Skocz do zawartości
Winchester

Jaki ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem. Skladam machine i chcialbym kupic jakis dobry ram. Oczywiscie pod Dual Channel. Ciekawi mnie bardzo sprawa pamieci od razu dobranych. Co myslicie o Twinmos 2*256. I jeszcze, o co chodzi z Twinmos TWISTER??

 

Moze proponujecie zakupic po prostu 2 kosci 256MB DDR kingstona, ale one juz nie sa dobrane. Czytalem cos, ze najlepiej jak kosci beda z tego samego tygodnia :roll:

 

W podsumowaniu testu, plyty ktora chce kupic (Gigabyte GA-7N400PRO2 NFORCE2-ULTRA ), byl taki txt:

"Na płycie mamy 4 sloty DIMM. Aby poprawnie pracowały w trybie dual musimy je obsadzać według oznaczeń kolorów czyli DIMM1+DIMM3 i DIMM2+DIMM4. I to jest pewne utrudnienie.

W sloty DIMM1+DIMM3 możemy włożyć sobie dowolne pamięci ale jeśli chcemy mieć tryb Dual przy czterech kościach pamięci to potrzebujemy cztery identyczne kości jednostronne ! W innym przypadku kontroler dual nie zadziała."

Czy to oznacza, ze we wszystkich 4 slotach miec takie same kosci? Czy moge miec w 1 i 3 po 256MB a w 2 i 4 po 512MB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakup twinmosow to dobry zakup, a jeśli chodzi o obsadzanie w bankach to uważam że nie muszą to być te same pamięci.

Problemem może być tylko dopasowanie w późniejszym terminie pamięci które się nie będą "gryzły" z poprzednimi.Pojemność nie ma tu zbyt dużego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy a twinmosy to roznica trzymaj sie od wszystkiego co nie jest na winbondach. Jesli znajdziesz twiny na winbondach mozesz spokojnie lykac lubia wysokie voltage ale takze niskie timingi beno leci na 2-2-2-3 przy fsb 215 i bodajze 3.1v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi mi o to dopasowanie pamieci. Bo i tak przy AMD dual channel nie ma duzego wzrostu (a przynajmniej tak czytalem, ze okolo 5 - 15%). Wiec moze byc tak, ze kupie sobie 512, a za powiedzmy za rok jeszcze raz 512 i nie obawiac sie, ze nie bedzie problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za rok wymyślą ale wydaje mi się że nie będzie żadnego problemu, ponieważ swoje kupowałem z półroczną przerwą i nie mam z nimi problemów a chodzą w dualu.

oj mylisz sie dual to bardzo delikatna sprawa w szczegolnosci na epoxach i nf7-s czasem nawet kupisz dwie kostki o tym samym tyg prod i nie beda chcialy ze soba wspolpracowac (nie mowiac juz o kupowaniu kosci w roznym czasie) rzadko bo rzadko sie to zdarza ale jednak. Dlatego zawsze lepiej kupowac firmowe pamieci bo z nimi zazwyczaj nei ma problemow dzisiaj kupisz jedna za rok druga i wszystko hulac bedzie (choc jak od kazdej reguly sa wyjatki ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...