Skocz do zawartości
masin

ATI oskarża nVidię o oszukiwanie (nowa burza na forum?)

Rekomendowane odpowiedzi

ATI oskarża nVidię o oszukiwanie

Firma ATI zarzuca nVidii dopuszczenie się małego oszustwa na prezentacji swoich najnowszych kart graficznych z serii Geforce 6800. Nvidia miała zademonstrować wyraźne różnice w jakości obrazu, pomiędzy systemem wyposażonym w kartę z silnikiem graficznym PixelShader 3.0 a PixelShader 2.0. W rzeczywistości jednak Nvidia rzekomo oszukała zaproszonych gości, pokazując im różnice w jakości obrazu pomiędzy kodem PS 3.0 i PS 1.1.

Powodem takiego "oszustwa" miał być fakt, iż różnic w jakości obrazu pomiędzy PS 3.0 i PS 2.0 tak naprawdę nie ma - gra wyglądałaby poprostu tak samo - co potwierdzają przedstawiciele firmy ATi.

 

zrodlo

benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napewno niedługo w necie sie o tym zrobi baaardzo głośno, a nawet można powiedzieć że juz sie powoli robi... ale według mnie to bezsens nie było nawet po co zmieniac nazwy na PS 3.0 jak to jest to samo co PS 2.0 ;/ Ale ładnie oszukali ludzi z tym porówaniem miedzy PS 3.0 a PS 1.1 :)

 

Pozdrawiam, Dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytajcie trochę forum 8)

 

HAIZ :arrow: NIEREALNY już wytłumaczył o co chodzi :arrow:

...Różnica między PS 2.0 i PS 3.0 jest taka, że w przypadku PS 3.0 można pisać programy dla jednostki PS o nieograniczonej długości. PS 2.0 ma limit, jednak można po prostu go obejść łącząc ze sobą kilka programów. Oznacza to, że przy pomocy PS 2.0 można uzyskać IDENTYCZNE efekty, jak przy PS 3.0, a więc screeny z Far Cry to jedna wielka ściema. PS 3.0 po prostu ma ułatwić pracę programistom, jednak nie daje dostepu do żadnych nowych funkcji, których nie było w PS 2.0...

 

Pozdrawienie dla NV :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

z tego co się dowiedziałem od znajomego betatestera oprogramowania NVIDII to rzeczywiście było to porównaniu PS1.1 do PS2.0, ale dlatego, że PS3.0 nie różni się od PS2.0 prawie niczym oprócz większej wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytajcie trochę forum  8) 

 

HAIZ  :arrow:  NIEREALNY już wytłumaczył o co chodzi  :arrow: 

...Różnica między PS 2.0 i PS 3.0 jest taka, że w przypadku PS 3.0 można pisać programy dla jednostki PS o nieograniczonej długości. PS 2.0 ma limit, jednak można po prostu go obejść łącząc ze sobą kilka programów. Oznacza to, że przy pomocy PS 2.0 można uzyskać IDENTYCZNE efekty, jak przy PS 3.0, a więc screeny z Far Cry to jedna wielka ściema. PS 3.0 po prostu ma ułatwić pracę programistom, jednak nie daje dostepu do żadnych nowych funkcji, których nie było w PS 2.0...

 

Pozdrawienie dla NV  :lol:  :wink:

    z tego co się dowiedziałem od znajomego betatestera oprogramowania NVIDII to rzeczywiście było to porównaniu PS1.1 do PS2.0, ale dlatego, że PS3.0 nie różni się od PS2.0 prawie niczym oprócz większej wydajności     

 

to chodzi o wydajnosc czy uproszczenie piasaczom gier pracy :? :? sam juz sie zgubiłem w tej różnicy ... :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ta gadka???

Na czym oni mieli pokazac te PS2.0????

Przeciez trzeba bylo ukazac jak najwieksza roznice.

A wlaczajac frapsa czy cos do monitorowania pokazali by ogromny przeskok w predkosci dzialania miedzy starymi FX pracujacymi w PS2.0 a nowymi kartami dzialajacymi na PS3.0 Jedna wielka parodia. Tak zle i tak niedobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati przekłada premiery bo liczyli na kolejną porażkę nVidii w stylu FX a nVidia powróciła ze świetną kartąto teraz ati szuka dziury w całym. dostali po tyłku więc niech siębiorądo pracy a nie takie chamówy odstawiają żeby szumu narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati przekłada premiery bo liczyli na kolejną porażkę nVidii w stylu FX a nVidia powróciła ze świetną kartąto teraz ati szuka dziury w całym. dostali po tyłku więc niech siębiorądo pracy a nie takie chamówy odstawiają żeby szumu narobić.

Hahahahahaha. To, że ATI dopiero teraz zrobiło dym to się dziwię! My już dym zrobiliśmy od razu po premirze nv40! Zapraszam do poczytania NV40&R420 http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=66596&start=600. Pozatym wszyscy trąbią, że ATI ma sporo większą przewagę w wydajności więc nie sądzę, żeby to ATI miało brać się do roboty! Raczej do roboty niech weźmie się NVIDIA i nie robi wałków tylko walczy uczciwie! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja nigdy nie lubiłem nv, zawsze jakieś afery ala Rywin wychodziły :P, a ATI prawie zawsze uczciwie :D, poza tym według mnie nie liczy się tylko szybkość,ale i jakość(np. PowerPC do x86). Tak więc panowie z nv, takimi krokami dobrej sławy sobie nie zrobicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati przekłada premiery bo liczyli na kolejną porażkę nVidii w stylu FX a nVidia powróciła ze świetną kartąto teraz ati szuka dziury w całym. dostali po tyłku więc niech siębiorądo pracy a nie takie chamówy odstawiają żeby szumu narobić.

AMD Rulezz dobrze się czujesz co ty wypisujesz, kiedy ATi "dostali po tyłku" :?: :?: Jakie chamówy oni odstawiają proszę ciebie przedstaw mi jakiś przykład :?: Chamówy to odstawia nVIDIA z porównaniem PS2.0 do PS3.0. Nie mogę ciebie zrozumieć, co ci daje takie wypisywanie bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/b/67211 i http://www.frazpc.pl/komentarz/10399

 

Możecie nienawidzieć FrazPC... ale dla wypowiedzi Peta chyba warto wkleić tu te linki. :D

A dlaczego nienawidzimy FrazPC na tweaku ? To już stare dzieje, już nie aktualne prosze pana :)

Stare dzieje? Z jakiego to powodu nie darzycie FracPC sympatia ? Bo ja jeszcze mody jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Nvidia ma dobrego tylko Nforce 2, a ta platforma juz się kończy. Nforce 3 to rpzecież porażka....

A co do NV40 - Nvidia sama sobie kopie dołek. Obawiam się, ze może być to już jej ostatnie posuniecie... ATi zmiecie je bez większych problemów i niestety znowu będziemy mieli monopolistę. ehhh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...