Skocz do zawartości
tomek176

Dobry dysk 80GB za dobre pieniądze ...

Rekomendowane odpowiedzi

:/ Mam tego samego tylko ze na sata... i jak zacznie pracowac to jest slyszalnie glosniejszy od U5 ... ( mialem wczesniej )....

I w dodatku te problemy :( ... W najblizszym czasie powiem wam czy to dysk... Jak na razie nie polecam !! ( chyba ze lubicie siedziec w takim gownie jakim teraz ja jestem )

 

Teraz bede probowal go reklamowac...

Zgadza się. Podczas pracy głowicą cichy nie jest!

Ja jednak uważam, że absolutna cisza, która jest w czasie, gdy tylko talerze się kręcą jest najważniejsza. Dysk kręci się non-stop a pracuje sporadycznie, nie?

Poza tym ja mam kompa wyciszonego na maxa i jest to dla mnie bardzo ważne!

Mam wentyle puszczone na 2000RPM (CPU, DODATKOWY)

Mam wyciszenie korkiem

Mam pasywne chłodzenie na NB I GRAFIE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Maxtora Diamond Max, który mam w podpisie! W OGÓLE GO NIE SŁYCHAĆ! POWAŻNIE! (Miałem Seagate U5 40GB i mam porównanie!)

U5 też mam w komputerze - i porównanie z tym, to jak porównywanie traktora z nowym dieselem ;) - hnit: nie ma sensu

 

Diamond Max jest tylko odrobinę cichszy niż WDC, a oba dyski to wiertarki.

 

W porównaniu do Seagata lub Hitachi po prostu nie mają szans ;] (jeśli idzie o głośność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak rozmawiałem z kumplem z serwisu jakiś czas temu to dowiedziałem sie, że część Baracud VII wraca szybko do serwisu. z tego co się jeszcze dowiedziałem bezawaryne (praktycznie) są Samsungi i WD. O maxtorach nic nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, cóż. Widocznie panowie macie tak wyciszone kompy, że wam tylko dyski słychać!

JA GO POZA TRYBEM ODCZYT/ZAPIS WCALE NIE SŁYSZĘ!

Ja tak właśnie mam - i powiem, że w tej chwili najgłośniejszym elementem komputera są moje dyski (właściwie tylko je słychać i to nie w trybie odczyt/zapis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Maxtora jak w podpisie -istny traktor! zgrzyta, charczy, etc...  :x  

 

Miałem okazję przez parę minut korzystać z kompa na którym pracuje SAMSUNG Spin Point P80 SP0812N.  

 

Dołączona grafika

 

Powiem szczerze, że bardzo miłe wywarł na mnie  wrażenie. Przede wszystkim jest on bardzo cichy (nie to co mój nieszczęsny Maxtor :x ). Miałem kiedyś Barkę IV, która było podobnie cicha jak Samsung jednak przy starcie kompa lekko zgrzytła. Tu od momentu załączenia kompa aż do wyłączenia panuje wieczna cisza... Prędkości zapisu i odczyty nie sprawdzałem bo nie było na to czasu ale powiem szczerze, że sam się zastanawiam nad zmianą mojego dysku na ten właśnie (2x 80GB RAID).

 

Najtaniej gdzie można go nabyć to chyba Allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24774744 -myślę,że jest to bardzo dobra cena jak za dysk 80GB, 8MB cache, 3 lata gw.

No i stało się! :P

Zamówiłem SAMSUNGA 160 GB (SP1614N)

Wrażeniami podzielę się w jutro bądź piątek...

Zapłaciłem równe 500zł.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie hie... maxtor poszedl sie kochac do prolineu :D. Wymienili mi go na miejscu... i zmienilem dyska na barke 80gb. O wiele cichsza, bardzo fajnie na razie sie na niej pracuje. Jedny minut to t oze nie miala wejscia na zwyklego molexa do zasilania i musialem dokupic dodatkowo kabel zasilajacy.

