Skocz do zawartości
IGI

cos dla posiadaczy niekrecacych sie p 4

Rekomendowane odpowiedzi

jakis tydzien temu doszla do mnie wkoncu paczka z komputronika z plyta gigabyte ga8iex do mojego czekajacego w domku p4 1,6a

szybko skoczylem do sklepu po pamiaki (siemens na kosciach samsunga pc2100) i zlozylem to cudo

Zaraz zabralem sie za oc i puscilem sprzet na 133 przy mnozniiku dla pamieci 2x (czyli pamiatki na 266) i co ?? nawet nie wstal

zalamany poduslem go napieciami to wstawal ale mialem zwieszki

w koncyu pamieci puscilem na auto co dawalo okolo 350 mhz

co ciekawsze wstawal nawet bez podnoszenia napiecia ale zwieszal sie w windzie albo nawet jej nie ladowal a zeby jeszcze bylo ciekawiej to wstawal nawet namagistrzali 150 i wyzej bez zwiekszanianap ale konczylo sie zwykle na poscie i zwiecha

Ustawilem wiec magistrale na 120 (480)(na tej winda sie uruchamiala) i system okazal sie niestabilny :"(

ustawilem w koncu wszystko na default i system nadal byl niestabilny

juz chcialem leciec do sklepu oddac proca pamieci lecz postanowilem jeszce sprawdzic jak wszystko bedzie dzialac na innej grafie (uzywalem s3 virge na pci :)

skoczylem do kumpla zabralem gf2 mx200 i do roboty

Na default system dzialal 100 % stabilnie wiec zabralem sie za o/c

120 - 90 %stabilnosci - komputer sie zwiesil a na magistrali 133 (533)

zwieszal sie juz na tescie pamieci

Pomyslalem ze trafilem na jakas nedzna serie proca ale cos mnie podkusilo zeby puscic go na fsb 140 (560)i pamieci na 2x czyli 280 (timingi na max) co daje 2,240

I proc wstal na defaultowym napieciu !!! winda sie uruchomila 3dmark bez problemow podobnie jak sandra i cpu stability test po wielu godzinach pracy nie mialem ani jednej zwiechy

na 150 wstawal ale w windzie pojawialy sie bledy (prawdopodobnie po zwiekszeniunapiecia znikna le nie chce tego robic)

temperaturka to 39 stopni idle i 48 w stresie

co ciekawe po zdieciu tego pseudo termoprzewodzacego czegos i posmarowaniu proca zwykla pasta H temperatoorka spadla o jakies 3 stopnie

Mm tez kilka malych problemow - tzn podkrecony czasem nie che wstac - tzn wstaje ae plyta laduje standardowe ustawienia i dzieje sie tak tylko jak komputer dlugo nie jest uzywany i jest calkiem odlaczony od zasilania (ups)

Po podkreceniu go w biosie od nowa wszystko dziala idealnie 100 % stable

nie wiem czy to wina pamieci czy za malego napiecia czy moze zasilacza ale jeszce to wybadam

Udalo mi sie go nawet uruchomic dzisiaj na 2.24 a pamieci na 372 mhz

i wszystko chodzilo 100 procent stabilnie (w sisoft sandzre 2002 rambusy wypadly blado)

Po przepaleniu kompa juz nie wstal :) po ustawieniu pamieci na 280 wszystko dziala jak dawniej

NIe wiem co zrobic z ta niestabilnoscia na starcie jak ktos ma jakies pomysly to prosze o rade

A dla pechowcoow - jak nie wstaje n 133 to sprawdzcie na 140 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itrza bylo kupic amd a nie p4

Ma OC 40%. Nie wiem na jakiego procka AMD musialby trafic zeby miec tyle.

Pokombinuje i 60% jak w pysk strzelil :)

Ta i tak w kompresji video Athlon robi najmocniejszego P4 .

Widze ze temperaturki nie za male :) .

Ja mam mniej na duronie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itrza bylo kupic amd a nie p4

Ma OC 40%. Nie wiem na jakiego procka AMD musialby trafic zeby miec tyle.

Pokombinuje i 60% jak w pysk strzelil :)

Ta i tak w kompresji video Athlon robi najmocniejszego P4 .

Widze ze temperaturki nie za male :) .

Ja mam mniej na duronie .

Dołączona grafika

 

Mowiles cos czy to byl bąk ?

 

A Twoj Duron sie nie zmiesci w tej rywalizacji nawet na samym dole :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam AMD i przyznaje ze Intel jest lepszy w Divx i w sporej czesci benchmarkow ( w zasadzie wiekszosci) wiec czemu niektorzy tak uparcie twierdza ze to nie prawda to nie rozumiem. Fakt jest faktem panowie nie ma co sie klocic. Czekamy na Hammera moze on cos zmieni, a zmieni napewno ceny :twisted:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i twoj celek LOL . A pozatym ja tej strony nie uznaje bo syf straszny tam sie dzieje . A tego p4 1,4 to bym wyprzedzil :) .

