Skocz do zawartości
sebkan

Moje wc BETA...::4ever::... w midi chaupce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o zdrowie pytam :)

 

Przedstawiam moje WC BETA...::4ever::...

 

Info

CPU blok Copperfield ver 1 12mm

chłodnica chevvete + shroud (plexi) home-made + wentyl chrome 120@5V wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący

pompka: narazie atman 305 aczkolwiek na dniach powinien być eheim

pojemnik również z plexi self-made

węże ogólnie 12mm jest kawałek 16mm

jeszcze jeden wentyl wyciągający 80mm Arctic Cooler

 

Plany:

jakiś kontroler wentylow, moze Areogate ale może jakoś się przemoge i spróbóje lcd zrobić z termometrem

może bedzię blok na gpu (patrz niżej opis)

jeden wentyl wyciągający ciepłe powietrze z chłodnicy (będzie między chłodnicą a pojemnikiem)

i może coś jeszcze :)

 

 

Uprzedam wasze pytania

Jest tylko jeden blok ponieważ ze względów technicznych trudno było by mi się z weżami wyrobić w tej obudowie (byłoby za dużo zagięć) ale pomyśle nad tym

 

pojemnik jest taki brzydki bo muciałem te rogi dokładnie oblac klejem epoxydowym bo ładny to on już był i kiedy obudziłem się rano wyciękło połowę wody :?

 

dziure w prednim panelu jest na termometr ale niestety uszkodziłem go podczas przeróbek

 

to tyle, czekam na sugestie

 

pozdro

 

PS przepraszam za foty ale to mój pierwszy raz z cyfrówką :oops:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj kolanko 45 stopni w celu poprawy ułożenia pompki

 

A ten pojemnik - no wiadomo o co chodzi ;) - zaklej krawędzie

kolorową taśmą, np. niebieską - zrobiłem coś takiego na prowizorycznym,

drewnianym shroudzie i wyszło naprawdę ładnie

 

Jeszcze proponuję ustawić nawiew nagrzewnicy w taki sposób :

 

Zamontować drugi wentylator na gołej powierzchni, który będzie wpychał powietrze, a drugi, ten "ozdobny" wysysał

 

Ciepłe powietrze z nagrzewnicy ociepla wnętrze budy.. co jest

raczej niekorzystnym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwazniejszy element jest chlodzony woda wiec nei ma co narzekac. poza tym jest wywiew wiec wplyw jest niewielki, gora 2-3st. poza tym ulozenie nagrzewnicy jest najbardziej korzystne bo bierze ona najzimniejsze powietrze.

 

 

popracuj nad pewnoscia reki, bo fotki sa rozmazane. fotki rob w najwyzszej jakosci a potem na kompie tylko zmniejszaj ich rozdzialke do powiedzmy 640*480 to pozwoli zachowac jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to upchnales.

Ale... :)

- kabel zasilajacy mobo pusc jakos pod zasilaczem, kiepsko wyglada na tych wezach.

- ten atmanik troszke ci podgrzewa wode wiec lepszy bylby chyba uklad pomka>>pojemnik>>chlodnica>>blok>>pompka

- wentyl na chlodnicy wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e powietrze do budy a wyciagajacy masz tylko 80mm wiec cale to cieple powietrze z chlodnicy kumuluje ci sie w budzie i podgrzewa wszystko....pomysl nad tym, poza tym ciezko bedzie takiej 80 arctica wydmuchac tak duzo powietrza jak napompuje do srodka ta 120 wiec spadnie ci przeplyw powietrza przez chlodnice.

 

- przedni panel budy miodzio :)

Aerogate 2 srebrny wygladalby tam super, wiem bo sam uzywam.Do tego moglbys wepchnac sobie czujnik temp do pojemnika z woda.

- skad masz ta 120 chromowana i jak ona dmucha na 5-7v i jak z jej cichoscia? (potrzebna mi taka :) )

- jakie temp procka i na jakiej fsb vcore itd

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym ulozenie nagrzewnicy jest najbardziej korzystne bo bierze ona najzimniejsze powietrze.