 

 

NIE POLECAM MAXTORA. BYL TO MOJ PIERWSZY.... I OSTATNI !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA POLECAM MAXTORY, BO MÓJ JEST ZAJE*** TZN. SPRAWUJE SIĘ WYŚMIENICIE! MOŻE DOBRZE TRAFIŁEM :) CICHY, SZYBKI, ZIMNY I CAŁKIEM NIEDROGI!

Dobrze napisales... ale inni moge dobrze nie trafic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=5

 

Wlasnie takiego WDC teraz kupilem za 280 pln.

Nie dosc, ze najszybszy, zdobyl rekomendacje in4 do tego jak narazie (czyt. nowy) nie slychac go wcale w czasie spoczynku.

Wiadomo, w czasie czytania jest chrobocik ale w porownaniu z moim starym IBM 20GB to roznica nieziemska.

Z WDC mam

WD400JB

WD800JD na SATA

 

Fakt dźwięk wydobowający się z Caviarów nie każdemu przypadnie do gustu. Ale dla wydajnosci warto. Chwalę sobie oba dyski. JD kupiłem tylko dlatego by zrobić w obudowie, i wywalić wszystkie taśmy. Mam zaufanie do tej firmy. Żaden mi jeszcze nie padł, zero badów.

Atrakcyjne ceny.

W pracy także postawiłem na WDC400JB i 800JB i nikt narzeka, wręcz przeciwnie.

 

Mam jeszcze takiego Maxtora

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4585

 

Mam go zainstalowanego po prostu na śruby do obudowy. Jeśli odłącze zasilanie od WDC, komputera wogóle nie słychać. Tylko delikatny szmer głowic, z uchem przy obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i otym właśnie mówię. Olejowe łożyska! Bezgłośne wirowanie talerzy! Dosłownie :)

 

Sheep. Wierz mi, ze więcej dysków Maxtora działa, niż nie działa!

Jak kupiłem mojeko Solteka, to był padnięty! Wymieniłem na inną sztukę i chodzi idealnie. Toteż nie mogę powiedzieć, żę SOLTEK to [ciach!]o, bo sprzedaje zepsute płyty główne! Nie generalizuj, stary!

Masz gwarancję, masz rękojmię! Nic nie straciłeś. Czego tu chcieć więcej??? IMHO, trzeba było dać II szansę Maxtorowi. Nie pożałował byś! Mówie Ci to z własnego doświadczenia z tymi dyskami (moi znajomi też mają, co prawda 60GB i 160GB - nie narzekają!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze kupisz poloneza co siępsuje co kilometr a możesz trafić taki, ze lejesz paliwo i śmigasz bez stresów. ale nektórzy wolą kupić VW i wiedzieć, że nic nie padnie niezaleznie od sztuki. i taki jest samsung :!: tyle tylko że samsung nie kosztuje więcej niż inne dyski a nawet mniej.

maxtor jest dobry ale zawsze jest cośdobre i lepsze. i oczywiście zawsze jest coś gorsze - caviar, kiedyś najlepszy teraz najgorszy. i nawet jak ktośma pisać "bo mi 1.6GB do tej pory chozi" to znajomym padł caviar 1.6GB, nie noszony, nie wyjmowany, a samsung 1.6GB noszęw kieszeni i chodzi cacy.

 

caviary z chin są tragiczne, z malezji czy singapuru są dobre i się raczej nie psują ale u nas głónie z chin najbardziej szajsowne modele są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze kupisz poloneza co siępsuje co kilometr a możesz trafić taki, ze lejesz paliwo i śmigasz bez stresów. ale nektórzy wolą kupić VW i wiedzieć, że nic nie padnie niezaleznie od sztuki. i taki jest samsung :!: tyle tylko że samsung nie kosztuje więcej niż inne dyski a nawet mniej.  

maxtor jest dobry ale zawsze jest cośdobre i lepsze. i oczywiście zawsze jest coś gorsze - caviar, kiedyś najlepszy teraz najgorszy. i nawet jak ktośma pisać "bo mi 1.6GB do tej pory chozi" to znajomym padł caviar 1.6GB, nie noszony, nie wyjmowany, a samsung 1.6GB noszęw kieszeni i chodzi cacy.