Tez ich nie uznaje. Są strasznie stronniczy. Proponuje wam panowie zrobic test i uczciwie wyniki podac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac "uczciwosc" forumowiczow to nie ma sensu. To rozne platformy w ktorych mozna umiescic rozne komponenty, chipsety itd. Sens by to mialo gdyby porownac to technologicznie czyli jezeli jedna plyta chodzi na DDR to druga tez, jezeli jeden procek chodzi na 133 FSB to drugi tez itd. Porownac by trzeba bylo Athlona 2200+ z P4 2.26 zadac te same pamieci te same timingi i oprocz plyty glownej reszte tez uzyc ta sama bo inaczej nie ma to sensu. Ktos ma dostep do dwoch takich platform ?? Pewnie nie wiec sie nie klocmy znow. A jezeli sie nie ufa jednemu serwisowi zawsze mozna poszukac na innych. BTW piszecie ze Tom jest stronniczy i trzyma z Intelem. Obserwuje ta witryne od dwoch lat i wtedy sytuacja byla odwrotna, Tom strasznie chwalil AMD a gonil Intela. Nagle dostal cegla w glowe i mu sie odmienilo ?? Ja uwazam ze ta witryna jest calkiem niezla i nie ma tam zadnej stronniczosci, gosciu poprostu pisze to co mu sie nie podoba w jednej platformie i porownuje to do drugiej bo trzeciej w zasadzie nie ma.Opisuje to co w danej chwili jest najbardziej aktualne i interesujace. I faktem jest ze Intel na dana chwile oferuje najbardziej wydajna platforme.Jezelli nie lubicie tej witryny za wskazywanie faktow to Wasza sprawa.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac "uczciwosc" forumowiczow to nie ma sensu. To rozne platformy w ktorych mozna umiescic rozne komponenty, chipsety itd. Sens by to mialo gdyby porownac to technologicznie czyli jezeli jedna plyta chodzi na DDR to druga tez, jezeli jeden procek chodzi na 133 FSB to drugi tez itd. Porownac by trzeba bylo Athlona 2200+ z P4 2.26 zadac te same pamieci te same timingi i oprocz plyty glownej reszte tez uzyc ta sama bo inaczej nie ma to sensu. Ktos ma dostep do dwoch takich platform ?? Pewnie nie wiec sie nie klocmy znow. A jezeli sie nie ufa jednemu serwisowi zawsze mozna poszukac na innych. BTW piszecie ze Tom jest stronniczy i trzyma z Intelem. Obserwuje ta witryne od dwoch lat i wtedy sytuacja byla odwrotna, Tom strasznie chwalil AMD a gonil Intela. Nagle dostal cegla w glowe i mu sie odmienilo ?? Ja uwazam ze ta witryna jest calkiem niezla i nie ma tam zadnej stronniczosci, gosciu poprostu pisze to co mu sie nie podoba w jednej platformie i porownuje to do drugiej bo trzeciej w zasadzie nie ma.Opisuje to co w danej chwili jest najbardziej aktualne i interesujace. I faktem jest ze Intel na dana chwile oferuje najbardziej wydajna platforme.Jezelli nie lubicie tej witryny za wskazywanie faktow to Wasza sprawa.

Pozdro

Dexter

Bardzo dobrze myslisz , w pelni sie zgadzam , bo tak naprawde wazne aby to chodzilo porzadnie i bez problemow, a czy jest to Intel czy AMd nie gra roli , wkoncu komp to nie jakas swietosc tylko kupa krzemu :) lepiej sie piwa napic, niz sie martwic tym ze na tym mam 40 fpsow a na drugim 45 .

Tyle ze tworzy sie teraz to samo co w z samochodami , moim zdaniem najgorsze jest podawanie specyfikacji i wynikow z roznych testow ,ktore czesto nie do konca sa prawdziwe lub nie pokazuja tego co moze dany produkt , sa rozne normy i tym podobne i przez to tworzy sie kociol , przykladow jest wiele .

Jednym slowem jezeli ktos ma P4 i dziala oka to fajnie jezeli ktos ma amd tez fajnie , jezeli ktos ma Maxtora to dobrze jezeli ma ktos BIV tez fajnie , i takie podejscie proponuje innym .