Ba, i ociepla pompkę, wodę, pojemnik itp.

 

W sumie to już byłoby gdybanie.. trza wykonać empiryczne doświadczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj kolanko 45 stopni w celu poprawy ułożenia pompki

 

A ten pojemnik - no wiadomo o co chodzi ;) - zaklej krawędzie

kolorową taśmą, np. niebieską - zrobiłem coś takiego na prowizorycznym,

drewnianym shroudzie i wyszło naprawdę ładnie

 

Jeszcze proponuję ustawić nawiew nagrzewnicy w taki sposób :

 

Zamontować drugi wentylator na gołej powierzchni, który będzie wpychał  powietrze, a drugi, ten "ozdobny" wysysał

 

Ciepłe powietrze z nagrzewnicy ociepla wnętrze budy.. co jest 

raczej niekorzystnym rozwiązaniem

 

 

 

z tym ze jak będą 2 wentyle (najprawdopodobniej papsty) to dadzą sobie rady z jedną z 120mm na 5v (ledwo co to powietrze przechodzi :) z odległości 10 cm wogole go nie czuć) tymbardziej że różnica powietrza prze chlodnicą a za jest minimalna, takze ten planowany 80mm napewno sobie poradzi

 

 

co do pompki najprawdopodobniej będzie ona przykręcana także ten element jeszcze będzie dopracowany. wbrew pozor nie jest to takie łatwe bo podłoga tej obudowy nie jest prosta tylko ma taki korytarzyk przez srodek

 

temp mogę podać ale jak wiadomo są one orientacyjne nawet bardzo

ABIT NF7 bios d10 L12mod

XP 1466@9*230 (2070 :wink:) vcore 1,55

idlle 35-36 (teraz jak jest cieplej)

sztres 38-39

 

temp moze wysokie ale jak wiadomo abit troche przekłamuj czytaj zawyza na tym biosie

a jak go pogonilem

to 230*11 1,9 szters <50

 

 

 

pojemnik tak tragicznie wyszedł na zdjątkach w realu jest rochę lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wentylatorki chodza jak traktorki na 12v na 7 juz troche ciszej na 5 wzasadzie sa nieslyszalne, poza wygladem i cena to nie jest to dobry zakup... lepiej kupic papsta za 25 zl na allegro jest cichszy i wydajniejszy no ale jak wyglad sie liczy to twoj wybor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przyczepie jedynie do praku wentyla na mosfetach

 

a reszta mozna powiedziec ze prawie tak samo jak u mnie :)

dzis w koncu skonczylem przerobke ukladu na zamkniety jutro zapodam fotki

RaF jaką masz płye. Ja w sumie dałem te radiatorki dla ozdoby, przy v-core na jakim jade cały czas 9x230@1,55 to i bez radiatorków mosfety są letne/letnie :P

 

chyba ze masz 8rda to rozumie tam koniecznie trza wentylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daje sobie spokoj z tym aluminiowym.

Musze cos na chlodnice innego walnac bo sunon jakos tak slabo wieje (w porownaniu do papsta ktory w topie budy przy 1110 obrotow fryz rozwiewa a nie slychac go wcale :D

chyba lykne tego okraglego co na allegro jest tylko ze martwi mnie ze rozstaw dziur ma jakis nietypowy (rozmiar tez)... bede musial shrouda robic nowego.no nic kupuje a pozniej bede sie martwil.

 

Pozdrawiam

 

Ewentualnie mozna jeszcze zakupic to.. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24312729

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważacie, że ciepłe powietrze skierowane ku wnętrzu budzie ma

mały wpływ na temperatury, to ok.. chociaż przydałyby sie testy ;)

 

sebkan, proponuję zakupić sobie ten wentylator :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24381233

myślisz ze sie nie zastanawiałem, ja wentylator wybireałem chyba 2 tygodnie :) w twojej propozycji wszystko byloby ok tylko ze on ma az 5cm grubosci a ja moge max wcisnac między panel a bude (patrz ostatnie 2 zdjecia) 2,5 cm nawet nie 3,8 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...