 

caviary z chin są tragiczne, z malezji czy singapuru są dobre i się raczej nie psują ale u nas głónie z chin najbardziej szajsowne modele są.

ja mam caviara 80g bb i nie narzekam i nie mow ze caviary to gowno kazdy dysk na swoj sposub jest dobry zalerzy co oczekujesz po takim dysku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie sztuka sięliczy ale są dyski bezawaryjne niezależnie od sztuki więc wiesz na co trafisz. niektóre padają mniej inne więcej. sprawdźcie kraj produkcji caviara.

teoretycznie dyk jest dysk i wszystkie są takie same ale każdy wie że to nie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie sztuka sięliczy ale są dyski bezawaryjne niezależnie od sztuki więc wiesz na co trafisz. niektóre padają mniej inne więcej. sprawdźcie kraj produkcji caviara.

teoretycznie dyk jest dysk i wszystkie są takie same ale każdy wie że to nie prawda.

A jaki jest kraj produkcji Samsunga P80, którego tak zachwalasz :?:

 

Mam dwa WD400JB, jeden kupiony zaraz jak tylko się pojawiły, drugi kupiony dwa miesiące temu. Różnią się wyglądem i wagą. Ten pierwszy jest wyraźnie cięższy.

 

Jak Samsung z nowymi modelami wyrobi sobie markę, też pójdzie w koszty.

 

Tak jak Seagate, który już nie produkuje tak cichych dysków jak Barracuda IV, zresztą Maxtor też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraj?

 

Ludziska. Wszystko zależy od serii, tygodnia, fabryki (kraju też: Węgry, Malezja, Tajwan, Chiny itd) tak jak w prockach.

Mój 2500+ kręci się na 3200+ przy 1,6V. Inni potrzebują aż 1,75V!!!

A jeszcze inni nawet przy 1,5V jadą na 3200+

Z dyskami może być podobnie! Jedne padają przy lekkim przegrzaniu, inne pracują 10lat w trudnych warunkach...

 

Zobaczcie, jak skrajne bywają opinie o jedym dysku!

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WDC 800JB i jest super, mam obecnie zajęte na nim ok. 93% i wydajność w stosunku do pustego wogóle nie spadła, moje aktualne wyniki w HD Tach 2.70 to:

 

Max - 60,9mb/s

Min - 35,6mb/s

Avg - 51,5mb/s

 

hm takie jak mojego samsunga na k7s5a :-D

 

Dołączona grafika

 

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy

 

Nie wiem skąd masz takie rewelacyjne info :? dziwne że mój działa, komp lata nonstop, z netu 100KB/s+ niemal nonstop,, i tak już od 4mcy, uwierz mi że przeżył już swoje,,, wyobraź sobie samochód,,, nie taki co jeździ 5 dni w tyg po 5km przez dwa lata tylko taki co przez 4mce nonstop wali na zmianę po autostradzie i kilka os'ów,,, proste :-D

 

SEGATE - szkoda wogóle gadać...wydajnościowo bardzo odstaje

 

120GB sata z 8mb mojego kumpla w np hdtaczu odstaje od mojego samsunga ~3mb/s,,, baardzo odstaje,,, :-D

 

Ogólnie to CAVIAR nie może najcichszy, ale wentyl proca puszczony na 2800 obr/min napewno jest głośniejszy.