 

A jezeli chodzi o tomshardware tu masz linka do swojej teori :) .

http://www.tomshardware.pl/smoke/02q3/0207...0704/index.html

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli chodzi o tomshardware tu masz linka do swojej teori :) . 

http://www.tomshardware.pl/smoke/02q3/0207...0704/index.html

Ciekawy artykulik. Hitlerowcy tez poszli slepo za swoim przywodca i nienajlepiej skonczyli 8) Mam w tej chwili Athlona 850 i na urodziny w lutym zamierzam zamienic na cos innego. I wiecie co ? Nie bede patrzyl slepo na hasla marketingowe czy tez prestiz. Sledze juz od pewnego czasu wszelakie testy i na razie mi wychodzi ze Intel za pewna sume pieniedzy X w tym momencie bedzie dla mnie najlepszym rozwiazaniem.

Do lutego mnostwo czasu i bedzie juz Hammer bedzie Barton. Wtedy nastapi ponowna ocena wszystkiego. Jezeli Hammer za te same pieniadze okaze sie wydajniejszy biore Hammera zamiast wymarzonego w tej chwili Pentiuma4 2,26 Bo wybieram to co dla MNIE najlepsze a nie dla prezesa firmy AMD czy Intel i guzik mnie obchodzi ktory z nich za moje pieniadze wybuduje sobie wille. Bo to Panowie jest biznes licza sie tylko pieniadze wiec nie ma co sie obrzucac blotem. My tylko wydajemy pieniadze na komputery a panowie prezesowie radosnie zacieraja rece i je licza wiec my nic nie zyskujemy na klotniach oni owszem bo kazda plotka przewaza szale wagi na ktorej stoja wille prezesa AMD i Intela.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to Panowie jest biznes licza sie tylko pieniadze wiec nie ma co sie obrzucac blotem. My tylko wydajemy pieniadze na komputery a panowie prezesowie radosnie zacieraja rece i je licza wiec my nic nie zyskujemy na klotniach oni owszem bo kazda plotka przewaza szale wagi na ktorej stoja wille prezesa AMD i Intela.

Pozdro

Dexter

 

Hie hie :) Dla czlowieka ktory studiowal marketing twoje slowa sa jasne i czytelne ;) , a tak naprawde to nielubilem przedmiotu marketing i jego pochodnych . Nauka o tym jak oszukiwac ludzi i kosic kase minilmalnym kosztem . Ale jedno wazne powiem ,majac taka wielka firme musialbym robic to samo( zauwazcie te ceny za proce , i jak one nagle spadly ) , co innego mala firma robiaca audiofilski sprzet grajacy dla garstki ludzi ,ktorzy wiedza o co chodzi w dobrym dzwieku .

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci cytat nie wyszedl. :lol:

Nauka o oszukiwaniu ludzi, dobrze to ujales. Lecz w koncu po to sie prowadzi biznes zeby na nim zarobic, niestety nic w przyrodzie nie ginie i pieniadze nie spadaja z nieba. Jak jeden zarabia to drugi traci. Zycie tez nie jest nieskonczone i trzeba sie spieszyc z zarabianiem, a najlatwiejszy sposob to manipulacje. Trzeba przyznac ze obie firmy manipuluja swoimi klientami dosc skutecznie bo niektorzy reprezentanci obu obozow daliby sobie pewne czlonki urwac zeby udowodnic przewage jednego procesora nad drugim. Dowodem moze byc cale mnostwo topicow w ktorych toczy sie przyslowiowa wojna. Wiec Panowie wybierajcie to co dla Was najlepsze szanujac decyzje innych bo to nie Wy jestescie dla siebie wrogami tylko marketing jest wrogiem dla nas wszystkich.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do marketingu obu firm to i tak jest on maly

Za to co sie dzieje na rynku odpowiadaja glownie sprzedawcy

W elblagu ostatnio zobaczylem "promocje" super sprzet za niska cene

p4 1,6 (wilamette) za jedyne 2599

A to co wchodzi w sklad p4 1,6 plyta ecs na sisie 128 mb ram ddr dysk 40 gb karta graf gf2 mx200 !!!!

Albo to co jeden z naszych hipermarketow przygotowal

super komputer do szkoly

jedyne 1999 zl

procesor athlon 1,6 ghz (nawet nie napisali ze + czy xp)

plyta - niesmiertelny ecs

128 mb ram ddr

karta graf gf2 mx200

dysk maxtor 40 gb

I co najgorsze ludzie sie na to nabieraja

Mam zlozyc komputer dla znajomego i on powiedzial mi z juz chcial kupic sobie albo tego athlona albo p4 nawet nie sprawzajac co jest w srodku

Wazne bylo ze ma 1,6 ghz

Co gorsza astanawial sie nd komputerem na via !!!! bo byl za jedyne 1600 zl

Dla zwyklego slabo znajacego sie czlowieka wazna jest obudowa, szumna nazwa zestawu i cyferki no i cena

A jeszce jak sprzedawca powie ze jest to najnowszy model to wszyscy sa w 7dmym niebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...