Skocz do zawartości
Moog

15" LCD or 19" CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 1500 zł i nie moge się zdecydowąć pomiędzy 15" Lcd chodzi mi o wzrok , a z drugiej strony Crt o przekątnej 19" . Nie da rady większej sumy wydobyć z portfela .... Monitor bedzie używany w domu do gier , filmów , muzyki wszystkiego po troszku . W crt denerwuje mnie zdecydowanie ich rozmiar :( . Chyba że znacie jakąś 17" LCD do tej ceny aby dało się na niej grać w miare bez snużeń i rwań obrazu . I tutaj kieruje do was prośbę , o pomoc . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajść może i znajdziesz ale bedzie to b.złej jakości Lcd i będzie bardzo smużył osobiście bym takiej 17'' nie kupił.

Niedawno zakupiłem Nec 19'' FE990 i jetsem z nigo b.zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans nowki 17" LCD za 1500 zl znalezc, to jest cena dla monitorow 15". Siedemnastki zaczynaja sie od ok. 1900-2100 zl.

 

Wybor miedzy 15" LCD a 19" CRT zalezy od tego, jak duze masz klopoty z oczami przy CRT. Jesli CRT ci nie przeszkadza (tzn. przy dlugim siedzeniu nie ma zaczerwienienia, swedzenia itp.), bierz 19" CRT. Jesli jest inaczej - 15" LCD. Choc oczywiscie to dosc maly ekran - co prawda mialem taki w domu ponad rok i nie narzekalem, ale gdy sie przesiadlem na 17" LCD a pare miesiecy pozniej dostalem w pracy 15" LCD, zdziwilem sie, jak mala to przekatna... Do filmow raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbieral na 17" LCD. Matryca nie musi miec ponizej 16 ms, skoro juz przy 16 absolutnie nie widac smuzenia w grach i filmach, przynajmniej na mojej iiyamie 16 ms.

 

Np. to nie jest takie najgorsze, a zawsze to 16 ms 17" w cenie ponizej 2000 zl, tyle ze bez DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbieral na 17" LCD. Matryca nie musi miec ponizej 16 ms, skoro juz przy 16 absolutnie nie widac smuzenia w grach i filmach, przynajmniej na mojej iiyamie 16 ms. 

 

Np. to nie jest takie najgorsze, a zawsze to 16 ms 17" w cenie ponizej 2000 zl, tyle ze bez DVI.

DVI chyba znacznie poprawia jakość wyświetlanego obrazu co ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1500 zł i nie moge się zdecydowąć pomiędzy 15" Lcd chodzi mi o wzrok , a z drugiej strony Crt o przekątnej 19" ...

tylko nie rob bledu i nie kupuj nowego CRT bo najpewniej bedziesz zalowal (od oklolo 0.5 roku w sklepach sam ZLOM), a jak juz kupisz NECa FE991SB to na 99% bedziesz zalowal - jak ja :(

 

IMO jezeli mozesz wytrzymac przy obecnym monitorku to zbieraj kaske, jak nie to szukaj jakiegos malo schodzonego "uzywanca" CRT 19" na Trinitronie od SONY (zadne tam Diamondtrony a dlaczego poszukaj o roznicach w budowei obu kineskopow) z dobra elektornika np EIZO T765

 

gdybys to pytanie zadal okolo roku temu to z 15" LCD polecilbym Tobie Belinea 101570 ale teraz ten monitor koszuje nie 1350-1400 ale ponad 1700 (chyba kogos pojeb**o) 8O

 

PS nie kupuj monitora LCD bez DVI bo za jakis czas bedziesz zalowal ze nie dorzuciles tych 250-300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie mam pożyczoną 15" CRT samsunga . Będe zbierał w takim wypadku ... tylko na co :)

 

Skoro DVI to podstawa i niski poziom reagowania matrycy hmm NEC i inne kosztują koło 2500 zł :(

 

Może podpowiecie jakis ciekawy model o niewygurowanej cenie ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weż sobie coś takiego LG 1720B ma DVI ,czas reacji na zapalenie i zgaszenie 16ms.

Jest naprawde fajnym monitorkiem i kosztuje 1990zł miałem ten starszy mogel 1710B(niczym się nie różni poza obudową)i jest w pożądku ,a wymieniłem go tylko dlatego ,że potrzebny mi był pivot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weż sobie coś takiego LG 1720B ma DVI ,czas reacji na zapalenie i zgaszenie 16ms.

Jest naprawde fajnym monitorkiem i kosztuje 1990zł miałem ten starszy mogel 1710B(niczym się nie różni poza obudową)i jest w pożądku ,a wymieniłem go tylko dlatego ,że potrzebny mi był pivot.

jak mówisz o tym to on nie ma DVI http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9671

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie rok temu z 19' Philipsa (pol-plaska) na 15' LCD wlasnie Belinea 101570 (teraz kosztuje ~1.7-1.8k :D) i jestem bardzo zadowolony. Nie zapominajcie ze 15' LCD = ~17' CRT... ! wiec wcale duzo mniejszy nie jest. Ja mam tak ze sie poprostu doswajam i po 2-3 dniach nie widze roznicy w wielkosci matrycy (przesiadlem sie jak pisalem z 19 na 15lcd i po 2 dniach przestalem zauwazac roznice wielkosci) ,jezeli chodzi o obraz LCD jest 1000x lepszy (ostrość ,geometria w ogóle ideał!). CRT imo to przeżytek i wiele monitorów ma duzo bledów konstrukcyjnych (slaba kontrola jakość CRT) ,natomiast obraz wyswietlany przez LCD nie ma zadnych znieksztalcen ,rozmyć ,ogrąłych rogów itp... bo w wiekszosci technologia cieklo krystoliczna wyklucza to prawie do 0 ,pozaty miejsce na biurku i zdrowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co ty Jeleń lecz mam jedno ale ... Jestem fanem gier z serii Unreal które jak wiadomo jest wielką bolączką monitorów LCD :( w większości jest rwanie obrazu i bardzo widocznie snużenie .

Poczytałem troche i znalazłem ACER'a 1731 który podobno takiego efektu nie posiada bo jest na matrycy Hydis'a . Czy znacie jeszcze jakieś monitorki prócz niedostępnego w Polsce Herculesa które dadzą sobie rade z ową grą ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety odpada  :? po zapoznaniu sie z tym monitorkiem wychodzi ze jest blizej 25 ms a nie 12 .... juz lepiej wypadają OU 16ms w grach

bo do testow i do sprzedazy trafialy modele z 25ms matryca PVA a durnoty (marketingowcy) od Samsunga nawet nie raczyli zmienic danych technicznych :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samsung pokazał klase :wink: narazie jestem w trakcie zbierania funduszy i chyba będzie Sony Hx73b być możę pojadę do niemiec 8)

ps . tekst poprawiłem bo zrobiłem literówkę :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...