 

no pewnie że nie jest najcichszy jest raczej... najgłośniejszy? Nie wiem jak to jest z uszami ludzi którzy pisza że kawiary nie są takie głośne,,, obcowałem z kilkoma i jak dla mnie są koszmarnie głośne,,, nie chciał bym mieć czegoś takiego w kompie,,, w połączeniu z jakąś tanią obudową z cieniekiej blachy jest już masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Szukam dysku za jakieś 330 zł dobrego i sprawdzonego. Chciałem Seagate, bo takiego mam, ale ostatnio pracująć w servisie dużo tego przerobiłem i te seagate z roczną gwarancją się sypią, te z 3 letnią prawie wcale - zastanawiające. Teraz zastanawiam się nad Caviarem XL 8 mb keszu ...

Ja mam takiego Seagate'a wlasnie za 300 zlotych i rok gwarancji :). Qrde, a jak walnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego w sklepie komp.

Napędami (cd, hdd )Samsunga przestał handlować, za dużo zwrotów.

Sam też miałem z nimi niemiło do czynienia.

W szafie też mam tego troche i nadają się tylko do zabawy dla dzieci.

Samsung nigdy!

Ostatnio kumplowi padły 2 nowe Seagety 80(w przeciągu paru miesięcy, informatyk wyobraźcie sobie jak go musiał szlak trafiać), uwarzałem te dyski za dość dobre, a teraz....

Dużo ważniejsza jest trwałośc niż te milisekundy, chyba że ktoś co pare dni przejnstalowuje system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siejesz zamęt. Radzę ci poczytać topiki o HDD na tweaku. Samsung trwały jest i basta!! Co do napędów optycznych i magnetycznych - szajs. Ale HDD Samsunga to twarde skurczybyki! No i 3 lata gwary! A te o dużych pojemnościach (120gigs i wyżej) są do tego bardzo szybkie. Co do tych milisekund - jeśli uważasz że skrócenie czasu dostępu (przez zwiększenie częstotliwości pracy interfejsu do nominalnej) zmniejsza trwałość, to delikatnie mówiąc, jesteś w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te zdania nadal podzielone.... każdy broni swojego i do końca nic nie wiadomo.

 

No i nie wiem czy

WD Caviar

Samsung

a może Maxtor

 

Wiem tylko, że 8mb keszyków. Czyli to samo co na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te zdania nadal podzielone.... każdy broni swojego i do końca nic nie wiadomo. 

 

No i nie wiem czy

WD Caviar

Samsung

a może Maxtor

 

Wiem tylko, że 8mb keszyków. Czyli to samo co na początku.

Na benchmark.pl jest nowy test HDD od 120 GB wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pamięć podręczna (cache): po co ona w ogóle jest potrzebna? Aby wspomagać proces zapisu danych na dysk twardy. Bzdurą jest twierdzenie, iż od jej wielkości zależy prędkość odczytu danych. Współczesne dyski twarde, całkiem nieźle radzą sobie z odczytem danych, inaczej jest jednak z zapisem. Wystarczy spojrzeć na wyniki HDtacha, zielona linia oznacza prędkość zapisu danych. Najlepsze dyski osiągają wyniki na poziomie 32MB/s czyli o ponad połowę mniej niż prędkość odczytu. Standardem w obecnych topowych dyskach twardych, jest 8MB cache. Modele budżetowe maja jej najczęściej 2MB. Swego czasu Seagate miał w swojej ofercie specjalne modele Cheetah z 16MB cache, i jest to absolutny rekord. Bardzo szybko jednak inżynierowie doszli do wniosku, że zwiększanie pamięci podręcznej w nieskończoność nie przynosi wymiernych zysków w wydajności. Znacznie lepszym rozwiązaniem, jest buforowanie danych na specjalizowanych kontrolerach, gdzie można jej zainstalować zdecydowanie więcej mniejszym kosztem. Nikogo nie dziwią kontrolery posiadające 256 czy 512MB pamięci podręcznej. Mało tego, taką pamięć można samemu rozbudować, wymieniając po prostu kostkę pamięci. Najczęściej stosuje się w tej roli moduły SD-RAM, jednak powoli zaczynają się pojawiać kontrolery, które jako cache używają DDR SD-RAM.

Kopiowanie z partycji na partycję trwa dużo krócej z 8MB cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...