Skocz do zawartości
AD

extreme overclockers P 166 MMX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all.

Wraz z kolegą wojtowiczem postanowiliśmy przeprowadzić benchmarki na kompie składającym sie z :

 

Procek P 166MX MHz

Mobo noname

Segate 1704 MB 5400 obr/min

Dysk

Segate 30GB MB 5400 obr/min

Ram 2 x 32Mb

K.grafiki PCI Rage 256 2 MB

K.sieciowa ISA 3 Com

Zasiłka 235 W ATX/AT

 

Jutro podeślemy zdjątka , jakie benchmarki mamy na "staruszku"

przetestować ? (oczywiśnie odpowiednie dla tego procka :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark 2003 :twisted: najlepiej to bedzie jak zrobice sandre super pi itp jak chcecie moge 486dx2 dla porownania potestowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem drugim uczestnikiem projektu, wraz z AD postaramy sie wykrzesać z tego dziadka ile się da.Dla formalności podam trochę szczegółów dot. sprzętu.

 

Proc - P166 MMX...i wszystko jasne!

Foto: http://tomko2004.republika.pl/proc.jpg

 

Mobo - wcale nie noname, tylko Chaintech 5VGM1 (chipset Intel VX)

Foto: http://tomko2004.republika.pl/mobo.gif

 

RAM - 2x 32 MB SDRAM Vigor Single Channel :)

Foto: RAMy jakie są, każdy widzi

 

VGA - ATI RAGE II 2 MB PCI DVD TV OUT

Foto: http://tomko2004.republika.pl/vga.jpg

 

Cooler - Tracer TRW 3019b silent (silent tylko z nazwy...5k obr/min robi swoje!)

 

Foto: http://www.megabajt.com.pl/zdjecia/tracer_...spider_5577.gif

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie odpowiedzi dotyczące projektu

Pozdrawiam, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaVeN ---> po części masz rację, ale chcemy też spróbować ile da sie wyciągnąć z tego sprzętu, a poza tym czyż nie jest miło czasem dla odmiany pobawić się starymi kompami?

Arnie ---> thx za ofertę ale mamy dostęp do jeszcze starszego sprzętu...kolega do tej pory jedzie na zabójczym 486, a jakby głębiej pogrzebać na strychu to może wydarłbym jeszcze i286

 

A co do benchmarków...specjalnie dla wspaniałych forumowiczów postaramy się odpalić AIDĘ i PCmarka 2k2 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hlehle - mzoe sie dołącze mam:

 

166MMX

jakies mobo(musiałbym sprawdzic)

32+32Mb RAM (tez musiałbym sprawdzic :]

2,1Gb dysk

jakas karta 2Mb (chyba S3 Virge)

 

podajcie jakie benchmarki to jak znajde troszki czasu to tez mojego przycisne

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko my zajmujemy sie katowaniem starowinek:)A co do benchmarków to czekamy z tym do jutra jak dorwie się jakąś klawiature do tego ustrojstwa i spróbujemy odpalić kompa po Bożemu.Pewniaki to AIDA32 odczyt/zapis pamięci, może PCmark i Sandra (jak się włączą).Dla porównania zrobimy jeszcze testy po OC, zamiast małego radiatorka walne na tą pentiawke mojego Tracera.Na procku jak w podpisie radzi sobie bardzo dobrze więc z podkręconym P166 też nie powinno być najgorzej.A jak chodzi o fotki to mam 8 MB wolnego miejsca na zrzuty w formacie .JPG i .GIF, jakby ktoś nie miał możliwości wrzucenia screenów to proszę o kontakt, wyśle to na swoje konto.

Aha, wszystkich chętnych posiadających stare maszyny zapraszamy do kręcenia i testowania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj raczej nie bedzie żadnych testów:( niezdąrze podesłać tomkowi dysku . Ale może uda mi sie skąbinować jeszcze jednego kompa do testów tym razem coś ale cel 450 MHz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest ---> damy, damy, niech tylko AD skończy robić WC to zobaczymy ile sie z tego da wycisnąć :)

 

YoSHi ---> świetny wynik, gratulacje! Niezły pomysł z tym mrożeniem...trzeba spróbować ile nasz egzemplarz pójdzie po takim zabiegu!

