GB lepiej niz u seagate ... o wudeku JB/JD juz nie wspominajac ...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I watpie czy ktos z Was powie cos zlego o swoim dysku a to z bardzo prostego powodu.

Kupilem maxtora... i sam zobacz: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71271

I nie tylko na maxtorze ludziska maja takie problemy :(

Zawsze moze trafic sie bubel. Mercedes klasy A nie kwalifikuje wszystkie merce do awaryjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupilem maxtora... i sam zobacz: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=71271

I nie tylko na maxtorze ludziska maja takie problemy :(

Zawsze moze trafic sie bubel. Mercedes klasy A nie kwalifikuje wszystkie merce do awaryjnych.

Kaeres - wcześniej podawałem linka do allegro/HDD/uszkodzone - gdzie około połowy wszystkich walniętych to Maxtory, a duża część to nowe DiamondMaxy

 

z maxtorem jest jak z Polonezem - jak masz szczęście to będzie działał (chyba że padanie ;) ). Raczej wahałbym się porównywać go z mercedesem (w kwestii awaryjności) - no może z 30 letnią 123 ;)

 

PS - Kaeres nie ma maxtora (prosił mnie o zamieszczenie tego info ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, raptory wdc wymiatają wydajnościowo, mają chyba 10 tys rpm, ale jak komuśnie przeszkadza hałąs caviara to niech zamieszka koło lotniska, tania ziemia i więcej kasy na kompa będzie :lol:

czytalem dużo testów przed zakupem samsunga i to nie jest tak, że samsung cichy ale wolny, to nie są pojęcia sprzeczne. z resztą kwazor każdy lubi co innego, jedni blondynki, inni brunetki a inni ładne dziewczyny. są i tacy co chlopców wolą, ich sprawa.

WDC STANOWCZO NIE!!!!!! WŁAŚNIE GO ZAMORDOWALEM Z NERWICY:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw... czy sa wogole dostepne u nas dyski Hitachi. Bo ciagle slysze o ich rekordach i pionierskich rozwiazaniach w dyskach wysokobudzetowych wiec mysle ze powinno sie to przekladac na dyski niskobudzetowe.

sa i mam takie 2 w jednym kompie (kupilem na testy) ... najlepiej jak pojdziesz na gielde komputerowa, to sie nasluchasz od >specjalistow< co to za dyski ... a dyski sa oK, po za buda cisza jak u seagate ale jak je wsadzisz na sroby, to niezle wibracje wywoluja ... a jesli chodzi o wydajnosc i gwar <- 80GB lepiej niz u seagate ... o wudeku JB/JD juz nie wspominajac ...

pozdr

 

 

DYSK scsi chetach seagate mojemu wujasowi padły w ilości 6 sztuk....ibm/hitachi na scsi żaden a ma ich 4 wewnątrz 2 zewnętrzne...jak slyszy dźwięk slowa seagate dobry dysk mówi mój wujas wtedy że by takiego kogoś poćwiartował...:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Maxtora jak w podpisie -istny traktor! zgrzyta, charczy, etc... :x

 

Miałem okazję przez parę minut korzystać z kompa na którym pracuje SAMSUNG Spin Point P80 SP0812N.

 

Dołączona grafika

 

Powiem szczerze, że bardzo miłe wywarł na mnie wrażenie. Przede wszystkim jest on bardzo cichy (nie to co mój nieszczęsny Maxtor :x ). Miałem kiedyś Barkę IV, która było podobnie cicha jak Samsung jednak przy starcie kompa lekko zgrzytła. Tu od momentu załączenia kompa aż do wyłączenia panuje wieczna cisza... Prędkości zapisu i odczyty nie sprawdzałem bo nie było na to czasu ale powiem szczerze, że sam się zastanawiam nad zmianą mojego dysku na ten właśnie (2x 80GB RAID).

 

Najtaniej gdzie można go nabyć to chyba Allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24774744 -myślę,że jest to bardzo dobra cena jak za dysk 80GB, 8MB cache, 3 lata gw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ Mam tego samego tylko ze na sata... i jak zacznie pracowac to jest slyszalnie glosniejszy od U5 ... ( mialem wczesniej )....

I w dodatku te problemy :( ... W najblizszym czasie powiem wam czy to dysk... Jak na razie nie polecam !! ( chyba ze lubicie siedziec w takim gownie jakim teraz ja jestem )

 

Teraz bede probowal go reklamowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...