 

BTW, ciekawe ile udałoby się podkręcić tego staruszka na chłodzeniu ciekłym azotem jak mieli na THG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten moj to byl box i pamietam ze bardzo sie staralem ale tego wentyla zdjac nie moglem. pamietam ze on byl na 2.8V a raz go odpalalem na 3.5V! :D ale nic to nie dalo w kwestii podkrecalnosci. Plyta SpaceWalker (shuttle) cos tam 555 na chipsecie VX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jutro tomko dostanie dysk(Segate 1704MB) i zasiłke tylko nie ma wentyla ale może sobie jakoś z tym poradzi :P

 

A co do chłodzenia wodnego to projekt upadł:( narazie jak jusz bede miał robić to chodzenie freonem ew ciekłym CO2 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze narodziła sie nowa dziedzina OC :D ostatnie soki z truposzy :D, proponuje poszukac gdzieś 3D Marka 99 to powinien ruszyc na taki sprzecie rade 3D albo Virge GX.

 

Sam mam na stanie P200MMX i mobo ale brak mi ramu i dysku, ale w wolnej chwili coś pomysle nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sie zabawie.

Mam 166MMX na Gigabycie GA-5AA (czy jakos tak)

Wstaje mi na 250MHz ale na testy bede musial poczekac bo jest tam walnieta 800MB ale kumpel ma mi podrzucic 1.2GB

Sprobuje na niego jakos wladowac Volcano9 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phiiiii cieeeenko :P

Ja ostatnio jak testowalem plytke Soltek sl-56d5 zanim ja sprzedalem na allegro :) wycisnalem z mojego boxowego 166 mmx

280Mhz :twisted: :twisted: (fsb 112) napiecie 3,2 v :twisted:

Posta mialem nawet na 310 przy napieciu 3,5 :P i to wszystko na standardowym radiatorku

A procek bez zadnego podnoszenia napiecia smiga jako 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, spoko, spoko, widzę że naprawdę dużo jest takich zwichrowańców jak ja i AD (joke:))...niestety nie mam dobrych wieści co do naszego kompa bo zajęć mam ostatnio nawał a moja doba trwa tylko 36 godzin:( Uporałem się z niekompletnym zasilaczem, mam w domu wszystko oprócz klawy do tego staruszka i obiecuję, że jak ją dorwę to zaczniemy z kolegą AD różne eksperymenty na pentiawie.BTW, kto wykona jakieś testy niech wpisze tu swoje wyniki, ew. podeśle zrzut (dysponuję serwerem na fotki).Aaaa, congratz S.Youth, świetny wynik, a wszystkich chętnych tradycyjnie zapraszamy do kręcenia!

Pzdr 4 all

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się łezka w oku toczy. P 166 MMX moja pierwsza maszyna :) i pierwsze OC. Wynik może nie był imponujący ale różnice czułem. Miałem 64Mb RAM i płytę SHUTTLE wyciągnąłem jeden zworek i już bym mam P 188 MMX. Dalej się już nie dało. A do tego wszystkiego Voodoo 2 12MB. Czemu ja ją sprzedałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści, już komp jest złożony, zasilacz stygnie, jeżeli nie dziś to jutro przed południem testy, na razie bez O/C. A jak chodzi o niespodziankę to uchylę rąbka tajemnicy: na pewno to będzie coś EKSTREMALNEGO i zrobi z pewnością duże wrażenie :) , wszystko zależy od tego jak pan AD wywiąże sie zadania...powiem tylko tyle, że w ostatnim czasie takiego czegoś jeszcze nie było !

Jesteśmy bardzo happy bo coraz więcej ludzi męczy dziadków...tak ma być !! Nie dajmy umrzeć staruchom i temu tematowi :P

 

UPDATE

 

Właśnie zabieram się za odpalanie kompa, jak dobrze pójdzie to przetestuje go na jutro rano a bliżej weekendu z AD spróbujemy go podręcić.

 

Pzdr

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEh ja mam maszynke taka co w podpisie i nawet 3dmarka 2001 odpalalem ;] smiga ilosc klatek od 1-5 chyba max jak bylo najgorzej ze nie chca dzialac testy w high quality tzn dochodzi do smoka i wywala ;/ ( tak to 1 test na high to jest non stop czarny ekran ale przechodzi ;] niestety na 2 zwis ) wiec nie wiem ile pc mam ;] a sandry i inne aidy jak najbardziej dzialaja i jest ql ;]

niestety u mnie mobo wiecej nie ciagnie 3.5x75;/ wiec wyzej kraweznika nie podskocze ;]

w 3dmarku 2000 na samym virge mialem 112 pc ;] o zgrozo ile to trwalo ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...